Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Cestite za Alex.

Bila sam jutros u bolnici i budale mi nisu ni radili uz,samo me vaginalno pregledali,grlic 1,5 cm,uradili ctg da vide dal nemam rane kontrakcije jer sam i u prosloj imala od 5 meseca,medjutim nema.Pitam jel znaci nesto sto je grlic 1,5 cm kazu ma ne,dobro je ne treba da mirujes.Dal sam blesava ali cini mi se da je ispod 3cm uvek skracen grlic

Izmenjeno od strane Brunda
Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestite za Alex.

Bila sam jutros u bolnici i budale mi jisu nibrili uz,samo me vaginalno pregledali,grlic 1,5 cm,uradili ftg da vide dal nemam rane kontrakcije jer sam i u rosloj imala od 5 meseca,medjutim nema.Pitam jel znaci neto sto je rlc 1,5 cm kazu ma ne,dobro je ne treba da mirujes.Dal sam blesava ali cini mi se da je ispod 3cm uvek skracen grlic

to je ok za grlic jer je spoljni deo toliki ali unutra je duzi kanal. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda msm da je 1.5 cm za rucni pregled ok, a 3cm za pregled na uz... 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda ja sam pisala vec. Dve trudnoce evo sa 1,5 cm grlica. Koji je i razmeksan. Ne mirujem posebno

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro da je tako jer sam dva puta pitala kazu,dobro je 1,5 cm mek 1pp al pitacu opet popodne ginekologa.Prosto se ne mogu nacuditi gutanju slova dok pisem,kao da nisam zavrsila filolski vec osnovnu skolu ali valjda sto je brzo to je i kuso.

Cekam expertni da saznam konacno pol,pa da mogu da kupujem stvarcice.Pre ni ne mogu kad mi plata kasni 2 meseca a nema naznake da ce skoro.

neca79, MakiJana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro da je tako jer sam dva puta pitala kazu,dobro je 1,5 cm mek 1pp al pitacu opet popodne ginekologa.Prosto se ne mogu nacuditi gutanju slova dok pisem,kao da nisam zavrsila filolski vec osnovnu skolu ali valjda sto je brzo to je i kuso.

Cekam expertni da saznam konacno pol,pa da mogu da kupujem stvarcice.Pre ni ne mogu kad mi plata kasni 2 meseca a nema naznake da ce skoro.

e ako ne kazu pol probaj ovaj soda test hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da jel to ono sa jutarnjim urinom.Pa u 13 nedelji na double kaze bata u 16 nedelji privatno doktor.J.nije mogao da vidi,kaze moramo cekati.Danas mi nisu radili uz znaci tek 15 marta opet privatno na expertnom.A tako zelim da se obojim u plavo ili roze jer je red na mene da se obojim

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da jel to ono sa jutarnjim urinom.Pa u 13 nedelji na double kaze bata u 16 nedelji privatno doktor.J.nije mogao da vidi,kaze moramo cekati.Danas mi nisu radili uz znaci tek 15 marta opet privatno na expertnom.A tako zelim da se obojim u plavo ili roze jer je red na mene da se obojim

ne znam mora li jutarnji bas. Ja sam u razno doba dana isprobavala. Kasika sode i urin. Imas na yt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno Bole. Javi se cim budes mogla :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole drzimo fige da sve prodje lako i brzo! Javljaj nam se:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bolecole sa srecommmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno, mozes ti to :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bole srecno! Da nam sto pre javis lepe vesti :wub:

Upravo se vratih iz Fronta sa uz. Kasni i dalje nedelju dana ali dr kaze da je sve ok, nema potrebe da panicim. Plodove vode ima dosta, kaze da je posteljica malo zrelija ali nista strasno. Sve mere su se uvecale osim butne kosti i to me sada brine, bolje da nisam uporedjivala sa proslog uz. Glavica je i dalje dole, a ledja na sredini umesto sa strane sto kaze da je malo cudno ali da jos ima vremena da se namesti lepo. Sve u svemu ona kaze da je sve dobro i da dodjem za dve nedelje na ctg. I da, teski smo 2300gr :wub:

Izmenjeno od strane Maja87
Tasa021, mmaka, mala007 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka superiska :). Mozes poslati PostExpressom. Saljem ti u inbox-u adresu. Hvala ti unapred:wub:

nisam gledala danas nista od stvari sta imam, javljam sutra.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole srecno! Da nam sto pre javis lepe vesti :wub:

Upravo se vratih iz Fronta sa uz. Kasni i dalje nedelju dana ali dr kaze da je sve ok, nema potrebe da panicim. Plodove vode ima dosta, kaze da je posteljica malo zrelija ali nista strasno. Sve mere su se uvecale osim butne kosti i to me sada brine, bolje da nisam uporedjivala sa proslog uz. Glavica je i dalje dole, a ledja na sredini umesto sa strane sto kaze da je malo cudno ali da jos ima vremena da se namesti lepo. Sve u svemu ona kaze da je sve dobro i da dodjem za dve nedelje na ctg. I da, teski smo 2300gr :wub:

majo ko ti vodi trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole drzimo fige da sve prodje lako i brzo! Javljaj nam se:babymommy:

sad gledam spisak... mi smo dva dana pre tebe.. a kako li ce biti?? Hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole srecno! Da nam sto pre javis lepe vesti :wub:

Upravo se vratih iz Fronta sa uz. Kasni i dalje nedelju dana ali dr kaze da je sve ok, nema potrebe da panicim. Plodove vode ima dosta, kaze da je posteljica malo zrelija ali nista strasno. Sve mere su se uvecale osim butne kosti i to me sada brine, bolje da nisam uporedjivala sa proslog uz. Glavica je i dalje dole, a ledja na sredini umesto sa strane sto kaze da je malo cudno ali da jos ima vremena da se namesti lepo. Sve u svemu ona kaze da je sve dobro i da dodjem za dve nedelje na ctg. I da, teski smo 2300gr :wub:

Kako su se sve uvecale osim butne? Ista duzina kao prosli put :huh: nemoguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma kako je samo ta mera ostala ista. Jedino ako nije dobro izmerila, jer se dosta mucila, sakrio je nogice i bas je dosta dugo cekala da se namesti da moze makar nesto da izmeri. U sredu idem u drugo porodiliste na kontrolu pa cu da vidim tamo.

Mmaka, dr.Stanojevic mi vodi i zadovoljna sam stvarno sa njom. Mislim da je ovo samo neka greska. Mozda njena zurba jer je dezurna u porodilistu i to sto gospodin nije hteo da saradjuje, jer je nemoguce da se sve uveca a butna kost jedina ostane ista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

nisam gledala danas nista od stvari sta imam, javljam sutra.. 

Opusteno samo, jeste da sam posle Bole-ta, ali ne planiram da se odmah poradjam :lol:. Ima vremena :wub:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da cu cim udjem u 9ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma kako je samo ta mera ostala ista. Jedino ako nije dobro izmerila, jer se dosta mucila, sakrio je nogice i bas je dosta dugo cekala da se namesti da moze makar nesto da izmeri. U sredu idem u drugo porodiliste na kontrolu pa cu da vidim tamo.

Mmaka, dr.Stanojevic mi vodi i zadovoljna sam stvarno sa njom. Mislim da je ovo samo neka greska. Mozda njena zurba jer je dezurna u porodilistu i to sto gospodin nije hteo da saradjuje, jer je nemoguce da se sve uveca a butna kost jedina ostane ista.

I ja mislim da nije izmerila kako treba. Nemoguce da je ostala ista duzina, tada bi po butnoj kosti bila manja trudnoca a ona bi vec reagovala. Desava se da ne mogu da uhvate kako treba. I te mere nikada i nisu bas bas precizne osim ako ne meri sto puta i sa jako dobrim uz aparatom. Ne brini...

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.