Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma male me ne brinu,nema slucajeva medju decom nego varicele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro buduce mame i sadasnje.Ja hvala bogu lepo spavam nego me smorise ovi stalni odlasci lekarima,svakih par dana kod lekara,te uput za laborat.,te doznake,te za lekove.E da,merili su me danas,ugojila sam se 1kg,15 nedelja uskoro.Koliko ste vi do sada u plusu?

4kg:D za 17 ned. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sa III expertnog :baby:. Bebac je super, placenta na prednjem zidu, plodove vode u normalnoj kolicni. Dugacki smo 41cm, a teski 1650g :babymommy:. Zvanicno sam 31+4 i trenutno sam na +12kg sto je, po njemu, vise nego ok. Dao mi je "fore" da se ugojim jos 3-4kg. Glavica prednjaci. Zakazana mi je kontrola 06.02.:wub:

neca79, MakiJana, Alex00 i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo,Taso,rastete,rastete!

E,nasla mi mama.pamucne grudnjake za dojilje 400din ,ako ti treba gde su, javi ^_^

I,da,drugarica kaze po spavacice na pijacu da idem,najjeftinije su,a ovi po buticima nabili cene.

Alex00 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam dobila terapiju za Kandidu.Dr iz Eutomedike mi je rekla da kupim Ginofort  vaginalni krem sa aplikatorom za jednu upotrebu :huh: i kaze za mesec dana da ponovim sve analize.

Ja sam ranije lecila kandidu dugo bas i pila Orvagil (ako se ne varam) i mazala Canesten,koristila Macmiror vaginalete .Sad samo ovo i to jedna primena i je to ne treba nista vise a izlovon velili broj gljivica.

Sobzirom da se kandida dugo leci malo sam zbunjena al opet ona je doktorka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je mali dobio varicele, evo vec 13 dana... msm prolaze mu. Sto se malih boginja tice nema sta da se brinete ako su deca vakcinisana. Inace ja sam 26nedelja a prepone me razbijaju. Dok sa malim mi uopste nije bilo tako. Moguce je i da ima toga sto sam bas bas aktivna. Na istagramu sam izbacila video kako me klepece malena iz nutra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna Hana,ja ne znam,znam samo da sam citala da se izbegava aplikator u trudnoci. Ali,sto kazes,ona je dr.

Mene rasturaju prepone,karlica kukovi,kosti svih vrsta :D

miliccam i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana ja sam samo koristila kanesten vaginalete sto se tri noci stavljaju,i kandida ko rukom odnesena i nisam koristila aplikator nego sto sam dublje mogla sama

Inace sam 27 nedelja i +11kg,mada sam sad na dijeti tako da necu se vise ugoiti,mozda jos 2-3kg

JednaHana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter nas je otisao preko 1000km, jest da i mi planiramo da idemo ali nista jos konkretno ne znamo dok ambasadu ne prodjemo...

NNanchi msm da je krajnje vreme da i ja saznam pol, valjda će ovaj put da se okrene mami

 

ja sam 24 nedelje i +8kg :D

msm koliko jedem dobra sam

nanchika88 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam +10 kg. Jedem kao konj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

27.nedelja +9kg

@MakiJana mojoj kumi se okrenula beba u 38.nedelji iz pravilnog u karlicni i to dosta velika beba, porodili je posle 3 dana cr, bila 3450g. Znaci nit' je mala beba niti ima pravila. Nenmoj jos da se nerviras, u krajnjoj liniji nije da mozea nesto promeniti i vidi te vezbe mozda i pomognu...

@*Cvrky87* kakva dijeta? 

Tasa021 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je ovaj virus bio smlatio, kontam mozda sam i smrsala.

Danas sam pohovala belo i tikvice (znaaam, ali jako mi se jelo) i na pari karfiol i brokoli, jako sam se slatko najela ali sam opet gladna te se nadam da me nece kiselina pred veceru muciti,da mogu lepo da jedem:lol: Rekla sam muzu da sprema nes kad dodjem sa posla,pije mi se... (da ste videle O kako jede brokoli i karfiol kao jabuku, pre rucka ga je pojela vise nego uz obrok :lol:)

Sutra na slavu, moram se uljuditi kad dodjem sutra iz skole... A u nedelju cemo u Big , trazim outfit za svadbu brata od tetke. Sa ovim stomakom, ja ne znam u sta cu se uvuci:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u prvoj trudnoci do 36. nedelje ugojila 8kg,a do kraja sam imala +12 zato sto sam dobila preklampsiju.

Sada sa blizancima sam +10 a tek sam 15+5.Apetit mi je ravan nuli skoro nista ne jedem,a gojim se.I kada jedem pretezno jedem povrce,voce i sireve,slatkise sam skroz izbacila i nista ne pomaze.Jedino ne mogu da budem puno aktivna,zato sto se brzo zamaram i ne bih ustajala iz kreveta da ne moram.

Ja vam samo odgovaram na teme o kojima mogu da pisem,a pratim vase postove redovno.

Veliki pozdrav za sve vas i divne snove vam zelim!

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se 15 kila ugojila a 30+2 sam. Ne dozivljavam to tragicno jer sam malo pre trudnoce smrsala naglo 10 kila i bila zivi kostur..posle su usledile mucnine i povracanje do 5.meseca gde sam izgubila jos 3-4 kile. Tek od 5.meseca sam pocela da jedem sve i da dobijam na kilazi.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo neka se jede. Ja sam smrsala kg zbog stomacnog prosli vikend. 

Sta nam je sa Dacom? Je l ona pisala za hospitalizaciju?

Alex, pa najvise si trudna :D 

Ma skinuce se kg!

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se uopste ne brinem oko skidanja kg, cak mi odgovara da mi sve ovo ostane, sad barem licim na nesto ^_^

Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Potter, najteze je prvih par nedelja,bice sve lakse! Ima ovde dosta mama na caskanju beba do 6 m , ako zelis da caskate o malenim bebicama. Ali,ako ti je lakse, kuckaj i ovde ^_^

Pokusavala sam uci, ali pise da mi je zabranjen pristup?:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* da regulisem pritisak,jer kad sam isla 9og kod svog dr izmerila mi sestra prvo 140/90,a posle sat Dr izmeri 150/95,pa sad pijem na 12h tablete za pritisak i nutricionista mi prepisao ishranu,tj dijetu,tako da pijem stalno koje kakve sokove prirodne,smootije i sve bez belog brasna,nista kiselo i masno,smem bljutavo i nezacinjene salate i tako do porodjaja :D u prvoj nedelji sam odma izgubila 1kg,a po ceo dan sam u kuhinji :( 

i rekla mi nutricioniskinja da izbegavam cajeve sad jer izazivaju kontrakcije,da je bolje blaga linunada po ceo dan da se pije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene,cele nedelje jurim papire za bolnicu....

Sve iz pocetka bukvalno...

Na kraju,u brisu imam enterokoku,isla juce po terapiju...

A jutros se budim sa zapusenim nosem i bolom u grlu...,samo mi je to trebalo...

Molim boga da ne dobijem temp.,valjda necu jer cu sad piti ab...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izgleda najgora xaxaxa 37 nedelja + 26 :) xaxaxa ali sve se jede ;) ne bira se vreme ni mesto ;)  cim osetim glad a ja u frizidr ;)

Iste smo :D i za kg i za jelo. Bas uzivam u hrani vise nego ikad. Sinoc mm iz kreveta po picu morao da ide:lol:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao danas opet noge pod sto, stvarno nam je tesko :D

nas dve cemo u komsiluk tako da cu helanke i neku duksericu da obucem da me nista ne sprecava dajedem ...

sad ceno malo prošetati lep dan danas kod nas

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Pokusavala sam uci, ali pise da mi je zabranjen pristup?:huh:

Moras imati odredjeni broj postova na drugim temama, ja ne znam tacno koliko da mozes uci u caskalista za roditelje. A posto si se tek nedavno pridruzila trimestrima moraces jos malo sa nama da se dopisujes. 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sta bi dala da mogu normalno da jedem i uzivam u hrani pa neka dobijem i preko 30kg. Vec mi je dosta ove mucnine i kiseline, evo zadnjih dana pa i po noci, budim se bukvalno zbog mucnine i nadrazaja povracanja..Vec sam 12 nedelja, 3kg dole, al ajd nije mi za kile imam dovoljno ali sad vec delujem bledo i iscrpljeno, cak me i u trgovini sto me znaju pitaju jesam dobro..sve se nadam nece dugo a ono se oduzi..

Jel moguce imati ovako rano kontrakcije, juce  a i jedan dan na pocetku nedelje mi se toliko stomak grcevito stezao da se sad plasim jel sve u redu, prvi put sam mislila creva/stomak ali juce bas kao prave kontrakcije. Tek u petak cu na pregled(prvi ekspertni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.