Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E da...sad sam se malo bacila u raspitivanje o Misovicu posto cu tamo ovaj put. Posete su moguce svaki dan za jednu osobu samo..bilo ko moze doci. To me jako raduje jer mene posle porodjaja raspice hormoni i nostalgija za kucom. 

ja sam se kao i Maja 2013 porodila u Misovicu, i bilo je tako, jedna osoba samo. S’tim da je meni dolazila sestra ili muz. Ja sa njima prezadovoljna. Moguce da se drze i dalje iste procedure, jer bas drze do sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce jel tebi ono ispao cep pa nesto duze posle toga si se porodila tek?

Ne, ja sam od cetvrtka do ponedeljka, kad sam se porodila imala proliv svako jutro. Pa su mi sestre rekle da moguce da je prilikom tih cestih odlZaka na wc ispao i cep a da ga ja nisam videla! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su poslali ponudu na 270000 za sve to bilo da je prirodni ili carski.  Nije malo ni to, ali za normalan tretman vredi ustedeti. Kad si ranjiv i hormoni rade, treba ti paznja a ne dodatno traumiranje.

To je bilo pre dosta vremena. Eto smanjili cene ili je dr klinika u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ja sam od cetvrtka do ponedeljka, kad sam se porodila imala proliv svako jutro. Pa su mi sestre rekle da moguce da je prilikom tih cestih odlZaka na wc ispao i cep a da ga ja nisam videla! 

Aha... Znam da sam kod nekog cekala kad ce beba :D

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na pijaci...Maki zelis li da probas zelenu salatu...daaa to mi je bas bila zelja ... i otkine list salate i krene da zvace..svi su se smejali..a mene blam vadim mu onaj list iz usta on ne da..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sve sto sam vam pisala je isto za sve trudnice i porodilje.Jedine razloke izmedju apartmana i obicne sobe je ta sto si u apartmanu sama sa bebom ,a u obicnoj sobi je delis sa drugim porodiljama i bebama,ako si u apartmanu u posetu moze da ti dodje ko hoce u periodu od 9-22,a u obicnoj sobi samo partner i to od 16-20h.Sve ostalo hrana i uslovi u sobama su svima isti.Lepo sam rekla razmaze nas i previse.A ovde osiguranje pokriva obicnu sobu,a apartman jedino ako imas u ugovoru,a ja nemam tu opciju :(

A to za lose uslove u porodilistima u Srbiji direktno je vezano za Zvezdaru u Beogradu.Zene su mi se zalile,a od slika koje su mi slale mi se smucio zivot.Stvarno mi je mnogo zao sto su takvi uslovi.Ja nisam slikala sobe ovde u porodilistu pre 3 godine,ali cu vam poslati negde u Junu/Julu kada se budem poradjala,pa cete ipak videti da je situacija mnogo bolja nego i u nekim najboljim Srpskim porodilistima (ovo se ne odnosi na privatna porodilista u Srbiji,zato sto verujem da oni obezbedjuju maksimalne uslove porodiljama kada toliko naplacuju).Zato kazem da bih jako volela kada bi svima vama uslovi bili kao ovde.I porodjaj bi vam lakse pao nebitno da li je prirodan ili carski,a samim tim i babice i akuseri bi bili zadovoljni uslovima u kojima rade pa bi bolje obavljali svoj posao,mada im se divim i kako sada sa prilicno zastarelom opremom rade i uspesno rade svoj posao.

 

Venera i Megi86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sanse da bih dala te silne novce za 4 dana negde... Nit mi je do sobe i uslova,a niti do poseta tada... Ti dani prolete, meni bitno da je cisto (a kod nas jeste) ,dq smo mi dobro i to je to. Nit me hrana interesuje,bila sam na plazmi i caju ,proslo,dosla kuci i kraj.

AA ja sam uvek bila tip kmeza,razmazen fazon,necu spavati u tom krevetu,jao fuj bla bla. Medjutim,kad se mora,mora se!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, citam ovo za privatna... Da je normalno svaka od nas bi imala prava na normalne uslove za porodjaj... AliAda se daje tolika suma, puno je ... A za neke slucajeve uslova u bolnicama, dodala bi da dosta zena je aljkavo, bezobrazno...  Porodila sam se na zvezdari pre tacno god dana... Prva dva dana je bilo sve cisto.c.imaju nova kupatila sobe...ali  kao stosrekoh  zene ne znaju da puste vodu u wc, puse u kupatilu,i td da nennabrajam koliko mogu da budu aljkave (naravno ne sve :D) zato nekad nijeni sve do bolnice... 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena tek ima svakakvih. Sreca,sa mnom u sobi su bile dve zene,obe obrazovane (nemam nista protiv neobrazovanih,naopako) , kulturne, vodile su racuna o higijeni isto kao i ja.. Mozda sam samo imala srece jer nas je bilo tri a ne cetiri i nismo bile u bf programu.

Videcu u junu sta me ceka :lol: 

jelenaana, Dacha76 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena tek ima svakakvih. Sreca,sa mnom u sobi su bile dve zene,obe obrazovane (nemam nista protiv neobrazovanih,naopako) , kulturne, vodile su racuna o higijeni isto kao i ja.. Mozda sam samo imala srece jer nas je bilo tri a ne cetiri i nismo bile u bf programu.

Videcu u junu sta me ceka :lol: 

Ju kad se ja setim cimerki od ovog puta! Jujuju! Jedna se porodila u osmom mesecu, jer je muz omlatio od beton. A taj muz joj je zaljubljen u njenu najstariju cerku iz prvog braka. A drugarica joj iz sobe imala jednu spavacicu, koju je posle do pola iscepala da koristi kao krpe ili sta vec. A dodje u sobu iz wc i posle pola sata kaze"ju, ja zaboravila da stavim ulozak!". Jedino bile jos tri normalne. S tim sto je treca otisla pa dosla neka jos ludja od ovih, ne kupa se. A citava familija joj dosla ispod prozora, pijani pevali. A muz joj se penjao na prozor da vidi da nije neki muskarac sa njom u sobi (na odeljenju porodilja!!!). A ova sa uloscima, tel joj pojacan na najjace, u sobi nije radila klima,a to bilo u julu, znate one vrucine, komarci u Mitrovici pojedose i taman kad pocne da me hvata san od iscrpljenosti, njoj pocne tel da zvoni, neki narodnjak teski. Lepo srcka da te drmne. Ja je zamolim da utisa zvono, jer cu se slogirati, a ona mi kaze kako ne zna, jer je nepismena! Tako da Nanchi, posle ovog razmisli da li bi ti smetale neobrazovane. Ju kad se setim. Zena sto je bila pored mene, njoj je ona bila sa druge strane. Ova zena plakala koliko ova smrdi. A prvi put cimerke mi bile divne. Sa jednom se sad vidjam i u vrticu, deca nam u istoj grupi:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha hahahaha sita se ismejah @Cipelic-ka. Cak sam i mm-u procitala deo o muzu koji se peo na prozor :huh:. Gospode, zaista nas ima raznih! A, o privatnim porodilistima imam da kazem samo jedno-cisto bacanje para!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gospode mili!!! :o Mislim,ovamo sa mnom na patologiji iste su bile te devojke kao i posle i sve su bile ok. 

Na odeljenjima CR nekako su bile sve obrazovane i fine zenice ^_^

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gospode mili!!! :o Mislim,ovamo sa mnom na patologiji iste su bile te devojke kao i posle i sve su bile ok. 

Na odeljenjima CR nekako su bile sve obrazovane i fine zenice ^_^

Ma da Nan, te obrazovane sve na carski :P

jelenaana, Margaritta i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa rekoh na tom odeljenju kod mene u sobi i na patologiji isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda je nekom bacanje para. Bacamo novac na mnoge stvari. Novac prodje i dodje, a trauma ostaje. Za mene nije bacanje s obzirom da novac sve jedno dajes nekom privatnom dr za vodjenje trudnoce, moras da juris neku vezu ili se nadas sreci da sve prodje bez ovih situacija koje ste navele, castis dr suludim sumama,strahujes kako ce se ophoditi prema tebi i da li ce neko obratiti paznju na tebe ili moras da nosis kafe i cokolade sestrama. Ja vezu ne umem da jurim a ni da podmicujem osoblje. Zato mi je lakse da platim i da mi se dr koji vodi trudnocu posveti, bude ljubazan, da budu tu kad mi trebaju i objasne sve sto ne znam, obezbede sve normalne uslove. A da bi svakako i u drzavnim porodilistima trebalo da bude tako, nema sumnje. 

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto rece Megi, pare dodju i odu...ja kad sam imala spontani u prvoj trudnoci imala sam ludo iskustvo sa doktorom u DZ, i eto mene vodila drugu trudnocu kod privatnika. Ne zelim ni da racunam koliko sam para dala ali mi uopste nije zao, neka sam i tu ljubaznost i posvecenost platila bas me briga ali necu imati traume od raznoraznih nadri lekara do kraja zivota. Ok, planiram se poroditi u drzavnoj bolnici ali hvala bogu moj lekar ima svoje tamo pa im je javio za mene. Nije ni bitno to, iskreno ja sam sretala mnoge obrazovane ljude pa su opet mnogo gori ispali od neobrazovanih sto kazu. Mislim da dosta toga potice i iz kucnog vaspitanja. Ako je neko aljkav onda je aljkav. 

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam..mene ce amnio kostati 30.000 mada mogu i sa 20.000 da prodjem. Zatim privatno uz je 1.500 rsd. Neka uradim 6 uz i neka 4d platim 6.000 rsd. Dr u misovicu ce dobiti poklon normalne vrednosti i veza ce dobiti simbolican poklon. 

Dakle nema sanse da me kosta sve to 360.000 rsd

nanchika88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodjenje trudnoce, ppredporodjajne pripreme, pregled nakon porodjaja i za mamu i bebu i sva potrebna oprema i lekovi su 270000.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa rekoh na tom odeljenju kod mene u sobi i na patologiji isto...

Salim se bre :D

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se nadovezem sa novostima o mom stanju, od petka uvece mi se javljaju neki kao bezveze bolovi kao menstrualni, dole nisko i u ledjima pomalo. Jel to znaci da mi se blizi dan D ili sta? neiskusna sam sto se toga tice pa reko da vidim sta vi mislite...Sutra odo na CTG ali ne mogu docekati vise, dosta sam nestrpljiva i ovi glupavi blagi bolovi nije to nista strasno ali me zivciraju, nisu redovni nego tako dodju i prodju bezveze xD

Venera, Dacha76, jelenaana i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodjenje trudnoce, ppredporodjajne pripreme, pregled nakon porodjaja i za mamu i bebu i sva potrebna oprema i lekovi su 270000.

a koja oprema tacno i lekovi? Koji ste pregledi su ukljuceni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi ja nemam traumu, poradjala sam se u Betaniji i nakon toga u Zr. Nisam podmicivala ni jurila veze.. nije bas sve crno... Ali u redu je ici i u privatno porodiliste. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se nadovezem sa novostima o mom stanju, Od petka uvece mi se javljaju neki kao bezveze bolovi kao menstrualni, dole nisko i u ledjima pomalo. Jel to znaci da mi se blizi dan D ili sta? neiskusna sam sto se toga tice pa reko da vidim sta vi mislite...Sutra odo na CTG ali ne mogu docekati vise, dosta sam nestrpljiva i ovi glupavi blagi bolovi nije to nista strasno ali me zivciraju, nisu redovni nego tako dodju i prodju bezveze xD

Sprema se telo, normalno je sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da lezim na parama isla bih verovatno a mozda i ne..ovako nema sanse ni da razmisljam ni da kao skupljam pare..realno mogu bez toga mislim da je precenjeno..

Tasa021, Dragana88 i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.