Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kad u stvari pocinje porodiljsko bolovanje? 30 ili 45 dana pre termina? Kad ti to pada,Maki? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najranije 45 i najkasnije 30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,zene,uzeh Eucerin ulje protiv strija. Prija mi vise nego Saljic. Em miris,em ne treba sto sati da upije,bas je super. 

E,da,bradavice me svrbe haos. Jel da mazem nekim lanolinom ili da ne pipam do devetog meseca?

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel nije premasno? Kad se setim saljica namazanog u julu mesecu...pa horor..izbile ospe svrbi ubija..topi se od vrucine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bas danas kupila eucerin protiv strija :lol: veceras probam... Porodiljsko najranije 45 a najkasnije 28 dana pre termina. Meni se termin po pm vodi kao 29.3.tako da mi dr otvara porodiljsko 1.3. ali hoce ona i bolovanje pre toga da mi pise, samo da kazem ^_^

Tasa021 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je nekako lakse od Saljica, iako je ulje. Mislim da ga necu menjati. Jeste mala bocica ali malo ga treba staviti. Trajace... A i Eucerin ulje za tusiranje volim, evo jedna bocica mi traje skoro 5 meseci...

Maki, ma neka pise samo. odradi jos max.mesec dana i zdravo drugari. Pa nali su kad su te zaposljavali da u svakom momentu mozes da odes, mislim da si ispala fer i korektna. Neka bi odmah na bolovanje, samim tim sto koristis Utrogestan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko je taj eucerin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene oko 1200 din. 

Neco,kad je sledeci UZ ? Jedva cekam da cujem da li je boy or a girl :lol:

neca79 i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha...e mislim da cu cekati do amnio...

Nego nisam isla kod Jurisica jer mi je ovaj dr bas bas super i nema potrebe sa trcim od jednog do drugog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da,sto da placas kad vec imas njega,i znas da ce da se posveti.Cuvaj parice za bebicu.

Ja mazem onaj dm ov za bradavice jer me svrbe pa svako vece mazem.A i za strije koristim iz dm,jer nisam u prosloj dobila nista na stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam sunce moje oko pupka i krece pupak da ispada napolje <_<

E pa onda moram da uzmem da namzem taj lanolin,ne daje mi se za Multi mam a od njega nikakve koristi nisam imala vec od kompresa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh meni je multi mum odlican bio. Opet cu njega. Strije srecom nisam dobila ali svrbucka me koza pa volim nesto da mazem al ne premasno. Sta je Brunda to iz dm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto dm babylove za bradavice melem,poput Multi Mam-ovog. Jeftiniji,a kazu da je dobar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, a evo imala slavu i sve te peripetije pa i nisam nesto aktivna bila...cak i u skolicu krecem malo kasnije nego sto bi trebalo...patronazna se nasmejala kad sam nazvala i rekla joj termin, kaze "pa ako se porodis u medjuvremenu odlusaces makar nesto" xDD
Konacno sam uspela zakazati kod drzavnog doktora i to jedva tacno na 28 dana od termina da mi otvori porodiljnsko i to samo zato sto sam joj napomenula ko mi vodi trudnocu privatno, ja se sokirala sto su me i prihvatili...pogotovo kod te doktorke kazu zene nema teorije kod nje zakazati i da dodjes na red u roku od 2 meseca. Isuse boze...to je komedija tu u Su a kao imaju dovoljno strucnog kadra, ma kako da ne...
Sto se mene tice ja sam totalno super, bebac me rastura vec redovno, bebceva sobica se sredjuje konacno jer nismo mogli ranije zbog obaveza i to je to.
Odlicno se osecam, snage jos uvek imam ne znam sve me nesto cudi...znam da se neke zenice bas zale u ovom periodu pre porodjaja pa sama sebi delujem vanstandardno ali ko zna mozda me sastavi bas zadnju nedelju pre porodjaja hihi, uostalom videcemo.
Nanchi meni je lanolin pomogao kad je poceo svrabez bradavica ali i to je prestalo posle nekog vremena, sad sam poprilicno ok :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poison, uzivaj i guraj. Ja bih vec sada mogla da kukam na bol u preponama:lol:

slikice sobice bi bilo lepo videti:wub:

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure kako ste?

Danas mi ginekolog izvadio vecinu konaca, iako samoispadajuci, ispostavilo se da imam alergiju i da je sve zadebljalo pa je morao on. Pa mi je propisao MACMIROR COMPLEX, je li se koja od vas susretala sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam ja u prvoj trudnoci, negde 6.,7.mesec koristila te vaginalete...

Potter,kako ste? Jeste se uhodali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u trudnoci koristila te mada na njima cini mi se pisalo da ih ne treba u trudnoci koristiti. Lekar mi prepisao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i meni. Verovatno ne sme u prvom trimestru... Znaju valjda oni^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, razumem sve... I ja bih da sam u tvojoj kozi isto razmisljala i delala ali sa ove distance mislin to sto sam napisala. Zanimljivo je to kako smo sebi uvek na poslednjem mestu prema deci, muzu, poslidavcu, drustvu... Znaci ne kudim te isto tako razmisljam kada sam ja u pitanju. Samo negde treba povuci granicu.

Nego zene pocela sam da gledam ogradice i posteljine za krevetic. Jeste vi vec kupile? Bole? Tasa? Poison? :)  kupovacu samo jednu jer imam od T 2 jednu tri drugara i jos neku sa medom... Ako neko hoce da preporuci neku bilo bi super :) Gledam da su sad bas moderne ove sa jastucicima, ali nzm koliko je to bas prakticno. Mozda prva 2 meseca dok ne krene beba da se okrece, mada se T okrenuo u kreveticu vec posle 5 dana :D

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam kupila bas tri drugara bez nekako mi je bila najlepsa. U bez boji. I kolica smo bez. Nisam htela sad sve bas roze nikad mi se to nije svidelo :D. Svidela mi se i ona Lilo & Pipo isto u Aksi. Inace kako je najbolje oprati nju planiram bas ovih dana? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj uzela crna kolica sa malo narandzaste,tako da su neutralna,sve neutralno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim...

Danas pakovanje sutra prijem...

Strah neopisiv ...

Em sam van sebe em se bojim za bebanu em sta ce mi raditi,koliko cu biti...,uzas mi je danas...

Sinoc pritisak skocio,bebana uznemirena...,uzas...

Drzite nam palceve sutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzimo drzimo,bice sve u redu,drzi se i ti

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco, ne daj se, psihicki se smiri, da i beba oseti mir.. 

Nan probah ono ulje, divno je, samo ja ga trosim kao luda. Uzas me svrbi stomak pa samo mackam. Bude mi lakse kada namazem.

Posteljine imam dve, tri drugara bez i jednu crvenu sa winie pooh. Msm da nam ne treba vise. Bole, na 40 stepeni operi slobodno. Lepo se pegla.

Zone znam draga sve. Probacu do kraja meseca da radim pa kod dr bolovanje da mi pise, taman da mi ne treba komisija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.