Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Maja ne mora tezina, nego znas one mere, pa na osnovu njih UZ izbaci nedelju u kojoj si. Meni je na prvom ekspertnom pokazalo da je beba manja za nedelju dana, sto i jeste, jer je ovulacija bila taman toliko kasnije.

Kacice, ja i u drugoj trudnoci i sada utrogestan koristim od pocetka. Verovatno ti je videla kontrakcije na UZ pa dala Utrogestan. Ne brini, nije to nista strasno

e ali to su mere u 1 mm razlike..meni su istom danu merili u frontu i misovicu i zbog polozaja bebe ispalo je na jednom uz zuri 2 dana a na drugom 7 dana. Zato u 12toj nedelji po meni nije merodavno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ali to su mere u 1 mm razlike..meni su istom danu merili u frontu i misovicu i zbog polozaja bebe ispalo je na jednom uz zuri 2 dana a na drugom 7 dana. Zato u 12toj nedelji po meni nije merodavno..

Pa ne znam. Kazu kako je na tom prvom ekspertnom, to je to... Ni ja ne verujem Uz, ali dr bi morao da zna da meri. Po tom prvom eksp meni je termin 6.4. a po Pm 29.3. i meni dr kaze ona racuna 29.3. a taj dr sto mi je radio eksp je rekao on racuna termin 6.4. ludnica :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u trecoj trudnoci termin racunali po ekspertnom prvom, jer su mi ciklusi bili na 60 dana pa nikako nije odgovaralopo p.m. tacno se u 14 dana razlikovao termin po uz i p.m. celu trudnocu su racunali po tom izvestaju u 13. nedelji tako su mi i porodiljsko otvorili. Porodila sam se sa 40+3 jedino su na otpusnoj listi napisali 42+3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam. Kazu kako je na tom prvom ekspertnom, to je to... Ni ja ne verujem Uz, ali dr bi morao da zna da meri. Po tom prvom eksp meni je termin 6.4. a po Pm 29.3. i meni dr kaze ona racuna 29.3. a taj dr sto mi je radio eksp je rekao on racuna termin 6.4. ludnica :huh:

tad mi je bilo plus 7 a juce plus 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja koliko znam najpouzdaniji je I exp. uz jer je kasnije beba velika da bi se tacno mogla izmeriti. E sad jedino ostaje problematika samog aparata, konkretno kod nas u dz bas i nije pozdan tj.tacan pa skoro svi na eksp. uz idu i privatno ako zele prave info. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jb te ludnice u DZ !!!! Brate mili, ispade da trebam da se raspravljam sa ginekologom kad trebam porodiljsko da otvaram :angry:. +komentar tipa "jesi li TI medicinske struke pa da znas da ces na planirani CV?" ???!!!

I onda mi posle sestra meri pritisak, koji je, naravno, povisen (130/80) i suvisno pitanje da li sam se nesto iznervirala (pritom je doticna svo vreme bila prisutna). Da stvar bude gora, taj ginekologa je "moj covek od poverenja" i vodio mi je privatno trudnocu do 3ekspertnog! Mm ga ne voli i ne smem nista da mu kazem, jer cemo se posvadjala! Uf!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam. Kazu kako je na tom prvom ekspertnom, to je to... Ni ja ne verujem Uz, ali dr bi morao da zna da meri. Po tom prvom eksp meni je termin 6.4. a po Pm 29.3. i meni dr kaze ona racuna 29.3. a taj dr sto mi je radio eksp je rekao on racuna termin 6.4. ludnica :huh:

kod mene slicna situacija. Termin po poslednjoj menstruaciji je 26.03., a posto od kada znam za sebe imam neredovne po uz mi je termin 6-7.4. Tako da ja vise ne znam kada treba da se porodim.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

45dana najranije a 28najkasnije pre termina se ide na porodiljsko, jel da Maki? Meni su otvirili 11. Jula a termin bio 21. Avg. 17. Se porodila. Bolje sto kasnije itici jer se tad moze biti duze sa bebom ore povratka na posao. Tj. Isto je godinu dana, samO zavisi kad je otvoreno poridiljsko jer tad krece da tece a ne od dana porodjaha. Meni je tad komisija otvirila jer sam ore toga isla na trudnicko na komisiju. Mislim da obicno otvaraju 45 dana pred.

Izmenjeno od strane zeklica
Bole cole i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako Zek ^_^ moja dr uvek otvara na 28 dana, posebno ako si na bolovanju pre toga... I sada mi je pisala za 1.3.porodiljsko.

Maja onda smo ti i ja tu negde :lol:

Taso sta tacno tvojoj dr nije jasno?

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda se isti dan i porodimo, ko zna :wub:

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako vam ciklus traje vise od 28dana na termin dodate razliku dana i eto termina. Po tome meni V nije prebacio termin 8 nego 2 dana

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso sta tacno tvojoj dr nije jasno?

Ma sve mu je jasno, samo je ustao na levu nogu I/ili ga je neko iznervirao pre mene. Ne znam i ne zanima me, pravo da ti kazem. Ozbiljno razmisljam da ga menjam (privatno, naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To u DZ ? ZOV? 

Kako dodjes do komisije koja ti zakazuje CR? Ili ces priv kod nekoga pa da ti taj samo kaze? Ja taj deo ne znam. Menije dr rekao idi na patologiju,reci da sam te poslao i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

uf pa onda promeni doktora,sto ne volim kad pametuju,odmah mi skoci pritisak,koji mi je inace nizak.Meni moja doktorka pocela da pametuje sto ce mi uput za bolnicu da radim uz kad idem privatno i ja kazem:zato sto imam pravo drzavno da idem na mesec dana i zato sto placam zdravstveno a to sto idem privatno je moje licno.

Od pocetka mi se termin po proracunu i po uz poklapaju u dan,bas sam iznenadjena sto nema odstupanja nimalo

Izmenjeno od strane Brunda
Margaritta, Dragana88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos na prvom euz bila razlika nekih 5dana i tako je bilo i na poslednjem uz u 17ned.Ja sam tad bila 17+3 doktorka kaze po ultra zvuku si 18+1 pa ti je termin 13.6 a ne 18.6 kako mi je moj doktor rekao.J... lud zbunjenog tu ja vise ne znam ni koja sam nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odstupanja plus/minus dve nedelje su normalna. I zato ne vidim razlog da Dr dizu paniku zbog desetak dana. Prvo, Uz ima jedinstvene mere, on ne zna ni nasu konstituciju, kilazu, niti muzevu, samim tim ni bebinu ne moze tacno da odredi, tj izmeri on u mm ali ta procena nedelje, tj.vel bebe ide po sablonu i ubacivala se u Uz na osnovu statistike

Zone*, Margaritta i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da kod mene racunica termin po menstruaciji plus 7 dana daju pravi. Tako je po UZ i u mojoj glavi:lol:

Po pm 24.6.,po UZ i dr 30.6. A ja cu pre oba tako da mi je opusteno ^_^

MakiJana i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooj zene ja sam na te mjere ono ogluvila, msm pitam jel sve ok i to je to e sad ja sam od prvog pokusaja ostala trudna, a to bilo 15.08, sad da li cu se poroditi 15.04 ili 15.05 ne igra mi ulogu, volela bih maj ali Boze moj samo da je ok

 

Dacha76, Dragana88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na pocetku jos rekla da je beba naprednija za nedelju dana i da ce verovatno da bude 9, 10. porodjaj. Ali naravno to ja imam u glavi svud pise 18. po mens. I bas na svakom uz ona kaze isto ti su ta nedelja ali je beba za nedelju dana naprednija tako da ces ranije verovatno. Ali evo blizi se taj dan i videcemo kad ce da bude. Svakako nema pravila, ono ce kad ono hoce :D

Zone*, MakiJana, Brunda i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin po UZ je kompjuterska .racunica prema merama bebe, racuna se prema prosecnoj tezini bebe za datu nedelju.Dakle nema veze sa stvarnim terminom.Ako je beba sitnija datum se pomera kasnije ako je krupnija ranije.Prati se datum poslednje menstruacije i to je merodavno, +/-par dana

Brunda, MakiJana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooj zene ja sam na te mjere ono ogluvila, msm pitam jel sve ok i to je to e sad ja sam od prvog pokusaja ostala trudna, a to bilo 15.08, sad da li cu se poroditi 15.04 ili 15.05 ne igra mi ulogu, volela bih maj ali Boze moj samo da je ok

 

Mozes 15.05. na moj rodjendan :lol:

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sa O termin bio 8.07. Kad smo zakzivali CR,kaze dr mozes 6.,a i 9. Ja u fazonu p kako 9.,a on ce- Ma tebi je termin tamo 11.,12.,nigde nece beba. Bio je u pravu,ja 6.07. ni k od kontrakcije, zatvorena kroz. To kad hoce,hoce. 

Megi86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je sa O termin bio 8.07. Kad smo zakzivali CR,kaze dr mozes 6.,a i 9. Ja u fazonu p kako 9.,a on ce- Ma tebi je termin tamo 11.,12.,nigde nece beba. Bio je u pravu,ja 6.07. ni k od kontrakcije, zatvorena kroz. To kad hoce,hoce. 

Meni je sada termin 8.07. :) 

Izmenjeno od strane Megi86
Brunda, Dacha76 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes 15.05. na moj rodjendan :lol:

 

moj rodjendan 03.05, od Iv 05.05 :D

negde ce ubosti i ova 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.