Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Bole, ja sam aventove uzela, manje, bile su mi dobre, ali iskreno da ti kazem progledala sam kada sam ih skinula. Beba je lepse vukla bez njih

mmaka i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole,a sto bi ih uzela? Gde skripi?

I meni su rekli da uzmem ali nisam ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto Avent. 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene koje silikonske bradavice da kupim koje su najbolje?

Ja sam od mam koristila, na levoj strani pa jedno mesec dva dok nije beba ojacala da lepo uhvati ustima, meni je puno pomoglo , a opet svako malo ponudi bez, i bez problema smo ih ostavili oko treceg meseca kad je bio jaci.

Mislim da mi ovaj put nece trebati,nisu vise tako ravne:)

Izmenjeno od strane Venera
bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto avent! Da mi nije bilo njih ubijte me ako ne bih odustala od dojenja! Moja mala je bila toliko lenja, da dok mi uspemo da navatamo bradavicu i namestimo se, mleko taman krene, ona zaspi. I opet sve u krug. Isto kad je ojacala i prestala toliko da spava, negde sa 2.5meseca smo ih bez problema ostavili. A do tada, malo sa malo bez, sve je zavisilo od raspolozenja. :lol:

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je pisao o vremenu, meni vreme leti (valda godine :) ) od petka vec pocinje 18 nedelja, ne mogu da verujem, a radujem se prolecu i suncu samo tako, jos kad se i sat pomeri..volim svetlost. I ja cu od 8-og poceti polako spremati stvarcice, dosta toga i imamo vec. A vec sam kupila jednu lutku za moju devojcicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila ubedjena da ja ulazim u 18.nedelju. Pa sam isla na spisak trudnica da vidim kad ti @Venera imas termin. Pa vidim da imas nedelju dana pre mene. Pa sam onda isla ponovo na kalendar i brojala i vidim da sam se zabrojala. Ja sam sutra punih 16! Ali i to kad kazem proletelo mi je. Jos koja nedelja i eto nas na pola trudnoce. 

Ali mislim da mi nicija trudnoca nije proletela tako brzo kao od @MakiJana:lol: Sve mi se cini kad se ona porodi da ce moja trudnoca da mi se oduzi. 

Venera i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela Avent hvala. Pa na levu lepo siki a na desnu nikako malo i ispusti ravna mi je skroz. Pa su mi predlozili da probam sa njima. Povuce mozda par puta i onda ispusti i nikako 

Venera i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje silikonske bradavice da kupim koje su najbolje?

Canpool, najmanje.meni jedino pomogle.Velicina m, cak i L su manje od svih ostalih.Ja sam ih koristia i spasle su me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bas bepce jos ove 2-3 nedelje u martu i eto nas na pola, meni je nekako i prva brzo proletela osim prva tri meseca dok se nisam opustila malo.. Vidim na spisku vec se oktobar upisuje:baby:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila ubedjena da ja ulazim u 18.nedelju. Pa sam isla na spisak trudnica da vidim kad ti @Venera imas termin. Pa vidim da imas nedelju dana pre mene. Pa sam onda isla ponovo na kalendar i brojala i vidim da sam se zabrojala. Ja sam sutra punih 16! Ali i to kad kazem proletelo mi je. Jos koja nedelja i eto nas na pola trudnoce. 

Ali mislim da mi nicija trudnoca nije proletela tako brzo kao od @MakiJana:lol: Sve mi se cini kad se ona porodi da ce moja trudnoca da mi se oduzi. 

kraljice :) ali i meni je proletelo vreme, najvise jer sam radila... sada samo brojim dane, uvek se kraj otegne :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako žene ja stigla :lol:. Ne dišite i ne trepćite :P:lol:.

Carski u SPINALNOJ :baby: mi je zakazan za ponedeljak 12.03. (tako da molim nekog da mi na spisku trudnica pomeri datum :babymommy: ). Dobila sam mišljenje od neurologa (da se preporučuje cr u epiduralnoj anesteziji- to je valjda spinalna (!? molim iskusnije za pojašnjenje), jer (kako mi je on objasnio, nije za opštu zbog karotida :huh:)).

Elem, kod akušerke smo odradili CTG koji je, naravno, uredan, i složile smo se oko datuma sekcije.

Prijem je u petak 09.03. (sveki kaže da će to samo biti pro forme i da ću prespavati na patologiji trudnoće samo u nedelju uveče, (ako baš moram), jer sam prva na spisku za sekciju za ponedeljak). Dobili smo i zvaničan spisak šta nam sve treba od lab.analiza do tad i noviteti su: bris grlića materice, bris nosa i mišljenje interniste (kardiologa).

Da cela stvar još bude fantastičnija, moja rođena sestra, koja je lekar i radi praksu u Betaniji baš u to vreme (tako smo namerno namestile :)) će biti na porođaju :baby::baby::baby:. Dođe mi da skačem od sreće i zadovoljstva :)!!!!

Definitivno sam od onih koje vole da sve bude isplanirano na tenane, jednostavno osećam se spremnijom i psiho-fizički pripremnijom!

Sad u petak idemo po mišljenje endokrinologa i interniste, pa opet do poliklinike na uz. Kontam da ćemo bris nosa raditi u privatnoj laboratoriji....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako žene ja stigla :lol:. Ne dišite i ne trepćite :P:lol:.

Carski u SPINALNOJ :baby: mi je zakazan za ponedeljak 12.03. (tako da molim nekog da mi na spisku trudnica pomeri datum :babymommy: ). Dobila sam mišljenje od neurologa (da se preporučuje cr u epiduralnoj anesteziji- to je valjda spinalna (!? molim iskusnije za pojašnjenje), jer (kako mi je on objasnio, nije za opštu zbog karotida :huh:)).

Elem, kod akušerke smo odradili CTG koji je, naravno, uredan, i složile smo se oko datuma sekcije.

Prijem je u petak 09.03. (sveki kaže da će to samo biti pro forme i da ću prespavati na patologiji trudnoće samo u nedelju uveče, (ako baš moram), jer sam prva na spisku za sekciju za ponedeljak). Dobili smo i zvaničan spisak šta nam sve treba od lab.analiza do tad i noviteti su: bris grlića materice, bris nosa i mišljenje interniste (kardiologa).

Da cela stvar još bude fantastičnija, moja rođena sestra, koja je lekar i radi praksu u Betaniji baš u to vreme (tako smo namerno namestile :)) će biti na porođaju :baby::baby::baby:. Dođe mi da skačem od sreće i zadovoljstva :)!!!!

Definitivno sam od onih koje vole da sve bude isplanirano na tenane, jednostavno osećam se spremnijom i psiho-fizički pripremnijom!

Sad u petak idemo po mišljenje endokrinologa i interniste, pa opet do poliklinike na uz. Kontam da ćemo bris nosa raditi u privatnoj laboratoriji....

 

epidural i spinal su slicna vrsta anestezije... ja isto radim analize zbog epidurala... a totalna def nije za tebe ako ne mora. Drzim fige :babymommy: ipak ces pre mene :lol:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso navijacemo :)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tasooo:baby:

Suuuuper! Jedva cekam svoj datum!!! A za sestru je to tako dobra stvar da ce biti tu! Pa da,moras prespavati jer si prva na redu,oko 7 je l da? 

A te analize su sada redovno za sve ili ima veze sa spinalom?

Ja bila poslednja,covece, nikad kraj!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana, to znam da su slične... tj. da je vrsta epiduralne anestezije spinalna... ali, se bunim kako ih razlikovati :huh:, tj. da li je moguće da dobijem epiduralnu koja nije spinalna? Bože, nadam se da me razumeš/ete šta sam htela da kažem, jer sam samoj sebi smešna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tasooo:baby:

Suuuuper! Jedva cekam svoj datum!!! A za sestru je to tako dobra stvar da ce biti tu! Pa da,moras prespavati jer si prva na redu,oko 7 je l da? 

A te analize su sada redovno za sve ili ima veze sa spinalom?

Ja bila poslednja,covece, nikad kraj!!! 

Redovne sve za sekciju. Nezavisno od vrste anestezije...
Ne znam tačno u koje vreme ću biti, dogovorićemo se još u petak.

Izmenjeno od strane Tasa021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da to nije isto ( nemoj da me drzis za rec) jer sam citala da je jos bolji carski uz epidural nego apinal,ali ne znam ni sto i nisam se udubljivala u tematiku,ali mi ovo ostalo! 

Znaci,ima novina !

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

brzo dolazim na pocetak reda :)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, tacno samo VS i CB i bris nosa nisam radila 2012. Je l ti na tom papiricu pise datum prijema? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, tacno samo VS i CB i bris nosa nisam radila 2012. Je l ti na tom papiricu pise datum prijema? :wub:

Da :wub:, sa sve potpisom i faksimilom ginekologa-akušera :babymommy:, ali vam je to, kontam, irrelevatno :)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vracaju mi se uspomene:D Kako ti se cini dr? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jun je daleko ali koliko se vama zuri vidim da cu i ja polako ka vrhu sto me i raduje i plasi u isto vreme jer je za mene ovo sve novo.:)

Mi smo dobili brdo poklona od carapica do patikica i dve posteljine ali ja sam se zaljubila u 3 drugara tako da cu morati jos nju da uzmem i jos kopletic za izlazak i bolnice  sto se tice stvari :wub: Kozmetiku cemo po rodjenju zbog koze ja imam osetljivu pa bolje da sacekamo.Sto se tice silikonskih bradavica mislim da ce i meni biti potrebne jer nikad bradavice nisam imala.

Krevetac imamo jos kolica i mi smo spremni mada jos nam je rano tako da cu sve to krajem aprila da perem i peglam,ako Bog da.Ja sam kilava od pocetka pa moguce je da nas bebac iznenadi i cim udjemo u 9ti.

@MakiJana je pitala za utrogestan do kad se koriti pa samo da odgovorim.Do ulaska u 9ti mesec i onda prestajes.Tako su meni rekli,ja ga sada koritim po potrebi kad osetim kontrakcije i kad mi je u predelu besike bas napeto.

Venera, MakiJana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.