Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@mmaka superiska :). Mozes poslati PostExpressom. Saljem ti u inbox-u adresu. Hvala ti unapred:wub:

vazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim da neko otvori temu Mislim da Cipelic zna kako. U temi bi napisale da li su stvari za decake ii devojcice podeljeno po uzrastu

Isto i za igracke ,obucu, posteljinu, prekrivace, ostalo

Imam i Chicco pumpicu za izmlazanje ako neko zeli,takodje i stvari za decaka do 6 meseci ako nekom treba.a i dosta stvari za devojcice 2-3 godine.

Dragana88, Bole cole i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bas potrebna pumpica ako ti ne treba bila bih ti zahvalna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda da je mojoj mrvici dosadio moj kasalj pa sam juce imala par blagih kontrakcija,ali sad smo super :)

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da vam se javim sa izvestajem sa uz. Beban se namestio glavicom dole, ima oko 1550g sto je ok za 31+0 kaze dr. Inace sam upala u neki bedak...bas nisam zadovoljna dr a da odem kod nekog drugog nemam osim privatno, a ne bacaju mi se pare (planiramo da zapocnemo sopstveni posao sredinom godine i gledamo da ustedimo koliko god mozemo). Dr tako u zadnje vreme odradjuje posao, plus i sama prica kako je sam aparat los pa onda se brt bar ti potrudi da pregledas sto detaljnije... Ne znam mozda ja ocekujem previse.. Onda jos naidjem na temu prekid trudnoce i totalno se izbedacim kad vidim da je i ovaj zadnji trimestar kritican i stabse sce desava zenicama. Ne smem ni da kazem mm jer znam da bi me vec katapultirao kod drugog dr koliko god da kosta...a ja cu opet najradije na sebi pristedeti vs.sve drugo i za druge. Msm kad bih imala konkretan razlog zasto mi dr ne pase otisla bih nego neki osecaj ili strah jednostavno... Luda sam...

Eto smracilas sam sads  izvinjavajte. Necu vise obecavam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* moj Dr isto ima uz iz praistorije,ako sumnjas odradi i 3 expertni,mislim da ide do 34 cisto da se umiris

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* drzi mi fige da se i moja mala okrenula ( al tesko).... super. Sto se tvoj bebac spremio. Ja sam 32ned al kasnimo 6 dana, pasl cetvrtak idemo na UZ.. tako da smo kao ti :rolleyes: ja sam dobila temperaturu sinoc izgleda da se borim sa gripom :angry: al dobro proci ce, malo streptolete i gotovo. 

Sto se tice doktora, svako je drugaciji al ja sam od jednog pobegla ahhaah i sada svoju doktorku pratim svuda :D

Zone* i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da vam se javim sa izvestajem sa uz. Beban se namestio glavicom dole, ima oko 1550g sto je ok za 31+0 kaze dr. Inace sam upala u neki bedak...bas nisam zadovoljna dr a da odem kod nekog drugog nemam osim privatno, a ne bacaju mi se pare (planiramo da zapocnemo sopstveni posao sredinom godine i gledamo da ustedimo koliko god mozemo). Dr tako u zadnje vreme odradjuje posao, plus i sama prica kako je sam aparat los pa onda se brt bar ti potrudi da pregledas sto detaljnije... Ne znam mozda ja ocekujem previse.. Onda jos naidjem na temu prekid trudnoce i totalno se izbedacim kad vidim da je i ovaj zadnji trimestar kritican i stabse sce desava zenicama. Ne smem ni da kazem mm jer znam da bi me vec katapultirao kod drugog dr koliko god da kosta...a ja cu opet najradije na sebi pristedeti vs.sve drugo i za druge. Msm kad bih imala konkretan razlog zasto mi dr ne pase otisla bih nego neki osecaj ili strah jednostavno... Luda sam...

Eto smracilas sam sads  izvinjavajte. Necu vise obecavam :D

ne bedaci bre zeno :D..naravno da ima ta tema a ima i gorih da ne pisem sad sta sve. Svako dozivi nesto sto ne znaci da cemo sve. Jbg zivot je takav. 

Dr menjaj a za 1 uz mesecno izdvoji pa privatno idi. Ja privatno idem u Papic i 1.500 rsd je uz. Ionako nemas puno uz do kraja

Dacha76 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone meni je moj dr uradio samo 2 uz. Jedan kad sam imala bolove pa me tad poslao na bolovanje i drugi u 31.nedelji. Oba puta ne znam da li je i ceo minut gledao i rekao mi sto se njega tice sve je ok. Meni je to bilo dovoljno. Sta da radim. Ako ce biti dobro bice. Znam da brines, al nemoj se jesti. Veruj. Ako je dr rekao da je sve ok, onda jeste. Vidis da se lepo okrenuo, odgovara nedelji kojoj treba i sta vise. Ostalo ste sve gledali na ekspertim. Sta na tom drndavom aparatu iz dz vise i da gleda. To ti je naisao malo dan da te nervira. Malo iskuliraj. Bice to sve super!:babymommy:

Dacha76, Zone*, snowhite i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao moram nesto da vam priznam. Ima neki test sa sodom bikarbonom da se pol sazna. Prosle god u trudnoci uradim ja to kao znatizeljna i po tome je bio decak...i bio stvarno...sada u ovoj trudnoci uradim ga 5 puta i svih 5 puta zensko...i zensko je!

Tako da sam eto znala da cemo biti kao seka ali nisam nesto pridavala znacaja takvoj vrsti testa. Sad vec verujem da ima nesto sa tim hormonima koji kao nisu isti ako je bata i ako je seka...

leni, mala007, MakiJana i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone*, znam tacno na sta mislis/kako se osecas :(. Iako ne smatram sebe ni hipohodrom, a jos manje strasljivom/povodljivom osobom, kad sam procitala neke stvari/price/iskustva pojedinijih zena potresla sam se :(.

Jednostavno sve i kad/da ne zelis da procitas neke stvari, ponekad ih ne mozes zaobici. Ima raznih ljudskih sudbina, iskreno se saosecam sa tim zenama, ali u isto vreme trudim se da ostanem pozitivna i da stvari posmatram sa vedrije strane. Prvenstveno da se ne bojim ni za sebe, a ni za svog bebca. Sve se u zivotu dogadja sa razlogom, ne postoje porazi, samo lekcije.

Slicna je prica sa privatno/drzavnim vodjenjem trudnoce. Sve je stvar ljudi i perspective gledanja. 

Osmeh na lice i pozitiva maximalna :)

Sve ce biti u redu na kraju, ako trenutno nesto nije u redu, nije kraj :baby::wub:

Venera, mmaka, Dacha76 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ce moci da se vidi video.. ali ovako je svaki dan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ce moci da se vidi video.. ali ovako je svaki dan :D

zasto nece ni sliku ni video da ubaci?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto nece ni sliku ni video da ubaci?????

mozda velicina fajla?

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, trudim se max da izbegnem u ovoj fazi zivota da citam o tuznim i nemilim dogadjajima ali mi se jednostavno otelo i onda kad jos vidim da je sve bilo ok i tragicno se zavrsilo.... Uff. Zapitam se. Verujem da je sve ok, ja sam inace cista pozitiva i jos bih reklarda mi je dr (eto nmg da se setim reci) u fazonu da dize frku i kad nema potrebe ali nesto me drmnulo. Mozda i ja da drmnem nesto pa prodje, a? :lol:

neca79 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, trudim se max da izbegnem u ovoj fazi zivota da citam o tuznim i nemilim dogadjajima ali mi se jednostavno otelo i onda kad jos vidim da je sve bilo ok i tragicno se zavrsilo.... Uff. Zapitam se. Verujem da je sve ok, ja sam inace cista pozitiva i jos bih reklarda mi je dr (eto nmg da se setim reci) u fazonu da dize frku i kad nema potrebe ali nesto me drmnulo. Mozda i ja da drmnem nesto pa prodje, a? :lol:

Mozda... Ili samo promeni fokus... Koncentrisi se na nesto pozitivno--na lep i suncan danasnji dan, stvarcice za bebice, neku komediju/sitkom pogledaj, izmeditiraj... Ili sta god da ti prija :wub:

Zone* i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone bravo za bepca, neka se smestio kako treba :babymommy: ja cu sl ned videti na cemu sam..

Dacha76 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao moram nesto da vam priznam. Ima neki test sa sodom bikarbonom da se pol sazna. Prosle god u trudnoci uradim ja to kao znatizeljna i po tome je bio decak...i bio stvarno...sada u ovoj trudnoci uradim ga 5 puta i svih 5 puta zensko...i zensko je!

Tako da sam eto znala da cemo biti kao seka ali nisam nesto pridavala znacaja takvoj vrsti testa. Sad vec verujem da ima nesto sa tim hormonima koji kao nisu isti ako je bata i ako je seka...

Ima i jedna neformalna tvrdnja, da su zenska deca u stomaku jaca i da, ako je trudnoca rizicna, postoji mnogo veca sansa da sve do kraja bude ok ako je devojcica. Opusti se sad i uzivaj u saznanju da ce dom da vam oboji jedna rozalinda :) 

neca79, Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

posalji mi podatke u poruci:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima i jedna neformalna tvrdnja, da su zenska deca u stomaku jaca i da, ako je trudnoca rizicna, postoji mnogo veca sansa da sve do kraja bude ok ako je devojcica. Opusti se sad i uzivaj u saznanju da ce dom da vam oboji jedna rozalinda :) 

Generalno su jaca zenska deca ali mi mame koje nosimo decake to ne volimo da citamo ^_^ cak su mi rekli posto je beba karlicno da zenska deca lakse podnose takav porodjaj, prirodno kada ide msm, nego muska.. sokirana sam sa si toliko slabiji decaci :mellow: pa pluca im kasnije sazrevaju... Haos, ne smem ni da mislim o tome

Tasa021, Dacha76 i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Generalno su jaca zenska deca ali mi mame koje nosimo decake to ne volimo da citamo ^_^ cak su mi rekli posto je beba karlicno da zenska deca lakse podnose takav porodjaj, prirodno kada ide msm, nego muska.. sokirana sam sa si toliko slabiji decaci :mellow: pa pluca im kasnije sazrevaju... Haos, ne smem ni da mislim o tome

To je samo negormalna tvrdnja pa moze a ne mora da bude tacna :) 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je samo negormalna tvrdnja pa moze a ne mora da bude tacna :) 

Jeste tacna statisticki ^_^ muskarci su slabiji pol :D

Tasa021 i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, naisao ti takav dan... I ja sam imala par takvih prenosa raspolozenja i onda mi je sve crno,a nije. Nego ga ja umislim!  

Sutra je vec novi dan, novi osmeh! Vidis kako ti se bebica lepo razvija,namestio se bata lepo. Za koji dan cea da se smejes ovim mislima!

I ja sam posle ekspertnog kod dr Novakov ocekivala pricu od pola h ali moj dr nema sta da mi novo kaze. Jos 20 dana do ekaspertnog!

Dragana88 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vecito nesto muskarci kasne,te kasnije ulaze u pubertet,jos uvek nije naucno dokazano da izlaze iz istog.... Te kasnije ovo ,kasnije ono... :lol: U stomaku krenu i ne prestaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.