Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

ja sam zaboravila sta se sve nosi u porodiliste?!

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebu osetila u 15oj nedelji 2 puta.. a od 16te skoro svaki dan..nekad vise nekad manje. I jednom se dok sam lezala preko majice video trzaj na sekund...

A u svakoj trudnoci osetim tako u tom periodu

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky pokusaj da vidis na temi pa za svako porodiliste bi trebalo da pise sta treba da se nosi. 

Meni je stomak ostao i posle 5 godina od porodjaja,a nisam nosila steznik. Vezbala sam  negde od njene 2,5god do 4.sa prekidima ,ali skoro pa konstantno. I i dalje ga je bilo. Genetka<_<

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za porodiliste najbolje sto manje a cim se porodis muz moze doneti ostalo. Najgore mi je bilo sa vucem sama one stvari sa sobom. Sad cu uloski, licna higijena,spavacica i papuce..ostalo neka donese posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste Nan, to sa strijama i stomakom je genetika najvise.. 

Cvrky kod nas u porodilistu imas spisak pa po njemu pakujem stvari. Individualno je za svako porodiliste. Ono sto je isto su mrezasti ulosci, gace mrezaste, podmetaci jednokratni za krevet, pelene za bebu, sapun, peskir, spavacice sa dugmicima zbog dojenja, papuce najbolje gumene zbog tusiranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A recimo u frontu nisam koristila te podmetace. Ima musema i menja se posteljina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja realno oduvek imam donji stomak i koliko god vezbala tu je :) imam gornje plocice,i sad ih imam,a jutros sam se merila za 25dana izgubila 10.5 cm ukupnog obima...ja sam do prosle godine bola na dijeti (regulisanoj ishrani i pila svasta),promenila firmu,upoznala m i sa njim pocela jesti slatko i piti coca- colu i opet se pocela gojiti i ode sav trud

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se u frontu poradjala sa u,ali sad idem u s.mitrovicu da se poradjam,a ne znam sta treba,dr mi nije dao jos spisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A recimo u frontu nisam koristila te podmetace. Ima musema i menja se posteljina

Ima i kod nas  i menjaju posteljinu naravno. Ali vise volim sama da zamenim i super

Zone* i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se u frontu poradjala sa u,ali sad idem u s.mitrovicu da se poradjam,a ne znam sta treba,dr mi nije dao jos spisak

Pozvacemo @zeklica da ti pomogne mislim da se ona poradjala u SM. Ako ne uspem da je oznacim javi joj se svakako... 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se u frontu poradjala sa u,ali sad idem u s.mitrovicu da se poradjam,a ne znam sta treba,dr mi nije dao jos spisak

Ja sam u julu u Mitrovici se porodila

Evo spiska:

Dokumentacija: zdravstvena, licna, krvna grupa i rh faktor, rez testa na zuticu, rez vag briseva, analiza poslednjeg rez kks i urina, uput za porodiliste.

Stvari za porodjajnu salu:spavacica, sapun, toalet papir, papuce, peskir, mrezasti ulosci ukoliko pukne vodenjak (Meni od ovoga za salu samo trebala spavacica i papuce, jer sam bila vec tamo dva dana, a porodjaj isao brzo kad su krenuli bolovi. Ti ipak ovo pripremi u kesu na vrhu torbe).

Za boravak majke na klinici: spavacica 2 komada, (mogu ti donositi, da ne vuces odmah gomilu, papuce gumene za tusiranje, ne zelis bosa u onu kadu, bade mantil bice ti od koristi sad kad je hradno, toalet papir, pribor za licnu higijenu, dva peskira (isto kao za spavacicu posle ti mogu doneti), mrezasti ulosci (4 paketa), mrezaste gace, plasticna casa, flasa vode i nesto za jelo, plazma npr. E ja sam nosila i oktanisept sprej i kantarionovo ulje pa posle svake nuzde tusiranje rane, sprej i ulje utapkam na ranu. Mene je to sad spasilo, ranu ni osetila za razliku od prvog puta kad sam za kantarionovo ulje saznala tek 2 neselje posle porodjaja.

Za bebu: pampers, ponesi i vlazne maramice i pavlovicevu, da mozes bebu i ti presvuci, ako zatreba. i cebence za bebu kad ti je donesu.

 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste,ja mislim ... Ne znam samo kad se stavlja,posle koliko kad se skinu konci. Nisam nosila posle prvog pa bih sada da popravim stanje. A prija rani da se stegne,obuhvati,pa sam ja mrezaste gace npr nosila sve dok sam imala konce i previjala ranu jer su duboke i lepo je obuhvate. 

 

Sme, sme :), cak se i preporucuje bas zbog rane, navodno manje boli :lol:, ali tek posle skidanja konaca (nakon 7-8dana se isti skidaju). Kupih i mrezaste gacice :D. Ma, spremna sam u fulu B)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u julu u Mitrovici se porodila

Evo spiska:

Dokumentacija: zdravstvena, licna, krvna grupa i rh faktor, rez testa na zuticu, rez vag briseva, analiza poslednjeg rez kks i urina, uput za porodiliste.

Stvari za porodjajnu salu:spavacica, sapun, toalet papir, papuce, peskir, mrezasti ulosci ukoliko pukne vodenjak (Meni od ovoga za salu samo trebala spavacica i papuce, jer sam bila vec tamo dva dana, a porodjaj isao brzo kad su krenuli bolovi. Ti ipak ovo pripremi u kesu na vrhu torbe).

Za boravak majke na klinici: spavacica 2 komada, (mogu ti donositi, da ne vuces odmah gomilu, papuce gumene za tusiranje, ne zelis bosa u onu kadu, bade mantil bice ti od koristi sad kad je hradno, toalet papir, pribor za licnu higijenu, dva peskira (isto kao za spavacicu posle ti mogu doneti), mrezasti ulosci (4 paketa), mrezaste gace, plasticna casa, flasa vode i nesto za jelo, plazma npr. E ja sam nosila i oktanisept sprej i kantarionovo ulje pa posle svake nuzde tusiranje rane, sprej i ulje utapkam na ranu. Mene je to sad spasilo, ranu ni osetila za razliku od prvog puta kad sam za kantarionovo ulje saznala tek 2 neselje posle porodjaja.

Za bebu: pampers, ponesi i vlazne maramice i pavlovicevu, da mozes bebu i ti presvuci, ako zatreba. i cebence za bebu kad ti je donesu.

 

ja ne znam samo kako misle to sve u kese jer u frontu vriste kad vide da nosis torbu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas u kesama :D ali sto Cipelic napisa, vecinu stvari moze muz da donese nakon porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomereno za utorak.Malo je reci da sam se razocarala citavu noc nisam spavala od uzbudjenja.Nije bilo struje i vratili smo se.U  domu zdravlja sam zakazala za krvnu sliku i briseve da ponovim prvi put idem kod drzavnog ona sestra me pita kako to mislim kod dva doktora da se lecim i sto ne idem privatno.Rekoh zar nemam na preglede u dz.Nalaze drzavno a ultra zvuk privatno kad sam vec pocela kod jednog doktora.Nakon porodjaja mi je zakazala i skrining karcinoma  grlica materice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u torbu putnu. A nose zene i kofere. U Mitrovici je sto se toga tice opusteno. Niko ti nista ne prebacuje za stvari, samo da su ti posle uredne.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cipelic ja se secam da sam koristila nesto za zaratanje sto ide na mrezasti,ali nikako da se setim sta,znam da sam drzala u frizideru i hladila ranu i nisam ni osetila zatezanje ni konce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Betaniji ne prave nikakav problem ako poneses putnu torbu. Spakovala sam stvari za klinca odvojeno u jednu kesu i cao :babycrib:

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u frontu morala iz torbe da prebacujem u kese,a neke su opusteno mogle kofere da nose,verovatno preko veze

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas moze i kofer i torba. I to uvek neko nosi odoprijema pa do izlaska pri svakom preseljavanju. Nego mi nije jasna logika sa kesama, zna li neko zasto? I gde drzite te kese? To bi trebalo da budne urednije od torbe?! 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da se smatra za "malo sterilnije" od neke putne torbe sivene od materijala. Jedino sto mi pada na pamet. Inace i ja sam u putnu torbu svoje a bebceve stvari u kesu. Videcemo sta ce mi reci tamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone kod nas imas kao ormarice, ali mali su i vecina torbi ne moze da stane, a kesu uguras nekako.. mozda zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u Mitrovicu moze ladno da ti udje u porodiliste ko kad hoce, tako da ne vidim sto bi im torba smetala. Nama je usao pijan lik u sobu uvece. Pa sta dalje reci. Cimerkin neki komsija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u frontu moras sici dole u hol ako ces nekog da vidis,ocevi nisu smeli isto da se zadrzavaju,toliko samo da dodnesu ako zafali nesto taj dan kad se porodis i to na minut,dva...a kese i stvari smo sve drzale ispod kreveca,ima kao korpa

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u frontu morala iz torbe da prebacujem u kese,a neke su opusteno mogle kofere da nose,verovatno preko veze

i ja gledala kako ih teraju da prebace u kese..onda se mlate sa kesama pa pada sve...menu to nije higijenski uopste. Torbu zatvoris i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.