Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A joj zvezdo, ja imam takve dane i bez trudnoce a u zadnje vreme taman kad sto postavim zakacim casu vode ili soka, sad obavezno sklanjam pune case :) Kupi sebi sladoled umesto kolaca:)

zvezda i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezda, ja sam trapava sa rukama i sitnim stvarima u trudnocama :D

U I tr dok jos nisu znali da sam trudna koleginica me je posle 3 dana ispustanja koje cege iz ruku pitala da nisam u II stanju :D tako da nisi izolovan slucaj. Ja to sve pripisujem rasejanosti jer ti je stalno u mislima stanje u kojem jesi... 

Maki hvala, nisam uopste ukapirala da ih ima u DexyCo :o

zvezda i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezda, ja sam trapava sa rukama i sitnim stvarima u trudnocama :D

U I tr dok jos nisu znali da sam trudna koleginica me je posle 3 dana ispustanja koje cege iz ruku pitala da nisam u II stanju :D tako da nisi izolovan slucaj. Ja to sve pripisujem rasejanosti jer ti je stalno u mislima stanje u kojem jesi... 

Maki hvala, nisam uopste ukapirala da ih ima u DexyCo :o

Ima draga ^_^ taman ih pogledaj i isprobaj.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dns napokon naručila ogradicu za krevetac, jos nisam dobila papire, resila sam ovde cu da rodim pa onda polako i bebi kad napravimo dokumente idemo. SSve mi.se nesto primaklo pa.se bojim da cu bit nespremna u tom cekanju...

 

Malo me grlo steglo pa uzimam propolis i caj od crvenog luka, valjda se izvucem tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heeej zeneee mojeee :wub:

Ma izasla u utorak i vratila se u bolnicu danas,visok pritisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvky pa koliko je pritisk?

Ja sam evo treci dan nepokretna,jos ne mogu na noge od isijasa a od bolova ni nocu ne mogu da se smirim.Mislim da ce mi porodjaj biti pesma posle ovoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki kako je krenula ima da gura jos mesec dana :D salim se, ali svaki dan ista prica, boli, gura beba i onda sledece jutro kao da se nista ne desava ^_^ tako da te Majo razumem skroz... Ali zaleci se pa na porodjaj, gde ces prehladjena. Mene je taman sve popustilo, mogla bih :lol:

Meni se cini da ovaj mali nece izdrzati do kraja vikenda da bude kod mame u stomaku. Danas ne mogu ni da sedim ni da lezim ni da stojim koliko mi je tesko i nelagodno. A crkla sam od smeha kad sam u jednom momentu sela na krevet, rasirila noge a stomak se oslonio na krevet hahahaha! To mi se jos nije desilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da ovaj mali nece izdrzati do kraja vikenda da bude kod mame u stomaku. Danas ne mogu ni da sedim ni da lezim ni da stojim koliko mi je tesko i nelagodno. A crkla sam od smeha kad sam u jednom momentu sela na krevet, rasirila noge a stomak se oslonio na krevet hahahaha! To mi se jos nije desilo :D

Uh ja tako od 8. Sednem a stomak na krevetu, stolici... Steta sto te nisu pregledali, znala bi bar da li se grlic skratio, otvorio... I ja sam gotova, vise nista ne mogu, ni ne hodam normalno, ne mogu noge da spojim... A tebi je termin tu, sad ces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky, Sta kazu dr od cega? Stres? Kako si? 

Zene ja vec 2 dana slabo osetim bebu msm pomera se ali je drasticno mirnija. I danas na ctg kazu da je uspavan, sutra opet idem. Valjda ce biti sve ok.

Hajmo zene trbuhe na sunce da vidimo koji je lepsi:wub: (ovo ce me taman naterati da se slikam nisam vec mesec dana...) 

Izmenjeno od strane Zone*
MicaZoki(LUKA) i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky, Sta kazu dr od cega? Stres? Kako si? 

Zene ja vec 2 dana slabo osetim bebu msm pomera se ali je drasticno mirnija. I danas na ctg kazu da je uspavan, sutra opet idem. Valjda ce biti sve ok.

Hajmo zene trbuhe na sunce da vidimo koji je lepsi:wub: (ovo ce me taman naterati da se slikam nisam vec mesec dana...) 

zone, i moj je imao te faze da se umiri... bitno da ga osetis... nisu ti radili uz? 

https://postimg.org/image/4uhanqwc7/

Izmenjeno od strane MakiJana
Maja87, mama maza, Zone* i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UuuU Maki, pravo velik stomak:wub: Ja cu da hvatam nekog da me slika, ne stanem sebi u kadar :D 

Nisu mi radili uz bila sam u dz pa je bio zauzet... Kad sam dosla kuci i legla bas se bio aktivirao na nekih 20 min posle stucao, pa se primirio a sad opet pravi veliko spremanje. Samo hoce mamu da sekira. Videcu ako bude mirniji i sutra a u dz mi ne urade uz, odoh privatno. 

MicaZoki(LUKA) i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja tako od 8. Sednem a stomak na krevetu, stolici... Steta sto te nisu pregledali, znala bi bar da li se grlic skratio, otvorio... I ja sam gotova, vise nista ne mogu, ni ne hodam normalno, ne mogu noge da spojim... A tebi je termin tu, sad ces...

evo sada sam oribala kupatilo, prebrisala prasinu po kuci i morala da legnem koliko sam se umorila. Krivo mi je sto me nije pregledao ali sam zahvalna sto mi je makar uz uradio jer je zurio na neki sastanak, a njemu najvise verujem ^_^ jel moguce da se otvaram a da nemam bolove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sada sam oribala kupatilo, prebrisala prasinu po kuci i morala da legnem koliko sam se umorila. Krivo mi je sto me nije pregledao ali sam zahvalna sto mi je makar uz uradio jer je zurio na neki sastanak, a njemu najvise verujem ^_^ jel moguce da se otvaram a da nemam bolove?

Pa moguce je po malo. Ja sam u dr.tr.do cetiri prsta otvorena bila bez bolova.. te kontrakcije sto imas uticu na skracivanje i otvaranje grlica. Msm neces se poroditi bez bolova, ne brini :D i sad sam otvorena prst i grlic skracen a nisam imala neke posebne bolove, samo pripremne kontrakcije

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, Sta kazu dr od cega? Stres? Kako si? 

Zene ja vec 2 dana slabo osetim bebu msm pomera se ali je drasticno mirnija. I danas na ctg kazu da je uspavan, sutra opet idem. Valjda ce biti sve ok.

Hajmo zene trbuhe na sunce da vidimo koji je lepsi:wub: (ovo ce me taman naterati da se slikam nisam vec mesec dana...) 

dok sam lezala u bolnici sa drugim detetom zenama kojima se beba uspavala na ctg-u terali su ih da pojedu nesto slatko i da se mslo prosetaju da bi im posle pola sata uradili ctg i sve je bilo ok, tj bebe su im se razbudile.

koja si sada nedelja?

 

Uspela sam da napravim ponovo kolac koji sam danas prosula, ali me je sada prosla zelja da ga jedem. Ne kaze se dzabe drugo stanje:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, opet :)

Opet trudna :)  7. nedelja.. kucka srce! Opet prirodna trudnoća, vrlo brzo se desilo posle spontanog. Eto, posrećilo nam se. 

 

mama maza, leni, Dacha76 i 17 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, opet :)

Opet trudna :)  7. nedelja.. kucka srce! Opet prirodna trudnoća, vrlo brzo se desilo posle spontanog. Eto, posrećilo nam se. 

 

cestitam jos jednom :wub:

Dacha76 i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bio mi 195/95 a predhodno sam dobila inekciju za smirenje,pa me vratili nazad u bolnicu,sad mi malo spao,ali me kljukaju sa svime za smirenje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da je.zbog situacije,ali da je opet prevelik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, hvala :wub: 

uh ti već ušla u 21. nedelju, kako vreme leti! Kako se osećaš?

Tasa021 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, hvala :wub: 

uh ti već ušla u 21. nedelju, kako vreme leti! Kako se osećaš?

i meni proletelo veruj mi...sad sam ok. Prekinula sa inekcijama prosle nedelje i sad samo utrogrstan 1 dnevno. Radila amnio sve je ok i devojcica je ovaj put..

kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojčica, pa to je divno :)

Ja sam dobro, za sada. Ne smem puno da se radujem ali dobro, idemo nedelja po nedelju pa ćemo videti.

 

Cvrky, malo pre sam pročitala šta se desilo... jako, jako mi je žao. Budi jaka, verujem da već jesi!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, pa bravo! Bas si me obradovala :wub: 

Maki, utesila si me sad, tj nadam se da se otvaram a da ni ne znam to hahahahaha :D

I mene su terali da jedem nesto slatko, prosetam pola sata i ponavljali su ctg. Tada je bio budan i moglo je lepo sve da se ocita.

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predivni stomaacici! 

Ja jos nisam otisla na bolovanje. Ali od sutra idem. Mislila sam raditi jos sutra, medjutim moram skoknuti do dr, pee par dana mi se na sakama, i podlakticama pojavila neka kao alergija. Tj.ja sam kontala da je suha koza, sto verovatno i jeste. Na poslu su mi ruke konstantno mokre jos se koristi i ono za dezinfekciju ruku 100x na dan. Pa ne namazem ruke i izadjem na ovo hladno vreme i naravno nastala katastrofa. Uvek me je u tim situacijama spasavalo mazanje sto masnijim kremama i sto cesce. Medjutim sad se stanje samo pogorsa, pocne da me pece. Sad se vec prosirilo i na podlaktice i danas na unutrasnu atranu butina. Jedino sto mi je pomoglo je sudocrem. Jeenom sam namazala i vec ne pece a i umanjilo se. Ipak idem sutra da dr to vidi i da se pozalim na kicmu...pa da uzivam kod kuce. 

@.Naja. cestitam jos jednom! i da bude skolska. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predivni stomaacici! 

Ja jos nisam otisla na bolovanje. Ali od sutra idem. Mislila sam raditi jos sutra, medjutim moram skoknuti do dr, pee par dana mi se na sakama, i podlakticama pojavila neka kao alergija. Tj.ja sam kontala da je suha koza, sto verovatno i jeste. Na poslu su mi ruke konstantno mokre jos se koristi i ono za dezinfekciju ruku 100x na dan. Pa ne namazem ruke i izadjem na ovo hladno vreme i naravno nastala katastrofa. Uvek me je u tim situacijama spasavalo mazanje sto masnijim kremama i sto cesce. Medjutim sad se stanje samo pogorsa, pocne da me pece. Sad se vec prosirilo i na podlaktice i danas na unutrasnu atranu butina. Jedino sto mi je pomoglo je sudocrem. Jeenom sam namazala i vec ne pece a i umanjilo se. Ipak idem sutra da dr to vidi i da se pozalim na kicmu...pa da uzivam kod kuce. 

@.Naja. cestitam jos jednom! i da bude skolska. 

tu alergiju imam i ja..nista ne pomaze preterano..kad zasvrbi rane napravim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.