Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kukuuu 3000 din...ja sam u prethodnoj krenula sa cedjenim sokovima i smanjila kalcijum dva sata pre i posle a pojacala vit c...jer ako je u blagom padu moze i ishranomna vreme...sad sam to krenula od pocetka panje i dalje ok gvozdje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem Globifer Forte. Tek cu da vidim da li radi nesto^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nije nesto znacajno hemoglobin 116 a eritrociti 3,67 (donja granica je 3,86). Al ovaj od 3000 znam i ja da prepisem,uzmes najskuplji i to je to.Jos odem kod moje doktorke jutros da pitam sta za zamenu kaze ovaj ti je najbolji,pored njega ne moras nista da pijes dodatno.Mislim se treba mi dodatna plata koju ionako jos ne dobijam.

zvezda, neca79, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem Globifer Forte. Tek cu da vidim da li radi nesto^_^

Koliko si ga tacno platila da znam da se ne zeznem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaa Heferol pijem.Videcemo kad ispijem kutiju da li valja icemu.Dobijam ga na recept

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po spisku bice leto devojcica :)  

Ja ulazim u 20-tu nedelju , neverovatno.. stomak onako vec se vidi ali vise ide u krug i ko ne zna jos ne primecuje, kao da je sa malenim bio veci u ovom periodu ali bila sam i na kukovima manja pa je dolazio do izrazaja. Po kilazi sam isto kao u prvoj, +2 za sada.

MakiJana, neca79, Dacha76 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko si ga tacno platila da znam da se ne zeznem

2700 ja mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako su nam mame Potter? nema je vec duze, Bole i Tasa? Pisite kako ide sa bebanama:babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kukuuu 3000 din...ja sam u prethodnoj krenula sa cedjenim sokovima i smanjila kalcijum dva sata pre i posle a pojacala vit c...jer ako je u blagom padu moze i ishranomna vreme...sad sam to krenula od pocetka panje i dalje ok gvozdje

I ja ovako radim i kod mene deluje, a imala sam pad gvozdja i pre trudnoce i u krajem prve, sad je jos dobro..

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je gvozdje odlicno, blizu gornje granice. Sad da li je od vitamina ili je takva trudnoca ne znam... Prvi put pijem PreMamaDuo i prvi put mi je gvozdje tako dobro.. uglavnom je bilo na donjoj granici. A inace ti vitamini su mi dobri i sto mi ne stvaraju zatvor, svi drugi jesu

neca79, Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je gvozdje odlicno, blizu gornje granice. Sad da li je od vitamina ili je takva trudnoca ne znam... Prvi put pijem PreMamaDuo i prvi put mi je gvozdje tako dobro.. uglavnom je bilo na donjoj granici. A inace ti vitamini su mi dobri i sto mi ne stvaraju zatvor, svi drugi jesu

i ja pijem isto te vitamine, ovog meseca kada sam vadila krv gvozdje mi je bilo na min, ali i ja sam sa hranom nesto stala jer nemam apetit. A zatvor imam !uvek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je iindividualno, ja nadjoh sta mi odgovara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je iindividualno, ja nadjoh sta mi odgovara :D

vidi ova maki odma se ljuti.. kakve su ove zene bozeeee :P sve smo mi maki po malo iste hah

MakiJana i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidi ova maki odma se ljuti.. kakve su ove zene bozeeee :P sve smo mi maki po malo iste hah

Jok jok, individualizam je na ceni :P salim se, ali stvarno sam prijatno iznenadjena sto mi neki vitamini prijaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jok jok, individualizam je na ceni :P salim se, ali stvarno sam prijatno iznenadjena sto mi neki vitamini prijaju

ja nmg da kazem da mi prijaju, jer jebem li ga isto se osecam. A generalno kslika mi je oduv bila ok iako jedem masnocu kao kreten. Svakako je dobro da neko oseca da su ok, jer je to veliki plus za proizvodjaca, jer koliko znam ima 4-5 vrsti vitamina u prodaji..

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se patila sa gvozdjem ceo zivot. Znalo je buti i 2. U drugoj trudnoci nema koje tablete mi dr nije dala i od svakih mi je bilo muka. Onda sam je zamolila da prekinem i da probam sa kupinama. Prvo ssm kupovala zamrznute pa su stigle i sveze. Svaki dan pojela bih ssku kupina i dr nije mogla da verije koliko mi je hemoglobin skocio i gvozdje mi je bilo 17. Nastavila sam tako do kraja trudnoce i krvarenja a posle sam samo jela u toku menstruacije i gvozdje mi je i 4 godina posle odlicno.sada uvek u zamrzivacu imam zamrznute male kesice kupina. E sad neko ne savetuje crveno voce u trudnoci pa ako cete to probati prvo se posavetujte sa ginekologom

Venera i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se patila sa gvozdjem ceo zivot. Znalo je buti i 2. U drugoj trudnoci nema koje tablete mi dr nije dala i od svakih mi je bilo muka. Onda sam je zamolila da prekinem i da probam sa kupinama. Prvo ssm kupovala zamrznute pa su stigle i sveze. Svaki dan pojela bih ssku kupina i dr nije mogla da verije koliko mi je hemoglobin skocio i gvozdje mi je bilo 17. Nastavila sam tako do kraja trudnoce i krvarenja a posle sam samo jela u toku menstruacije i gvozdje mi je i 4 godina posle odlicno.sada uvek u zamrzivacu imam zamrznute male kesice kupina. E sad neko ne savetuje crveno voce u trudnoci pa ako cete to probati prvo se posavetujte sa ginekologom

jebem li ga, ja jedem voce svih boja.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada ni crveno voce ne sme? :huh: ja sam se u drugoj tr ubijala od jagoda, visanja, tresanja, malina...

mmaka, Dacha76 i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takodje jedem svo voce.Znam da je u trudnoci bitno izbegavati/ne konzumirati jetrene proizvode i jela,jela u kojima su jaja i mesa termicki neobradjeni i ribe koje sadrze puno zive.Cak se preporucuje da se jede hrana koja sadrzi puno alergena i u toku trudnoce i dok se doje bebe da bi se umanjila mogucnost da dete postane alergicno.Naravno ako je majka alergicna ona mora da izbegava sve na sta je alergicna da ne bi ugrozila svoj zivot.Za crveno voce stvarno nisam cula da ga treba izbegavati.

mala007, Venera, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je opasna prehlada, odnosno neki ludi virus pred porodjaj? Dete mi bilo bolesno, laringitis + virus gripe, patili se 5 dana sa visokom tt, i od sinoc meni krenula kijavica, bol u grlu, zapusen nos... 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je opasna prehlada, odnosno neki ludi virus pred porodjaj? Dete mi bilo bolesno, laringitis + virus gripe, patili se 5 dana sa visokom tt, i od sinoc meni krenula kijavica, bol u grlu, zapusen nos... 

ne znam, ali moja pretpostavka je da nije nista strasno. Ja sam uvek uzimala pantenol ( bez vitamina c) streptolete cim osetim da me nesto fata i posle 24h sve prodje. I jednom sam imala neku temp pa sam popila panadol i proslo. Ti donporodjaja ce bidnes ki nova.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.