Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zavrsih :baby:

E, ovako, od analiza potrebnih za carski sam uradila jutris u Betaniji: vreme krvarenja i koalicije, PTT, Ureu, keratinin, mokracnu kiselinu, SUK, kompletnu krvnu sliku, HbsAg i korpkulturu (poslednja dva se salju u Higijenski). 

U sredu cemo pored uz-a i dogovora kad ce biti carski, odraditi i test vaginalnog sekreta. Na porodjaj jos trebam da ponesem i zdravstvenu, licnu, krvnu grupu, Rh faktor i propratnu medicinsku dokumentaciju (ginekolog, neurolog i endokrinolog u mom slucaju, za ostale samo ginekolog :)). Nadam se da sam bila dovoljno detaljna :lol: :babymommy:

nanchika88, mmaka, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jao Taso... Pa to su ozbiljne pripreme. Ako budem morala na cr mogu odmah da krenem sa analizama :lol:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni dosta od ovoga nisu trazili,tipa vag.briseve i stolicu. 

Maki,to se sve resi u par bockanjabockanjbockanja, ja sam sve privatno radila ...

Znaci,Taso,sad cekamo sredu^_^ 

Kako je u betaniji?

MakiJana i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne spominji mi bockanje :mellow: mrzim to... Najgori deo svega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@*Cvrky87* mozemo da se guramo stomacima hahah koji si mesec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj zbog kukova i stomaka sam 36 dosla na 44, u zivotu nizam nosila tu velicinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas. Beba ima.povisen crp jer sam ja imala prehlafu ovu bas pre porodjaja i meni je bio povisen. Bas sam se sad smorila katastrofa i moram da budem ovde dok ne padne ispod 10 a 54 je bio juce. Koliko obicno treba da padne? Prima antibiotik kao i ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama su rekli da se antibiotik prima pet ili sedam dana nezavisno od toga koliko padne crp. pad crp-a je svakako dobra stvar ali da bi ab imao efekta prosto mora da se isprima cela doza. Ja sam izasla iz porodilista osmi dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana pazi sto Nan kaze, sve se to resava sa jednim ubodom i par epruveti krvi. Meni je utoliko bilo lakse (prakticnije i brze) sto nisam morala da se cimam do Higijenskog ((do kraja mi i nisu trebali nikakvi uputi (ni za lab.analize, ni za carski, ni za lezanje- mada je to 5min.posla svega za nabaviti), sve je islo preko Betanije-sveki zmajica :))). Za jedan dan opusteno sve moze da se zavrsi (uz dobru organizaciju, naravno).

@nanchika88 sta ti znam-Betanija k'o Betanija-standardno prepuna. Videla sam odeljenje patologije trudnoce (iako najverovatnije necu ni nociti tamo, vec cu doci ujutru na dan zakazane sekcije) i odeljenje laboratorijske dijagnostike (po treci put, iako ne znam koliko je to exkluziva za posetiti/videti :lol:.

@Bole cole, mogla sam se i popeti na prvi sprat da te vidim, zaboravih <_<. Sad cu da nadjem u onoj mojoj knjizurini (Sta da ocekujete u prvoj godini) o tome, pa ako nadjem-javljam. Mada sam sigurna da skusnije majke znaju da ti kazu tacno.

@*Cvrky87* sjajna tattoo :wub:

By the way, nemam povisene belancevine u mokraci (kako je sveki mislila), pitala sam za oticanje zglobova ruku i nogu (trebali ste da vidite sinoc moje gleznjeve- otekli samo tako. Prosto su mi izgledali kao da nisu moji) da je to normalno u zavrsnom stanju u trudnoci. Savet je da vise odmaram...

*Cvrky87* i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,joooj i ja cu se truditi da sredim da ne lezim onaj jedan dan nego da dodjem taj dan. Najgore je to cekanje.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Bole cole, nema nista posebno u knjizi. Ali imas na netu (ocekivano). Buduci da ne mogu da ubacim link preko mob. (Kuvam rucak :lol:), iz procitanog bih ti rekla da se ostaje u proseku, 6-8 dana u bolnici sve dok se ne popije cela doza antibiotika. Ali, to, naravno, varira od slucaja do slucaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cipelic je koliko se secam ostala duze zbog bebinog povisenog crp-a. Bole bitno da budete obe ok, izdrzi koliko mora u porodilistu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predivni stomaci! 

Moj koliko se brzo pokazao, sad je nesto zatajio od ove gripe, izGubih sve kile. Danas jos dobih antibiotik jer imam upalu sinusa i neeelju dodatnih dana bolovanja. 

@Bole cole drzite se. Ja sam samo jedan dan duze morala ostati u porodilistu jer je beba gubila na tezini, pa znam kako je grozno. Ali bitno je da izadjete kad budete potpuno zdravi, nego da posle tri dana morate da se vracate na dodatne pretrage. Ovako ce vas imati pod kontrolom. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole, moja drugarica je bila bas duuugo u porodilistu,tipa , 10-11 dana  ali njena beka je imala bas povisen crp,duplo veci od vaseg.

 

Ja malo cistila sneg metlom :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao cvrky ismejah se se za vel 44, tako ja pre neki dan sva bitna uzimam hlace 34 i kontam ma.hajde da probam nema guzve u trg.jbt ne mogu preko listova, 36 do bedara, u 38 stanem al mi nesto na dupetu ne.stoje pa.sam.odustala, sto kazes celi zivot sam xs i sad puff kao slonče :D

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas. Beba ima.povisen crp jer sam ja imala prehlafu ovu bas pre porodjaja i meni je bio povisen. Bas sam se sad smorila katastrofa i moram da budem ovde dok ne padne ispod 10 a 54 je bio juce. Koliko obicno treba da padne? Prima antibiotik kao i ja

da, dobro se seca Maki i mi smo ostali duze. Terapija 5 dana sugavi gentamicin. Tackica je 10 dana ostala duze, toliko im je trajala terapija. Crp treba da je ispod 5. Mom decaku je bio ispod 8 kad su nas otpustili kuci. Samo trazi da ti je donose na podoj! Znam da je stres, al mora tako. I neka vas tu dok god ne bude sve ok. Al to je cesta pojava, ne brini. I bikica je ja mislim imala taj slucaj.

p.s.9.rodjen, 13.isli kuci.

Tackicca i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da njemu je crp ogroman bio jer sam sa probusenim videnjakom bila osam sati na stolu a niko me nije sljivio dva posto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole, drzite se. I sto kaze Cipelic insistiraj na podojima pre ce malena ozdraviti,tvoje mleko je najbolji lek. Ja sam mislila da si ti iz BG, moja necaka se u petak porodila u betaniji, mozda ste se srele^_^

Inace,  danas usla u 8. mesecB)

miliccam, mmaka, zeklica i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je najgore grudi me ubise mleka skoro da nema. Pokusavamo ali nikako. Pumpicom pokusala danas bas da probam i bukvalno 2 kapi samo. Kad stavim bebu da siki, nervira se i naravno oni je odmah uzmu da je dohrane, niko te nista ne pita. U svakom slucaju jedva cekam kuci, jer ovde je bas nezgodno uraditi bilo sta

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je najgore grudi me ubise mleka skoro da nema. Pokusavamo ali nikako. Pumpicom pokusala danas bas da probam i bukvalno 2 kapi samo. Kad stavim bebu da siki, nervira se i naravno oni je odmah uzmu da je dohrane, niko te nista ne pita. U svakom slucaju jedva cekam kuci, jer ovde je bas nezgodno uraditi bilo sta

Draga daj vremena grudima... Posebno sto je cr bio, da telo shvati.. ali insistiraj da je dojis, tj.stavljas na grudi da vuce, jedino ce ona navuci mleko, pumpica tu ne pomaze mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.