Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Eto bebce ovo nisam znala! Super za dabl! 

Nisam ni ja. Da mi je samo bilo videti moju facu kad mi je dr to prvi put spomenula. :o Bila neka dr na zameni i samo usput to onako spomenula, U je tada bila 6m. Jedva sam docekala da nadjem malo vremena i pitam cika googla sta to sad znaci....i onda je nasa dr posle par nedelja nama sve lepo objasnila. Da nije nista strasno, ali se sve cesce pojavljuje kod beba. Neki kazu da je zbog velike suhoce u ovim pelenama za jeenokratmu upotrebu, neki kazu da je zbog manjka nekih hormona, neki kazu moze da se ponovi...zivi bili pa videli. O svemu cu vas obavestiti. 

Ali da, savetuje se kad se peru intimni delovi devojcicama da se sramne usne lepo razmaknu operu i kozica blago rastegne kako bi se izbeglo to slepljivanje i kazu valja mazati kremom posle svakog pranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo O koristili kremu babas dugo,nekada i sada namazem. Ali ne rastezem kad perem. Znas kad je nekada bilo nam savetovano da se to ne cisti skroz, pa nisam pametna. Ali,eto,cucemo sve od tebe!

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo O koristili kremu babas dugo,nekada i sada namazem. Ali ne rastezem kad perem. Znas kad je nekada bilo nam savetovano da se to ne cisti skroz, pa nisam pametna. Ali,eto,cucemo sve od tebe!

Nama isto tako receno u porodilistu i onda cujem ovakvu pricu posle pola godine. Nisam ni ja pametna pravo da ti kazem!^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oho, oprecna misljenja oko ribica :lol: nisam razvlacila nista, ali jesam blago pomerala da operem, naravno ono belo belo nikada nisam skidala. Jedino ako se jako ukaki, razmicala sam da operem i posle namazala. Msm princip je kao i kod nas, znas gde ti je sta i sta se dira a sta ne. Da bi povredila trebas biti bas gruba a to naravno nije ni jedna normalna mama.

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam sestru pitala njoj je dr rekla nista ne cacka ne pomera..kad vidi kaku obrise i opere namaze...ali da ne razvlaci ovako...o joj sto tako menjaju misljenja?

Da li je bolja Pavloviceva masnija ili Sudokrem? Ja sam Pavlovicevoj privrzenija..ova kao da je suvkasta nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta doruckujete? Nikako da se pozalim...ceo dan imam mucnine. Ne povracam ali kao u grlu da mi stoji. Zeludac kao da je pun kamenja tezak. Supa mi prija ali to ne racunam da se najedem od nje. Poludecu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

J sam mazala Pavlovic a D sudokrem.. Sudokrem je super, bas sam zadovoljna. Doruckujem svasta :lol: jaja uglavnom, to me zasiti a ne optereti stomak. I pahuljice nekad, onaj mix iz DM-a, jecam,ovas, raz, spelta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh danas jesti jaja...gledam da izbacim hleb koliko mogu jer jedino to suvo jedem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako jutro po 38g ovsenih pahuljica sa probiotskim jogurtom evo vec 5god. :). Nema kiseline, ni mucnina-sve preporuke B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlovicevu sam joj danju,a uvece Sudokrem. Aad cu da uzmen Pavlovicevu i Sebamed. Mart je mesec kad uzimam kozmetiku :D

Ne znam vise sta jedem ni kada jedem ^_^

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar sudokrem nije za ojede? :mellow:

Iskreno sad sam prvi put cula da se ribica dira. Nisam znala da moze da sraste :o  sreca pa sam tek sada saznala za to inace bih se opteretila dok je L bila mala ^_^

Bila na uz, poslala me u bolnicu da mi ponove, kaze po njoj beba sitna iako sam objasnila da mi je trudnoca mladja 10 dana. Zakazala mi za sledecu nedelju taj uz u bolnici. Necu da se nerviram, bitno da je on meni aktivan i dobar i da ima dosta plodove vode. Inace, krvna slika blagi uzas. Dala mi sad heferol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar sudokrem nije za ojede? :mellow:

Iskreno sad sam prvi put cula da se ribica dira. Nisam znala da moze da sraste :o  sreca pa sam tek sada saznala za to inace bih se opteretila dok je L bila mala ^_^

Bila na uz, poslala me u bolnicu da mi ponove, kaze po njoj beba sitna iako sam objasnila da mi je trudnoca mladja 10 dana. Zakazala mi za sledecu nedelju taj uz u bolnici. Necu da se nerviram, bitno da je on meni aktivan i dobar i da ima dosta plodove vode. Inace, krvna slika blagi uzas. Dala mi sad heferol.

ma nemoj da se slucajno nerviras pa nisu svi istih dimenzija jbt..jos znas kad ti je O bila. Svasta...naravno neka proveri ali bez nervoze

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako meris 38 g hehe

Na digitalnoj vagi :). Prvi put mi se "zalomilo" tako i ostade. Priznajem, umem biti cepidlaka :rolleyes::lol:

MakiJana, mala007, neca79 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar sudokrem nije za ojede? :mellow:

Iskreno sad sam prvi put cula da se ribica dira. Nisam znala da moze da sraste :o  sreca pa sam tek sada saznala za to inace bih se opteretila dok je L bila mala ^_^

Bila na uz, poslala me u bolnicu da mi ponove, kaze po njoj beba sitna iako sam objasnila da mi je trudnoca mladja 10 dana. Zakazala mi za sledecu nedelju taj uz u bolnici. Necu da se nerviram, bitno da je on meni aktivan i dobar i da ima dosta plodove vode. Inace, krvna slika blagi uzas. Dala mi sad heferol.

Sudokrem je mama za ojede, ali i za svakodnevnu negu je.. kolika ti je beba bila na prvom ekspertnom? I moja je manja za nedelju dana, po prvom ekspertnom. I tako i jeste, ovulacija bila kasnije. A sada je tu, ali moje bebe su uvek naprednije za nedelju, dve, po merama

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bi i odgovaralo da je malo sitniji zbog porodjaja da me ne seku :D Joj ne secam se koliko je bio tezak, a danas mi nije rekla tezinu. Reci ce mi u Misovicu u sredu, nadam se. Jel se prvi expertni racuna da je radjen kad i dabl test? 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bi i odgovaralo da je malo sitniji zbog porodjaja da me ne seku :D Joj ne secam se koliko je bio tezak, a danas mi nije rekla tezinu. Reci ce mi u Misovicu u sredu, nadam se. Jel se prvi expertni racuna da je radjen kad i dabl test? 

pa da...kod koga ides tamo? Ja kod Antica..

oni nemaju lab samo merenje rade a privatno vadis krv ako hoces dabl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, jeste da ne pripadam ovde, ali imam pitanje jer vi imate iskustva. 6.sam nedelja i doktorka me je pitala da li imam tupe bolove u stomaku ili grceve, kad sam joj rekla da imam povremeno, npr. posle lezanja kad ustanem, ona mi je prepisala progesteron (utrogestan) i rekla da pijem po potrebi i neke premama vitamine. Je l se nekom desilo isto? :huh:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ne pripadas ako si trudna?!

samo ti uzimaj terapiju. Svima nam se desilo hehe to je manje vise ok sve raste i rasteze se...

KaćicaS i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez brige, Kaćice. I ja pijem isto od pocetka trudnoce i verovatno cu do kraja.

Dacha76 i KaćicaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da...kod koga ides tamo? Ja kod Antica..

oni nemaju lab samo merenje rade a privatno vadis krv ako hoces dabl

Ma znam, radila sam dabl u 12.nedelji, nego pitam da li je tada expertni pa da trazim te papire da vidim tezinu bebe ^_^  inace matora je meni trudnoca za dabl, 8.mesec sam :D

Zakazala mi je kod Maje Antic. Cula sam da je strucna i u prvoj trudnoci mi je delovala ok, ali videcemo sad 14.2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam, radila sam dabl u 12.nedelji, nego pitam da li je tada expertni pa da trazim te papire da vidim tezinu bebe ^_^  inace matora je meni trudnoca za dabl, 8.mesec sam :D

Zakazala mi je kod Maje Antic. Cula sam da je strucna i u prvoj trudnoci mi je delovala ok, ali videcemo sad 14.2.

aha kod zene njegove..kazu da je super ona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja ne mora tezina, nego znas one mere, pa na osnovu njih UZ izbaci nedelju u kojoj si. Meni je na prvom ekspertnom pokazalo da je beba manja za nedelju dana, sto i jeste, jer je ovulacija bila taman toliko kasnije.

Kacice, ja i u drugoj trudnoci i sada utrogestan koristim od pocetka. Verovatno ti je videla kontrakcije na UZ pa dala Utrogestan. Ne brini, nije to nista strasno

Maja87 i KaćicaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.