Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ima i kod nas ormaric (koji je ko zna kad zadnji put ociscen) , ali sta kad mi ne stane pola stvari u njega? Ja dok ponesem veliki i mali peskir, bebine pelene, tetre, vlazne, kremu i rezervnu pidzamu vise u to cudo ne stane. A gde je moja higijena, pa voda i hrana za koju sami kazu da ponesemo? A kod nas neko od osoblja nosi torbu nema ulaska nikog na odeljenje, cak su jedno vreme i porodiljama zabranjivali izlazak napolje, nego su sestre glumile kurire izmedju posetitelja i hospitalizovanih<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pogotovo sto sve vucaras sa sobom sam,secam se primili me u pola 4 u front,curi mi vodenjak na sve strane,prebacujem sve iz kofera u ogromne kese i vucem ih,a sestra ide ispred mene sa mojim papirima,a ona spavacica sva iscepana na meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde u Bijelom Polju(CG) komsinica koja se porodila pre mesec dana kaze da sem ulozaka,telefona i punjaca nista nije smela da unese.Pre 3god,bebe su zarazene zuticom jedna je umrla a ostale su prebacene na Cetinje.Porodiliste je zatvoreno i renovirano i smenjeni doktori.Zbog toga da se ne bi ponovilo ne dozvoljavaju nista da se unese sve ti daju oni.Porodilje ostaju 2 eventualno 3dana i po izlasku bebi doneses stvari.Za pelene mislim da traze da se donesu ali samo ako nemaju svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad citam vasa iskustva sa porodjaja i iz porodilista, meni se cini da sam se poradjala kao kraljica! Kod nas ne daju da.nosis puno stvari , jer sve dobijes njihovo. I mrezaste gace i 1 paket ulozaka ali onih velikih, koje sam ja potrosila taman u ta 3 dana, svako jutro oko 6 nose ciste peskire, spavacice( koje jesu malo istrosene i grebu bradavice) i teraju nas sve na tusiranje pre nego sto pocnu kojekakve vizite....hrana je bila i vise nego ok. Ali predugo mi od 18 do 8 ujutro pa sam ipak imala nesto svoje hrane....uglavnom, posete od 14-17h , samo za novopecene tatice i to je to, iskustvo i vise nego dobro. Volela bih da i kod vas pocnu trudnice i porodilje da tretiraju onako kako bi trebalo. 

Ta fora sa kesama mi je totalni idiotluk!

Dragana88, Zone*, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila u torbi u kojoj sam po kesama raspiredjivala sve. Sestra mi je nosila torbu do sale i od sale do soka i od soka do sobe . Mogla sam da unesem sta sam htrla niko me ni pogledao nije.

A kod nas ulaska nema pa nema,muz donese,ostavi dole,sestre donesu gore!

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spakovala u dve torbe pa kako bude. Inace ispao mi je sluzni cep. Tj vec par sati sve vreme dok se brisem ne prestaje. Koliko ste se nakon toga porodile? Ujutru u 8 sam tamo, pregled i videcemo da li ostajem. Uzbudjenje rastee :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko se porodi odmah,a neko danima kasnije... Javi nam se ! :wub:

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u julu u Mitrovici se porodila

Evo spiska:

Dokumentacija: zdravstvena, licna, krvna grupa i rh faktor, rez testa na zuticu, rez vag briseva, analiza poslednjeg rez kks i urina, uput za porodiliste.

Stvari za porodjajnu salu:spavacica, sapun, toalet papir, papuce, peskir, mrezasti ulosci ukoliko pukne vodenjak (Meni od ovoga za salu samo trebala spavacica i papuce, jer sam bila vec tamo dva dana, a porodjaj isao brzo kad su krenuli bolovi. Ti ipak ovo pripremi u kesu na vrhu torbe).

Za boravak majke na klinici: spavacica 2 komada, (mogu ti donositi, da ne vuces odmah gomilu, papuce gumene za tusiranje, ne zelis bosa u onu kadu, bade mantil bice ti od koristi sad kad je hradno, toalet papir, pribor za licnu higijenu, dva peskira (isto kao za spavacicu posle ti mogu doneti), mrezasti ulosci (4 paketa), mrezaste gace, plasticna casa, flasa vode i nesto za jelo, plazma npr. E ja sam nosila i oktanisept sprej i kantarionovo ulje pa posle svake nuzde tusiranje rane, sprej i ulje utapkam na ranu. Mene je to sad spasilo, ranu ni osetila za razliku od prvog puta kad sam za kantarionovo ulje saznala tek 2 neselje posle porodjaja.

Za bebu: pampers, ponesi i vlazne maramice i pavlovicevu, da mozes bebu i ti presvuci, ako zatreba. i cebence za bebu kad ti je donesu.

 

Da, da. Za bebu traze 4 pelene dnevno, da presvlace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,eto i ovde u Svajcarskoj je slicno ako ne i malo bolje kao sto je bepce opisala da je u Sloveniji.

Ja sam bila u apartmanu koji je iste velicine i izgleda kao i sobe u kojima boravi vise trudnica/porodilja,samo sa jednim krevetom i naravno kreveticem za bebu/e.Svaka soba ima svoje kupatilo i sve je perfektno cisto.Po nekoliko puta dnevno dolaze spremacice da ciste i oribaju.Sve nam je obezbedjeno u porodilistu,ali mi mozemo da donesemo nase stvari ako zelimo.U obavezi smo jedino da pre izlaska iz bolnice obezbedimo garderobu za nas i bebe.Sto se poseta tice,meni su mogli da dolaze ujutru od 9h pa sve do 22h.Za hranu bolje da vam i ne pisem nista.Bila je kao u elitnim restoranima.Svako vece smo dobijali jelovnik gde smo birali sta zelimo za dorucak i jos plus smo imali kontinentalni dorucak u kuhinji gde smo mogle da jedemo koliko hocemo i sta hocemo.Par sati pre rucka i vecere bi nam doneli meni sa opcijama za tri jela(predjelo ili supa,glavno jelo i neki dezert).Naravno ima opcija i za vegane i vegetarijance i za one koji su za zdraviju hranu...Ma razmaze nas nenormalno u bolnici,da ne pozelis da odes kuci gde sve to moras da spremas sama.Ali je uzasno skupo i osiguranje uglavnom ne pokriva ako izaberes da boravis u apartmanu.

I stvarno zelim da i u Srbiji bude sto pre kao i ovde i da i nase trudnice i porodilje budu tretirane kao kraljice,a ne kao robovi da vuku kese sa svojim stvarima i da borave u nehigijenskim uslovima (cula sam od rodjaka i prijateljica za nekoliko porodilista cak i u Beogradu da su u fazi raspadanja).

neca79 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam sama nosila stvari ni u Betaniji ni u Zr, uvek sestre. Zone, kod nas su cisti ormarici. Plus imas jedan za hranu i vodu pored kreveta, ali ovi za stvari onako imaju uze pregrade, tesko torba moze stati, zato rasporedis po kesama pa ubacis.. 

Dacha i kod nas nas spremacice ciste nekoliko puta dnevno, to stvarno zavisi od porodilista do porodilista. A imas i ovde privatna, pa plati dodatne usluge... 

Bole, meni nikada nije ispadao taj sluzni cep tako da nemam savet ali secam se u skolici da nam rekose da je neki prosek da se porodis u roku od dva dana od ispadanja

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spakovala u dve torbe pa kako bude. Inace ispao mi je sluzni cep. Tj vec par sati sve vreme dok se brisem ne prestaje. Koliko ste se nakon toga porodile? Ujutru u 8 sam tamo, pregled i videcemo da li ostajem. Uzbudjenje rastee :baby:

meni je cep ispao u 8 ( kod doktorke) i pravekontrakcije krenule u 20:30... tako da je to sve individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se nesecam da li mi je cep ispao,ali znam da mi je vodenjak pukao u 3:15 ujutru,a porodila se u 13:20

Ali mislim da sa cepom nema pravila,da porodjaj moze i posle par dana biti posle ispadanja istog

neca79 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spakovala u dve torbe pa kako bude. Inace ispao mi je sluzni cep. Tj vec par sati sve vreme dok se brisem ne prestaje. Koliko ste se nakon toga porodile? Ujutru u 8 sam tamo, pregled i videcemo da li ostajem. Uzbudjenje rastee :baby:

Boooleee jeeee..ja bar 12h kasnije oba puta..ja se sporo otvaram bas...drzim palceve draga

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,eto i ovde u Svajcarskoj je slicno ako ne i malo bolje kao sto je bepce opisala da je u Sloveniji.

Ja sam bila u apartmanu koji je iste velicine i izgleda kao i sobe u kojima boravi vise trudnica/porodilja,samo sa jednim krevetom i naravno kreveticem za bebu/e.Svaka soba ima svoje kupatilo i sve je perfektno cisto.Po nekoliko puta dnevno dolaze spremacice da ciste i oribaju.Sve nam je obezbedjeno u porodilistu,ali mi mozemo da donesemo nase stvari ako zelimo.U obavezi smo jedino da pre izlaska iz bolnice obezbedimo garderobu za nas i bebe.Sto se poseta tice,meni su mogli da dolaze ujutru od 9h pa sve do 22h.Za hranu bolje da vam i ne pisem nista.Bila je kao u elitnim restoranima.Svako vece smo dobijali jelovnik gde smo birali sta zelimo za dorucak i jos plus smo imali kontinentalni dorucak u kuhinji gde smo mogle da jedemo koliko hocemo i sta hocemo.Par sati pre rucka i vecere bi nam doneli meni sa opcijama za tri jela(predjelo ili supa,glavno jelo i neki dezert).Naravno ima opcija i za vegane i vegetarijance i za one koji su za zdraviju hranu...Ma razmaze nas nenormalno u bolnici,da ne pozelis da odes kuci gde sve to moras da spremas sama.Ali je uzasno skupo i osiguranje uglavnom ne pokriva ako izaberes da boravis u apartmanu.

I stvarno zelim da i u Srbiji bude sto pre kao i ovde i da i nase trudnice i porodilje budu tretirane kao kraljice,a ne kao robovi da vuku kese sa svojim stvarima i da borave u nehigijenskim uslovima (cula sam od rodjaka i prijateljica za nekoliko porodilista cak i u Beogradu da su u fazi raspadanja).

zeno kao na filmu...ovde samo wc-a kad se setim u frontu..kao na frontu majke mi...

bepce i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da...sad sam se malo bacila u raspitivanje o Misovicu posto cu tamo ovaj put. Posete su moguce svaki dan za jednu osobu samo..bilo ko moze doci. To me jako raduje jer mene posle porodjaja raspice hormoni i nostalgija za kucom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, 2013.u Misovic je mogao uci samo onaj koga si prijavila da ce da dolazi, niko drugi. Muz mi kaze da su ga svaki put pitali kako se zove i kod koga ide i kada su ga nasli na spisku tada su ga pustali. Neki dan dok sam cekala UZ, bas je bila jedna zena na prijemu i objasnjavala joj je da moze samo jedna osoba da dodje, uglavnom suprug, radnim radima sat vremena, a vikendom dva. Da li opet moraju imena na spisak ne znam, ali je tako bilo 2013.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, 2013.u Misovic je mogao uci samo onaj koga si prijavila da ce da dolazi, niko drugi. Muz mi kaze da su ga svaki put pitali kako se zove i kod koga ide i kada su ga nasli na spisku tada su ga pustali. Neki dan dok sam cekala UZ, bas je bila jedna zena na prijemu i objasnjavala joj je da moze samo jedna osoba da dodje, uglavnom suprug, radnim radima sat vremena, a vikendom dva. Da li opet moraju imena na spisak ne znam, ali je tako bilo 2013.

sad moze bilo ko..provereno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole Cole, srecnoooo❤️                     Jel ima neka mozda iskustva sa privatnim porodilistem? Ili da zna nekog ko je imao? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene. Ipak sam kuci jos uvek. Jos uvek sam jedan prst samo otvorena kaze da ne lezis bzvz ovde pa kuci i kad krene. U utorak na kontrolu ako ne krene do tad. Od bolova bas nista i dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole Cole, srecnoooo❤️                     Jel ima neka mozda iskustva sa privatnim porodilistem? Ili da zna nekog ko je imao? 

Znam ja jednu sto se poradjala u privatnom u bg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja jednu sto se poradjala u privatnom u bg. 

Jel znas mozda nesto vise? Kako je zadovoljna? Ja razmatram tu opciju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel znas mozda nesto vise? Kako je zadovoljna? Ja razmatram tu opciju..

Prezadovoljna je. Kaze kao u filmovima :D apartman, epidural, sve sto zelis... Tu muz, mama, tata, svekrva, opet ko god da hoces.. nisu privatna tako ni skupa. Sve zajedno, vodjenje trudnoce plus porodjaj oko 360000

Megi86 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boleee jos malo:wub: sad malo setanja, odmaranja i gledaj da uzivas u miru i tisini dok je imas:lol:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prezadovoljna je. Kaze kao u filmovima :D apartman, epidural, sve sto zelis... Tu muz, mama, tata, svekrva, opet ko god da hoces.. nisu privatna tako ni skupa. Sve zajedno, vodjenje trudnoce plus porodjaj oko 360000

Meni su poslali ponudu na 270000 za sve to bilo da je prirodni ili carski.  Nije malo ni to, ali za normalan tretman vredi ustedeti. Kad si ranjiv i hormoni rade, treba ti paznja a ne dodatno traumiranje.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.