Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

joj znam da je jedna od vas :)

Tesko mi i preko telefona da pratim ko je ko

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije meni, nego Daca87.Ne bi meni ni bilo dobro da se tako rano porodim.Meni je termin 8.07.

I nama je isti termin.:rolleyes:

MakiJana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@*Cvrki87* Ma nije nikakav problem:)

A sto se dojenja tice mojoj maleckoj nikada nisu davali u bolnici dohranu,a nisam ni ja kod kuce.Dok smo bile u bolnici stalno su me terali da je dojim da bi ona naucila.Cak je bila neka starija sestra koja bi joj gurala glavicu na moju dojku i vikala joj:"Arbeit!!!!":DJa sam umirala od smeha,ali moram priznati da je to pomoglo.Nocu su morali da je nose u sobu za sestre posto sam imala blagu preklampsiju i morala sam da spavam,ali joj nisu davali dohranu,samo neku secernu vodicu.Kada smo dosle kuci vec je lepo sikila,ali nisam gledala na sat uopste,nego kada bi zaplakala ja bih joj ponudila da siki.

A linea negra nisam imala ni u prvoj trudnoci,a nemam ni sada.Pupak mi je uvek bio uvucen i evo jos uvek je.

Tasa021 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama je isti termin.:rolleyes:

Ali Megi 86 tebe ne vidim na spisku.Trkni do teme spisak trudnica i napisi kada ti je termin da te upisu.

Bas mi je drago da nam je termin istog dana,samo sto ja nosim blizance pa cu ja najverovatnije malo pozuriti.

mmaka i Megi86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali Megi 86 tebe ne vidim na spisku.Trkni do teme spisak trudnica i napisi kada ti je termin da te upisu.

Bas mi je drago da nam je termin istog dana,samo sto ja nosim blizance pa cu ja najverovatnije malo pozuri

A jel ides na carski ili ces prirodno?

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ima spisak sta se nosi u Front? Citala sam na njihovom sajtu pa ako ima neko info tacan, jer bas sajtu i ne verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ides na carski ili ces prirodno?

Carski,kao i prvi put;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pocetak linije,stala je negde dole. A pupak je iskocio davno. Nema sta da me zaobidje. I vukodlak stomak.:D

 

Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama vi cete nesto obuci za izlazak..mi letnju pelena i bodi :D

i najbolja solucija

Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahh a tek izbor za decake :rolleyes: bolje bi mi bilo da izlazi u bodicu samo :D Stvarno mi nije jasno kako ti dizajneri nemaju maste za musku deciju garderobu...

Ehh da se nadovezem na problem sa dojenjem. Jako me ljuti to sto oni koji su strucni daju tako nestrucne savete mladim mamama. Nisu Bole i Ivy krive sto daju dohranu bebicama, nego pogresno savetovanje. A kome ce pre verovati patronaznoj-tj.nekom ko je "strucan" ili nepoznatim zenama na forumu? Ja sam plakala nocima zbog konfuzije u glavi, patronazna prica jedno a moja logika i razum drugo... Mora covek jak da bude u glavi i cvrsto resen da ce da doji da bi u takvoj situaciji rekao NE dohrani. A koliko sam ispratila 80% patronaznih daje pogresne savete, pa nije ni cudo sto smo zemlja sa najvecim procentom beba na dohrani u Evropi! Zamislite, ispadne da smo mi najnesposobnije majke sa te strane! Ne mislim nesposobne u pravom smislu, ali koja je verovatnoca da bas kod nas toliko puno porodilja "nema dovoljno mleka". A sve samo zbog pogresnih saveta. 

Molim vas, nemojte se uvrediti i uhvatiti za ovo nesposobne majke, trenutno u brzini i besu ne mogu da nadjem adekvatniju rec... Ok ko nece da doji neka ne doji to je sloboda izbora, ali kad mi kazu nisam imala dovoljno mleka ili ostala sam bez mleka kad je beba imala 3 meseca... GRRR!:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahh a tek izbor za decake :rolleyes: bolje bi mi bilo da izlazi u bodicu samo :D Stvarno mi nije jasno kako ti dizajneri nemaju maste za musku deciju garderobu...

Ehh da se nadovezem na problem sa dojenjem. Jako me ljuti to sto oni koji su strucni daju tako nestrucne savete mladim mamama. Nisu Bole i Ivy krive sto daju dohranu bebicama, nego pogresno savetovanje. A kome ce pre verovati patronaznoj-tj.nekom ko je "strucan" ili nepoznatim zenama na forumu? Ja sam plakala nocima zbog konfuzije u glavi, patronazna prica jedno a moja logika i razum drugo... Mora covek jak da bude u glavi i cvrsto resen da ce da doji da bi u takvoj situaciji rekao NE dohrani. A koliko sam ispratila 80% patronaznih daje pogresne savete, pa nije ni cudo sto smo zemlja sa najvecim procentom beba na dohrani u Evropi! Zamislite, ispadne da smo mi najnesposobnije majke sa te strane! Ne mislim nesposobne u pravom smislu, ali koja je verovatnoca da bas kod nas toliko puno porodilja "nema dovoljno mleka". A sve samo zbog pogresnih saveta. 

Molim vas, nemojte se uvrediti i uhvatiti za ovo nesposobne majke, trenutno u brzini i besu ne mogu da nadjem adekvatniju rec... Ok ko nece da doji neka ne doji to je sloboda izbora, ali kad mi kazu nisam imala dovoljno mleka ili ostala sam bez mleka kad je beba imala 3 meseca... GRRR!:angry:

pa dobekle tacno..ja kad sam videla da nema leba od saveta patronazne, moje mame, svekrve ..na nagovor jedne devojke ovde na forumu sam uzela piskavicu. Pitala me samo posle svega sta imas da izgubis...nista pribaj. I citala sam dosta Terezinr savete i svojom glavom a ne tudjom presekla i napravila plan za poslednji pokusaj.

drugo naravno..ako nece neko da doji ja ne pitam nikada sto niti dajem savete. Zao mi je da ne kazem svije uskustvo ako moze nekome pomoci..

Zone*, Tasa021, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas imam puno lepe muske odece, msm bebece... 

neco, i ja sam mislila za D, jer sam ga rodila avgusta, da cu ga izneti samo u bodicu, ali oni nemaju dobru termoregulaciju, tako da je ipak imao odelce... jos plus kolima isao kuci, a u autu klima...

neca79 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam iskreno slusala moju mamu nisam patronoznu,jer ona je bukvalno i sa bratom i sa mnom ostala bez mleka i sad evo patronazna u rumi mi je rekla da trazim da mi dinose bebu na podoj,a ne kad je nahrane...a da bi bebama mleko bilo sito moramo i mi dosta lepo jesti,nizam mojoj mami verovala dok se sama nisam uverila u to,ako nejedemo mleko je ko voda i beba je gladna,tako da prvo nahranite sebe pa bebe

Tasa021, mmaka i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam slusala sebe i YelenuC i clanice foruma. Davala kad zaplace i kraj . kakvi 3h kakvo sta, nema sata prvih nekoliko nedelja. A najmanje je plakala od gladi,realno. Ali uvek ponudim. Ni jednom za 22m nisam pomislila da nemam mleka i slsl. mora se raskrstiti sa sobom prvoprvo i biti spreman na nespavanje ...

Dacha76, mmaka, mala007 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam slusala sebe i YelenuC i clanice foruma. Davala kad zaplace i kraj . kakvi 3h kakvo sta, nema sata prvih nekoliko nedelja. A najmanje je plakala od gladi,realno. Ali uvek ponudim. Ni jednom za 22m nisam pomislila da nemam mleka i slsl. mora se raskrstiti sa sobom prvoprvo i biti spreman na nespavanje ...

Bas to nan. Novopeceni roditelji ne znaju sta ih ceka (niko nije svestan svoje nesvesti, inace ne bi imali decu :D ) i onda uz pogresno savetovanje dobijamo kao rezultat dohranu. Nije beba bajka, dodjete kuci i tu sve kao med i mleko..ima tu puno odricanja, od momenta kad ste prvi put uzeli mirisljavi zamotuljak prestajete da budete centar sveta.

Maki, meni je za decak sve nekako isto... Isti motivi, boje...nesto sto bi mogao da nosi i kao odrasla osoba. Retko ces naci nesto ljupko i slatko. T ima motive: linije, sidro i sl. retko nadjem nesto kvalitetno a da su neke npr.slatke kuce, mede i da je u veselim bojama... Naravno ukusi su razliciti...

P.S. Kako mislite nemate pupak? :) Meni je pupak bunar zelja :lol:

 

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to nan. Novopeceni roditelji ne znaju sta ih ceka (niko nije svestan svoje nesvesti, inace ne bi imali decu :D ) i onda uz pogresno savetovanje dobijamo kao rezultat dohranu. Nije beba bajka, dodjete kuci i tu sve kao med i mleko..ima tu puno odricanja, od momenta kad ste prvi put uzeli mirisljavi zamotuljak prestajete da budete centar sveta.

Maki, meni je za decak sve nekako isto... Isti motivi, boje...nesto sto bi mogao da nosi i kao odrasla osoba. Retko ces naci nesto ljupko i slatko. T ima motive: linije, sidro i sl. retko nadjem nesto kvalitetno a da su neke npr.slatke kuce, mede i da je u veselim bojama... Naravno ukusi su razliciti...

P.S. Kako mislite nemate pupak? :) Meni je pupak bunar zelja :lol:

 

pa nema ga- sve je ravno :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,decaci...meni se nista ne svidja za decake.Gledam da mu kupim sto sareniju i veseliju odecu.Da ne bude sve plavo belo sa zvezdicama i loptom.Odelca koje imaju motive zabica,zirafica su mi slatka ali takva ne mogu da nadjem ovde a ne usudjujem se da porucim preko neta kad ne mogu da opipam materijal.Ukusi su razliciti ali stvarno ne znam da izaberem kad je isto sve

@Zone,tako lepo nemamo pupak :lol:Uvucen,koza se razvukla i skoro da ga je citavog prekrila.Mozda se pojavi kad stomak jos malo poraste.

Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone imam pupak, ali se ispupcio pa je sada ravno sve :D jaoooo moram ti jednom slikati D odecu, mede, kuce, majmunce, preslatko... Plus ja obozavam Mikija pa ima dosta i sa Mikijem odece, ali decije bas. Najmanje imam na fazon sto bi i odrastao mogao nositi, par dzempera i farki... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moras Maki da mi slikas i zbori gde kupujes najcesce ;) Imamo mi mikija jer je slatko ali ja bas ne volim ono sto je u trendu i svi nose :D Recimo nemamo nista narandzasto, zutu obozavam i na misice nabavljam. Ima crvenu jaknu (da razbijemo monotoniju) i svi misle da je devojcica zbog toga:rolleyes: mrzim stereotipe ;) 

Jao zene ja kad stavim prst u pupak do pola udje :D dobro preterala sam ali isti je bio i u I tr bas kao bunar ahahha

Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja bas ne volim da budem u trendu, uvek sam kontras :) i mi smo imali crvenu jaknicu sa mikijem, i zutu je nosio.. u sustini najmanje plave.. ai sve sto je sareno jabobozavam

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su znali i pored roze koledz jakne,trakice za kosu,animalprint helanki i rozih starkica da pitaju jel curica ili decak :lol:

Zone* i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.