Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Megi ja nemam traumu, poradjala sam se u Betaniji i nakon toga u Zr. Nisam podmicivala ni jurila veze.. nije bas sve crno... Ali u redu je ici i u privatno porodiliste. 

Ma naravno, ima i pozitivnih iskustava. Ti si imala srece. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi ja sam se 3 puta poradjala u betaniji, nisam imala vezu ni za jedan porodjaj i imam bas pozitivna iskustva bas su bili ljubazni. Meni licno je glupo da za par dana dam toliki novac ali to je samo moje misljenje.

Megi86 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se nadovezem sa novostima o mom stanju, od petka uvece mi se javljaju neki kao bezveze bolovi kao menstrualni, dole nisko i u ledjima pomalo. Jel to znaci da mi se blizi dan D ili sta? neiskusna sam sto se toga tice pa reko da vidim sta vi mislite...Sutra odo na CTG ali ne mogu docekati vise, dosta sam nestrpljiva i ovi glupavi blagi bolovi nije to nista strasno ali me zivciraju, nisu redovni nego tako dodju i prodju bezveze xD

Moguće, spusta se i priprema.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do 12. nedelje kompletan gin pregled:papa, kolposkopija, ultrazvuk, cervikalni i vag bris, analize krvi i urina, Rh faktor. U 12. Double i ultrazvuk.  Od 16.-18. Cervikometrija, krvna sl i urin.. od 20.-24. Ekspertski ultrazvuk, krvna sl. 28.- Ogtt, ultrazvuk, cervikometrija. 32. nedelja- Pregled sa uz. Od 36. Ctg na 7 dana, brisevi, analize krvi. Faktori koagulacije krvi, sve analize i pregledi po potrebi. Anestezija , konsultacije sa pedijatrima. Posle porodjaja, lekovi protiv bolova i sta vec zatreba, obuka pedijatra i pomoc oko dojenja. Posle 7 dana kompletan gin pregled za mamu i pedijatra za bebu. Poseta patronaznih sestara. U porodiliste se ne nosi nista, sve cisto i novo daju. 

.Naja., Dacha76 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi ja sam se 3 puta poradjala u betaniji, nisam imala vezu ni za jedan porodjaj i imam bas pozitivna iskustva bas su bili ljubazni. Meni licno je glupo da za par dana dam toliki novac ali to je samo moje misljenje.

To je lepo cuti. Ja sam u Beogradu, pa sam uglavnom slusala iskustva iz Bg-a. Na zalost, koja nije imala vezu je nadrljala. A i po neka sa vezom, jer joj bas tad dr ode na odmor. Jeste puno za nesto sto svaka zena zasluzuje. 

Dacha76 i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda je nekom bacanje para. Bacamo novac na mnoge stvari. Novac prodje i dodje, a trauma ostaje. Za mene nije bacanje s obzirom da novac sve jedno dajes nekom privatnom dr za vodjenje trudnoce, moras da juris neku vezu ili se nadas sreci da sve prodje bez ovih situacija koje ste navele, castis dr suludim sumama,strahujes kako ce se ophoditi prema tebi i da li ce neko obratiti paznju na tebe ili moras da nosis kafe i cokolade sestrama. Ja vezu ne umem da jurim a ni da podmicujem osoblje. Zato mi je lakse da platim i da mi se dr koji vodi trudnocu posveti, bude ljubazan, da budu tu kad mi trebaju i objasne sve sto ne znam, obezbede sve normalne uslove. A da bi svakako i u drzavnim porodilistima trebalo da bude tako, nema sumnje. 

Tacno tako.I ja da sam u Srbiji sigurno bih izabrala privatnog ginekologa i eventualno neko porodiliste koje ima pristojne uslove ili pak privatno.Bitnije mi je da beba kada se rodi ima fantasticne uslove i negu nego da je kod kuce doceka tona igracaka,garderobe i sl. od kojih polovinu nece i necu iskoristiti.

Naravno sve smo razlicite i svakoj od nas su bitne neke druge stvari.

Megi86 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha hahahaha sita se ismejah @Cipelic-ka. Cak sam i mm-u procitala deo o muzu koji se peo na prozor :huh:. Gospode, zaista nas ima raznih! A, o privatnim porodilistima imam da kazem samo jedno-cisto bacanje para!

Tad sam izgovarala kao mantru "jednom cu se i ovom smejati". Al tad sam mislila da cu doziveti nervni slom. Jer prethodno bila u sobi sa jednom divnom zenicom, ona taj dan otisla kuci, a mene premeste kod ovih u sobu. A ne daju mi informacije o bebi. A mleko pocelo da nadolazi, ja bez pumpice. Ma uzas zivi. Sad mi dodje smesno, al tad sam mislila da cu puci, tu prvu noc. Skoro sam sa tom sto je bila do mene krevet se cula pa smo komentarisale da ne znamo koje nam je culo vise bilo ugrozeno.

Zato Megi zeno, ako mozes ne zali ni dinar. Zivci i dusevni mir nemaju cenu. Ja posle prvog porodjaja ni pomislila na apartman, a sad..ni luda vise u sobu, jos posebno leti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja vodim trudnocu privatno i imam vezu,ali mislim da kad stavim sve na papir ne izadje toliko para. S druge strane, placam uredno doprinose i makar da necemu sluzi to osiguranje... Naravno,ko hoce i moze, nemam nista protiv ali meni je bespotrebno... U tematiku strucnosti doktora, ne ulazim, to se podrazumeva... Traume su individualna stvar... Meni je trauma da nesto fali bebi, a to da li cu morati u cist wc ili ce me sestra preko pogledati, to meni nije trauma

Maki :wub:

Ajde,Cipelicka, nije sve tako crno, sve to prodje brzo... Sad ces ti trece :P

 

 

Tasa021, MakiJana, neca79 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja vodim trudnocu privatno i imam vezu,ali mislim da kad stavim sve na papir ne izadje toliko para. S druge strane, placam uredno doprinose i makar da necemu sluzi to osiguranje... Naravno,ko hoce i moze, nemam nista protiv ali meni je bespotrebno... U tematiku strucnosti doktora, ne ulazim, to se podrazumeva...

Maki :wub:

Ajde,Cipelicka, nije sve tako crno, sve to prodje brzo... Sad ces ti trece :P

 

 

e da i to..placas doprinose redovno i to zdravstveno a onda nemas nista..kazem da imam a da se ne odricem necega mozda bih..ali to kao nesto da uskratis a to da uzmes meni je bzv. Anelgetik...pa dobijala sam ih redovno nakon porodjaja.. donosile sestre svima u sobi. 

nanchika88 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je lepo cuti. Ja sam u Beogradu, pa sam uglavnom slusala iskustva iz Bg-a. Na zalost, koja nije imala vezu je nadrljala. A i po neka sa vezom, jer joj bas tad dr ode na odmor. Jeste puno za nesto sto svaka zena zasluzuje. 

Ja sam isto iz Bg, nisam imala vezu, i super sam prosla. Ali te podrzavam maksimalno. Da mogu i ja bih priustila sebi privatno porodiliste.

Dacha76, Megi86 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene je vise zanimalo jel neko imao iskustva sa privatnim porodilistem bilo da je pozitivno ili negativno. Ja neman ni sa jednim, pa ne mogu da sudim. Mozda bih dobro prosla i u drzavnom...Ali mozda... Ne znam. A sve smo razlicite i bitne su nam razlicite stvari. Ko je imao pozitivno iskustvo u drzavnom, naravno da ne razmislja o "bacanju para". Ja volim da se osecam bezbrizno i sigurno a drzavne zdravstvene ustanove mi to ne pruzaju. Zato biram da platim.

Izmenjeno od strane Megi86
Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je vise zanimalo jel neko imao iskustva sa privatnim porodilistem bilo da je pozitivno ili negativno. Ja neman ni sa jednim, pa ne mogu da sudim. Mozda bih dobro prosla i u drzavnom...Ali mozda... Ne znam. A sve smo razlicite i bitne su nam razlicite stvari. Ko je imao pozitivno iskustvo u drzavnom, naravno da ne razmislja o "bacanju para". Ja volim da se osecam bezbrizno i sigurno a drzavne zdravstvene ustanove mi to ne pruzaju. Zato biram da platim.

naravno...ako mozes bez ustezanja plati sto da ne...ja samo kazem da vecina nas ne moze i ja nikad ne bih tamo negde ustinula da bih to platila ili uzela kredit za to..a vidim da daju na rate kredite kreditne kartice...a neko bi opet mozda i to...da je u ceni i nipt test pa ajde stvarno da bude paket...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da..a gde je to 270.000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da..a gde je to 270.000?

U medigroup. Na 9 rata. U principu cu ustinuti od letovanja i zimovanja..:) Svakako moram da mirujem. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na odeljenjima CR nekako su bile sve obrazovane i fine zenice ^_^

Znaci da ne brinem? :lol: A, da li su i uredne? :huh::lol::P

E, upravo zavrsih sa peglanjem svih stvari za klinca! Zakljucila sam da sto su manje stvari, teze ih je peglati <_<. Mm me je gledao celo popodne (od nekih cetiri sam zvanicno pocela) i smejao se. Pitam se samo sta ce da bude posle babina, kad se bebac tek nadobije stvarcica, kad mu je sad ormaric dupke pun?! :huh::babymommy:. Jos mi je samo ostalo da operem 2x ogradica i komplet sam spremna. Torbu za porodiliste sam spakovala i sad samo trebam da se porodim :lol:. Sutra saljem mm po doznake za otvaranje porodiljskog! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi uvek platila za bolje, tako je bilo a i ovaj put cu tako, ne zbog neke udobnosti vec sigurnosti ,jednom sam lose prosla, znam da  to nije  garancija da ce biti sve najbolje,ali opet oseti se razlika i to koja..

Dacha76 i Megi86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno, ima i pozitivnih iskustava. Ti si imala srece. :) 

Kontam @Megi86 da je sve u glavi (ili potice is nje!). Ne kaze se dzabe "kakve su ti misli, takav ti je zivot!"

 Nemoj me, molim te, shvatiti pogresno ali ako iko treba da ima traume od lekara-ta sam (njihovom greskom sam dozivela 2 mozdana udara i bila 12 dana u komi!), pa ipak idem u Betaniju da se poradjam i ne panicim i ne bojim se. Tako da je, po meni, sve stvar glave, tj.kako "kockice" poslozis u istoj! To, naravno, nikako ne znaci da osudjujem ako neko napravi drugaciji izbor! Samo iznosim svoj stav...

Megi86, Dacha76, Brunda i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vece zene, ja zivim na granici sa HR i tamo su se mnoge moje drugarice isle poradjati, kod njih u drzavnoj bolnici imaju ti apartmabi i cudesa i samo porodjaj kosta 2500€ ako je cr onda je 500€ vis Meni nije palo na pamet to da placam ja sam isla u Banja Luku, to nam je glavni grad znam da ne daj boze neke komplikacije mogu me voziti samo u Beograd, nisam htela u lokalna porodilista kao i sad samo zbog ne daj Boze neceg oni mene onda voze u B.Luku ja sam odmah otisla tamo i to je to. Super prosla bez ikakvih veza, sobe dvokrevetne, jest wc i sve onako staro ali čisto i uredno pa jbg i opet cu tamo ako ostanem ovdje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kontam @Megi86 da je sve u glavi (ili potice is nje!). Ne kaze se dzabe "kakve su ti misli, takav ti je zivot!"

 Nemoj me, molim te, shvatiti pogresno ali ako iko treba da ima traume od lekara-ta sam (njihovom greskom sam dozivela 2 mozdana udara i bila 12 dana u komi!), pa ipak idem u Betaniju da se poradjam i ne panicim i ne bojim se. Tako da je, po meni, sve stvar glave, tj.kako "kockice" poslozis u istoj! To, naravno, nikako ne znaci da osudjujem ako neko napravi drugaciji izbor! Samo iznosim svoj stav...

Ma naravno. Svako je slobodan da iznosi svoj stav.  A sto se pozitivnosti tice... Uvek sam bila, a narocito sada u trudnoci iako nemam pojma sta me ceka. :) 

Izmenjeno od strane Megi86
Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U medigroup. Na 9 rata. U principu cu ustinuti od letovanja i zimovanja..:) Svakako moram da mirujem. 

pre 6 meseci sam gledala bilo je 360.000rsd..isto na 9 rata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre 6 meseci sam gledala bilo je 360.000rsd..isto na 9 rata.

 

Mislim da je to cena ako trudnocu vodi neki dr. koji je direktor bolnice. I ja sam to videla na sajtu, ali u predugovoru su poslali ovu manju cifru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vece zene, ja zivim na granici sa HR i tamo su se mnoge moje drugarice isle poradjati, kod njih u drzavnoj bolnici imaju ti apartmabi i cudesa i samo porodjaj kosta 2500€ ako je cr onda je 500€ vis Meni nije palo na pamet to da placam ja sam isla u Banja Luku, to nam je glavni grad znam da ne daj boze neke komplikacije mogu me voziti samo u Beograd, nisam htela u lokalna porodilista kao i sad samo zbog ne daj Boze neceg oni mene onda voze u B.Luku ja sam odmah otisla tamo i to je to. Super prosla bez ikakvih veza, sobe dvokrevetne, jest wc i sve onako staro ali čisto i uredno pa jbg i opet cu tamo ako ostanem ovdje 

Od tri tus kabine, na celo porodiliste, jedna imala skroz slab pritisak, pa koristili druge dve. I onda u drugoj nekoj ispao ogroooman ugrusak, (joj fuj.) To je stajalo tako, ja sam i kuci otisla niko nije oprao. A bila sam 4 dana posle porodjaja. Toliko i o higijeni. A fazon je sto su pre pet godina bili divni. Sad uzas. Bezim sa teme, dok nisam dobila nogu u dupe. Inace sam kul lik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj bre ima da se upucam u toj Mitrovici :lol:

Ja sam sa u isla privatno kod gin,a poradjala se u frontu i bilo mi OK,ali neverujem da je isto tako bilo nekoj likusi koju je bolelo da se napne,pa je celo porodiliste bilo kod nje u sali za porodjaje i pritom je posle kukala na pregledu kako nece da je pregledaju,jer su je namucili na porodjaju,tako da mislim da sve dosta zavisi i do porodilja 

Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ispao ugrusak na sred sobe (fuj)i ja sam od blama umrla i pitala da li smem to da pocistim,na sta mi je sestra rekla da je to normalno i da ce zvati spremacicu koja je to odmah uradila. Kod nas su ulazile non stop spremacice i cak sam jednu zenu prepoznala da je iz mog mesta. Za Betaniju,stvarno,sve najbolje sto se higijenr tice. Hrana nikakva ali s obzirom da sam na infuziji dva dana,plazma i caj su zadovoljili moje potrebr.

Jedina zamerka je sto sam bez klime bila ,a napolju 40 stepeni,ali i to prodje... 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas i klima radi :lol: cak i previse, bilo mi je hladnjikavo a porodila sam se u avgustu. I meni je ispao ugrusak kada sam prvi put ustala nakon porodjaja i zena odmah ocistila. Ponavljam, nije sve crno, a i dosta zavisi od zene kakva je. Nagledala sam se svakakvih smaracica, te bi ovo, te ono... Nije to hotel... A zasto ipak volim drzavno je jer ne daj Boze krene po zlu nesto, drzava ipak ima kapacitet i opremu, saradjuje i sa drugim drzavama, lakse dodje do krvi, plazme (krvne msm).. a strucnost. Pa jel u onoj privatnoj umrla ona devojka koja je cukljeve operisala, greska lekara... Moguce je bilo gde. To sto ce neko platiti ne znaci da je obezbedio strucnost

Tasa021 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.