Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jesi pogledala da ti nije neko dete prenelo vaske? Nek te pregleda muz ako si bila u kontaktu sa decom. 

Moze da bude i pogresan sampon, odnosno alergija na neki sastojak...

Nisu vaske definitivno, a desavalo mi se pre od sampona pa sam ga odmah zamenila, ali nije pomoglo. Pre nekih 10g sam imala problema sa nekim medenim krastama i tad me svrbela glava, mycoseb sampon mi je pomagao. Sad ni on ne pomaze. Uglavnom, vudecu sta kaze dr, pa ako on ne misli da je povezano sa trudnocom otici cu do opstog. 

Inace imala sam zakazano u 10, zvali me jutros u 7 da dodjem u pola 10. A zena kao u prici, necu stici na red ni do pola 11! 

Uvek se unervozim dok cekam UZ. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee, kako ste.... Mene ubi ovaj mesec... Deca jedno pa drugo za bolnicu.... Msm da sam se premorila... Sad sam 1 1 nedelja... A poceli su mi bolovi u stomaku... Grcevi neki... Menstrualni bolovi... Znam da je od njih... Dizanje... Al nzm dal ipak otici do dr... Boli me... Izgubila sam 4 kg za jedan mesec.... Jedem na silu bar malo da se zadrži u meni.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee, kako ste.... Mene ubi ovaj mesec... Deca jedno pa drugo za bolnicu.... Msm da sam se premorila... Sad sam 1 1 nedelja... A poceli su mi bolovi u stomaku... Grcevi neki... Menstrualni bolovi... Znam da je od njih... Dizanje... Al nzm dal ipak otici do dr... Boli me... Izgubila sam 4 kg za jedan mesec.... Jedem na silu bar malo da se zadrži u meni.... 

Idi do dr naravno.. mada i ja sam D do cetvrtog meseca dizala. Posle sve manje, od petog nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih ti rekla da odes za svaki slucaj bolje nego da razmisljas. Mene jw uhvatio kasalj nenormalno kasljem m me tera da odemo kod lekara ali gledam sto bi kad nista i ne smem da pijem. Pijem cajeve ne znam sta drugo. Samo me strah jer sad pocinju grudi da me bole. I nista do sad cela trudnoca i sad naslo da me uhvati

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, znam da mi treba odmor i da cu dobiti utrogestan, tj koristim ga i ovako... Samo nzm cisto da vidi jel sve na svom mestu... Druga trudnoca mi bila cela bolna al nosila sam nisko i jednostavno mi je tako bilo... 

 Imas opet virusa dosta, ja se samo bojim boginja.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih ti rekla da odes za svaki slucaj bolje nego da razmisljas. Mene jw uhvatio kasalj nenormalno kasljem m me tera da odemo kod lekara ali gledam sto bi kad nista i ne smem da pijem. Pijem cajeve ne znam sta drugo. Samo me strah jer sad pocinju grudi da me bole. I nista do sad cela trudnoca i sad naslo da me uhvati

Bole i ti kod dr. Pred porodjaj si, mozda ti daju nesto da saniraju to..

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ima li ko da nije raspad sistema? :(

Meen od jutros doslovno svaki misic boli i desna strana glave sinus, nos (da ne kazem nozdrva) i grlo. A taman malisu izlecila.

Otisla sam danas na gin pregled onaj podliv koji imam je ukljestena vena,  Boga pitaj od ceka se to desilo. Sutra idem do hirurga da pogleda.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako kaze moja baba....,, Bice promene vremena''... Tako i mi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Zone, pa kako to :( ne znam kako tu moze nesto da se ukljesti.. bas smo sve haos... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih ti rekla da odes za svaki slucaj bolje nego da razmisljas. Mene jw uhvatio kasalj nenormalno kasljem m me tera da odemo kod lekara ali gledam sto bi kad nista i ne smem da pijem. Pijem cajeve ne znam sta drugo. Samo me strah jer sad pocinju grudi da me bole. I nista do sad cela trudnoca i sad naslo da me uhvati

koje cajeve pijes? meni je bolje od juce nekih 50% ali sam zacepljena i dalje nos i kasalj me ubi. ove sline i slajm su kao lepak. nema puno ali dok izbacim okozim se. bukvalno kao lepak...poludecu vise..kasljem satima i satima odrala sam grlo i pluca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam izgleda jedino super :)

Imam da pitam jedno pitanje mozda cudno,da li ste sexualno aktivne?

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jesam ali slabo...ne nesto preterano cesto. nikakih tegoba nemam sto  se toga tice i uglavnom danima kad sam bas ok par dana pre toga. naravno i muz pazi uglavnom smo nezni hihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koje cajeve pijes? meni je bolje od juce nekih 50% ali sam zacepljena i dalje nos i kasalj me ubi. ove sline i slajm su kao lepak. nema puno ali dok izbacim okozim se. bukvalno kao lepak...poludecu vise..kasljem satima i satima odrala sam grlo i pluca

nanu i kamilicu jel to ok? Ne znam sta jos mogu. A ja sve suvo kasljem ali toliko iritira grlo taj kasalj da sve vise kasljem. Kad pocnem ne zaustavlja se, sinoc nisam nista spavala. 

mi smo bili aktivni ali ne tako cesto, pokusavali smo da se malo suzdrzimo. Sad u devetom mesecu nismo jedino uopste. U sustini dr mi nije rekao da izbegavamo ali opet mi nesto nije bilo svejedno sad zadnjih par meseci ali do tad jesmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanu i kamilicu jel to ok? Ne znam sta jos mogu. A ja sve suvo kasljem ali toliko iritira grlo taj kasalj da sve vise kasljem. Kad pocnem ne zaustavlja se, sinoc nisam nista spavala. 

mi smo bili aktivni ali ne tako cesto, pokusavali smo da se malo suzdrzimo. Sad u devetom mesecu nismo jedino uopste. U sustini dr mi nije rekao da izbegavamo ali opet mi nesto nije bilo svejedno sad zadnjih par meseci ali do tad jesmo

ja sam i lipu pila ona je za kasalj ok, kao i beli slez dok je bio suvi kasalj, uzela sam u zdravoj hrani

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja u prvoj trudnoci nisam bila pa mi sad cudno sto evo i u sedmom m i ja imamo odnose :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nisam sigurna ali mislim da nana moze Izazvati kontrakcije, ili sam nesto pomesala... Znam da mala deca ne treba da je piju.

Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema seksa kod nas... Zabranjeno :P grlic mi je los i imala sam to krvarenje na pocetku pa nam je dr savetovala da ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu vaske definitivno, a desavalo mi se pre od sampona pa sam ga odmah zamenila, ali nije pomoglo. Pre nekih 10g sam imala problema sa nekim medenim krastama i tad me svrbela glava, mycoseb sampon mi je pomagao. Sad ni on ne pomaze. Uglavnom, vudecu sta kaze dr, pa ako on ne misli da je povezano sa trudnocom otici cu do opstog. 

Inace imala sam zakazano u 10, zvali me jutros u 7 da dodjem u pola 10. A zena kao u prici, necu stici na red ni do pola 11! 

Uvek se unervozim dok cekam UZ. 

Mozda imas neki ekcem, ako si kao dete imala temenjacu...pisala je i Ehi da joj cera ima problema sa vlasistem. 

Ja na vaske prvo pomislim od kad su mi deca zapatila od najblizih rodjaka cija mama nije smatrala da treba da mi kaze da joj deca imaju podstanare, grrrrr :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja u je patila od seboreje koju sam uspela da regulisem proizvodima od aloje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi odnose nemamo od kako sam saznala da sam trudna.Prvi put kada sam bila trudna noc pre nego sto se desiti spontani imali smo odnose i to vece je krenula sukrvica (sveza krv) pomesana sa sekretom.Sutradan je bilo braonkasto da bi opet preslo u svezh krv i eto.Mozda i nije od toga ali ja sam utuvila u glavu da se zbog toga desilo.Muzu nisam uopste rekla da sam nakon odnosa  malo prokrvarilaU ovoj drugoj trudnoci sam od pocetka  na utrogestanu,doktor je zbog prvog slucaja dao diganozu Abortus Immines ali nije rekao da nemamo odnose vec je meni trip u glavi i evo jos 3 4m neka izdrzi sta cu mu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo odnose ponekad, jednom u nedelju,dve. Nit stizemo nit ja nesto zelim... Nit se vidjamo brat bratu :lol:  

Bila mi drugarica sa bebicom od 6m. O opsesija malenom :lol:

MakiJana, Dragana88 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame. Imam pitanje o skracenom grlicu i zanima me da li je neko imao slicno iskustvo. Trenutno sam u 17. nedelji. Doktorka je rucnim pregledom utvrdila da je grlic OKO 1.5cm. Bila je zabrinuta jer je skracen i pocela da naglas razmislja o serklazu. Onda je na UZ utvrdila da je  duzina 5 cm. Grlic je cvrst i zatvoren bez tunelizacije. Na kraju je utvrdila da treba STROGO da mirujem. Mislila sam da je 5cm za ovaj period skroz ok. 

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi odnose nemamo od kako sam saznala da sam trudna.Prvi put kada sam bila trudna noc pre nego sto se desiti spontani imali smo odnose i to vece je krenula sukrvica (sveza krv) pomesana sa sekretom.Sutradan je bilo braonkasto da bi opet preslo u svezh krv i eto.Mozda i nije od toga ali ja sam utuvila u glavu da se zbog toga desilo.Muzu nisam uopste rekla da sam nakon odnosa  malo prokrvarilaU ovoj drugoj trudnoci sam od pocetka  na utrogestanu,doktor je zbog prvog slucaja dao diganozu Abortus Immines ali nije rekao da nemamo odnose vec je meni trip u glavi i evo jos 3 4m neka izdrzi sta cu mu.

nisi od odnosa imala spontani...ali potpuno te razumem verovatno bih i ja imala istu blokadu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo mame. Imam pitanje o skracenom grlicu i zanima me da li je neko imao slicno iskustvo. Trenutno sam u 17. nedelji. Doktorka je rucnim pregledom utvrdila da je grlic OKO 1.5cm. Bila je zabrinuta jer je skracen i pocela da naglas razmislja o serklazu. Onda je na UZ utvrdila da je  duzina 5 cm. Grlic je cvrst i zatvoren bez tunelizacije. Na kraju je utvrdila da treba STROGO da mirujem. Mislila sam da je 5cm za ovaj period skroz ok. 

Ja u prosloj trudnoci i sada. 1 cm plus je razmeksan i uloziv. Uz je 4,5cm. Ali oni gledaju ono rucno. Uzimam utrogestan i od ponedeljka mirujem ali zbog karlicne prezentacije bebe. Grlic mi je od od pocetka takav, ppa sam i radila i jos imam bebu od godinu i po dana. Pocetak osmog meseca sam

Izmenjeno od strane MakiJana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.