Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mala evo kafe :D skuvana... Sada kad mogu da spavam, nece sam, posle znam da cu biti umorna a beba nece dati ;)

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se izgleda definitivno spremamo,spustio se stomak dole,mala se gnezdi,a stomak uni,tj kontrakcije...srecom pa jos nisu ritmicne :)

mmaka, mala007 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas tako Maki sad kad mogu da lenskarim, da spavam nema sanse, ppsle cu biti kao zombi, a necu se mpci komirati makar 6 sati u komadu <_<

ja u prosloj T nisam imala te pripremne kontrakcije, i proslu i sad nosim malo nize, tako da ni te simptome ne mogu skontati  :D

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

secam se kada sam isla na CTG da je bila po neka kontrakcija, ali isto nisam osecala. Sada sam osetila. Spustio se i meni. I bas mi je nezgodno da spavam, imam osecaj da na samoj bebi spavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spavam na nerazvucenom trosedu i uvuzem se izmedju naslona i sedalica i tako spavam,drugacije nema sanse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage...nisam znaci jedina vampir..

Mene je divljakusa (tako joj tepam) ubijala kako sutira a sad 3 dana bas slabo..bas se nesto tripujem. Osecam je svaki dan vise puta ali nisu onako jaki udarci..valjda je sve ok. Danas idemo na uz i briseve mi je dala da uradim.

Kad smo kod briseva u dz kaze jao mi nemamo epruvete???!!! Jel to normalno?! Htela mi dati uput za dzordza vasingtona ali nisam htela uzeti jer sam se u poslednje vreme naslusala gadosti..da sede po 4 sata na stepenicama u hodniku, da je sve puno i da je puno od ovih sa koznog...

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, nema sta da se “tripujes” prosto se samo malo smirila. Pa ni ti nisi uvek raspoloxena da mases rukama. Ja bar nisam panicar, jer se vidim tom logikom. Meni zna da se umiri na ne puna 24h, msm osetim je ali ne kako zna da udara. Evo od jutros je opet poludela. Sta da ti kazem, meni je mali bio toliko miran da sam ga jedva osetila dva puta dnevno. 

Sto se tice epruveta, moguce je, i kod moje doktorke ih nema, pa sve uradim privatno. I opet cu privatno da odem, jer nemam nameru da se zavlacim po onoj strokavoj “zdravstvenoj ustanovi”... fuj.. msm da svaka trudnica moze da odvoji 1500dun max za briseve kod privatnika, a ne da se vuku po Dz.vasingtona..

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da oba brisa i ja placam 1500 rsd..ma fuj br...isla sam pre tamo pozli mi svaki put. Ne znam sto to ne srede sve je gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco mala je tvoja bebica jos, okrene se drugacije pa ni ne osetis svaki pokret.. ne brini.. bitno da je osetis.. ja i ovog "velikog" nekada manje osetim, sto mmaka kaze, nisu svaki dan ni raspolozeni :D

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da oba brisa i ja placam 1500 rsd..ma fuj br...isla sam pre tamo pozli mi svaki put. Ne znam sto to ne srede sve je gore.

nzn ali je definitivno najprljavija ustanova. Bila sam tamo pre 15 god skidali mi bradavice sa ruku..

no, danas cu malo do grada da popijem kafu, vreme je da se mrdnem iz kuce :)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da..zato kad sedim obavezno me ubi po grlicu...redovno

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 ja kupim epruvetu za bris u apoteci i onda mi sestra uzme bris ili dodju one sto idu privatno isto donesu epruvetu i sestra uzme bris i odnesu samo privatno ma analizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, gde ti to sestra uzima bris? Jer meni sad u trudnoci niko nije hteo u lab da uzima bris, morala sam kod dr da idem. Kazu trudnicama samo dr uzimaju briseve. Na kraju mi je bilo skupo da placam svaki put i sve vreme sam radila u Dzordza Vasingtona, na 4 nedelje, celu trudnocu. Meni nije bilo tako strasno. Jesu guzve ali brzo ide, trudnice imaju prednost. Onaj sto im je nov, pa nije tako jezivo kao sto je bilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko nekad popunjavao u svojoj firmi "zahtev za ostvarivanje prava na naknadu zarade za creme porodiljskog odsustva"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Margaritta ja sam u Rumi,odem dz na ginekologiju kazem sestri treba mi to i ona uzme bris,ne dr...on uzme zenama koje dodju na pregled ako trazi,ali uglavnom salju kod sestre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko nekad popunjavao u svojoj firmi "zahtev za ostvarivanje prava na naknadu zarade za creme porodiljskog odsustva"?

Ja sam popunjavala... Zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, gde ti to sestra uzima bris? Jer meni sad u trudnoci niko nije hteo u lab da uzima bris, morala sam kod dr da idem. Kazu trudnicama samo dr uzimaju briseve. Na kraju mi je bilo skupo da placam svaki put i sve vreme sam radila u Dzordza Vasingtona, na 4 nedelje, celu trudnocu. Meni nije bilo tako strasno. Jesu guzve ali brzo ide, trudnice imaju prednost. Onaj sto im je nov, pa nije tako jezivo kao sto je bilo. 

mardz ne znam jesi citala skoro je bio clanak u novinama isto, mozda pre 2 nedelje, i slika trudnica sa stomacima do zuba kako po onim stepenicama sede..

ja stvarno ne mogu..em sat vremena putujem do tamo pa jos taj haos...pa nazad...

Margaritta i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana samo pitam,posto su mi bili rekli da donesem samo od Dr za porodiljsko i to je to,a sad i da pisem izjavu i popunjavanje zahteva i resenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana samo pitam,posto su mi bili rekli da donesem samo od Dr za porodiljsko i to je to,a sad i da pisem izjavu i popunjavanje zahteva i resenja

Da, neki poslodavci to sami popune, neki daju porodiljama... Plus moras dobiti resenje o koriscenju prava na porodiljsko

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam sta vise da mislim...meni su rekli da nikakve papire osim tih doznaka ne donosim dok se ne porodim. Ovde u BG mi kazu jedno, a moji Vojvodjani rade drugacije...sludise me nacisto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa U nisam radila zato i ne znam kako ide sta od papira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam sta vise da mislim...meni su rekli da nikakve papire osim tih doznaka ne donosim dok se ne porodim. Ovde u BG mi kazu jedno, a moji Vojvodjani rade drugacije...sludise me nacisto

Pa to je sve sto ti treba da doneses... Ostalo eventualno potpises i popunis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KAKve su Vam bebice na slikama sa UZ-ka? Meni moja izgleda kao da ima nos malo ruzan :) 

mala007 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahha mmaka. Pa to je normalno jer nisu mirne, nisu jos naucile da poziraju (bar vecina, ima ih koje odrade to slikanje profi:lol:). Ovaj moj decak u tibi bas nece da pozira, skroz su mi bzv slike koje smo do sada dobili... Nego, ctg uredan... Rekla dr da mi beba bas pritiska grlic a ona kaze: pa sad je to vec normalno:huh: toliko o pregledu... Ali sam je naterala makar vris da mi uzme i to zato sto sam slagala da sam imala na pocetku tr streptokoke... Ajd bar nesto. Ali iskreno imam celu tr problem sa hemoroidima i plasim se da nisam nesto pokupila sad pred kraj jer sam bris radila jos u decembru. I da, dobila sam da radim hepatitis B i antitela. 

mmaka, mala007, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zone,bas ima “grub” nosic.. mada i tat joj ima takav.. hahahaha lazes doktore ccc sta sve mora da se uradi da bi bio pregledan. :) jasam tek sad dobila hemoroide, al generalno ih imam od 1ve trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.