Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja u prosloj trudnoci i sada. 1 cm plus je razmeksan i uloziv. Uz je 4,5cm. Ali oni gledaju ono rucno. Uzimam utrogestan i od ponedeljka mirujem ali zbog karlicne prezentacije bebe. Grlic mi je od od pocetka takav, ppa sam i radila i jos imam bebu od godinu i po dana. Pocetak osmog meseca sam

Hvala na brzom odgovoru. :)I ja sam na utrogestanu i mirovanju od pocetka trudnoce. Prvo zbog hematoma, sad ovo. Delovalo mi je da ovo moje nije toliko strasno, vec da je dr malo vise oprezna. Ipak mirujem jer mi je prva trudnoca i ne znam sta je ok.A nadala sam se da cu malo da setam kad krene lepo vreme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na brzom odgovoru. :)I ja sam na utrogestanu i mirovanju od pocetka trudnoce. Prvo zbog hematoma, sad ovo. Delovalo mi je da ovo moje nije toliko strasno, vec da je dr malo vise oprezna. Ipak mirujem jer mi je prva trudnoca i ne znam sta je ok.A nadala sam se da cu malo da setam kad krene lepo vreme..

Mozes po malo da setas.. ako ne krvaris, slobodno. I ja sam imala i hematom i krvarenje..odmaraj sto vise i bice ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes po malo da setas.. ako ne krvaris, slobodno. I ja sam imala i hematom i krvarenje..odmaraj sto vise i bice ok

Nisam imala krvarenje, a hematom se povuko bas brzo. Ali je ohrabrujuce da si ti sa "kracim grlicem" izgurala prvu trudnocu i sad guras drugu. :) Srecno i sa drugom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala krvarenje, a hematom se povuko bas brzo. Ali je ohrabrujuce da si ti sa "kracim grlicem" izgurala prvu trudnocu i sad guras drugu. :) Srecno i sa drugom. :)

Moja prva je bila "normalna". Druga i sada treca su sa skracenim grlicem. Mozda je tvojoj dr to ozbiljno jer ti je prva. A moj grlic je unisten tokom prvog porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prva je bila "normalna". Druga i sada treca su sa skracenim grlicem. Mozda je tvojoj dr to ozbiljno jer ti je prva. A moj grlic je unisten tokom prvog porodjaja

Moze biti. Ooo, pa bravo za 3. onda. :)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene,  sta pijete za anemiju? 

Maki daj mi recept kako uspevas da ne dizes D. Evo danas kao da oseti da nisam ok i samo plazi po meni. Ili se toliko navikao ovih dana kako je on bio kenjkav....

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem Feroglobin da ne bih dosla do anemije pose porodjaja... Vukla am je 3 godine posle,kosa mi opadala... Uzas...

To sam na svoju ruku uzela,u subotu vadim krv pa cu da vidim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne pijem nista, nisam anemicna.. a za D, pa muz je dosta kod kuce i on sve oko njega. Bude teskih situacija da D pruza ruke dda ga uzmem ali tada sednem i stavim ga u krilo. Mada i to vec ide tesko koliki mi je stomak. Joj jos malo Zone, izdrzacemo valjda.. jel ste uspeli da se odviknete od sike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene i ja sam u ludilu... Pre 3 dana mi izasao cir na spoljasnjim usminama genitalija :angry: jao zene koji je to bol... Niti da lezim,niti da sedim,stojim nista...mogu samo na ledjima da lezim,al mojoj curi ne odgovara... Igra fudbal u mom stomaku :wub: Danas je pukao pa ceo dan curi gnoj... Sutra imam zakazano kod dr pa da vidimo sta on kaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni evo poslednja lab analiza pokazala anemiju ali blagu hemoglobin 118 a normala do 120... Nikad do sada nisam imala tih problema u zivotu. Bas se razmisljam da li da uzimam kapsule jer i ovako imam problema sa hemoroidima ili da pokusam ishranom.

Joj maki on jeste aktivan i cunja, trci i igra se sam, obozavam sto je znatizeljan, ali svako malo dolazi do mene da ga dignem da bi on video sta ja to radim(zabode nosic) ,i tako mali milion puta dnevno. I meni pomaze muz kad je tu ali opet pola dana ga nema... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* ja pijem prirodne so love

1. 1 cvekla,1 sargarepa,1 jabuka

2. Pola banana,1 jabuka,solja spanata i malo persunovog llista

3. Pola crvenog grejpa,1 pomorandza,pola limuna,manji komad djumbira i malo persuna

To su moji lekovi za anemiju :)

Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Cvrky, bas sam ujutro mislila da napravim sok od sargarepe i cvekle. Hvala ti! 

Jesi li imala problema ili preventivno pijes? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u decembru sam imala blagu anemiju,ali dr nije reagovao na nalaze,jer nije nista strasno pa mi je nutricijoniskinja sa ishranom za poviseni pritisak dala prirodne sokove za anemiju,sad od nedelje vadim opet krv pa cu videti kako stoje stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, nije zgoreg sigurno sto pijes, nadam se da ces se javiti sa dobrim vestima ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 @MakiJana uz super, beba pliva, srce kuca, 54mm :wub:...dabl test u pon.Sl.kontrola 1.3.

 

Dr mi rekao za svran glave da odem do dermatologa da vidim da nisu gljivice.

 

MakiJana i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce Ako imas 3% hidrogen slobidno isperi. Ako su gljivice moze da pomogne

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila kod dr nike radila ultrazvuk. Rekla da dodjemo za 6,7 dana. Radila je ctg i pregled. Vidjene kontrakcije, grlic smeksan i skracen ali zatvoren. U sustini moze bilo kad ovako je sve u redu. Malo mi je povisen crp i kaze verovatno je zboh ove prehlade i dala mi je da popijem kutiju sinacilina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ctg rekla da je dobar ali ako neko zna sta tacno znaci ovo

Ctg- undulatorni, izrazeni pokreti ploda, sa tehnickim artefaktima u pocetku. Aktivnost uterusa po tipu neregularnih kontrakcija

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone,ja sam na Feroglobinu bila godinu dana,pa pauza od pocetka trudnoce do sada i evo opet. Nemam problema sa tvrdom stolicom,ne crni stolicu,a pidigao mi duplo gvozdje i feritin. Sto je najgore, meni hgb bio normalan tada.

I,da,razlog je trudnoca,porodjaj,dojenje dugo i eto... Verujen da je i kod tebe to plus nova trudnoca!

 

Dragana,joj,namuci se. Neka je puklo,a i dr ce ti sve reci. 

Bole,ja ti nisam od pomoci,u zivitu sam bila na 3 ctg-a i to u porodilistu,do tad nikad!

Bole cole i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce Ako imas 3% hidrogen slobidno isperi. Ako su gljivice moze da pomogne

hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ctg rekla da je dobar ali ako neko zna sta tacno znaci ovo

Ctg- undulatorni, izrazeni pokreti ploda, sa tehnickim artefaktima u pocetku. Aktivnost uterusa po tipu neregularnih kontrakcija

Znaci da nisu porodjajne kontrakcije, ima ima ih ali pripremne... Plod ok cini mi se, sad nisam ekspert ali da nije nesto ok naglasila bi. Joj BBole sad ce beba :wub:

I ja jedva cekam nasu, samo se nadam da ce se okrenuti da ne moram cr. Jako se plasim oporavka od carskog jer imam imam dvoje dece kod kuce.

Bepce, divno za bekicu, mrvica jedna, kao da smo mi juce bili toliki

bepce i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,do kad daju fore da se okrene? Jesi D i J bili okrenuti kako treba,nisi ovakvu situaciju imala?

Jutro! Ja sak pospana,sve mislim da kad dodjem sa posla prilegnem malo... 

Kako ste? Nema nam Tase da pise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vozi bajs od proslog leta na dva, sama trazila da joj skinemo pomocne, onda je desetak dana ucila da stane bez da spuca u ogradu.  sad od leta pocela da rola, ali se ja bojim  da ne padne na ledja zato jurim iza nje. haos

I mi vozimo bajs bez pomocnih. Posle cetvrtog rodjendana naucio. A rolere od brace zna da natakne, a 5 br mu veci, a nece svoje.

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je bol u ledjima probudio da sam budna od 6 i umirem od bolova:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.