Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mi smo nocu bebi pustali na tabletu ili telefonu zvuk fena i to ju je neverovatno smirivalo, jer je to slican sum kao u materici. Isto tako ako stavljas bebu da spava u krevecu malo mu umanji prostor, Mi smo stavili onaj trudnicki jastuk uz ogradicu kreveca, jer posle onog skucenog prostora u stomaku krevetac izgleda ogroman. 

Moja je kao novorodjence spavala mnogo bolje i vise nego sada. I po danu, a o noci da ne pricam. Prvih mesec dana sam se naspavala kao u prici. Ali zato smo isto imali problemq sa sikenjem, nismo je nikako mogli razbuditi da siki. Srecom posle mesec dana, kad je malo ojacala, pocela je vise da visi na siki i nadoknadila prvi meeec, pa smo uspeli da izbacimo flasicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene hvala vam zive mi bile pa glave mi valjate.

On zaspao u 8 jutros, u 11 se probudio, presvukli se nahranili i 12 zaspao i evo jos spava. Čedo moje drago. 

Kako ste riješile problem bola u leđima, ako je koja imala, mene u dnu leđa ubija, saviti se ne mogu, evo me legla. 

I jeste li pobornik dude/cucle? Kad ste pocele davati im?

Ljubim vas sve do neba, zive mi bile i lake porode imale. :baby::wub:

zeklica, Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj taj bol u ledjima je ubistven,mene je bas paralisao.Trudi se da ti je sve u ravni,pult,lavabo,sto manje saginjanja,podigni dusek na visi nivo na krevetcu.

Ja sam mojoj davala cuclu jos u porodilistu da ne bi glodala ruku jer je izasla sa dva plika na rukama,kazu to je radila u stomaku.Ali cuclu nije htela pa je u sred jula nosila rukavice pamucne.

Moja je imala grceve od 6 dana,kaze babica to je najranije kada pocinju.Smirivalo nas je usisivac koji je radip po pola dana i white nose ali na zvucnike.Dobro mi dete nije ogluvelo ali to je jedino pomagalo jer je imala grceve do 4 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter,nemoj da se brines uopste sto se spavanja i dojenja tice.U pocetku i treba da siki sto vise da bi tvoje grudi stvorile onoliko mleka koliko je njemu potrebno da bi se lepo razvijao.

Moja cerkica je u bolnici non-stop siskala i stalno se budila gladna da su morali da je nocu sklanjaju od mene i daju joj zasladjenu vodicu da bi ja mogla malo da odmorim.Kod kuce je preko dana bas cesto siskala,dok je u toku noci imala samo jedan podoj.Samo sam je dojila bez ikakvih dodataka vode,cajeva i ad dok nije napunila 4 meseca kada sam pocela da joj uvodim po jedan obrok 20g pa postepeno povecavala kolicinu kasica od sargarepe ili krompira.Sama je prestala da siska kada je napunila 16 meseci.Sa nekih 11 meseci je pocela da siska samo ujutru i uvece,a sa 13-14 samo ujutru.Sve je ona to sama regulisala.

Ne postoji lose mleko ili da zena nema mleka.To samo zavisi koliko je zena strpljiva da dovede proizvodnju mleka do te granice koliko je bebi dovoljno.Bitna je puno i ishrana i ne treba izbacivati stvari iz ishrane zato sto smatramo da ce mleko imati los ukus i miris pa ce odbiti bebu.Samo treba pratiti sta bebi stvara grceve i te vrste namirnica samo smanjiti,ali ne skroz izbaciti iz ishrane.

Meni su prvog dana u bolnici dali da jedem kolac od lesnika sa jogurtom i svezim jagodama,a vec treceg dana neke veoma ljute tajlandske nudle uz objasnjenje kako zene na Mediteranu jedu hranu bogatu belim lukom i imaju dovoljno mleka,kako u Indiji zene jedu kari stalno da im je i mleko zuto pa opet doje svoje bebe,a sve sto se smatra alergenima ne treba izbegavati dok zena doji jer se organizam deteta tako navikava i ne dolazi kasnije do alergijskih reakcija.Ja sam imala situaciju da smo dosli u Srbiju za praznike i moja cerkica je dobila alergijsku reakciju,bar sam ja tako mislila,a doktorka tu me je izvredjala posteno sto sam jela kikiriki a dojim dete koje je vec imalo devet meseci.Osecala sam se jadno i krivo sto sam ugrozila svoje dete i kada smo se vratili njena doktorka je pregledala i rekla je da je to bio samo osip koji je imala zbog virusa koji je protutnjao kroz njen mali organizam.Evo je sada se rastura od kikirikija i bobicastog voca i nema nikakve alergije.

Izvinite sto sam vas udavila ali mislim da treba same da otkrivamo sta nasim bebama odgovara,a ne da brinemo sta ce neko,pa cak i strucan u toj oblasti da nam kaze.

Zone*, Tasa021, bepce i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po rečima moje majke (nije sklona ni laganju, ni preterivanju), ja sam prespavljivala komplet noć sa nepune dve nedelje (iskreno se nadam i da će moj sin tako :babymommy:) i sisala na svaka 3-4 sata (osim preko noći kad  sam znala po 7 sati da sastavim "u cugu") i sve tako do punih 2 godine (naravno od 6-7 meseca mama mi je uvodila kašice, pasiranu hranu sve po P.S-u).

@Potterboater, suzdržaću se od komentara za "za loše" mleko, uglavnom su ti ženice "iznad" sve rekle i potpuno se slažem sa njima! E, sad, jedan trik koji mi je sestra preporučila (ima klinku od 2,5 god.) da pomaže kod grčeva- download-uj zvuk fena i pusti ga Danilu kad misliš da plače zbog osećanja isti (znači sit, napit i suv) i nosi ga na stomaku (kao da leti :lol:) i, po rečima sestre, istog trenutka prestaće da plače. Navodno ih zvuk fena asocira na zvuk(ove) koji su osećali/čuli/iskusili kad su bili  u stomaku. Probaj, pa nam javi da li je i koliko uspelo, živo me zanima. Naravno, i sama ću gledati da testiram to čim budem mogla :baby:.

@JanaJana, ko ti je endokrinolog/ginekolog koji te je uputio/la na ogtt? Mani se samostalnog tumačenja rezultata, opusti se i sačekaj da te dr pozove. 

Fen je extra, na yt- white noise. Nama je mnogo pomoglo kod uspavljivanja

Tasa021, Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

To za budjenje na 3h kaxem na pocetku, tj. Neko vreme... A nocu se i budio i nekad 7-8h spavao...mislim od drug meseca da je lepo spavao nocu a di tad se budio na 2-3-4sata... I onda oko 6. je poceo da se budi nocu cesce.  A zube prve sa 4-4.5dobio, mizda se budio zbog zubica posle..

Izmenjeno od strane zeklica
Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Fen je extra, na yt- white noise. Nama je mnogo pomoglo kod uspavljivanja

Imate takodje aplikacije za telefon (i starije modele) relax&sleep I i II,koje su nama puno pomogle kod uspavljivanja i smirivanja bebe kada ima grceve,a moram vam priznati da su i meni i mm pomagale puno da zaspimo :D

Izmenjeno od strane Dacha76
Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za mame, koji dusek vam se pokazao kao najbolji za bebu, koji uzeti? A takodje me zanima koje flasice uzeti za pocetak. Neko savetuje samo staklene ali ja mislim da su ipak bolje resenje plasticne ali tu ste vi da pomognete ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Imate i ,Beethoven for Babies‘ ili ‚Baby Mozart‘ isto deluje na sve opustajuce:D

Bole cole nama je najbolje od Mam (plasticna) odgovaralo, flasica a i duda sto je nesto malo koristio. A imali smo i od avent, nuk sam samo gledala a nismo probali.

Izmenjeno od strane Venera
mmaka i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje bebe su se nocu budile na tri sata, ubrzo i danju... J sa tri meseca prespavala noc, D tek sa 14. Dudu koristimo od pocetka. Avent. Dusek ne znam marku, uzeli smo J u Aksi sa morskom travom, divno mirise i bio je oko 15000 tada, 2011.god. bas sam zadovoljna, uopste se nije deformisao i miris kao prvog dana.

Potter ledja uglavnom bole posle porodjaja, ali vremenom ce proci, samo sto manje saginjanja i ne dizi nista tesko. Imas li pomoc?

Nama nije pomagao zvuk usisivaca niti bela buka. Ali nisu oni meni mnogo ni plakali

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cuclu nismo koristili. Nudila sam joj vise puta jer je bas mnogo glodala prstice, ali nikad nije htela. Samo je pljune.

Ja sam, sto se tice ledja, van svih kategorija. Inace imam probleme, ali posle porodjaja neke 3 nedelje nisam mogla ni da hodam, ni da je podignem iz kreveca. Uzasni bolovi, kao da su mi se prsljenovi rastavljali pri svakom pokretu. Do kupatila sam isla po 10min. Ne zelim ni da se secam. Onda sam (posto sa novorodjencetom nisam imala mogunosti za konvencionalnu medicinu) bila kod kostolomca i polako pocela da se oporavljam.

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Maki muz pomaze koliko moze, ali ja sam oko bebceta ne smije ga on ni uzeti jos. Takav je, osjetljiv. Ne smije ni da gleda kako ga presvlacim. On radi sve po kuci, ja samo lezim sta cu. 

Dani danas miran spava citav dan, u 3 se probudio, hranjenje i presvlacenje i opet odmah zaspao i evo jos spava. Valjda ga sinoc izmorilo nespavanje. 

 

Nego ja imam muku opet, svi mi preporucuju da pijem kravlje mlijeko, jer od tog kao nadolazi mlijeko. Ja niti sam ga mogla piti kao dijete, niti mogu sad, ali za njega bih i to. Kakva su vasa misljenja?

Izmenjeno od strane Potterboater
Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da mleko ima neki poseban efekat. Tecnost generalno je bitna. Ja sam imala dosta mleka pa nisam o tome ni razmisljala. Volela sam da pijem one cajeve za dojilje ali zbog ukusa :D

Dacha76, mala007, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter kravlje mleko nije nesto sto je preterano zdravo za ljude... Bolje piti jogurt ako volis. Ali zato tecnost jeste bitna u bilo kom obliku voda, caj (samo pazi koji imas ih i u zdravim hranama mozes kim, komorac, anis oni povecavaju produkciju mleka a mozes i ove sto se zovu "za dojilje" to je u sustini isto samo firmirano) pa i supice one su takodje jako dobre, corbasta hrana...gazirano sw ne preporucuje.  Bilo bi dobro bar 2l tecnosti (sve ukupno) sad u pocetku ako mozes da budes sigurna da si unela dovoljno da bi se mlekce proizvodilo a posle ces vec videti... Meni je mleko bilo skoro stalo 5.dan jer nisam unosila tecnost a napolju 30+ tako da jako dobro znam koliko je ona bitna...

A moja preporuka ti je da umoras bebu u cebence (da dobije na "gabaritnosti" :D )  i sto pre "ubacis" muzu u ruke. Ne boj se nece ga ispustiti a tako ce premostiti strah... Sto pre to pregura bice i tebi i svima lakse :) Zasto ne sme da bude u sobi kad ga presvlacis? 

MakiJana, Dacha76 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki muz pomaze koliko moze, ali ja sam oko bebceta ne smije ga on ni uzeti jos. Takav je, osjetljiv. Ne smije ni da gleda kako ga presvlacim. On radi sve po kuci, ja samo lezim sta cu. 

Dani danas miran spava citav dan, u 3 se probudio, hranjenje i presvlacenje i opet odmah zaspao i evo jos spava. Valjda ga sinoc izmorilo nespavanje. 

 

Nego ja imam muku opet, svi mi preporucuju da pijem kravlje mlijeko, jer od tog kao nadolazi mlijeko. Ja niti sam ga mogla piti kao dijete, niti mogu sad, ali za njega bih i to. Kakva su vasa misljenja?

Poter, nemoj piti mleko. Bolje da svakog drugog dana skuvas lonac pilece ili telece supe. Dobro je za mleko, dobro je za zdravlje i okrepljuje zimi  :) Kuvano meso samo iskombinujes sa nekim povrcem i imas vrhunski obrok koji fe ti pomoci da vratis liniju, da se dobro osecas i da imas dovoljno energije i mleka za bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zabluda je da od kravljeg mleka nadolazi mleko, kao sto je zabluda da se mleko moe ukiseliti u grudima i slicno...

neca79, zeklica, Venera i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

T nije hteo cuclu, ali je dosta rucice gurao u usta. Iskreno nisam pristalica istih pa nisam ni forsirala. Posle samo pp osla sa odvikavanjem, a ruke gura samo kad ga zubici muce inace ne.  A flasicu sam uzela staklenu Nukovu za pocetak misleci da ce mi trebati. Medutim dojenoj bebi voda ne treba...tako da je ostala bukvalno nova. Kad je napinio 9m uzeli smo no spill za setnje kad nam casa nije pri ruci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ćeri isto nisam kupovala ni flašice ni dude. Sa sinom smo avent koristili jer sam mu davala kratko dohranu i moje mleko na flašicu, a dude ni ja ne volim pa nismo.

Ja bih vas savetovala da sa dudama sačekate jer bebe znaju da nauče da sisaju dude drugačije i da to poremeti dojenje. Takodje, sisanje sike stimuliše stvaranje mleka pa je uvek bolje da vi glumite dudu u početku. Ko može da izdrži. 

A i flašice ćete lako otići i kupiti, a ako ih imate u kući “za ne daj bože”, lakše ćete posegnuti za njima. Tako da ja savetujem da ni njih ne uzimate ranije.

Dacha76, zeklica, Zone* i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod Nas sto se tice dude i flasice-jesmo u pocetku, ali posle sam zaboravila na sporetu dok se iskuvavale i istopile se, bio je mali. E, druge nisam kupila:D A ako sisa na zahtev ni ne treva ti u stvari... Dude sluze vise za decu koja ne sisaju jer je sisanje urodjeno oa da ih to smiri. Meni je cudno kad vidim dete sa dudom jer on ne koristi, malo nesto na pocetku. Mada neko voli da stavi detetu dudu da ne ustaje nocu kad se budi. Mi spavamo zato zajedno mada na pocetku u krevecu spavao i kad nije vise vredelo nocu (plakao kad se probudi i vidi da nije kod mene)premestila ga kod mene.

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da upadnem.....sad sam se sjetila kako sam se posle prvog porodjaja bukvalno svakodnevno nalivala kravljim mlijekom ne bih li imala sto vise svoga za bebu. Tako me ubijedise tetke i babe oko mene:lol: a ja mlada i neiskusna pa prihvatila to. 

Tek kasnije sam saznala neke stvari. Jedino sto podstice laktaciju je bebino (cesto) sisanje...koliko beba bude sisala toliko ce mlijeka da bude. Hrana i tecnost nisu toliko bitni...treba da jedete raznovrsno i da pijete tecnost ne samo kad ste zedne nego kad god se sjetite. Ovo drugo i generalno vazi jer kazu da je zedj prvi znak dehidr.

A sto se tice cucli i flasica, ja sam cini mi se fenomen, troje sam podigla bez tih rekviziita:DSreca ili sta vec...kao sto rece Marg sisa je mom slucaju zamjena za sve pa ko izdrzi....

Tako da je i moj savjet da to ne kupujete prije nego beba dodje...jer mozete pasti u iskusenje da ih upotrijebite...a ako nastane potreba lako ce te skoknuti i kupiti ih.

Dacha76, Venera, Zone* i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

T nije hteo cuclu, ali je dosta rucice gurao u usta. Iskreno nisam pristalica istih pa nisam ni forsirala. Posle samo pp osla sa odvikavanjem, a ruke gura samo kad ga zubici muce inace ne.  A flasicu sam uzela staklenu Nukovu za pocetak misleci da ce mi trebati. Medutim dojenoj bebi voda ne treba...tako da je ostala bukvalno nova. Kad je napinio 9m uzeli smo no spill za setnje kad nam casa nije pri ruci. 

E tako je moj poceo gurati rukice,sve zbog zubica(jako rano krenuli), i posto cesto vidim i vecu decu kako sisaju palac (znam da je sve to u redu ali meni se to ne svidja) ja mu pokusavala dati dudu , i tako se jedno vreme vise igrao sa dudom jer sika je sika..i mada je sam prestao sisati, jos dodje da ih mirise i nekad stavi rukicu, dusa moja. 

A sta znam ja sam htela da imam neku flasicu i kupila avent, a u paketu dobili mam , ali nije bilo potrebe tek od sestog meseca pocela mu vodu na flasicu davati, a super je sto svi sisaci odgovaraju na sve flasice (od mam). Sa godinu kupili neku na cevcicu.

Potter, supe i cajevi (kamilica i ostali nabrojani), i nista ne brini. A beba ce sad kao sto pises jedan dan biti  nervozna i plakati a onda opet vise spavati, a ti kad beba spava isto odmaraj i skupljaj snagu..to je tako prva 2-3 meseca.

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole,mi imamo neki najobicniji zicani. Iz Akse ja mislim. 

Jao,ajd vasa deca,ali moja cerka od 5,5 gura ruke,vadi sisu,mazi se sa njom uspavljuje se tako sto drzi ruku na siki:o

Dodjoh sebi skroz fala Bogu vise!

E,da,castim,pazarili smo novi tv. Lagano se opremamo kad matori odu!

A za dojenje. Bilo bi super opet imati temu Dojenje u praksi ili nesto tipa Sve o dojenju. 

Tasa021, mala007, neca79 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca ruse vase teorije o dudama i tezem dojenju :D od pocetka su znali da iz sike ide mleko a da je duda za cuclanje. I nikada nam to nije remetilo nista. Voleli su dudu i sami izbacili, D upravo sve manje hoce da je stavi. Nocu uzme pred spavanje i posle mu ispadne i cao za celu noc. Tako da ni odvikavanje nije problem. A i ja volim bebe i dude ^_^ jako su mi slatke kada cuclaju. Ali svaka mama zna da li hoce ili nece da daje dudu. Koristimo staklene flasice za mleko, to od kada pije ad a plasticne za vodu. Sokove nece i volim sto je tako

nanchika88 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zabluda je da od kravljeg mleka nadolazi mleko, kao sto je zabluda da se mleko moe ukiseliti u grudima i slicno...

kad je meni svekrva rekla da joj se mleko ukiselilo kao pravo kiselo mleko kad je ostala trudna a dojila...a onda ustvari nije ostala trudna...a jednom kaze mleko ak9 stoji u grudima ohladi se

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.