Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

popij paracetamol i inhaliraj se,sto kasnije virus zakaci manje je opasno

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jos nedelju i po do termina, do tada moram da bidnem ki nova ;) hvala na savetima!

*Cvrky87*, Dacha76, mmaka i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam zakacila nesto... Pocela i i da kasljem.. ali nema temp, pa nekako guram. Bili na kontroli, ctg dobar, grlic se malo skratio, nista znacajno, posteljica i dalje prvi stepen, pa je kao bolje sto duze da ostane u stomaku.. rekla sam ja da cu prebaciti termin :D

Venera, bepce, Maja87 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brundo,kako sam krenula bice jul sigurno:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo msm da je bas Bole imala problem sa crp-om zbog nekog virusa ili prehlade koju je imala pred porodjaj ali ne secam se tacno koliko je ozbiljno to bilo.

Joj zene sto je meni postalo vruce zadnjih par dana, sad nzm da li je to do hormona, tezine ili jedn.toplije vreme... E da nestao je i meni pupak:lol: I da se pohvalim da sam dobila 1kg za mesec dana. :) 

Venera, MakiJana, mala007 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo msm da je bas Bole imala problem sa crp-om zbog nekog virusa ili prehlade koju je imala pred porodjaj ali ne secam se tacno koliko je ozbiljno to bilo.

Joj zene sto je meni postalo vruce zadnjih par dana, sad nzm da li je to do hormona, tezine ili jedn.toplije vreme... E da nestao je i meni pupak:lol: I da se pohvalim da sam dobila 1kg za mesec dana. :) 

dobro dosla u klub zena bez pupka ahhah

bepce i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj viri napolju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne smeta ova prehlada kao prehlada, nego sto mi se vratile mucnine sad od slivanja pa nista ne mogu da jedem <_<

Moj pupak je odavno ko paciji kljun :D

mmaka i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak radim dopler privatno,dr se plasi da beba prestaje da raste:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak radim dopler privatno,dr se plasi da beba prestaje da raste:(

kako to sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak radim dopler privatno,dr se plasi da beba prestaje da raste:(

Cvrky,odkud to sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak radim dopler privatno,dr se plasi da beba prestaje da raste:(

Bila si na kontroli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na kontroli juce,i sad zaostajemo dve nedelje,dr se nije svidelo stop me pre eve nedrlje bilo jedna,sad eve,skoro nista nije dobila nista ni u obimu niti u gramazi,plasi se covek da zbog mog pritiska beba ce skroz stati da raste,kaze srecom srce joj kuca,pomerase,nevidi da pati,ali videcu sad u ponedeljak...plakala sam kao kisa juce,sad sam OK,al mi nije do vencanja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na kontroli juce,i sad zaostajemo dve nedelje,dr se nije svidelo stop me pre eve nedrlje bilo jedna,sad eve,skoro nista nije dobila nista ni u obimu niti u gramazi,plasi se covek da zbog mog pritiska beba ce skroz stati da raste,kaze srecom srce joj kuca,pomerase,nevidi da pati,ali videcu sad u ponedeljak...plakala sam kao kisa juce,sad sam OK,al mi nije do vencanja :(

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na kontroli juce,i sad zaostajemo dve nedelje,dr se nije svidelo stop me pre eve nedrlje bilo jedna,sad eve,skoro nista nije dobila nista ni u obimu niti u gramazi,plasi se covek da zbog mog pritiska beba ce skroz stati da raste,kaze srecom srce joj kuca,pomerase,nevidi da pati,ali videcu sad u ponedeljak...plakala sam kao kisa juce,sad sam OK,al mi nije do vencanja :(

Odradi to u pon pa ces videti sta dr kaze. Mozda te porode, pre toga ce bebi dati sta treba za ubrzavanje sazrevnja organa.. ti si skoro u 9.mesecu, smiri se se koliko mozes, znam da nije lako, ali na bebu sve utice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradi to u pon pa ces videti sta dr kaze. Mozda te porode, pre toga ce bebi dati sta treba za ubrzavanje sazrevnja organa.. ti si skoro u 9.mesecu, smiri se se koliko mozes, znam da nije lako, ali na bebu sve utice..

ima beba koja se rode i u 8 mesecu pa su sada dobro. Dlazem se sa maki, ti u 9 om, svakako ce se doktori pobrinuti za dalje kako bi beba bila dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana bas sad pricam sa mm ako neraste vise,da vidim sa dr da uradimo carski,nije strasno sad da se porodim,a ona ce onda dobiti odgovarajucu negu i napredovati

mmaka, neca79, Dragana88 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@MakiJana bas sad pricam sa mm ako neraste vise,da vidim sa dr da uradimo carski,nije strasno sad da se porodim,a ona ce onda dobiti odgovarajucu negu i napredovati

Naravno... Samo pozitivno.. bitno da beba ne pati, organi su razvijeni, postoje adekvatne terapije da bude sve u redu. 

Izmenjeno od strane MakiJana
Zone* i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, razumem da si se uplasila. Ali gledaj da si vec 9.mesec i da je dr to na vreme video. Drugaricu su mi letos u 8.porodili, sve je bilo u najboljem redu. Nisu ni u porodilistu dugo ostali. A od zaove kuma se porodila u devetom, beba oko 2kg. Niko nije bio primetio da je pupcana vrpca na jednom delu bila spljostena. Prestravili se bili. Mada je sve bilo ok sa bebom, ali jako malen. Secam se kad sam ga prvi put videla.  Jos komsinica tad sa bebom, koja je dve nedelje starija od ove bebe. Komsinicin mali dzin ispao. Posle ga nisam vidjala do sl godine. Kad sam videla dete nisam mogla verovati. Malo vise od godinu imao. Dete prica. A kao mece, bucko. Ma da ga pojedes kakav je. Tako da misli pozitivno. To je razlika dve nedelje od poslednjeg uz. Sad vec deveti. Beba se krece, srculence radi. Znaci da je dobro. 

Izvinjavam se na opsirnosti, ali nekako i sama najvise volim kad cujem neciji primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje curice su mi se rodile 33/34 od starta su disale same jer su na vreme dobile lek za sazrevanje pluća. Pitaj dr. da li je stvarno opcija da te porode sad. Da se ne rizikuje. 

Venera, Cipelic, MakiJana i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u devetom imala visok pritisak i ustanovili su da je placenta deblja nego sto bi trebalo biti, ali su protoci bili ok i beba zivahna, pa sam samo redovnije isla na kontrole. Srecom, porodila sam se bas na termin, da nisam, izazivali bi porodjaj jer nisu smeli rizikovati da je nosim dalje. Trebalo je da me u ponedeljak ujutro smeste u bolnicu, kontrakcije krenule u nedelju vece. Na kraju je sve proslo u najboljem redu, beba jeste bila sitnija, ali opet u proseku.

mmaka, MakiJana, Venera i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da i ja dam malo podrske za Cvrky. Sa prvim detetom porodila sam se u 33nedelji. Beba je imala 2050gr, sutradan spala na 1800gr. 7 dana bio je u inkubatoru, od toga ssmo 3 dana na kiseoniku. Za 20dana izasli iz porodilista. Zdravo i pravo dete i nikada nije kasnio u razvoju. Sada su se vaspitacice zaprepastile kada sam im rekla da je prevremeno rodjen i kazu za ove 4 god koliko je u njihovoj grupi nikada nisu primerile da kasni za drugom decom. Drugarica se prosle god isto zbog ne napredovanja bebe zbog visokog pritiska porodila u 33nedelji i to su je oni porodili carskim rezom. Malac kao lutka. Lepo je napredovao i isto ne kasni u razvoju. Koliko se secam rodjen je sa 1900gr.

Nemoj da se brines, uzivaj u cencanju, prijace to i tvojoj bebici, a u ponedeljak videces sta ce ti reci. Sigurna sam da ce sve biti dobro. Uz tebe smo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene na podrsci :wub:

Da li je vas koje ste prevremeno rodile boleo stomak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.