Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

BBas je lepo videti velike trbuhe, moj ni sad nije nesto bum a ni iprvoj nije bio veliki.

JJa sam se porodila 22dana pre termina, pukao vodenjak i cao, a u bolnicu kad sam dosla mislili su da.sam oko 6meseci trudna

kaou fazonu sta ja hocu. :lol:

MakiJana i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je stomak najmanji bio u prvoj trudnoci. Bukvalno sam sve mogla da nosim od od svojih stvari, jakne bez problema zakopcavala... Nekako je drugaciji oblik stomaka bio, vise pljosnat. U drugoj i sada ovoj ide u spic, struk i dalje imam, sto nije bilo sa prvom trudnocom slucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sebi vec sada kao mecka <_< a tese me da sam manja nego u prvoj trudnoci. Sta ce tek biti kada udjem u 9.mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sta sad, mecka mecka.:lol: Posto posle porodjaja budem kostur sa stomakom, uzas...  Meni ovo vise odgovara definitivno.

 

POceli smo malo jace da lupkamo , osetila sam je sinoc sa spoljne strane stomaka. Udri, bebo!:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja budem kostur bez stomaka :D tako da bi meni odgovaralo da mi sve kile ostanu, ali nece da moze. U prvoj mi je na porodjaju otislo 11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prikljucim. Juce smo bili na kontroli, 8 punih nedelja, bebana 13,5mm, vec smo veliki. :wub: Srculence samo kucka, 160/min, sce je super. Za 2 nedelje radimo prenatalni neinvazivni test, pa onda planiramo za dalje. 

Venera, Dacha76, Brunda i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni deluje da mi je stomak isti a videce se tek,sad se pocinje polako okrugliti i popunjavati, a misici su vec slabiji nego u prvoj, posle prve nisam imala toliko stomak koliko kad se napijem vise tecnosti ili pojedem odjednom odskoci , ujutro nista a navece ko u petom mesecu, sad sam bar trudna pa neka..A za grudi sam imala srece, kolike su bile bas su se lepo vratile, cak su mi lepse nego pre trudnoce..videcemo posle ove, ne moze se sve imati :)

Izmenjeno od strane Venera
Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni uvece poraste.Danas su me prvi put pustili u banci preko reda,otkopcala sam jaknu i obukla usku majicu i eto bar neke povlastice.

Mi smo dosli sa kontrole od doktora,beba 140g,lepo napreduje.Pol nije mogao da se vidi iako je radjen 4d a doktor uporan da vidi pa drma po stomaku i mucka aparatom ne bi li naterao bebu da se okrene,al dzaba.Okruglo pola sata je radio uz,ukocih se od lezanja

Izmenjeno od strane Brunda
mala007, JednaHana, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jedino sto je bolje nego pre je kosa. Sjajnija je, ne masti se tako brzo. Koza se smirila.

Prepone me ubise nesto...

 

Maki,pitanjce. Ja kad bih prijavila da sam na porodiljskom i radnicu prijavim. Za vreme porodiljskog placam za nju porez i doprinose,a a sebe? 

Dragana88 i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedva cekam uz u 22ned da konacno saznamo sta smo.Dva doktora,jedan kaze bata drugi seka.Uh jedva cekam polovinu meseca :wub:

Sto se tice kose i meni je sada lepsa i jaca,manje se masti a inace imam slabu tanku i kosu koja se masti za dan.Obrve su mi se proredile skroz,srecom pa su tetovirane inace bi setala ko zombi naokolo.Jooj kad bi mi kosa bar ostala ovakva to bi najvise volela.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jedino sto je bolje nego pre je kosa. Sjajnija je, ne masti se tako brzo. Koza se smirila.

Prepone me ubise nesto...

 

Maki,pitanjce. Ja kad bih prijavila da sam na porodiljskom i radnicu prijavim. Za vreme porodiljskog placam za nju porez i doprinose,a a sebe? 

Nan iz glave msm da to drzava placa dok si na porodiljskom, jedino prvi mesec ti. Za radnicu placas. Provericu naravno.

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan iz glave msm da to drzava placa dok si na porodiljskom, jedino prvi mesec ti. Za radnicu placas. Provericu naravno.

Hvala! To mi je ok jer bih svejedno placla za sebe,pa sto da rizikujem sa inspekcijom i sl. E sad, problem je sta cu ako radnica upise master,vodi se kao student... Sta cu onda,ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! To mi je ok jer bih svejedno placla za sebe,pa sto da rizikujem sa inspekcijom i sl. E sad, problem je sta cu ako radnica upise master,vodi se kao student... Sta cu onda,ne znam...

A sto mora da se vodi kao student? Moze ona ona taj posao da radi i sa osnovnim studijama, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili na kontroli, i dalje smo karlicno, dr kaze mirovanje, jako beba naleze na grlic, pojacala mi dozu Utrogestana, otvorila bolovanje... A kako pored D da mirujem ne znam... Falice mi posao, taman sam usla u stos, sada sada opet kuca, sudovi, blah... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili na kontroli, i dalje smo karlicno, dr kaze mirovanje, jako beba naleze na grlic, pojacala mi dozu Utrogestana, otvorila bolovanje... A kako pored D da mirujem ne znam... Falice mi posao, taman sam usla u stos, sada sada opet kuca, sudovi, blah... :mellow:

koliko sad utrogestana uzimas?

meni jutros i sad opet crveno sluzavo...ne znam vise ni kad da panicim a kad ne...ludim. nemam bolove uglavnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko sad utrogestana uzimas?

meni jutros i sad opet crveno sluzavo...ne znam vise ni kad da panicim a kad ne...ludim. nemam bolove uglavnom

Sada 2x200. Dala mi i neki magnezijum da pijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

magnezijum direkt dobar je za opustanje misica.ja ga pijem preventivno.

Au neco79 a da odes do lekara da vidis sta je,mozes da odes u misovic,hitan si slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada se odusevih kolicima GB Pockit ^_^ malena kada se sklope, sta sve nece izmisliti.

Neco mozda i nije losa ideja da odes do dr Uz da uradi, mozda jos neku terapiju da dobijes. Koja si sada nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam Brunda kad god odem vide na uz sve u redu i to je to nastavi terapiju..ne lije to stalno...kao ona slina ujutru ispadne na papiru..i sad u ovo vreme..nema curkanja nekog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada se odusevih kolicima GB Pockit ^_^ malena kada se sklope, sta sve nece izmisliti.

Neco mozda i nije losa ideja da odes do dr Uz da uradi, mozda jos neku terapiju da dobijes. Koja si sada nedelja?

14ta nedelja..sta vise osim progesteron inekcija i utrogestana? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dobro to slinavo,imam i ja nego ako je protkano krvlju nekako mi ne zvuci.A na koliko primas inekcije progesterona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dobro to slinavo,imam i ja nego ako je protkano krvlju nekako mi ne zvuci.A na koliko primas inekcije progesterona?

nije protkano vec bordo crvena slina cela. Ali bez curenja samo je ona krvava. Na 5 dana progesteron. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nisu ti rekli da je mozda hematom neki.Mojoj drugarici tako celu trudnocu ispadali crveni ugrusci od hematoma.Ali dobro,ako kazu da je sve u redu,onda valjda oni znaju a i 14 nedelja si nekako je sigurnije kada prodje 12 ta.Miruj sto vise koliko si u mogucnosti

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nisu ti rekli da je mozda hematom neki.Mojoj drugarici tako celu trudnocu ispadali crveni ugrusci od hematoma.Ali dobro,ako kazu da je sve u redu,onda valjda oni znaju a i 14 nedelja si nekako je sigurnije kada prodje 12 ta.Miruj sto vise koliko si u mogucnosti

jeste hematom manji koji se prazni ali i puni. Samo do sada je samo braon islo.. i to po ceo dan a sad me ovo zbunilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dobro,to je onda razumljivo.Toj mojoj drugarici je bilo bas krvavo i posle je u 5 mesecu pocela da krvari obilno a nije bas htela da miruje pa su je na kraju stavili u bolnicu ne bi li mirovala jer je hematom pritiskao bebu.

Misli na vedrije stvari,sad je svaka trudnoca komplikovana.I posle kad sretnem nekoga pa mi kaze jao trudna si,sad mozes da uzivas.Kako da uzivamo kad celu trudnocu nesto brinemo i glava nam je puna kojecega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.