Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Caos cure kako ste?

Je li imala neka od vas probleme sa kandidom? Koliko je opasna, smijem li čekati ponedeljak? Sad  sam kod Danija primjetila bijeli jezik, pa sam čitala da je to sor i da je od kandide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledaću da odem :). Mene su juče zvali iz DZ da mi kažu da mi je kontrola sa 12.02. pomerena na 08.02. (neće biti tu 12.02.!!!:rolleyes:), e sad problem je u tome što sam trebala da zatvorim trudničko i da otvorim porodiljsko! Još ne znam tačno kad će mi biti zakazan CR (trebalo bi između 10. i 15.03.) i s tim u vezi nemam pojma kako da računam 45 dana :rolleyes:.

Još je problem u tome što se (iskreno) nadam da mi ginekolog može tad (znači 08.02.) napisali da se bolovanje okončava zaključno sa 14.02. (otvorila sam ga 15.01. pa, koliko znam poslodavac plaća do 30 dana (@MakiJana uskači ako lupam gluposti), taman ispada do tog nekog datuma). Da li je neka od vas imala takva iskustva i da li je uopšte tako nešto moguće da se odradi?

I onda bi mm odneo hranarinsku listu u računovodstvo škole i otvorio porodiljsko (kako, nemam pojma, ali kontam da to tako može, jer da uzmem da će se sekcija raditi i 15.03. od 15.02. to je 30 dana, što ulazi svakako u taj neki period od min.28- do max.45 pred VTP. S' tim u vezi, šta mi još treba za otvaranje porodiljskog, zna li koja od "iskusnijih mama" ? :babycrib:). Da li sam i koliko, po vama, upravu? Svaka sugestija/mišljenje je dobrodošlo :)

Pozzz,

iskreno ne znam sta sve tacno treba, meni u racunovodstvu rekose samo hranarinu oni ce ostalo odraditi posto sam preduzetnik. Samo cu im ispotpisivati i ispecatirati sta treba oni ce ostalo resiti. Moje je samo od doktora papir da donesem i to cu zadnji dan 28dana pre termina - 5 feb.
eto i mene juce bila kod doce na kontroli, sve je super...grlic drzi kaze ma ko od celika hahhahah i doktor kaze "super si" i to je uglavnom to. Bebac se sad vec lepo okrenuo i kaze doca nece on vise nikud iz te pizicije. Pa eto izgleda mi je sudjen prirodan porodjaj. Ne plasim se toga koliko samog sivenja posle porodjaja, i snaja i mama su mi rekle da je bas onako gadan osecaj pa jos kad ti zateze onaj konac onako a ti i pored inekcije osetis sta on tamo brcka....isuse boze...sva se najezim kad pomislim na tako nesto.A dobro imam dobru toleranciju na bol i dosta sam jaka sto se toga tice ali videcemo hihi
Razmisljala sam da si sredim epi za porodjaj ali nisam pametna, ne bih volela ni da mi brckaju oko kicme sa nekim iglama itd...sta ja znam :(

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Caos cure kako ste?

Je li imala neka od vas probleme sa kandidom? Koliko je opasna, smijem li čekati ponedeljak? Sad  sam kod Danija primjetila bijeli jezik, pa sam čitala da je to sor i da je od kandide.

Uzmi sodu bikarbonu,kasicicu na 1dl vode i brisi mu jezik. Takodje, daktanol mozes na dudu ili isto na gazu pa mu obrisati. Ja bih i sike svoje obrisala time pre podoja...

 

Nije opasno,dosta ih beba ima ,i moja je imala!

Izmenjeno od strane nanchika88
Venera, neca79, Zone* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika hvala ti, izludila sam hodam ko luda po kući. Ne znam koliko je opasno. Ljubim te:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter sve ti Nan rece, tako radi i opusteno ;) a nije oopasno.

Poison posle bola od porodjaja usivanje je nista, veruj mi... A to za epi molim te, ne cacka niko nista oko kicme, anesteziolog zna svoj posao, pitanje samo hoces li epi. I zahvali Bogu sto je beba lepo namestena... Bice to sve ok, samo hrabro :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone*, moj "tim" lekara (ginekolog akuser u Betaniji, neurolog, endokrinolog i anesteziolog :D. Šta ću kad sam "poseban medicinski slučaj", bila i ostala :rolleyes: ). @MakiJana, hvala ti na pravnoj potpori :wub:.

Kad smo kod priče o đumbiru, ja i dalje redovno (2x dnevno po kafenu (drvenu) kašičicu) "tučem" kombinaciju med, đumbir, beli luk i limun! A, što se tiče čajeva, njima se bukvalno nalivam kao i pre trudnoće, i to raznim-nana, kamilica, jabuka/cimet, divlja trešnja... jedino što izbegavam je zeleni čaj (nikad ga i nisam bila veeeeeliki fan B)).

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A! Da. Zaboravih Taso...sorry.

Potter obavezno i svoje bradavice tretiraj i bilo koje cucle ako mu dajes. Jaaakoo puno beba to ima i cak po meni ne moras ni da ga vodis radi toga kod dr da ne pokupi neki virus. Pogotovo ako uskoro imate kontrolu... 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opusteno @Zone*, bilo pa proslo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacho, stalno hocu da te pitam jesi li ti '76 godiste?

Leni, ne pitaj za godine vec nam se pridruzi..sad smo samo po 6 meseci trudne krece se iz drugog trimestra:P zezam se, vreme prolazi svakako brzo..tako da u akciju:baby:

Dragana88 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure kako ste?

Je li imala neka od vas probleme sa kandidom? Koliko je opasna, smijem li čekati ponedeljak? Sad  sam kod Danija primjetila bijeli jezik, pa sam čitala da je to sor i da je od kandide.

Da li si sigurna da je kandida?Meni je doktorka rekla ukoliko prodje malo vremena posle sisanja ili mleka, ponudis malo vode, ako se ne ispere i  ostane onako hrapavo belo, onda cistis sodom-bikarbonom ili u najgorem slucaju daktanol oralni gel

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, ne pitaj za godine vec nam se pridruzi..sad smo samo po 6 meseci trudne krece se iz drugog trimestra:P zezam se, vreme prolazi svakako brzo..tako da u akciju:baby:

Hehehe, i dalje me muce godine :D A dok se ja presabiram one prolazeeee :) 

@Dacha76 Svaka cast! Suprug provlaci kroz razgovor temu cetvrtog deteta i lepo je cuti da su i generacije 70 i neke jos uvek u igri :D 

Dacha76, Tasa021 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Veruj mi da su na zapadu 40-te neki prosek vec, evo Dasha ce da ti potvrdi, ja gazim 37-u ‚ drugo dete i jedna sam medju najmladjima kod mog ginekologa. Znaci ono klasika studije,radno iskustvo i onda uzivanje u decici.. ali onda vecinom  radjaju odmah i drugo, pa i trece..

Izmenjeno od strane Venera
Brezica, leni i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni uopste ne stizu notifikacije da ste pisale :mellow: dva dana zivim u zabludi da se niko nije javljao na ovoj temi. Da li se nekoj desilo ovo i ako jeste kako je resila problem?

ni meni...ali sad vidim da idu u spam folder

Tasa021, Bole cole i Maja87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila kod Dr,rekao mi da je pritisak OK i da nastavim sa lekovima i dijetom,a 9tog imamo uz i da uradim rezultate krvi i urina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni meni...ali sad vidim da idu u spam folder

i ja sam ovog momenta pogledala tamo i nadjoh. Hvala na odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@leni Hvala sto ljudi cene i nas koje se u kasnijim godinama ostvarimo kao majke.Ja bih bila mama jos kada sam imala 21 godinu,ali sam imala spontani posle kog je doslo do komplikacija i posle sam morala da idem na vestacku oplodnju.To je trajalo jako dugo i tek sam prvi put postala mama sa 38 godina.Evo sada cu imati 42 kada moje lepotice se rode.

@Venera To je tacno da se ovde odluce da postanu majke i mnogo kasnije.Ma koliko svi mislili da se lakse zivi u inostranstvu ipak nije bas tako lako.Jesu uslovi za zivot i mogucnosti mnogo bolje nego u Srbiji,ali zene su ,bar u Svajcarskoj,u nepovoljnoj situaciji zato sto ih svi gledaju kao domacice prvenstveno,a jako tesko muzevi mogu od jedne plate da izdrzavaju celu porodicu,kada je ovde sve skupo.I tako da je zenama mnogo vise vremena pitrebno da bi uspele da se skoluju i pronadju posao,a samim tim i da postanu majke.A ovde ima i puno slucajeva da jako uspesne zene postanu samohrane majke isto kao sto ima puno LGBT parova koji se ostvare kao roditelji,a naravno da je za to potrebno puno godina da prodje.

A Venera gde ti zivis?Citam samo postove koji su izasli od kada sam i ja aktivna pa mi treba vremena da skapiram ko je odakle ,a koja od vas je u kom mesecu,koja se porodila...

Ne mogu ja nista kratko...Stvarno izvinite sto sam opsirna i detaljista.

Venera, mala007, Zone* i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ahhha izgubila sam. Jeste da kipi na sve strane ali uspela sam da zakopcam :D Sad mi malo i zao... Nadala sam se toj pici sa belim lukom :lol:

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dasha sve je  tako i nije uvek lako, zato je i  lakse kad se prvo malo obezbedis i osiguras na radnom polozaju, i eto onda stignu godine.. I ja sam vec htela krajem dvadesetih biti mama i isto je dugo trajalo dok smo pronasli pravog doktora i onda u borbu. Zivim u austrijskoj prestonici vec prilicno dugo.

Dacha76 i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone jako si slatka trudnica :wub: moj stomak ssve pobedjuje, tako se naguzio da kao blizance da cekam. :lol:

Zone* i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana mene sestre u domu zdravlja vec pitaju kad mi termin,misleci da mi treba CTG :lol: 

a ja imam jos dosta da guram

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

probah sliku okaciti ali nista

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa tako ce i da bude Venera. Idu zeMske veceras u provod, ako nas ne izbace sa svirke posle parfimisanja :lol: 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.