Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Razmisljam nocas...privatno vecinom rade lekari iz drzavnih ustanova. Placam im kroz zdravstveno i sad moram i privatno ako hocu ljudski tretman...jer se privatno trude a drzavno ih zabolr...to me uzasava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljam nocas...privatno vecinom rade lekari iz drzavnih ustanova. Placam im kroz zdravstveno i sad moram i privatno ako hocu ljudski tretman...jer se privatno trude a drzavno ih zabolr...to me uzasava

Nije da ih zabole. Znam divne dr, opet zavisi od coveka. To nema veze ni sa parama, ni drugim stvarima. Kakav si, takav si... 

Margaritta, Zone* i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije da ih zabole. Znam divne dr, opet zavisi od coveka. To nema veze ni sa parama, ni drugim stvarima. Kakav si, takav si... 

naravno kazem generalno..ja sam mojim dr zadovoljna recimo. Al ono...kako je nastao trend privatnih usluga..ako zeli brzu dobru uslugu..osmeh na licu...da sve moze izvoli...toliko njih nema od dr ni najosnovnije. Ja sam moju prethodnu iz dz htela da zadavim bukvalno

Bole cole i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si sve Neco.. ja sam samo protiv generalizovanja

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si sve Neco.. ja sam samo protiv generalizovanja

Zenske, samo se setite mene (sta sam prezivela), pa opet idem u drzavnu ustanovu da se PRVI put poradjam! A, pitana sam da li zelim da se porodim u privatnom porodilistu. Rekla sam im da mi ne pada na pamet! Ima raznih doktora i sestara, naletala sam na sve i svasta, ali sto Maki kaze ne treba generalizovati. Svi smo mi razliciti i to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, samo se setite mene (sta sam prezivela), pa opet idem u drzavnu ustanovu da se PRVI put poradjam! A, pitana sam da li zelim da se porodim u privatnom porodilistu. Rekla sam im da mi ne pada na pamet! Ima raznih doktora i sestara, naletala sam na sve i svasta, ali sto Maki kaze ne treba generalizovati. Svi smo mi razliciti i to je to!

Taso draga, privatno i placeno ne znaci strucno, ponavljam ;) sve ce biti ok, ne brini... Betanija je odlicno porodiliste, strucni su skroz, znaju svoj posao... To je najbitnije. Kada ti zakazuju carski? Hoce ranije raditi?

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa ne znam bas, neki doktori jednostavno hoce svoje znanje ili strucnost  i posvecenost posle godina i godina rada da dobro unovce, jeste da neko opet zbog toga ispasta jer ce mu biti mozda poslan student, i sve to daje neku drugu sliku o drzavno/privatno ali sve je vec ionako materializovano. Treba biti pozitivan ali treba biti i realan,svako opet zeli najbolje.

Izmenjeno od strane Venera
Tasa021, MakiJana, Megi86 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana svekrva ide danas da dogovori vidjenje (privatno) sa akuserkom koja ce me poradjati (i anesteziologom takodje). Najverovatnije da cemo se sastati sve ovih dana da utanacimo tacan datum. Volela bih da se se odradi jos jedan uz, jer mi se u poslednjih 7-10 dana utrutrostucio stomak, a samim tim i tegobe koje uz to idu :babymommy:. Cekam i krevetic danas da stigne :babycrib:

mala007 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj stomak je jako nisko, prerano se spustio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da mi se nije puno spustio (mozda malo samo, jer mi je lakse da disem), koliko je porastao :huh:, cini mi se duplo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc mislila da cu da se porodim koliko me je boleo stomak. Bas sam se uplasila. Samo da izdrzim jos 3 nedelje pa posle kad god hoce dobrodosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso normalno je da sada beba naglo raste a samim tim i stomak.

Majo i ja kazem jos malo neka izgura. Isto imam neke cudne bolove a kazem prilicno se i spustio.. zakazala sam kontrolu za 27.2.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljam nocas...privatno vecinom rade lekari iz drzavnih ustanova. Placam im kroz zdravstveno i sad moram i privatno ako hocu ljudski tretman...jer se privatno trude a drzavno ih zabolr...to me uzasava

to ti je ona fora: drzavnog dr ne mozes ubediti da si bolestan, a privatnog da si zdrav. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, ja imam sad u petak kontrolu i bas cu da pitam za te cudne bolove. Mada sam danas citala da je normalno od ove nedelje da krenu lazne bolne kontrakcije, ali meni bas nije prijatno da ih osetim u 8.mesecu. Meni je stomak i dalje visoko, ali dzabe kad se brinem da ne krene ranije :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ja imam jos 3 nedelje do ekspertnog,ne mogu da docekam!

Sad sam na poslu,posle da pravim tortu za mm-a, njemu rodjendan sutra i onda opet nazad na posao... Do juna imam jos 4 meseca, a ponestaje mi strpljenja, nesto sam trudnicki nadrndana ako mi neko dosadjuje <_<

 

Taso,javi nam sve ,kad,sta ,kako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, ja imam sad u petak kontrolu i bas cu da pitam za te cudne bolove. Mada sam danas citala da je normalno od ove nedelje da krenu lazne bolne kontrakcije, ali meni bas nije prijatno da ih osetim u 8.mesecu. Meni je stomak i dalje visoko, ali dzabe kad se brinem da ne krene ranije :(

tvoj bebac je okrenut kako treba? Ovaj moj mozda i nema mesta jer je u karlicnom polozaju, mozda rasteze matericu :lol: ne znam, ali dok se bolovi ne pojacavaju, necu da panicim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tvoj bebac je okrenut kako treba? Ovaj moj mozda i nema mesta jer je u karlicnom polozaju, mozda rasteze matericu :lol: ne znam, ali dok se bolovi ne pojacavaju, necu da panicim...

Da, prednjaci glavicom, ali veruj mi da ga osetim po celom stomaku. Nogata se na sve strane i rasteze mi sve moguce i nemoguce. Od jutros mu se svidja ceprkanje po besici pa samo cekam da izleti koliko je nisko hahahaha :D

Dacha76 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan videcemo sta dr kaze.. nadam se da se nekim cudom okrenuo kako treba 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ja kad idem gradom ili u dom zdravlja gledam druge trudnice u stomak.Toliko sam istraumirana,nemam prestavu kako treba da izgleda stomak u 23/24nedelji ali meni se cini da je jako jako nisko i ne ide od rebara vec nize jos.Sestra je 2nedelje iza mene i njen stomak iz profila u polukrug a moj je nizi stane citava saka ispod grudi,nekako ide vise u sirinu.Sve mislim samo sto ne izleti kada treba da cucnem a osecam pokrete tako nisko u predelu kukova,nekad mi se cini u delu gde pocinju stidne dlake da rastu,nekad ispod rebara.Na oko se stomak pomera vec 2ned unazad a sada vec se vidi preko debljeg duksa kako igra levo desni :)

Za sutra imamo zakazan euz jedva cekam ako verujete da cujem sta ce doktor reci samo se nadam da se nece desiti nesto ne predvidjeno kao u petak pa opet da odlozi.

 

MakiJana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od tri tus kabine, na celo porodiliste, jedna imala skroz slab pritisak, pa koristili druge dve. I onda u drugoj nekoj ispao ogroooman ugrusak, (joj fuj.) To je stajalo tako, ja sam i kuci otisla niko nije oprao. A bila sam 4 dana posle porodjaja. Toliko i o higijeni. A fazon je sto su pre pet godina bili divni. Sad uzas. Bezim sa teme, dok nisam dobila nogu u dupe. Inace sam kul lik :D

cool lik si nema sta :-D 

cimerka i ja smo delile wc, tus sa sobom koja je bila prazna, tako da sam bila zadovoljna e sad u maju cu pisati ponovno iskustvo :lol:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna Hana , to bi ti babe odmah rekle sta nosis:D Ja ne mogu da stavim saku izmedju grudi i stomaka ali nista to ne mora da znaci... Stomak je individualan... Hocete konacno saznati sta ste;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da hocemo :)

Mada je ovaj doktor u 12 nedelji video decaka,u Beogradu je doktorka rekla da ne vidi testise te misli da je devojvica.To je bilo u 17ned.Nesto od to dvoje jeste hah.Sta god prvo mi je,ali svi misle da je decak.Zasto ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.