Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kao neko ko ima solidan staz dojenja, mnogo iskustva, kako svog, tako i tuđeg i ko se trenutno mnogo sekira jer moja kuma nije istrajala u tome iako sam dala sve od sebe da je ubedim da može da doji, imam samo da kažem jednu stvar. Najveći neprijatelji dojenja su vaga i sat. I medicinski radnici su neprijatelji, ali vagu i sat vi lično treba da izbacite iz kuće kada je dojenje u pitanju, da dajete bebi da siki kad god poželi i da ne razmišljate o tome ima li ili nema mleka i ja garantujem da će beba odlično napredovati. Ali avaj... Strah čini svoje. 

Dacha76, Tasa021, zeklica i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao neko ko ima solidan staz dojenja, mnogo iskustva, kako svog, tako i tuđeg i ko se trenutno mnogo sekira jer moja kuma nije istrajala u tome iako sam dala sve od sebe da je ubedim da može da doji, imam samo da kažem jednu stvar. Najveći neprijatelji dojenja su vaga i sat. I medicinski radnici su neprijatelji, ali vagu i sat vi lično treba da izbacite iz kuće kada je dojenje u pitanju, da dajete bebi da siki kad god poželi i da ne razmišljate o tome ima li ili nema mleka i ja garantujem da će beba odlično napredovati. Ali avaj... Strah čini svoje. 

Bravo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uspela da ubedim dve drugarice da izbace tu dohranu pred spavanje i eno bebe samo sisaju (4m i 7m imaju). Jedna od njih mi je rekla- Ali patronazna kaze na 3h. Ma hoce patronazna da dodje da doji?! Hajde daj detetu da jede kad trazi i ti jedes kad si gladna...

Neon, snowhite, mmaka i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je mali jeo kada je hteo. On je celu noc spavao, budio se u 6 i tada je jeo. 

MakiJana i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji posle uhvate ritam, bar su ovo dvoje, ali taj sam pocetak samo sikenje i mazenje :lol:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, je l ima treme pred pregled? u koliko je sati? Da ti saljemo pozitivnu energiju:wub:

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, je l ima treme pred pregled? u koliko je sati? Da ti saljemo pozitivnu energiju:wub:

Joj Nan srce si.. nema treme, ali ono, volela bih da cujem da se lepo okrenuo i da je sve ok :lol: u 17:30 zakazano ^_^

Tasa021 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iskreno nizasta nisam slusala patronazne,U je stalno spavala pa sam je budila preko dana da sisa,zato je sad ne mogu oterati u krevet :lol:

Slusala sam savete moje mame i pedijatra,bila taman pred pebziju kad se U rodila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Tasa021 stvari su spakovane

Poslala sam ti adresu u inbox. 

:wub::wub::wub:

@Zone* macka si mi svakako :)

Izmenjeno od strane Tasa021
Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate sta je meni smesno? Kad odem na pregled, pa sve trudnice, kako se otvore vrata, ne gledaju ko ulazi nego koliki stomak dolazi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone bas si lepa :wub: kakva si tek kada se naspavas... 

Jao nasmeja me mmaka, ali ali skroz si u pravu. Trudnicko rivalstvo :lol:

Zone* i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nekim situacijama bi bilo dobro, kada bi imala neki kucni UZ hahah da vidim sa cime me klepece.. u trenutku me udara skroz kod stidne kosti, stavim ruku i osetim kvrgu koja tu stoji... jbt prodje mi kroz glavu, sad kad izvuce ruku napolje pa je vrati hahaha  i tobuopste nmg da skontam, jel ruka ili sta??? 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam puno vremena da cam pisem sada ali citam vas. Hvala puno na ssvetima i podrsci, samo da vam javim da dmo uspele. Mleko je krenulo i sikili smo vise puta po malo. Nisu mi bas izvucene bradavice pa kad ih ispusti malo teze ide ali bitno da je mleko krenulo. Ljubimo vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Bole :baby:

Mmaka ti si zeno super :D uvek me nasmejes..

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Okrenuli smo se :baby:licem gleda ka stomaku, nije bas najidealniji polozaj ali ali kaze dobro je. 6.3.imam kontrolu u porodilistu sa sve stvarima, kaze jako je nisko otisao. Za sada je grlic ok, prolazan ali ne skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suuuper, Maki :wub: Joj pa kad pre covece sa stvarima... Jesi ih spremila?:D

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Okrenuli smo se :baby:licem gleda ka stomaku, nije bas najidealniji polozaj ali ali kaze dobro je. 6.3.imam kontrolu u porodilistu sa sve stvarima, kaze jako je nisko otisao. Za sada je grlic ok, prolazan ali ne skroz...

Je l to znaci da ce pokretati ili cea biti na patologiji pa cekati...?

I da! Super za bebana! Pozitivaaa ;) 

Izmenjeno od strane Zone*
MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Okrenuli smo se :baby:licem gleda ka stomaku, nije bas najidealniji polozaj ali ali kaze dobro je. 6.3.imam kontrolu u porodilistu sa sve stvarima, kaze jako je nisko otisao. Za sada je grlic ok, prolazan ali ne skroz...

Ti ćeš, kanda, i pre mene...yes! :D Znači ništa CR? Extraaaaa, tome si se i nadala. Čakaj, hoćeš kod nas u Betaniji ili...? Ne mogu da propratim gde je od nas koja (zaboravna sam, šta ćeš :lol:)

Izmenjeno od strane Tasa021
bepce i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece ni pokretati, niti cu ostajati.. ali da ih imam ako se slucajno grlic pocne otvarati, posteljica je jos uvek 1.stepen zrelosti pa bi da ga zadrzi u stomaku sto duze... 

Nan nisam spremila stvari naravno :lol: pozuricu...

Taso, u Zrenjaninu sam ja

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, zeno uplasi me sa tim stvarima :o  i meni je sve isto kao kod tebe. Posteljica prvi stepen, gospodin lezi na ledjima tj. gleda ka stomaku... Kuku pa i ja cu jos malo :D 

Sutra imam kontrolu u porodilistu pa da vidim sta ce da mi kazu. Iskreno se nadam da je butna kost nastavila da raste, bas me je zabrinulo to.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.