Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa bas tako..od prethodne ne uzivam pa ni sada. U ovoj prekinutoj u 9oj nedelji ispao mi je hematom u solju velicine jajeta veceg i uz obilno krvarenje ali posle je stalo curkanje. Ne znam sta mi je za psihu gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drz se ,neco! 

Maki,pa ja kontala ako je ona na master studijama da ne moze biti zaposlena. Ne razumem se uopste. Htela bih da je prijavim jos ako samo za nju placam plus njena plata,a dobijam naknadu,pa to mi se vise isplati jer bih ovako za sebe placala doprinose i njoj platu a ne bih dobijala nista.

A ti miruj,bolovanje,radices ceo zivot. Uzivaj sa D i J! Jesi na kraju odlucila da uzimas blizanacka kolica?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jedino sto je bolje nego pre je kosa. Sjajnija je, ne masti se tako brzo. Koza se smirila.

Prepone me ubise nesto...

 

Maki,pitanjce. Ja kad bih prijavila da sam na porodiljskom i radnicu prijavim. Za vreme porodiljskog placam za nju porez i doprinose,a a sebe? 

Meni muz preuzima posao kao poslovodja da ne bih pauzirala ili gasila preduzetnicku delatnost s tim da cu ga prijaviti na minimalac (pazi i ti mozes svoga iako je negde u radnom odnosu to nema veze), a meni drzava placa PIO i zdravstveno dok sam na porodjanom plus dobijacu neki novac od drzave racunato od osnovice sto su oni meni odredili u poreskoj. Ja cu placati ostatak za sebe znaci mesecni porez kao pausalac sto sam i do sada placala i doprinose za nezaposlenost, tako mi rekose da bi trebalo biti. A za muza kao poslovodju cu placati redovne doprinose sto idu , kazu moze na minimalac -ako ako....videcemo kad pokrenem sve to uskoro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan nije pausalac cini mi se... A mozes Nan da je zaposlis iako je student. Pa ja sam i dalje student, na doktorskim studijama :P pa radim i imam radnog staza 7 godina. I master sam bila i radila. 

Veruj da nisam jos nista odlucila za kolica, gledam razne varijante, a moram i da mislim na to da moze u gepek da nam stane pored svih stvari koje nosimo kada idemo negde. Cesto idemo kod muzevih i i sto stvari vucemo.

Ej uzivala sam ja na poslu, kod kuce je trenutno ludnica, bolesni oboje, plus ja kilava, a muz nervozan :lol:

Neco, i meni je islo braonkasto od hematoma, ali moj je brzo nestao. A nemam pojma za terapiju, lupila sam. Bitno je da ti mirujes koliko mozes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam,nisam pausalac. Imam jos vremena pa cu da vidim. Ne mogu muza,sta cu ako mi neka inspekcija dodje...

Kako ste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro, ja sinoc imala neke grceve u stomaku nisam se mogla ispraviti. sad sam ok, kontam da je nesto  ne bi popistilo nakon spavanja :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok smo, mirujemo, odmaramo, sve po nalogu dr :lol:

Mala naravno, ako je proslo,nista strasno nije ni bilo

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala, grcevi u stomaku,tipa creva ili ...? 

Ma ja to sve umoru pripisujem, sto prodje posle spavanja... Mene prepone rasturaju , kad ustanem,treba mi 20ak sekundi da profunkcionisem. Kad to prebrodim,funkcionisem super....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste hematom manji koji se prazni ali i puni. Samo do sada je samo braon islo.. i to po ceo dan a sad me ovo zbunilo

Neco, mogu samo da kazem da je vazno da je beba dobro,a za krvarenje imas terapiju i bice sve u redu, verujem da je psihicki tesko ali izdrzaces. U prosloj sam dugo mislim do 18 nedelje imala sluzasto krvarenje, u pocetku je bio i neki hematom a posle samo tako, odem na wc i ono krene, stalno zvala dr. i isla na preglede, beba se super razvijala a on nije  nista vise video..cak mi nije nije od 12 nedelje ni progesteron davao kao nema efekta vise, i ne prestrogo mirovanje jer treba i dobra prokrvljenost.I dosta magnesija da pijem.(Pisem samo kako je meni savetovano). 

neca79 i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja sam.cula da nema efekta vise pisle 12te nedelje..ali dr kao zbog amnio da nastavim sad i posle amnio takodje bar mesec dana..svi misle drugacije. Sa Makijem sam do 9og meseca primala inekcije plus ostali lekovi

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala, grcevi u stomaku,tipa creva ili ...? 

Ma ja to sve umoru pripisujem, sto prodje posle spavanja... Mene prepone rasturaju , kad ustanem,treba mi 20ak sekundi da profunkcionisem. Kad to prebrodim,funkcionisem super....

nisam neki strucnjak da opisem, kao da mi se maternica stgla, i tako drzi preko 20min, pa kao malo lakse pa opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

nisam neki strucnjak da opisem, kao da mi se maternica stgla, i tako drzi preko 20min, pa kao malo lakse pa opet

Mozda su kontrakcije. Ako se ponovi, idi do dr

Dragana88 i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchi, radnicu mozes da prijavis na 4 sata. Doprinose joj placas na osnovu minimalca, a neto je nizi za 10ak hiljada. Jeftinije ti je. A njoj staz ide redovno, ne racuna se ono kao nekad pola godine za godinu staza. A da ti udje inspekcija uvek moze da kaze da je upravo dosla, jer u ugovoru kad navedes radno vreme dodas i da radno vreme moze da se promeni, ako poslodavac tako odluci. Mislim da ti je ovo najjeftinija opcija. 

A mene su prepone razbijale u trudnoci. Al ne mogu da se setim od cega. Neki polozaj je bio da li kad sedim..

Mala nazovi dz i reci im kakve grceve imas, pa ce ti reci da li da odmah dolazis da te dr pregleda. Sto da trpis i mislis

nanchika88 i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala tr grceve nista strasno to nije. Magnezijum uzimaj i kad se stisne jastuk pod guzu mirovanje.

mala007 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se ponovi zovem i idem, ovako hajde prepisem to ovom drugom stanju, malo odahnem i dobro.

Sad me kcera smara da ide da se rola, a to bas umara skoro pa trcim za njom tako da dns ne ispunjavam zelje pa se frkcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mala,svaka cast kad zna rolere. Ova moja ni bicikli sa pomopomocnim nece sada vozi,kaze tesko joj. Sva je na majku njenu:lol:

Uzmi Magnezijum za te grceve i malo odmori!

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vozi bajs od proslog leta na dva, sama trazila da joj skinemo pomocne, onda je desetak dana ucila da stane bez da spuca u ogradu.  sad od leta pocela da rola, ali se ja bojim  da ne padne na ledja zato jurim iza nje. haos

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Samo da vam javim kakl je prosla kontrola.

Danas sam 17+3 i bebe se super razvijaju i sve je u najboljem redu samo sto umesto Dunje imamo Darka :D Ipak su decak i devojcica.

Veliki pozdrav svima vama i sve najbolje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dacha76:wub: milina:baby:

Kakojste zene? :P

Moj prda bolesan 3.dan povisena tt. Juce cise puta preko 39 isla noc sam prekljucala... Danas glava boli. Ali hajd bar mu je bolje. Smucila mi se ova "zima ",  vise ili neka stegne il' neka prolece dodje. Sutra cu valjda uspeti da odem na gin.pregled...<_<

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da vas pitam! 

Pislednjih 10-ak dana me uzasno svrbi koza na glavi i to onako u naletima. Kad zasvrbi oderala bih ceo skalp. Sta mislite, moze li to imati neke veze sa trudnocom? 

Sutra imam pregled svakako, pa cu pitati dr. Nego da pitam, ako se neko sreo sa slicnim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da vas pitam! 

Pislednjih 10-ak dana me uzasno svrbi koza na glavi i to onako u naletima. Kad zasvrbi oderala bih ceo skalp. Sta mislite, moze li to imati neke veze sa trudnocom? 

Sutra imam pregled svakako, pa cu pitati dr. Nego da pitam, ako se neko sreo sa slicnim problemom.

Jesi pogledala da ti nije neko dete prenelo vaske? Nek te pregleda muz ako si bila u kontaktu sa decom. 

Moze da bude i pogresan sampon, odnosno alergija na neki sastojak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmi Rigenforte protiv peruti. On je preblag a hladi teme i meni resi sve probleme temena. Ima u apotekama .

Tebe glava,mene sise svrbe nenormalno. a pamuk oko njih,dobro pa im ne pevam a one uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo kod svraba, stomak me uzas svrbi... Bude bolje od ulja, ali bukvalno ima dana kada nista ne pomaze... 

Bepce meni se to desavalo ali ne znam da li je bilo u trudnoci... I prodje me samo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.