Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nan ti kod dr obavezno. Mozda neki jaci virus, ne igraj se sa tim u trudnoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter divno sto maleni siki, samo tako nastavite, zene su ti vec ostalo rekle da sad to sve malo boli dok se telo vraca u normalu. A tvoje mleko je lek za sve, gde se zrveni namazi, gde je zapuseno ukapaj itd. Cuvaj i sebe, mislim u psihickom i emocionalnom smislu jer kad  krenu savetovanja sa svih strana treba izdrzati..radi kako mislis i osecas!

Nan, kod doktora svakako, krece novi val nekog virusa, tako sam ovih dana citala, i ja sam citruse malo pojacala, ali ono kad hoce mozes uzimati sta hoces.

Nocas sam prvi put sanjala bebu, kako je drzim i dojim, a stariji sin sedi kraj nas, decak u snu..tako je bilo stvarno da jos imam leptirice u stomaku:wub:

Tasa021, Zone*, MakiJana i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zenice moje, 

Mi od jutros u euforiji, iako nas sve boli. Na sve bolove hemeroidi me ubijaju, jedva sjedim. Ali danas kuci.

Pedijatar danas pregledao Danija sluh, pluća, sve uredu. Nosic samo da kapam rastvor, danas kad dodjem kuci pokusacu mlijeko. Jedina (zabrinjavajuca?) stvar sto nije uredu kaze ima malo asimetricno lice, jedan obraz veci od drugog. 

Nan kako si?

Venera hvala i ljubimo te:wub:

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poter, cestitam ti rodjenje Danila! :wub: 

Htela sam da ti kazem da je moj sin imao asimetricno lice, ali to sam mu ja “napravila” stavljajuci ga vise na jednu stranu da spava, pa posto su im meke kosti glavice, on se spljostio na toj strani. Precrkla sam bila! Ali posle par dana redovnog okretanja, vratio se u normalu. Mozda se i tvoj sinko u takvom polozaju nalazio da mu se glavica spljostila, pa ce se to popraviti. Sta ti kazu dr?

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel daju neke preporuke u vezi lica? Jel samo lice ili i glavica? 

 Nama je bio levi deo gornjeg dela glave malo izoblicen od porodjaja kako je prolazio kroz kanal i posle pet dana vise se nista nije primecivalo, naravno glavu smo stalno levo-desno okretali..

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poter zasto sedis? Meni su prvi put i krenuli hemoroidi upravo od sedenja. Lezi i setaj. A sedenje na minimum.

Nanchi, ako imas nekog svog dr da pozoves da pitas, ja ne bih nikako u dz. Mene je bio potkacio virus u trudnoci, zvala gin, ona mi rekla da pijem probiotik, da se on preporucuje u trudnoci i ovako. A dr opste prakse mi rekla da se ni slucajno ne pojavljujem u dz, jer su cekaonice bile pune i tad, nego sto vise tecnosti, odmaranje i paracetamol po potrebi. Ja sam se trudila da ga ne pijem, sve prirodne lekove koristila, ali u jednom momentu mi je temp bila 38,8c pa sam tad popila i posle toga nekako je i proslo.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mardz, ljubimo te.

Obraz jedan kao spusten, ili malo vise deblji. Nije vezano za kosti. Ja sam bila dobila udar kad mi je rekla, a sta me sve jos ceka. Rekli su da ce s povuci, da je od poroda, jer je i on bucko. 

Venera nije glavica samo obraz lijevi. Kao kad štipneš jace pa natekne, samo nije plavo nego normalna boja.

 

Ja jadna (sto ti je mlado i ludo) za sve mislim da je bolestan. Te mi se puno trza u snu, te trese usnicu donju kada place. A plav sam pa mi se i obrve ne vide, pravo sam smjesan materi svojoj.

Cekamo tatu u 12 bi trebali dobiti otpust, ali kako je ponedeljak svi doktori jurcaju.

Venera i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter nemoj se sada opterecivati time. Idete kuci to je najbitnije. T je imao odn.jos uvek ima asimetriju lica. Potice od polozaja u stomaku:ja sitna i stomak bas mali, pa iako je i on bio mali nije imao mesta nego je bio "prislonjen" jednim delom lica na nesto u stomaku i tako je nastala asimetrija. Oslikava se malo u predelu brade i jedno oko ima spusteniji kapak. Obrazi su misici i oni ce se pogotovo sikenjem razvijati tako da msm da nemas brige. A svakako ces ga voditi kod dr prvih meseci cesto oni ce pratiti i tamo mozes da se raspitas. Uostalom svi mi imamo asimetricna lica, nusmo lutke :)

I da to sto se trzaju u snu je normalni, Morov refleks. Nestaje vremenom ali msm najkasnije u 3,4 mesecu. Ako ga to bas bude budilo iz sna mozes malo da ga ususkas cebetom dok pajki da se smanji... 

I jedan savet, pokusaj da sto manje sedis i vrsis pritisak... Makar onako na bok probaj da se namestis :*

Potterboater i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooo!

Sinoc 38,0 popila paracetamol i evo od jutros nista,mislim da sam ozdravila! 

Danas na posao,sve se zakrljalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav posao @nanchika88, kakvi kakraci? Trebala si bar danas da odmoris!

Bejah jutros u skolici za trudnice :babycrib:, dva sata vezano (i teorijski i praktican deo), mogu vam reci da puno toga vec znam jer jer sam citala (s tim u vezi, za nepoverovati je koliko ljudi ne citaju :huh:. Nikad se necu pomiriti sa tom cinjenicom!), dok mi je prakticni deo mnogo zanimljiviji... Sve u svemu vredi poci :) .

Otvorila sam ponovo trudnicko :), sad cu najpre da se dooooooobro naspavam :babymommy:.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja Taso idem,ali imam u sredu vezbe,a u cetvrtak teorija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan, i moj ti je savet da ako mozes odmoris od posla,sad je bas sezona virusa.

Isla sam po rezultate double,kaze doktor sve mi je i vise nego dobro,al ako hocu mogu u genetsko savetovaliste posto cu na dan porodjaja napuniti 35.Rekoh ne hvala kad su vec rezultati dobri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja Taso idem,ali imam u sredu vezbe,a u cetvrtak teorija.

Stvarno? Ti si mart 3 ili 4? Mislim grupa. Ja sam 1. Hajde se prebaci kod nas, da idemo zajedno :)

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kontam treca grupa kod Tanje,mi imamo u sredu svi zajedno vezbe,a u cetvrtak moja grupa teoriju i petak jos jedna grupa teoriju.Kad vi imate opet?Mogu doci svakako jos nikog ne znam:)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene evo za sat vremena cu u krevet. Dobro sam,malo malaksala,ali sam ok. Kad dodjem kuci, lecicu da odmorim. Osetim malenu da se lagano rita u stomaku pa mi odmah lakse...

Taso, pa podeli sa nama nesto iz skolice. A o neinformisanosti da ne govorim nista, pita me snajka juce jel pijem alkohol, kako je moguce da imam stomak a ona ne, da osetim bebu a ja ne:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, pa podeli sa nama nesto iz skolice. A o neinformisanosti da ne govorim nista, pita me snajka juce jel pijem alkohol, kako je moguce da imam stomak a ona ne, da osetim bebu a ja ne:lol:

To je ona bratovljeva zena, "nezahvalnica"? :lol:

Na prakticnom delu nas je ucila kako da prvavilno stojimo, sedimo, lezimo kad odmaramo, a kako dok spavamo. Kako da se pravilno okrecemo i tsl. Jako mi je nezgodno da vam sad ovde u detalje objasnjavam. Ne vidite me :lol: 

Poenta je, u svakom slucaju, da se sto vise  lubalni deo oslobodi pritiska. Sl.put krecemo sa laganim vezbicama sa loptom i bucicama (nesto nalik jogi i pilatesu). Pre tih njenih "demonstracija" popunjavali smo neki aplikacijski list vezan za tok nase trudnoce i uopsteno o nasem med.stanju...

Na teorijskom delu je vise bilo reci o porodjajnim fazama- kako da prepoznamo lazne i prave kontracije (i kako da ih razlikujemo), kad da se javimo u porodiliste (preporucuje se sto kasnije, kad se otvorimo najmanje 4 prsta (1 prst-otprilike 1,5cm)...o indikatorima trudnoce i tsl. Otprilike sve sam to vec znala iz knjige "Sta da ocekujete u trudnoci". Sestra Tanja je iznosila neke price iz iskustva pravih porodilja, koje su bile zanimljive za cuti... I takoc. 

Sve u svemu, fino utrosenih sat i po vremana :). Mm mi se smorio cekajuci u hodniku :lol:. Zakljucili smo da od sad idem taxijem B).

Venera, Bole cole i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, a ko ce da proveri koliko si otvorena pre polaska u porodiliste? :mellow:

miliccam i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, a ko ce da proveri koliko si otvorena pre polaska u porodiliste? :mellow:

bas se i ja to pitam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila je neka fora sa tamnom linijom koja se pojavi kada se pocnes otvarati. Ne drzite me za rec, da li od anusa krece ka ledjima nem pojma. To su nama u skolici pricali. Ali nema sanse na osnovu toga da procenis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* i ja se pitam :lol:. U petak imam ekspertni u DZ, pa sam mu vec najavila danas (prilikom otvaranja trudnickog) da zelim da mi u petak pogleda i stanje grlica. S tim u vezi, pitanjce- da li se moze uz preko stomaka videti stanje grlica ili to mora vaginalni uz? Zaboravih da pitam danas u skolici/ginekologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su pre 3 nedelje preko stomaka rekli da je zatvoren

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nekad proveri preko stomaka,a nekad trazi da  se skinem:Dpa vaginalno

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ima ta fora sa tamnim linijom ali koliko znam ona se pojavljuje kad se beba spusti skroz nisko pa pritiska neki krvni Sud.  (nisam pazila bas na tom casu :D) tako da bas i nema veze sa otvaranjem tj.nije nuzno. A i ne pojavljuje se kod svih zena. Ne otvara se svaka istim brzinom pa je moj savet ipak otici ne momentalno ali ne ni cekati previse... Evo kako sam ja npr prosla: posle nepravilnih kontrakcija u trajanju od oko 33 sata(bila na pregledu posle 18 sati od pocetka kontr. rekli lazne su) otisla u bolnicu opet na pregled jer je bila noc a kontr. nesto ucestalije ali i dalje nepravilni razmaci. Nesporazum sa zenom na salteru hitne i ona me posalje u pretporodjajnu salu. Tamo me u 1 ujutro pregledaju kazu i dalje lazne kontrakcije neces ti jos 2 dana. Ali oni ne smeju da me puste kuci mora dr kog ni od korova. U 5 me pregledaju ja otvorena 5 prstiju... Toliko. Ja do kraja pa i na samom porodjaju nisam imala pravilne i ucestale napone, rodila bebu gurajuci kako sam stigla i mogla... pa eto nismo sve jednake i moj savet je da pratite svoj instinkt.

Nego posto sam se porodila bez epija i kod nas je to nepopularno da vas pitam. Kakav je onda osecaj pri samom cinu porodjaja? Kako znate kad da gurate i sl. ? 

Venera, Tasa021 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to teorija i praksa:D Meni je najvise pomoglo iz skolice opis disanja i opis kontrakcija koje dolaze kao valovi i kako ih predisati.. I mogla sam to lepo primeniti, ali je  bilo oko 3 momenta na vrhuncu gde ne znam kako sam predisala, u tim trenucima kao da sam se gubila.. Kad otici, ja mogu reci da sam otisla kad je trebalo , kontrakcije na 5-10 minuta bile, ali je prijem bio jako los, mislili a prvorotka pa polako , posle pola sata kad je stigao moj dr. ja 8 prstiju otvorena, bas sam bila ljuta na sestre jer nisam mogla nigde da legnem ali posle su cule od dr. sto je trebalo, jos sam ljuta kad se setim. Tako da mislim mozda malo i ranije krenuti..I tako krenule su sve jace kontrakcije , mogu reci tako u valovima do tih najjacih, to je valda bilo kad je beba kroz grlic prosla i onda u dva tri napona izasao van. 

I mene zanima ovo za epi, kako izgleda, mislim da Makijana ima oba iskustva pa ako moze da nam opise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.