Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

To sto pisete za stvarcice,to porucujete preko fb ili? JednaHana,ja sam se porodila pre 7 ipo meseci,kada sam bila trudna isla sam kod doktora na svakih 6 nedelja i tada mi je davao uput za vaginalni i cervikalni bris,ostalo nista. Nekim trudnicama su potrebne dodatne analize,pa ih zato i rade. Mislim da nemas potrebe da se brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto pisete za stvarcice,to porucujete preko fb ili? JednaHana,ja sam se porodila pre 7 ipo meseci,kada sam bila trudna isla sam kod doktora na svakih 6 nedelja i tada mi je davao uput za vaginalni i cervikalni bris,ostalo nista. Nekim trudnicama su potrebne dodatne analize,pa ih zato i rade. Mislim da nemas potrebe da se brines.

Da, preko fb

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage poslusala sam vas savet i danas kad god se probudila stavila je da siki i evi celog dana sam je samo dojila. Lepo je spavala. Nadam se da cemo da uspemo i da Tea pocne aktivnije da sisa. Hvala vam puno. A sad imam jedno pitanje, krenuli su grcevi da je muce, patronozna mi je preporucila coliprev kapi ali nije mi rekla kako se doziraju. Na kutiji pise koliko kapi za koliko meseci ali ne pise koliko puta na dan, a na netu sam procitala da pre svakog podoja. Da li je neka koristila i da li moze da mi kaze provereno. Jer ona sad cesto siki jer se navikavamo i da li onda bas trebam pre svakog podoja da joj dam ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekim trudnicama su potrebne dodatne analize,pa ih zato i rade...

Odgovorno tvrdim da nije tacno. Zavisi od ginekologa koji ti vodi trudnocu! I institucije u kojoj se poradjas! Naravno i od samog polozaja deteta (ondnosno vrste porodjaja!). Jednostavno nisam se mogla da suzdrzim, morala sam da odreagujem, nista licno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage poslusala sam vas savet i danas kad god se probudila stavila je da siki i evi celog dana sam je samo dojila. Lepo je spavala. Nadam se da cemo da uspemo i da Tea pocne aktivnije da sisa. Hvala vam puno. A sad imam jedno pitanje, krenuli su grcevi da je muce, patronozna mi je preporucila coliprev kapi ali nije mi rekla kako se doziraju. Na kutiji pise koliko kapi za koliko meseci ali ne pise koliko puta na dan, a na netu sam procitala da pre svakog podoja. Da li je neka koristila i da li moze da mi kaze provereno. Jer ona sad cesto siki jer se navikavamo i da li onda bas trebam pre svakog podoja da joj dam ili ne?

bravo za sikenje!

uh...pa znas kako..ja ne znam za te ali da sam ja ti i da ne pise nigde koliko davala bih recimo 3 puta na dan..pogotovo ako cesto siki na krace razmake. Ako vidis da je malo lako ces davati cesce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage poslusala sam vas savet i danas kad god se probudila stavila je da siki i evi celog dana sam je samo dojila. Lepo je spavala. Nadam se da cemo da uspemo i da Tea pocne aktivnije da sisa. Hvala vam puno. A sad imam jedno pitanje, krenuli su grcevi da je muce, patronozna mi je preporucila coliprev kapi ali nije mi rekla kako se doziraju. Na kutiji pise koliko kapi za koliko meseci ali ne pise koliko puta na dan, a na netu sam procitala da pre svakog podoja. Da li je neka koristila i da li moze da mi kaze provereno. Jer ona sad cesto siki jer se navikavamo i da li onda bas trebam pre svakog podoja da joj dam ili ne?

pa ja nadjoh na netu doziranje..slikala sam ne znam kako da ti posaljem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta vi sve radite od analiza :huh: i drugarica u Bg svake nedelje po nesto radi.

Ja sam pitala svog ginekologa kada bi trebalo da radim test opterecenja glukozom jer sam citala da se radi oko 28ned on mi kaze manje citaj forume tamo svasta pisu.Pitam komsinicu koja se pre mesec dana porodila jel je radila to kaze da nije.Od nalaza za prijem u porodiliste je samo uradila briseve,krvnu grupu vec ima jer joj je 3 dete i uput za prijem drugo nista.Krv je vadila na pocetku.Tako je i meni dao na pocetku i sada na moje insistiranke napise u izvestaju sta treba pa ja odem u dom zdravlja da mi daju uput.

Jel ogtt obavezan?Nemam problema sa secerom 4.7 ali tata je dijabeticar i sa njegove strane skoro svi (ako to ima neke veze)

nije obavezan ali nije na odmet da uradis bas zbog porodicne anamneze... I meni je doktor rekao da radim ogtt test bas iz tog razloga sto je moj tata dijabeticar...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Bole cole verovatno su za grcice tako da slobodno joj daj pre svakog podoja,ja sam uni davala espumisan kapi

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice upita za nalaz ogtt testa... Dosad sam u trudnoci vadila cetiri puta krv i nikad dosad mi glukoza nije iznad 5,5... Najvise smo radili test zbog porodicne anamneze... Npr mojoj kumi ni u jednoj od tri trudnoce nije radjen ogtt test, a tata je dijabeticar... Mislim da nalazi koji treba da se rade vise zavise od doktora...

@Tasa021 pa mene nema potrebe da zadrzavaju kad je sve ok... A nisam za porodjaj jos :D

Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, opet ja za piskavicu da pitam... kako si pila caj, sve odjednom, ili pijuckas ceo dan? Ima li veze kako se pije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage poslusala sam vas savet i danas kad god se probudila stavila je da siki i evi celog dana sam je samo dojila. Lepo je spavala. Nadam se da cemo da uspemo i da Tea pocne aktivnije da sisa. Hvala vam puno. A sad imam jedno pitanje, krenuli su grcevi da je muce, patronozna mi je preporucila coliprev kapi ali nije mi rekla kako se doziraju. Na kutiji pise koliko kapi za koliko meseci ali ne pise koliko puta na dan, a na netu sam procitala da pre svakog podoja. Da li je neka koristila i da li moze da mi kaze provereno. Jer ona sad cesto siki jer se navikavamo i da li onda bas trebam pre svakog podoja da joj dam ili ne?

Bole, pre par godina je jedna divna clanica opisala kako se radi masaza stomacica. Ne znam gde to mozes naci pa cu otprilike opisati. Kod svakog presvlacenja uhvatis beku za kolena pa okreces nogice u jednom pa u drugim pravcu u krug, od unutra ka spolja i obrnuto, a onda svojom sakom nezno pravis krugove po stomacicu i pravcu kazaljke na satu, nekoliko krugova. Obavezno da podrigne posle podoja i da joj je toplo kod stomacica. Trazice da je ti drzis, probaj da joj ruke drzis uz telo, da ne mlatara, to je didatno uznemirava. Ja sam koristila biogaiu, all kratko, pomagalo je sve ovo navedeno. Kaf se komb dohrana i mamino mleko, ima malo vise grceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta vi sve radite od analiza :huh: i drugarica u Bg svake nedelje po nesto radi.

Ja sam pitala svog ginekologa kada bi trebalo da radim test opterecenja glukozom jer sam citala da se radi oko 28ned on mi kaze manje citaj forume tamo svasta pisu.Pitam komsinicu koja se pre mesec dana porodila jel je radila to kaze da nije.Od nalaza za prijem u porodiliste je samo uradila briseve,krvnu grupu vec ima jer joj je 3 dete i uput za prijem drugo nista.Krv je vadila na pocetku.Tako je i meni dao na pocetku i sada na moje insistiranke napise u izvestaju sta treba pa ja odem u dom zdravlja da mi daju uput.

Jel ogtt obavezan?Nemam problema sa secerom 4.7 ali tata je dijabeticar i sa njegove strane skoro svi (ako to ima neke veze)

Ovde u Pg je Ogtt obavezan, neverovatno mi je da su u BP tako lezerni :( 

Mozda zavisi i od doktora, ali to su sad analize koje svi daju, torch, dabl, ogtt...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo sto zatrazim to i dobijem sa radim,kao torch.Rekla sam mu da imamo macku vec 2god i da bi htela na toksoplasmu da se testiram cisto da budem mirna.Ovde u Bp je 70e a sa uputom samo u Pg mogu da odradim to.Od testova sam radila samo dabl,cudi me da nije trazio jos neki test zbog godina 30 imam i prva trudnoca.Dabl je bio dobar mozda zato nije.Nisam pametna vise,nadam se da zna sta radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage poslusala sam vas savet i danas kad god se probudila stavila je da siki i evi celog dana sam je samo dojila. Lepo je spavala. Nadam se da cemo da uspemo i da Tea pocne aktivnije da sisa. Hvala vam puno. A sad imam jedno pitanje, krenuli su grcevi da je muce, patronozna mi je preporucila coliprev kapi ali nije mi rekla kako se doziraju. Na kutiji pise koliko kapi za koliko meseci ali ne pise koliko puta na dan, a na netu sam procitala da pre svakog podoja. Da li je neka koristila i da li moze da mi kaze provereno. Jer ona sad cesto siki jer se navikavamo i da li onda bas trebam pre svakog podoja da joj dam ili ne?

Mi smo koristili prvo espumisan,ali nam on nije bas pomogao. Pa smo koristili biogaiu u kombinaciji sa cajem od kamilice i komoraca (bekutan),to nam je pomagalo. Stavljali smo ga i na stomacic.

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovorno tvrdim da nije tacno. Zavisi od ginekologa koji ti vodi trudnocu! I institucije u kojoj se poradjas! Naravno i od samog polozaja deteta (ondnosno vrste porodjaja!). Jednostavno nisam se mogla da suzdrzim, morala sam da odreagujem, nista licno.

Mislila sam ako neka trudnica npr. ima povisen secer,rade se dodatne analize,ako nesto nije uredu... Naravno da ce se tada raditi dodatne analize. A i naravno da zavisi i od ginekologa do ginekologa. Ma nema veze,svako kaze sta misli,nema ljutnje. :)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice da je do doktora.Svuda se razlikuje, i ovde i u PG i Srbiji.Sestra mi zivi u inostranstvu (Fr) ona svakog meseca radi torch,nema zivotinje a krv je recimo vadila samo na pocetku.Jedan mesec ide kod ginekologa a sledeci kod babice po upute,tako da uz ima na svaka 2m.

MicaZoki(LUKA) i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Analize zavise puno i od doktora, naravno ali i od stanja trudnice Taso. Nemoj ti sebe ubrajati, hvala Bogu,zdrava si i imala si urednu trudnocu. A taj ogtt je glupo svi da rade, sto bih ga ja npr radila, secer uvek 4.2, 4.3, ne gojim se puno u trudnoci, beba se ne goji naglo, nema bas indikacija... A opet secer u porodici, zavisi i koji je tip dijabeta u pitanju, a ne samo da postoji...  Mozda nisam u pravu ali koliko virusa postoji samo bi nas bockali celu trudnocu, na sta bi to licilo. I opet ko zna jel bi pokrili sve analize. 

Bole jako mi je drago zbog vas i sikenja. Biogaia su kapi za sazrevanje creva, Espumisan izbacuje vazduh iz iz creva a Colief smiruje reakciju na laktozu. Zavisi sta sta izaziva grceve kod bebice. Nikada nisam bas pre svakog podoja davala, najvise 5 puta dnevno kada su ga bas mucili grcevi. Espumisan sam davala. Plus Biogaiu jer je to kao probiotik za bebe. I on mora redovno jednom dnevno da se daje po pet kapi. Espumisan i Colief po potrebi.

@mmaka i mi tako nekad zauzmemo polozaj ;)

Izmenjeno od strane MakiJana
Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana nikad nisam imala SUK preko 4.0 (uvek je tu na donjoj granici), u porodici blizoj nista, ali imala sam operaciju stitaste zlezde 2013 i endokrinolog me je uputio na ogtt. A sama znas da imam vise nego urednu trudnocu, tako da... Licno, nemam nista protiv bockanja. Mislim, sto se mora i nije tesko :P

@nanchika88 jutarnji update iz Betanije :lol:: malo sutra sam se naspavala! Budjenje je u 5h, opet CTG, pritisak, puls i merenje  temp. Uskoro ce nam i vizita (koju sinoc i nismo imali <_<), pa, nadam se, sledi dorucak B). Iako sam mislila da hrane bez deklaracije ne mozes da uneses, cimerka je bez problema donela sendvice :o .

Niko nista ne kontrolise :mellow:, kontam da i ja trazim od mojih da mi se donese, naravno, kamuflirano :lol:

By the way, od sinoc smo u punom sastavu, dosle su jos dve zenice, tako da se fino druzimo :).

Zakazana sam za 10h sati za sekciju za ponedeljak, a zbog cool anestezije :D, nema nekog gladovanja. Receno mi je samo da sutra u toku poslepodneva ne preterujem sa hranom da se, standardno, dooooooobro hidriram, a od ponoci da ne uzimam tecnosti nikako. Dobicu bensendin da se naspavam i odmorim pred sekciju i to je to. Sveki mi je preko mm-a poslala silikonski kateter, videcemo kad cu to "zvanicno urucivati :lol:.

 

nanchika88, Dragana88 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana nikad nisam imala SUK preko 4.0 (uvek je tu na donjoj granici), u porodici blizoj nista, ali imala sam operaciju stitaste zlezde 2013 i endokrinolog me je uputio na ogtt. A sama znas da imam vise nego urednu trudnocu, tako da... Licno, nemam nista protiv bockanja. Mislim, sto se mora i nije tesko :P

@nanchika88 jutarnji update iz Betanije :lol:: malo sutra sam se naspavala! Budjenje je u 5h, opet CTG, pritisak, puls i merenje  temp. Uskoro ce nam i vizita (koju sinoc i nismo imali <_<), pa, nadam se, sledi dorucak B). Iako sam mislila da hrane bez deklaracije ne mozes da uneses, cimerka je bez problema donela sendvice :o .

Niko nista ne kontrolise :mellow:, kontam da i ja trazim od mojih da mi se donese, naravno, kamuflirano :lol:

By the way, od sinoc smo u punom sastavu, dosle su jos dve zenice, tako da se fino druzimo :).

Zakazana sam za 10h sati za sekciju za ponedeljak, a zbog cool anestezije :D, nema nekog gladovanja. Receno mi je samo da sutra u toku poslepodneva ne preterujem sa hranom da se, standardno, dooooooobro hidriram, a od ponoci da ne uzimam tecnosti nikako. Dobicu bensendin da se naspavam i odmorim pred sekciju i to je to. Sveki mi je preko mm-a poslala silikonski kateter, videcemo kad cu to "zvanicno urucivati :lol:.

 

Pa imala si operaciju, eto zasto si neke stvari dodatno radila ;) znamo f-ju stitne zlezde... Kod tebe je ok bilo dda uradis tu analizu...

Jel ti dosadno? Mrzim bolnice najvise zbog te te ddosade ... Kakva je hrana? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj radila ogtt zbog viska plodove vode,a sad sam opet radila zbog prve trudnoce i sto ima dijabeticara,mada ovi u labaratoriji su bili rekli da uopste nije bilo potrebe za tim

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde vreme def.sporije prolazi. Meni je licno vise muka od bolnica (od Nov. 2012.-Apr.2013.sam non stop bila u bolnici+ maltene celu 2013 u banji), ali se tesim da sam ovde zbog prelepog razloga :babymommy::wub:. Hrana kao hrana tipicno bolnicka, prezivela sam i gore :P

Bole cole i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.