Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

To sam i ja rekla :) ili maminu i tatinu godisnjicu. Decenija 21.02:wub:

sta je sa tim datumom? :lol:Nekoliko parova znam sto im je na taj dan godisnjica, a i mm i ja se upoznali na taj dan. Mada tek posle vise od godinu smo poceli da se zabavljamo.

MakiJana, Tasa021 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha i ja znam jos jedan par cam i iste god. Necete mi verovati mi smo pre tih 10 god bili godinu dana zajedno. Ali osmi razred god dana veze reko sta ce meni to i raskinem samo zato i u medjuvremenu budem sa jednim deckom. Ali ne moze se protiv ljubavi . M nije popustao uporan bio a ja svaki put kada se javi lijem suze ali tu sa obim drugim pa mi kao lakse :lol: ali kao.  Ali eto posle skoro 2 god mi se pomorimo i 10 god vec. Sudbina kazem ja

Dacha76, Tasa021, Zone* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama ce prva godisnjica biti u martu,u martu cemo se vencati,a u aprili stize beba:lol:

Najgora sam

MakiJana i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama ce prva godisnjica biti u martu,u martu cemo se vencati,a u aprili stize beba:lol:

Najgora sam

Ma, nisi, opusti se. Brak, po meni, nije garant nece srece, ljubavi i stabilnosti. Znam parove koji ceo zivot zive vanbracno i imaju po dvoje/troje dece, a vise su iskreni jedno prema drugom, puni razumevanja, ljubavi i medjusobnog postovanja nego neki u braku. Sve je stvar od osobe do osobe i, naravno, kako sebi predstavis instituciju braka/zajednice dvoje ljudi, uopsteno :)

Dacha76 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ovo je vise zbog stanbenog kredita,nama je lepo i ovako,jer vec sam bila u jednom,sa u ocem koji se eto zavrsio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako. Taj papir bar meni ne znaci nista. Tek posle ovoliko god, mi smo samo razmisljali kad cemo da kupimo stan da pocnemo da radimo na bebi. Ni u jednom trenutku niko nije pomenuo brak :lol:. Meni je bitno da se postujemo, volimo i deca samo da stizu;)

Zone*, Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma brak je samo tu da papiroloski imas manje posla. Msm danas se razvedes lako tako da nije brak kao pre...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,a sta ja da kazem na tu temu :)

Ja mozda jesam najstarija ovde u grupi,tako da nije ni cudo sto imam prilicno dug staz sa MM.Mi smo 1.02. proslavili 22 godine veze,4.02. 12 godina braka,a tek smo pre 3 godine dobili prvo dete iako smo zeleli jos dok smo bili na pocetku.

A sto se problema u trudnoci tice mene trenutno muci samo gorusica,kiselina.Sve sam isprobala,i sodu bikarbonu i menjala ishranu i nista mi ne pomaze.Bebe su prilicno visoko i to pogorsava celu situaciju.Naravno za bebe je dobro da budu sto vise.

Zone* i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel bese po obimu glave se racuna nedelja trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno @*Cvrky87*, nemam pojma :lol:

Samo da se pohvalim... Upravo sam zavrsila sa peglanjem 41 obicne (tetra) pelene i 5 svedskih gaca :babycrib:. Trebalo mi je dobrih 5sati samo za peglanje, ne znam kako bih uspela to u 9-tom mesecu sve da popeglam! Crkla sam i ovako :lol:, no sve za mog sina :babymommy:. Ne kaze se dzabe da je jedna mama :babycrib:. Ovih dana sledi pranje i peglanje ostatka. @PoisonIvy, da li si ti spremila sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso opusti se zeno :lol: ja to po pet pelena dnevno kada udjem u 9.mesec. ali mislim da ovaj put necu ni koristiti siroki povoj.. nema svrhe

Cvrky imas mere koje dr gledaju i to je obim glave iki BPD, AC ili obim stomaka i FL ili duzina butne kosti (nadam se da ne gresim nesto).. svaki daje kao kolika je beba, pa na osnovu toga i nedelja trudnoce. Ali nikada se to apsolutno ne poklapa. To je okvirno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tasa021 mi se isto polako spremamo :)

Ne znam koliko cu stici u martu i onda polako :)

Danas bila kod Dr na pregledu i uz,31/6 ,a imamo 1470g,sa gospodjicom sve uredu,ja sam dobila da radim bris zbog sekreta,da radim test opterecenja i da pijem dodatne lekove za malokrvnost

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Taso,slatke pripreme:wub:

Nama danas stigla posteljina :wub:

Kukam ja kako me boli stomak ,kad ono creva divljaju,gasovi,dijareja... Uzas! To je kad mumi dovodrdovode bolesnu decu u skolu:angry: Ali bolje i to nego da je bol nize! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila bebi alarm :lol: bio na snizenju pa uzeh. I neki Chicco projektor sa muzikom za bebe. Nisam mogla da odolim

nanchika88 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ja zivaca :lol: to parcijalno raditi. Navikla sam se da sve radim odjendnom (eventualno dvaput) i onda budem mirna B). Bolest je to, slazem se :lol:. Malopre mm dosao u stan sa posla, nije ga bilo celo popodne, zatekao me kako poslednju pelenu peglam (pri tom video prepunu fioku vec ispeglanih pelena)+sudovi od dorucka neopreni. Sabrao je 2i2 i posteno me ukorio zbog tvrdoglavosti da moram sve i moram odmah :P. Jb ga, takva sam, tesko je ocekivati da cu se u 31-oj menjati :lol:.

@*Cvrky87*, znam sve, volim biti spremna i ja! Uzasavam se cekanja poslednjeg trenutaka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...ali mislim da ovaj put necu ni koristiti siroki povoj.. nema svrhe

Iskreno, ne znam ni sama sta a mislim (i radim) po tom pitanju... Zasto kazes da nema svrhe? Joooj, ne bih posle da ne pece savest. Mada smo kupili i 100kom.papers pelena. Ove tetra i svedske su cisto pro forme, mada sam gledala neke tutorijale po netu gde se a siroki povoj uopste ne koriste svedske gace :huh:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ne znam ni sama sta a mislim (i radim) po tom pitanju... Zasto kazes da nema svrhe? Joooj, ne bih posle da ne pece savest. Mada smo kupili i 100kom.papers pelena. Ove tetra i svedske su cisto pro forme, mada sam gledala neke tutorijale po netu gde se a siroki povoj uopste ne koriste svedske gace :huh:.

mislim da sam cula da se nigde u svetu ne koristi siroki povoj. Nosi se mesec i po kod nas..

Tasa021, Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso a tih 40 pelena u sledecem pranju peglas za sat i po i u 3 pranju ispod sata- garanrujem!  ali razumem, i ja sam tako picanila u pocetku posle sa jedne strane opeglas u 1 potezu i srecna si jer nisi detetu dala izguzvanu, super :D

Svakako i ne koristila siroki trebace ti 30ak kom za svakodnevnu upotrebu...

Siroki ne resava problem ukoliko postoji sa kukicima i zato se smatra prevazidjenim. Eventualno da sebi skratite muke a da vas ne grize savet preporucujem beluga pelene zamene za siroki. U njima beba moze da odrzava normalnu peristaltiku creva a ne kako neke mame nestrucno uvezu svedske pa bebica ne moze da savije nogice onda se bespotrebno pate sa grcicima i sl.

Maki leti vreme.... Uskoro i tvoja torba treba da bude spremna :) 

MakiJana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su jos dok sam ja bila mala pitali dr u svajcarskoj za siroki povoj on je rekao da kod njih deca nenose siroki povoj,a da se kod nas preporucuje,jer je takvo podneblje,kao sto kod njih skoro scaki svajcarac nosi naocare,tako kod nas ljudi imaju problema sa deformacijom kostiju,jer ja od rodjenja imam deformitet grudnog kosa koji se hvala bogu ni nevidi :)

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da su neka porodilista kod nas izbacila taj siroki povoj, ali ja se spremam 6 meseci da nosi. Tako mi je i Lena, tako cu i ovog malog da mustram :D naravno ne bih da mi dr sa Banjice nije savetovao da ipak drzimo 6 meseci, bez obzira sto je sve u redu bilo jos na prvoj kontroli

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je posteljica II stepen zrelosti,ne znam jel to ok za 31 nedelju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja O nosila siroki 6ned i to nocu jer je bilo pakleno toplo danju. Skinuli sa 6 ned.

Maki,polako kupujemo! Meni je sledeca torba za kolica. U martu kozmetka komplet. 

U nedelju u 19h idem na UZ,tj.idemo svo troje- mm,O i ja,da je vidi seka! 

Taso,koji si uzela detrdzent. Ja namerila chicco tecni i omeksivac i necu da menjam:D

Bole cole, Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se bas razmisljam za siroki. Uglavnom u zadnje vreme cujem da nema svrhe ali opet ne znam. Ja od kozmetike skoro nista nisam kupila. Svi kazu najbolje sacekati da se vido kakva je bebina koza. Sapun za kupanje, pavloviceva, talk eto nesto osnovno. E chicco deterdzent i omeksivac su vam na popustu u Aksi 500 je deterdzent a 200 omeksivac da znate :rolleyes:

MakiJana i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.