Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja danas dobila deo rezultata a vag i cervikalni bakterioloski bris nisu hteli u privatnim labaoratorijama da mi rade obisla sam 3 a u privatnim klinikama euromedic i clinika nova mi rekose da ne rade briseve ili da doktor trenutno nije tu.S'obzirom da sam odjvaljena sa zdravstva nemam knjizicu pa sam sa ovom koju imam (ne vazecom juce mi je stigla na novo prezime) otisla kod mog ginekologa gde sam se lecila da pitam sta da radim i gde mogu to privatno da uradim.Kako ne znam ali sam dobila uput bez problema za te briseve u Dzordza Vasingtona .Jel to trudnice imaju prava na lecenje bez knjizice?Sobzirom da sam odjavljena kako to da ona to nije videla,drugo je da nije overena.Juce kada sam otisla u taj isti dom zdravlja da trazim br svoje doktorke jer radi i privatno babica se toliko izdrala da vise ne dolazim ne mogu da mi pomognu bez obzira na bolove koje imam i da idem dalje.A trebao mi je samo broj jer se kod ove moj dr lecim od 18te godine.

Sve u svemu eritrociti 3.5,gvozdze 9.7,kreatinin 45,proteini ukupni 62,albumin 31,alkalna fosfataza 32.To je sve ispod granice.Pijem bas dosta tecnosti kreatinin ni je i prosli pit bio nizak a ostalo sve je bilo uredu.Ginekolog kod koga vodim trudnicu u CG mi nije dao nista da pijem.Folnu samo do 12 nedelje i dalje rekao da ne treba nista.

idi u kliniku Papic sve rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,da,rekao mi dr samo uvece da popijem. Taman da spavam lepse,a dole mi sve iziritirano bilo od njega. 

 

meni bude nocu muka kad pijem pa sam odustala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,ove dve su mi bile usput jer sam sa Savskog Venca pa iz Biomedike sam isla u Beolab oa u Euromedik i u Clinikanova.Rekose da je tu negde ima i klinika Papic.Sve sam tu obisla oko porodilista i nisam ih nasla.Nisam imala vezu sa internetom da ih potrazim pa rekih kad sam tu da svrarim ooet u DZ dapitam gde bih mogla to da odradim.Dobila sam uput opet kazem kako ne znam...kad sam ga vec dobila probacu sa njim ako moze ako ne oticicu u Kliniku Papic tu su negde kod stadiona C.Zvezde

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u Papicu sve radim i cene su ok. Uz je 1500 rsd. I briseve samo kod njih. Da kod zvezdinog stadiona lako se nadje sa navigacijom. Nadam se da ces uspeti sa uputom da zavrsis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, kad ti je sledeći uz? Živa nisam da saznam pol. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U euromedici juce sam platila 3500 uz.U Biomedici sve sto je dr napisala sem vag i cervikalnog brisa 4200.Podaci na staroj knjizici su da je overena do novembra 2017 a nove nema u registru.Mozda se zato zbunila pa sam dobila uput.Mada ga nisam trazila samo da  mi kazu gde bi mogla to da  odradim jer nisam isla do sada nikad privatno.Odradicu ovo u klinici Papic bilo bi me sramota da se pravim blesava kao ne znam o cemu pricate kakva odjava heh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni bude nocu muka kad pijem pa sam odustala..

Meni dr kaze da ce da me ukoka lepo:D

Al meni ni jednom nije bilo muka od pocetka. Krecem da se sirim-  prepone,karlica pocinju da bole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana svaka trudnica ima pravo  da joj se obezbedi bespl.zdravstveno osiguranje i to vazi i za porodilje do navrsenih godinu dana deteta. Jedino msm da bi ti trebla knjizica a to mozes u socijalnom da resis, Vrv Maki zna tacnije da ti objasni, ako ne imas sajt RFZO pa potrazili ili idi licno. Pravo imas sigurno samo je pitanje sta miras da uradis da bi ga ostvarila zasti bi davala silne pare privatno tokom cele trudnoce. 

@Tasa021 sajt postimages.org bez pravljenja naloga vise nego jednostavno sa mobilnog mozes da postavis slike na forum... Ja nikad ni jednu sliku ne bih postavika da moram komp da ukljucim u proceduru :D 

MakiJana i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Hana, moras srediti knjizicu. Ti imas pravo da ti drzava sve placa ali moraju te imati u sistemu.

Kako ste zene? Ovaj moj bebac od juce popodne mnogo mirniji i to me bas nervira, bukvalno cekam svaki udarac.

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj mu secera malo Maki :)  moj prdisa je bas aktivan, pa ti to iz iskustva savetujem:lol:

...a da zaboravih da se pohvalim na +8kg sam<_< ipak bolje nemoj Maki mojim stopama:D

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, kad ti je sledeći uz? Živa nisam da saznam pol. :rolleyes:

hehehe 18.1 imam dabl pa 22.1 idem kod Jurisica privatno. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj mu secera malo Maki :)  moj prdisa je bas aktivan, pa ti to iz iskustva savetujem:lol:

...a da zaboravih da se pohvalim na +8kg sam<_< ipak bolje nemoj Maki mojim stopama:D

Moje bebe nikada nisu reagovale na te "fore" sa secerom :D kao onaj zabac iz crtaca, kada hocu da se mrdaju, oni nista... nisam ni ja bolja sa kg, naprotiv, toliko sam ih nagruvala da me sramota- na +9kg sam, strasno.. to mi je zato sto sam se hvalila kako se ne gojim ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vredi @Zone*, nije mi mob kompetabilan sa app. :huh:, sad sam se zezala sa time pola sata, ne vredi :(. Okacicu sl.kad se vratim iz tazbine. Uzivajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro,svima!

Taso,ma uzivaj ti nama u tazbini,ruckaj i odmaraj! Slike cemo lako! 

Zene ,vi ste u trecem trimestru pa sta sad 8,9 kg. Ja od danas 16+0 i 4kg. Kaze dr-ma suuuuper:lol:

Kad se setin u prvoj trudnoci do 6.m. 2kg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hola curke, evo i mene iz mrtvih se vratila (skoro pa bukvalno).

Juce oko pola 1 rodio se Danilo, 3950 i 58 dug, za mene jadnu ovako sitnu.

Tezak mi porod bio, bila sam oko 5 sati u sok sobi, ali smo izasli navece da spavamo sa bebcom svojim. Puno me isjekli pa sam danas kao ranjeni jelen, cini mi se da sam sva natekla. Primala dvije doze krvi, dzaba od mucenja sa tothemom. Bolovi poceli negdje oko 3 ujutru, u 6 krenem u bolnicu. Dole mi oko 9 probiju vodenjak na silu i ukljuce drip, bolovi nesnosni. Oko 12 dobijem jake kontrakcije i na sto, ali on veliki ja malena, i bas smo se namucili. Nakon poroda me odmah uspavali da me usiju, ali sam zaglavila, 5 sati se nisam budila. Ali prezivili smo sve. I imamo najljepse oke na svijetu.

Ljubim vas cure:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hola curke, evo i mene iz mrtvih se vratila (skoro pa bukvalno).

Juce oko pola 1 rodio se Danilo, 3950 i 58 dug, za mene jadnu ovako sitnu.

Tezak mi porod bio, bila sam oko 5 sati u sok sobi, ali smo izasli navece da spavamo sa bebcom svojim. Puno me isjekli pa sam danas kao ranjeni jelen, cini mi se da sam sva natekla. Primala dvije doze krvi, dzaba od mucenja sa tothemom. Bolovi poceli negdje oko 3 ujutru, u 6 krenem u bolnicu. Dole mi oko 9 probiju vodenjak na silu i ukljuce drip, bolovi nesnosni. Oko 12 dobijem jake kontrakcije i na sto, ali on veliki ja malena, i bas smo se namucili. Nakon poroda me odmah uspavali da me usiju, ali sam zaglavila, 5 sati se nisam budila. Ali prezivili smo sve. I imamo najljepse oke na svijetu.

Ljubim vas cure:wub:

cestitam dobro nam dosao Danilo. Zelim da zaboravis sto pre ono bolno. Sad je Danilo pored tebe. Jesi uzela epidural?

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitaaammmm,da znas da je i mn strah kolika ce bebana da bude a ja sicusna...

Brz oporavak mamice a Danilu srecno i bezbrizno detinjstvo...

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cestitan Potter! Divno ime!:wub: Sad uzivajte zajedno!!! 

neco,nema epija tamo gde se poradjala. 

Posle cu da sredim spisak!

Daco,kolika je beba sada? Meni je O uvek bila krupnija,a moje mere malene. Je l istina da je svaka sledeca beba teza od prethodne ili je to zabluda?

 

Izmenjeno od strane nanchika88
Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitan Potter! Divno ime!:wub: Sad uzivajte zajedno!!! 

neco,nema epija tamo gde se poradjala. 

Posle cu da sredim spisak!

Daco,kolika je beba sada? Meni je O uvek bila krupnija,a moje mere malene. Je l istina da je svaka sledeca beba teza od prethodne ili je to zabluda?

 

Zabluda draga ^_^ prva beba 3560, druga 3460.

@Potterboater cestitam, da nam je ziv i zdrav Danilo. Zelim ti brz oporavak, zaboravices sve brzo, ne brini :wub:

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Potter neka ti je sin ziv i zdrav i da se sto pre oporavis :wub:

Znam kako  za knjizicu,za nezaposlene ide preko republickog fonda.Stvar je u tome sto sam morala  da se odjavim iz ovdasnjeg socijalnog da bi moglda u CG da se lecim stlo sam i uradila kad sam saznala da sam trudna.Tako sam se zeznula jer i tamo idem privatno kod ginekologa.Zato me imaju u sistemu sa starom knjizicom koja je bila overena do oktobra,nove nema u bazi tako sam valjda i dobila taj uput jer moze sa neveoverom ako si trudnica a ova crnogorska mi ne vredi ni tamo a ne ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hola curke, evo i mene iz mrtvih se vratila (skoro pa bukvalno).

Juce oko pola 1 rodio se Danilo, 3950 i 58 dug, za mene jadnu ovako sitnu.

Tezak mi porod bio, bila sam oko 5 sati u sok sobi, ali smo izasli navece da spavamo sa bebcom svojim. Puno me isjekli pa sam danas kao ranjeni jelen, cini mi se da sam sva natekla. Primala dvije doze krvi, dzaba od mucenja sa tothemom. Bolovi poceli negdje oko 3 ujutru, u 6 krenem u bolnicu. Dole mi oko 9 probiju vodenjak na silu i ukljuce drip, bolovi nesnosni. Oko 12 dobijem jake kontrakcije i na sto, ali on veliki ja malena, i bas smo se namucili. Nakon poroda me odmah uspavali da me usiju, ali sam zaglavila, 5 sati se nisam budila. Ali prezivili smo sve. I imamo najljepse oke na svijetu.

Ljubim vas cure:wub:

Cestitam i brz oporavak.... :wub:

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke i od mene draga @Potterboater :wub:, bas htedoh da priupitam za tebe :). Prelepo ime, zaista. Neka je ziv, zdrav i da ima srecno i bezbrizno detinjstvo! Uzivaj sad sa svojim decakom :babymommy:.

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Potter da je ziv i zdrav i da se brzo oporavis. Najbitnije je proslo, sad uzivaj sa deckicem malim. Inace ja danas zakazala razgovor sa enesteziolohom da vidim za epidural. Sta mislite vi o epiduralu? Jos imam fore da se predomislim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i moj bebac imao, 10 meseci kada sam zatrudnela. Razumem te. Ali dok oni spavaju vidi i ti da bar lezis, nemoj raditi po kuci

SAD sam tek videla.. Mi zaglavili sa bronhitisom... Mali svaki dan u bolnicu na terapiju... Muz na kraju na bolovanje.... Ne vredi.. Hteli da nas zadrže... Al nekako smo eskivirali... Ovi moji hematom i moracu van sto pre.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni od jutros braon iscedak opet..poludecu. popila utrogestan i osamucena sam. Mucnina odmah krenula

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.