Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kako ste trudnice:),ci.tam vas redovno,Nan sigurno virus,jel?Ja jutros odradila ogtt,fuj fuj,al izdrzah.Bebac je napredniji za nekih desetak dana,a moja dr rigorozna po pitanju secera.Kaze ako mi nije dobar rezultat da idem u Betaniju na proveru secera,da li je isla neka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan drzi se. Ako se nastavi obavezno u hitnu na infuziju nije se sad saliti kud virus kud i dehidratacija. Dobra stvar je da si usla u drugi trimestar, mozes eventualno neki lek da popijes ako je potrebno.

Potterboater cestitam:wub: jel ti ista bolje danas? Uzivate li ti i malisa zajedno? Pisi nam sta se desava... Jel ti krenulo mleko?

Zene naisla sam na sajt svetkolica, bacite pogled nema mnogo ali ima zanimljivih modela...skontala sam da su meni tako divne te zaobljene kolevke sa donje strane... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste trudnice:),ci.tam vas redovno,Nan sigurno virus,jel?Ja jutros odradila ogtt,fuj fuj,al izdrzah.Bebac je napredniji za nekih desetak dana,a moja dr rigorozna po pitanju secera.Kaze ako mi nije dobar rezultat da idem u Betaniju na proveru secera,da li je isla neka?

pa verujem da je mislila na lezanje na patologiji da oni prate. Lupam ja sada ali mislim da je to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da Nan tako mi i pise na patologiju ako nesto nije ok.Samo ne znam koliko se ostaje...Ja sam radila taj test i pre trudnoce bio je ok,nadam se da ce i sad.Jel ti bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih svakom preporučila epidural. Posle više od 30 sati kontrakcija i dva dana nespavanja epidural mi je bio spas, tada sam malo odmorila i dremnula. Bockanje nisam ni osetila, u poređenju sa kontrakcijama to mi je bilo maženje. :) 

Joj sva sam se sad najezila kad sam se setila tvog porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,ja nagtabusih nocas. Dijareja,povracanje,celu noc. 

Nemam snage da se mrdnem,nista ne spavah.

Nanchi, drzi se! Uzimaj tecnosti po gutljaj na dva minuta. 

e a ne kapiram sto poklanjas stvari kad ce opet biti letnja beba i opet devojcica? :)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste trudnice:),ci.tam vas redovno,Nan sigurno virus,jel?Ja jutros odradila ogtt,fuj fuj,al izdrzah.Bebac je napredniji za nekih desetak dana,a moja dr rigorozna po pitanju secera.Kaze ako mi nije dobar rezultat da idem u Betaniju na proveru secera,da li je isla neka?

Nisam cula da je neka isla do Betanije na proveru :huh:. Ti si isto novosadjanka?

@nanchika88, drz' se draga, i ja sam "za" da ako ti ne bude bolje odes do ambulante da primis infuziju. Nije se saliti sa dehitratacijom!

@Potterboater, pisi nam malo...kako si? Kako je Danilo? :babymommy:Jel ti krenulo mleko?

Mogu misliti kako uzivate :wub:

Kad smo kod mleka... Kupiljena el.pumpica Avant-ova! :). Jos komprese da kupim i kompletno sam opremljena za porodiliste :babycrib:

nanchika88 i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo popila sam caj  I tost jutros,odspavala ,sad jela supicu ... Malaksala sam jako. Mojima je slava danas, ne znam da li cu da idem. Glava me boli,ali nisam imala vise nezgoda.

Cipelicka,to su stvari koje su mi visak,s obzirom na to da je O podobijala gomilu. Mislim,znas kad svedske i tetra nudim,skafander vel 2.... Ali dobro...

Taso ja mislim da ako ti ogtt nije dobar da ides u Betaniju da lezis da prate. Znam da je u BG-u bilo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je kad si uspela nesto zadrzati u stomaku. A mi malih nismo imali puno, jer je bio veci i od bate i od brace od tetke na rodjenju. Zato 74, sto je najvise i on nadobijao, gomila. To uglavnom i donose ljudi na babinje. Hahaha, ali smesna si mi za pelene, koliko si ih zeno nakupovala :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sva sam se sad najezila kad sam se setila tvog porodjaja.

I ja,  ali sve je dobro što se dobro završi. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj..pored toga sto me boli stomak jos sam se i usinula. Vrat me ubi ne mogu da okrenem glavu na levo. Glava me boli. Osecam se blago receno raspadnuto. Iscedak nemam bas me to zaobislo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sa sto muka i problema.

Sjekli mi grlic pri porodjaju, i sad me rana boli, niti sjedit niti hodati kako treba ne mogu, oni tvrde sve dobro, nema upale, a ja osjećam da mi je nateklo. Kako je danas nedelja kud i praznik niko nas citav dan nije obisao, a ja prije jedno sat osjetila kako mi je donji dio stomaka tvrd. Na svu muku grčevi me ubise.

E sad Danilo, dojku prihvatio odmah, mlijeka ko u prici. Jei jee. Probudi se, jede, malo se gledamo i zaspi, sasvim malo place. Mirnca je prava. Ali mu je nosic stalno zapusen danas mu sipali neki rastvor ali slabe pomoci. I mnogo mi se trza u snu. Pedijatar mi jutros zivce izvukla, kaze ima asimetriju lica. Kod djeteta od dva dana valjda je normalno da je jedan obraz malo veci od drugog. 

Pa sam zene moje polu ziva. Nemam ni apetita, bolovi me ubijaju. Nece da mi daju nista protiv bolova, kazu ne treba. 

Jedina pozitivna stvar sutra kuci, ali sa ovakvim bolovima ne znam da li je pametno.

Nanchika jesi ziva ti?

Hvala vam svima na zeljama i komentarima, sve vas ljubim mnogo. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uf, proci ce Potter. A jako bebac siki tako osetis u stomaku mozda grceve a i onaj osecaj kako se materica vraca al brzo ce nestati to. Drago mi je da decko siki. A oteklo mora biti...uzasno bude... Ni ja nisam mogla sedeti, bas sam popucala na poridjaju, mene nisu uspavali kad su me sili. Malo mi se i rana kao pocela kao gnojiti gde mi se jedan koncic usecao a primetila oatronazna jer sam je zamolila da vidi, racnije penilo kad mi je prsnula hidrigen oa me poslala ginekologu. Ne zbam jel od toga asl stvorio mi se granulom. Nek ti neko pomaze prvo vreme, odmaraj.

Izmenjeno od strane zeklica
Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Potter, ja sam i secena i usivana, i grlic i medjica i pola porodjajnog kanala, ali da kucnem, ranu osetila nisam u porodilistu. Valjda sto su me toliko bolela ledja, da mi je jedan bol ponistavao drugi :) Salu na stranu, znam da moze mnogo da boli, cimerka u sobi nije mogla da funkcionise bez injekcija, a sve je bilo ok. Grcevi mogu i kad beba sisa, a i od toga sto se materica skuplja. Svakako, ako imas i najmanju sumnju, insistiraj na pregledu. Jeste li imali onaj prvi pregled posle porodjaja? 

Izmenjeno od strane Ragdoll85
Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter cestitam od srca i da se sto pre oporavis i da uzivas sa svojim bebanom kod kuce!

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potter. uzmi kesu za zamrzivac napuni kockicama leda. I to stavljaj izmedju dva uloska. Meni su u bolnici to davali. Ker aam bila ljibicasta dole.. Iscepana isecena unitra iscepana. Ma verij mi znamo kroz sta prolazis. Rivanol na ulozak i na ranu ZNAS KAKO JE DOOOOBROO

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je moguce da nece lek da joj daju svasta. Sto se grlica tice dobro da su ga isekli. Moj je pukao i nisam ni znala..nisu ga ni usili tada. Saznala sam kada sam ostala trudna drugi put. Imam neki rascep kako se siri materica on se otvara. 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene moje, neka mi vas makar ovako online. 

Zeklice, stomak mi u momentu tvrd ko kamen, i onda za par minuta mekan opet. To je valjda to. Pitacu ih na otpustu sutra cula sam za neki sprej za to gdje si siven, da pomaze dosta. Valjda su doktori, kazu da nije nateklo. Ja vidjeti bas i ne mogu. Hvalaa:wub:

 

Ragdol, mene boli eto nemam tu srecu, ali eto mene ledja malo bole. Pregled tek za tri dana od sutra. Pa cu kod svog ginekologa da vidim sta on kaze, najsigurnija sam. Hvala tii:wub:

Hvala Dachii:wub:

Tackice za led sam vec planirala, pitacu ih za rivanol sutra. Hvala ti.:baby:

 

Neco ne daju zbog dojenja, a primam vec neki terapiju, ali nema veze sa bolovima. Nesto za krv. Ja sam pukla malo, pa su me oni dodatno dokrajcili, hvala im lijepo. :rolleyes: :wub:tee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene moje, neka mi vas makar ovako online. 

Zeklice, stomak mi u momentu tvrd ko kamen, i onda za par minuta mekan opet. To je valjda to. Pitacu ih na otpustu sutra cula sam za neki sprej za to gdje si siven, da pomaze dosta. Valjda su doktori, kazu da nije nateklo. Ja vidjeti bas i ne mogu. Hvalaa:wub:

 

Ragdol, mene boli eto nemam tu srecu, ali eto mene ledja malo bole. Pregled tek za tri dana od sutra. Pa cu kod svog ginekologa da vidim sta on kaze, najsigurnija sam. Hvala tii:wub:

Hvala Dachii:wub:

Tackice za led sam vec planirala, pitacu ih za rivanol sutra. Hvala ti.:baby:

 

Neco ne daju zbog dojenja, a primam vec neki terapiju, ali nema veze sa bolovima. Nesto za krv. Ja sam pukla malo, pa su me oni dodatno dokrajcili, hvala im lijepo. :rolleyes: :wub:tee

Poter, postoji starinski lek za zapuseni nosic, ako si pristalica. Ja sam to radila i pokazalo se super. U nosic kap tvog mleka, odmah se odlepe slinci :) Njemu je verovatno zapusen od plodove vode i slicnih tvari, ocistice se polako ali mleko ne moze da skodi, svejedno ce se sliti u grlo. Grcevi se javljaju posebno dok beba sisa, nekad su neppdnosljivi, jaci nego porodjajni, pogotovo posle treceg, cetvrtog porodjaja.

Potterboater, Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter bolje sto su te sekli. Jer da nisu tud bi svuda pukla a to puuuunooo duze zarasta, tesko se usiva (ako uopste moze) i mnogo vise boli i pravi posle probleme. A i sama kazes da si sitna a Danilo masala decak. :) Moj T je bio majusan 2800, 48cm obima glave se ne secam ali nije nikad imao veliku glave kao sto bebe imaju pa su me sekli na dve strane. Ali mozes da zamislis pored tih bolova i oteknuca ja pune 3 nedelje nisam apsolutno sela jela stojeci sve sve stojeci i to od hemoroida... Svaka svoju muku ima bitno je da se sad okrenes svom mirisnom pokloncicu, naravno insistiraj na pregledu ali se trudi da razmisljas pozitivno i brze ce proci. Ljubim vas. 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas su pitali koja doji i davali prema tome odgovarajuci lek. Aj sve prezi imo al sto da ti ne bude lakse malo ako moze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene moje, neka mi vas makar ovako online. 

Zeklice, stomak mi u momentu tvrd ko kamen, i onda za par minuta mekan opet. To je valjda to. Pitacu ih na otpustu sutra cula sam za neki sprej za to gdje si siven, da pomaze dosta. Valjda su doktori, kazu da nije nateklo. Ja vidjeti bas i ne mogu. Hvalaa:wub:

 

Ragdol, mene boli eto nemam tu srecu, ali eto mene ledja malo bole. Pregled tek za tri dana od sutra. Pa cu kod svog ginekologa da vidim sta on kaze, najsigurnija sam. Hvala tii:wub:

Hvala Dachii:wub:

Tackice za led sam vec planirala, pitacu ih za rivanol sutra. Hvala ti.:baby:

 

Neco ne daju zbog dojenja, a primam vec neki terapiju, ali nema veze sa bolovima. Nesto za krv. Ja sam pukla malo, pa su me oni dodatno dokrajcili, hvala im lijepo. :rolleyes: :wub:tee

poter mene je stomak posle porodjaja boleo vise nego dok sam se poradjala. To sto opisujes su ti kontrakcije materice. Isto mi je tako bilo. Ja sam pila paracetamol i bas nista mi nije pomoglo i onda brufen na 6 sati. I to jedva razvucem na 6h. Crkavala od bolova. Za ranu, ja to stalno ponavljam, peri sto cesce, znaci posle svake nuzde OBAVEZNO pranje i onda nakapas kantarionovo ulje (do 150 din u svakoj apoteci imas). To je spas! I lupetaju za dojenje. Sme i brufen, sme i paracetamol. Tako su meni oba puta rekli.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poter, postoji starinski lek za zapuseni nosic, ako si pristalica. Ja sam to radila i pokazalo se super. U nosic kap tvog mleka, odmah se odlepe slinci :) Njemu je verovatno zapusen od plodove vode i slicnih tvari, ocistice se polako ali mleko ne moze da skodi, svejedno ce se sliti u grlo. Grcevi se javljaju posebno dok beba sisa, nekad su neppdnosljivi, jaci nego porodjajni, pogotovo posle treceg, cetvrtog porodjaja.

Super savet!Meni su za sve bebine bolesti predlagali da stavljam moje mleko,zapusen nosic,konjuktivitis...I stvarno je pomagalo.

Leni,hvala ti sto si me podsetila.Ja sam skroz zaboravila na to.

Potterboater, Venera i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, temperatura ona grozna citav dan. 37,2. A necu da pijem nista,mada imam paracetamol za nocas. Dijareje i povracanja nema... Samo jeza non stop. 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.