Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa znas kako na pregledu deluje sve u redu, bas je dugo  gledao, protoci ok, placenta u redu, duzina grlica isto, zatvoren, a i sam kaze ovo je sada a sta moze biti za sat vremena ne znamo i dao mi terapiju, i u slucaju da opet krene da odem u bolnicu gde cu se i poroditi  da mi rade ctg. Bicu opreznija i pratiti ,bila sam dosta aktivna do sada, pa i maleni 17kg a ja ga nekad nosim, dizem , skacem s njim , a sad cu to smanjiti i paziti.

Joj trudi se sto manje da dizes.He,20 nedelja je  izgleda cudna.I ja sam pre tri nedelje,iso u 20 otisla u bolnicu jer sam imala bolove tj.grceve,uradili mi ctg nema kontrakcija.Tako da nije lose proveriti i na ctg i pri tome mi doktor kaze,sigurno ne mirujes.Ako ne budes mirovala,kaze,dodaj sebi jos jedan utrogestwn u podne.Inace ga koristim ujutru i uvece

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera nikako ne dizi toliko kg, tj.dete. to smes samo u prvom trimestru. Ne igraj se. Moj mali ima oko 13kg i tako oko 16.nedelje sam prestala da ga dizem. A malen je, 19meseci, svima nam je to tesko palo. 

Ja urme svakako jedem, obozavam ih, one sveze, ne susene.. msm sveze :D celu kutiju mogu sama pojesti... 

Ja sam jjuce popodne imala bas jake kontrakcije ali nepravilne, smirile se do uvece..

mala007, MicaZoki(LUKA) i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera pa zato pitam ima li.ko iskustva :lol:

 

kkontam uzecu pa.4—5da jedem dnevno tako pise na googlu

Maki javi jesu pomogle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Venera pa zato pitam ima li.ko iskustva :lol:

 

kkontam uzecu pa.4—5da jedem dnevno tako pise na googlu

Maki javi jesu pomogle ;)

Ahaha, 4-5 :D ja ne mogu da stanem kada krenem. Obozavam ih... Javicu, nadam se uskoro ;) kao tenk sam vec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Maki svaka tebi cast ako mozes da ne dizes D... Ja mislim da bi me se sin odrekao da mu to uradim. Kad ga nekad odbijem, to je takva tuga u ocima. Bas ne znam kako da izvedem to.

Ja se nateram da pojedem 1 urmu :D to mi ko fol preslatko, cokolada nije :P

mala007, Venera i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja googlala za tatu, on ima holesterol i ka te urme su dobre kad citam.kao to najzdravije voće. uu jbt rekoh odoh i sebi da kupim

Mogu ja.pojest i pakovanje al rekoh da ne preteram ako su toliko dobre :lol:

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Maki svaka tebi cast ako mozes da ne dizes D... Ja mislim da bi me se sin odrekao da mu to uradim. Kad ga nekad odbijem, to je takva tuga u ocima. Bas ne znam kako da izvedem to.

Ja se nateram da pojedem 1 urmu :D to mi ko fol preslatko, cokolada nije :P

Zone u pocetku je i mene D tako gledao.. ali meni je muz kod kuce, pa ga je on nosao, verovatno bih i ja popustila da smo sami.. vremenom sam ga naucila da mama ima bebu u stomaku pa da mi sedne u krilo.. i prihvatio je :wub: jako voli da kucka po stomaku i onda ga zagrli

bepce, Zone*, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja vise volim sveze a zimi  jedemo susene, ja kupim one velike mislim da su iz Egipta, bas su ukusne, pojedem 2-3 i dosta mi. Trenutno bi jela samo kivi :) godi mi bas.

To za dizanje i nosanje je bas tesko izbeci, jos kad su manji vise i traze, sad cemo vise za rukicu da se vodimo a tata nek nosa.

MakiJana i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Datule se jedu u neparnom broju.Nemojte da preterujete 3 ili 5 je sasvim dovoljno.I ja sam cula da olakasavaju porodjaj,navodno se porodilja lakse otvara.

Venera i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Datule se jedu u neparnom broju.Nemojte da preterujete 3 ili 5 je sasvim dovoljno.I ja sam cula da olakasavaju porodjaj,navodno se porodilja lakse otvara.

Dovoljna je i kocka cokolade ali ja nekako pojedem vise :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo se vratih sa kontrole, sve je u redu, bucko debeljucko ima 3250gr, posteljica treci stepen. Nije stigao da uradi vaginalni pregled i zakazao mi sledecu kontrolu na dan termina ako ne krene ranije.

mala007, Venera, Tasa021 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo se vratih sa kontrole, sve je u redu, bucko debeljucko ima 3250gr, posteljica treci stepen. Nije stigao da uradi vaginalni pregled i zakazao mi sledecu kontrolu na dan termina ako ne krene ranije.

O vejik sam vec ^_^ sad ce on.. meni je posteljica 1/2 stepen

Dacha76 i Maja87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da ne bude kao kod mene. Na dan termina ocene da ima 3250g a T se rodio 7 dana kasnije sa 2800g :lol:... Mada ja se ne zalim sto su omasili ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nervira me iscekivanje ;) pa rece mi dr da to nista nije 100% tako. Uvek ima ono +/- gore dole. Sva sam troma i usporena, jos plus prehlada pa mi i muka. Odgovaralo bi mi da bude sto pre da me sve prodje ^_^

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto vi iz treceg trimestra pisete u drugom :huh: Ja vidim samo drugi trimestar aktivan pa se svaki put zbunim kad vidim Zone, Maki...da pisu ovdje. Bebice mi djeluju daleko, a zapravo su tako blizu :D

Dragana88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama maza kako nismo.imale prvi, pisale smo u drugom, onda se ovdje ekipa skupila pa nigdje ne mrdamo B)

Tasa021 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mama maza odbijamo da pogledamo istini u oci :D Ma pusti vidis da nas je cc 10 aktivnih trudnica na forumu jos da se izdelimo po trimestrima mogle bismo 'ladno da se dopisujemo u pp. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki kako je krenula ima da gura jos mesec dana :D salim se, ali svaki dan ista prica, boli, gura beba i onda sledece jutro kao da se nista ne desava ^_^ tako da te Majo razumem skroz... Ali zaleci se pa na porodjaj, gde ces prehladjena. Mene je taman sve popustilo, mogla bih :lol:

Tasa021 i Maja87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,ti ces na kraju preneti:D 

Od cele frke sa grlicem,ima da nas sve iznenadi:D

Kod mene nista novo,ova mala.se rita,suta ,prevrce. Ja radim standardno, raspust sledeceg petka pocinje,bas se radujem Uskrsu i farbanju jaja... Vec dve nedelje sam zaludjena pravljenjem cveca od papira za dekoraciju bebinog kutka i O sobe i tako...

Maja87, mala007, Zone* i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,ti ces na kraju preneti:D 

Od cele frke sa grlicem,ima da nas sve iznenadi:D

Kod mene nista novo,ova mala.se rita,suta ,prevrce. Ja radim standardno, raspust sledeceg petka pocinje,bas se radujem Uskrsu i farbanju jaja... Vec dve nedelje sam zaludjena pravljenjem cveca od papira za dekoraciju bebinog kutka i O sobe i tako...

I ja sam rekla da ce na kraju moj grlic biti jak kao stena :lol: ima sve da se porode aprilke pa cu ja 

Venera, miliccam, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana treba mi info za kolica. :) aurora je usla u uzi izbor ;) Medjutim, zanima me koliko dete stane u sedecem polozaju kada se stavi zimska navlaka? A i u "lezecem".  Nekako mi onda deluju "kratka". A meni se T poseo tek sa 8 meseci... Jesi li mogla da stavis D ove zime i koristis navkaku? Gledala sam ih uzivo ali tad nisam obratila na to toliko paznje... Kod nas nema da se kupe, pa ako se odlucim za njih moram da ih narucim, ne bih da se zeznem... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa samo na forumu koliko njih se plasilo i na kraju presle termin, a jesi ti nesto spominjala da ti je krajem marta termin po poslednjoj ili sam ja pomesala, svakako nemas jos dugo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedna smotana, trapava trudnica.... i u prethodne dve sam bila, a u ovoj pogotovo. Toliko sam trapava da sam zbog toga pocela i sa muzem da se svadjam.

Juce svekrva napravi moje omiljene kolace i promeni skroz donji deo kolaca,a jos zna da ja to ne volim(duga prica o svekrvi). Iznerviram se skroz i posto nisam imala sve sastojke sinoc resim da ih napravim danas dok su klinci u vrticu. Inace sanjala sam ih nocas koliko su mi se jeli. Umutim ja danas sastijke za koru, mislim da mi se nikad tako lepo jaja nisu umutila i sva srecna da stavim u rernu i da krenem fil da kuvam izvrnem ispred rerne ceo pleh:(

em sam se ubila da ocistim em sam se posvadjala sa muzem em sam sada jako tuzna jer nema kolaca koji mi se jedu....

Da li ste i vi toliko trapave????

Venera i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* zimska navlaka ide skroz do precke, a precka ti ti dodje do grudi sitnijem detetu ili stomaka krupnijem kao sto je moj D. Mi smo ove zime koristili kisobran kolica ali mogao je D lepo da stane u navlaku da sam htela da ga stavljam, samo otpustis onaj donji deo za nogice. Kada je korpa u pitanju, za bebicu koja ne sedi, skroz bude ususkana navlakom. Imas i DexyCo njihove modele i i Kids Land, mozes da ides da vidis.. ja sam prezadovoljna tim kolicima. Meni je D sa 9 meseci poceo da sedi.

@Venera da, po pm 29.3. a po prvom ekspertnom 6.4. je vtp. Znam da je to sve jos malo, nego dr je od 9.vikala sad ces ti, te grlic popusta, te spustio se stomak, a bice da cu preneti :D ali to je klasika kad ti tako tako govore da ces ranije. 

@zvezda ja nisam trapava u trudnoci ali cula sam i citala da to hoce. Nemoj puno da se nerviras, napravices novi kolac :wub:

zvezda i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.