Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I mi vozimo bajs bez pomocnih. Posle cetvrtog rodjendana naucio. A rolere od brace zna da natakne, a 5 br mu veci, a nece svoje.

Bravo! Moja ostade smotanka ,od rodjenja. Kako sam se uvek zezala za nju i prohodavanje,posedanje i ostalo :lol:

Al ajd,uteha je da zna cirilicu i latinicu :lol: 

mala007, Cipelic i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole pa ti ces uskoro :wub:..e bas mi je drago sto smo svi na jednoj temi pa imamoni bebice koje stizu

Bole cole i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neco,pa i vi lepo napredujete. Kad je AC? Kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za jos 2 nedelje..jutros razmisljam sta ako je decak...sta ako je devojcica..jbt od straha sam otupela i blokirala da nista od emocija nisam osetila..treba li da se brinem? Ovo jr nikad zeljenija beba a ja sam tako emotivno osakacena...

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Maki, pa da to je i rekla u sustini sve je ok i kao ne moramo sad uz pa cemo za nedelju dana a meni frka onda ce biti mesec dana kako nisam radila uz. I pre nedelju dana je rekla super je ctg i samo pregled radila. A bebac je bas nemiran :). Uskoro Neco i eto nas, u sustini moze bilo kad da krene tako mi i ona rekla a ja sve nesto mislim da sledeci vikend eto bebice:D. M se uplasio i pisao danas odmor od pobedeljka kad cuo juce da se bas priblizilo umesto da saceka da stigne bebac pa onda. Ali ajde oprosteno mu je, ne znam kako vasi ali on je vise nervozan od mene. Ja opustena a on samo ponavlja jao kako cu ja :lol:. Pa reko sta kako ces ti, ja se valjda poradjam ovde, ne ti :D

Tasa021, MakiJana, Zone* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro saborci moji :D ni mene nije obisla prehlada, od juce grlo boli jedva gutam. Sta sme od vocnih cajeva? Kamilicu ne mogu ni da pomorisim od prve trudnoce, nana mi se isto gadi, zalfija ne sme...

Jutros jurcala do doma zdravlja, ovi iz ministarstva valjda iz dosade poslali dopis vrticima da im se prikupe potvrde koja su deca vakcinisana mmr vakcinom, pa sam zurila dok nema guzve. Dusa mi u nosu a stomak do zuba. Umaram se kao maraton da trcim svaki put kad setam.

Uz imam sad u utorak i nesto me strah susreta sa dr jer treba da mi procita rezultaze krvi i mokrace. Bojim se da ne pokaze opet anemiju, tesko pijem te preparate :(

Bole cole, moje je povracao od straha i uzbudjenja kada sam isla da se poradjam. Ja stojim na sred dvorista sa bolovima i kesom za porodiliste, a on covek povraca u wc-u :D

Izmenjeno od strane Maja87
Dacha76, mala007, bepce i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan ni mi ne znamo bajs bez pomocnih, nije zainteresovana da uci. Zato trotinetom svasta izvodi, srce mi stane kada je vidim. A za bebu, pa nemam pojma, u sustini uvek moze da se okrene. Ali ako do 38.ostane ovako trazicu carski naravno da mi zakaze.

Mm nije od nervoznih, on je uvek smireniji od mene... Mada ni ja nisam panicar..

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame. Imam pitanje o skracenom grlicu i zanima me da li je neko imao slicno iskustvo. Trenutno sam u 17. nedelji. Doktorka je rucnim pregledom utvrdila da je grlic OKO 1.5cm. Bila je zabrinuta jer je skracen i pocela da naglas razmislja o serklazu. Onda je na UZ utvrdila da je  duzina 5 cm. Grlic je cvrst i zatvoren bez tunelizacije. Na kraju je utvrdila da treba STROGO da mirujem. Mislila sam da je 5cm za ovaj period skroz ok. 

I ja sam u drugoj trudnoci imala... Kod mene kazu da je jednostavno takva trudnoca, nisko... Cela trudnoca mi je bio 2_3cm... Ne dizati tesko... Paziti se... 

Megi86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam dosla od dr... Dobila sam inekcije progesterona... Zbog kontrakcija i menstrualnih bolova.. Svaki 4 dan, 10x...i utrogestan i dalje vaginalno 2x... 

Kako on utice na mene... Imate li iskustava ? Jel to malo puno hormona? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam dosla od dr... Dobila sam inekcije progesterona... Zbog kontrakcija i menstrualnih bolova.. Svaki 4 dan, 10x...i utrogestan i dalje vaginalno 2x... 

Kako on utice na mene... Imate li iskustava ? Jel to malo puno hormona? 

I ja sam primala 3 injekcije progesterona na svaka 3 dana i plus 2x urtogestan200 oralno i jedan vaginalno. Meni nije smetalo, a nelagodnost je prosla. 

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekako se bojim toliko hormona.... Msm znam da nije to kao obični lekovi al uvek sve izbegavam... Sad htela jos i infuziju... Al odbila sam....  Nzm jel ima nekih reakcija, tipa vrtoglavica, mucnina, pospanost...... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni se jedino javljala ta vrtoglavica kad naglo ustanem. Inace sam se osecala bolje.Mislim da ne moze da skodi. Znam trudnice koje su 5 meseci zbog kontrakcija primale injekcije na 3 dana i 3x utrogestan i sve je bilo ok. 

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti hormoni ne mogu da stwte ni tebi ni bebi. Nemas cega da se plasis. Utogestan je presmesan lekic. A noze samo da ti pomogne da nemas kontrakcije. Ne zezaj se da ne uzimas,nemoj da radis nesto zbog cega ces se kasnije kajati.

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja o porodjaju najmanje razmisljam i nije mi frka,treba prvo 100 stvari obaviti pa onda mogu na porodjaj:)

jelenaana i Megi86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti hormoni ne mogu da stwte ni tebi ni bebi. Nemas cega da se plasis. Utogestan je presmesan lekic. A noze samo da ti pomogne da nemas kontrakcije. Ne zezaj se da ne uzimas,nemoj da radis nesto zbog cega ces se kasnije kajati.

Moram poceli da se pridržavam...malo sam se opustila prevideo pa eto... Bolovi.... Hvalavam na iskustvima... Umirim se... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja o porodjaju najmanje razmisljam i nije mi frka,treba prvo 100 stvari obaviti pa onda mogu na porodjaj:)

Posle dva porodjaja, koja su bila prirodna skroz... Nisam se plasira ni razmislila o njima... Sad se malo bojim... Nzm sto.. A tek sam 11ned. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sekiraj se .Pridrzavaj se koliko si u mogucnosti. Imas dva porodjaja iza seve znas da se zavrsi ocas posla i sve prodje. Ne misli uopste previse o bilo cemu upasces u masinu loseg raspolozenja. 

Hvala Maki, pa da to je i rekla u sustini sve je ok i kao ne moramo sad uz pa cemo za nedelju dana a meni frka onda ce biti mesec dana kako nisam radila uz. I pre nedelju dana je rekla super je ctg i samo pregled radila. A bebac je bas nemiran :). Uskoro Neco i eto nas, u sustini moze bilo kad da krene tako mi i ona rekla a ja sve nesto mislim da sledeci vikend eto bebice:D. M se uplasio i pisao danas odmor od pobedeljka kad cuo juce da se bas priblizilo umesto da saceka da stigne bebac pa onda. Ali ajde oprosteno mu je, ne znam kako vasi ali on je vise nervozan od mene. Ja opustena a on samo ponavlja jao kako cu ja :lol:. Pa reko sta kako ces ti, ja se valjda poradjam ovde, ne ti :D

mm je plakao svih 12 sati dok sam se ja poradjala."ja sam nju ostavio samu" "ona je sad sama tamo mora da joj je tesko" a da ne pricam da je u toku moje trudnoce smrsao 15 kila. NE DAJ BOZE da je prisustvovao porodjaju kao sto je hteo. Posto je bio tezi porodjaj . Morao bi da ide na psiho terapije narednih deset godina. A da ne pricam sto je telefonom zvao porodiliste da pita kako sam. I da li sam ziva posto me nema hahahah. Metiljavko moj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sekiraj se .Pridrzavaj se koliko si u mogucnosti. Imas dva porodjaja iza seve znas da se zavrsi ocas posla i sve prodje. Ne misli uopste previse o bilo cemu upasces u masinu loseg raspolozenja. 

mm je plakao svih 12 sati dok sam se ja poradjala."ja sam nju ostavio samu" "ona je sad sama tamo mora da joj je tesko" a da ne pricam da je u toku moje trudnoce smrsao 15 kila. NE DAJ BOZE da je prisustvovao porodjaju kao sto je hteo. Posto je bio tezi porodjaj . Morao bi da ide na psiho terapije narednih deset godina. A da ne pricam sto je telefonom zvao porodiliste da pita kako sam. I da li sam ziva posto me nema hahahah. Metiljavko moj

hahaha pa tm je hit...e slatko sam se ismejala...

Bole cole, jelenaana i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros morala na vadjenje krvi ito na taste. Jedva izdrzah. I to se jos uspavali, ummesto u 7 kako ustajemo svaki dan, razvukli do pola 9. Pa dok sam nahranila bebu, pa gore dole, napolju sneg zavejao....sreca pa mi mm danas kuci i on nas vozio....crkoh od gladi zamalo. 

Mm je bio bas cool kad je krenuo porodjaj i bio je na porodjaju....i sve. Koliko je bio u panici dok smo cekali da krenu kontrakcije, jer sam danima imala nepravilne i lazne....kad je sve pocelo bio je prava podrska. 

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo narode dok vas iscita caj mi se ohladi 

inace nisam neki ljubitelj cajeva a sad mi bas nesto prijaju, najcesce kamilica, brusnica, aronija i sumsko voce. ee da jel ko jede brusnice ili pije čajeve znam da sam proslu T stalno to jela i pila, sad mi dr nije savetovala pa ja to aljkavo uzimam.

 

sto se tice sexa mi bismo rado ali smo daleko.... sto mm kaze to kao da nije moje dete nit uzivam pored vas nit ista... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj za drugo rekao kako mu dosadilo da se vozikamo svaki dan do grada, i kako mi to rekao, pri tom smo tek usli u kucu... Meni puko vodenjak.... I aj opet za grad... Hteo je da bude na oba poroda al nisam mu dala.... Jos da se umeša kakav je... :D

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Utrogestan od 200 izaziva vrtoglavice kad ga pijem,a pijem ga samo ujutru uvece vaginalno.Ako se probudim ranije stavim ga vaginalno i opet legnem,inace prespavam skoro citav dan.Ustanem oko 10h,popijem i ja sam vec u 12h osamucena.U zadnjih nekoliko dana se tesko budim ujutru pa mi se desilo da sma par puta preskocila jutarnju terapiju jer ne mogu da i podnesem vrtoglavicu.

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Utrogestan od 200 izaziva vrtoglavice kad ga pijem,a pijem ga samo ujutru uvece vaginalno.Ako se probudim ranije stavim ga vaginalno i opet legnem,inace prespavam skoro citav dan.Ustanem oko 10h,popijem i ja sam vec u 12h osamucena.U zadnjih nekoliko dana se tesko budim ujutru pa mi se desilo da sma par puta preskocila jutarnju terapiju jer ne mogu da i podnesem vrtoglavicu.

Ee i ja bi spavala aa... Al svako jutro oko 7h...8h...budjenje... Meni je muka ako ga popijem.... Uvece ga stavljam... Ujutru ako se probudim bar sat pre njih... Inace nista od jutarnjeg.. Nzm koja si nedelja al u prvoj trudnoći sam negde oko 3..4 meseca bila komirana... Kako dohvati jastuk ja zaspim... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ee i ja bi spavala aa... Al svako jutro oko 7h...8h...budjenje... Meni je muka ako ga popijem.... Uvece ga stavljam... Ujutru ako se probudim bar sat pre njih... Inace nista od jutarnjeg.. Nzm koja si nedelja al u prvoj trudnoći sam negde oko 3..4 meseca bila komirana... Kako dohvati jastuk ja zaspim... :D

Jelena,sada sam 20/21ned.Na pocetku sam ga korostila 14 dana(7-9ned) i sada opet od 17/18ned do sledece kontrole.Sada sam ga dobila zbog kontrakcija u materici,grcio mi se stomak skroz nisko dobila sam 2x200mg,u pocetku je bilo 1x200mg preventivno zbog prethodnog pobacaja.Nadam se da ce mi smanjiti dozu jer ovako prespavam dobar deo dana pa nocu ne mogu da zaspim

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam se na utrogestan vec navikla onace mi je smetala ta vrtoglavica i pospanost a sada nista.Pocela sam da pijem kafu ujutru i onda prvo njega popijem pa kafu da me razmrda.Inace sam jednu dozu pila nocu,navijem sat oko 2-3 popijem i nastavim da spavam,bas mi lepo.

Izmenjeno od strane Brunda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.