Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

slazem se sa ostalima da treba sacekati 12tu nedelju. Jedino ako neko zna da je bilo poremecaja u familiji, pa da se radi pre..jer je sve to cista genetika..

samo da napimenem..hromozomski poremecaj moje bebe je bio cista slucajnost i uopste nije nasledan..trizomija 18. Mislim da ostali jesu nasledni. Ovaj nastaje u momentu spajanja jajne celije i spermatozoida i to uglavnom zbog loseg kvaliteta jednog od ta dva..ne ponavlja se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce,je l te imamo na spisku? Kad je termin?

Nema nam Potter. Da nije resio malisa da izadje ?

Sacekacemo dabl, jer sad mi je po M termin 16.08., a po uz 20.08. Prvi put sam se porodila tacno na termin koji mi je utrvrdjen na dablu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro cure,  kako ste?

Ja imam u 12 kontrolu pošto mi sutra termin ištiče, ali nemam nikakve bolove, tako da sumnjam da će sutra. Ali opet ne znam.

Ummu jesi kući stigla?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekacemo dabl, jer sad mi je po M termin 16.08., a po uz 20.08. Prvi put sam se porodila tacno na termin koji mi je utrvrdjen na dablu. 

Jao i meni je 16.8.bio termin sa D :wub: dosao je nedelju dana ranije ali bas mi je drag taj datum. Sa J termin bio 16.4. kasnije dva dana se rodila

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro cure,  kako ste?

Ja imam u 12 kontrolu pošto mi sutra termin ištiče, ali nemam nikakve bolove, tako da sumnjam da će sutra. Ali opet ne znam.

Ummu jesi kući stigla?

Nema tu velike pripreme. Bolovi samo krenu ili pukne vodenjak... Ne brini, uskoro ce bebica

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooos!

Polako,Potter, ceka beba da se ti odmoris pa da krene...

Lose spavam jako. Leva ruka me nesto boli, evo cerka me masira^_^

Kako ste vi? 

Tasa nam radi..  Neco,Maki,radite? Ja cu u ponedeljak :(

Potterboater i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne radim od ng. Na odmoru pa od pon bolovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam.Evo cekam rezultate od analiza,da vidimo kakav je CRP.Doktorica se nada da ce biti bolji pa da me puste danas ako Bog da.Jedva cekam.Bebac je dobro,lijepo doji i spava,sve super.I doktorica posle pregleda sinoc je rekla isto.

Potter imas ti vremena do sutra i da dobijes bolove i da rodis ;) Samo da bude sve u redu i sto bezbolnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim draga, punom parom :lol: mada mi vec stomak velik, ne znam koliko cu jos izdrzati.. tesko mi je da sedim, da se obujem, obucem...

Potterboater i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,ti mozes na bolovanje kad god hoces,je l da? Ooo,pa ti dve godine porodiljsko^_^

Ja u pon kad krenem, do polovine maja cu sigurno,a mozda i do juna...

E,da,ja sutra kod dr ^_^

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene 

Joj nemam više živaca ni da odmaram, samo bih nešto čistila. Leđa me ubijaju pa ne mogu se nikako naštimati. Po ctg kaže doca neće još. Da u ponedeljak idem direkt u porodilište. 

Samo mi se spava joj.

MakiJana i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ummu divno :baby: danas kuci?

Potter i i meni su jedan dan rekli ma nece beba jos, sl.dan otvorena dva prsta, kontrakcije i zadrzali me..

Mogu Nan kad hocu, vise mi ni komisija ne bi trebala ali hocu na poslu da odradim neke stvari dok ne odem. Izmenjali se neki zakoni i sada ludilo dok uskladimo sve. E da ostadoh vam duzna da pogledam novi zakon o finansijskoj podrsci. Javicu vam za taj iznos za prvo dete cim bacim pogled.

Pogledah :rolleyes: od 1.jula ove godine primena novog zakona. Do tada stari

Izmenjeno od strane MakiJana
Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l za drugo u ratama? Godinu dana?

Pottet ajd danas lepo pocistis ave i onda  odmaras ^_^

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poter ja necu jos ali isto nesto ne mogu da mirujem, samo me kritikuju :D. Sinoc mm cistio sve detaljno kaze da vidi sta cu posle da nadjem:rolleyes:. A inace pospana sam mesto juce i danas bas. Nikad ne spavam preko dana juce spavala 2 puta, danas ustanem u 9 i vratim se do 11. Ne znam sta mi je. Inace stigli su rezultati sve super sem crp-a, povisen 24. Inace radila i briseve i urin nosila sve je ok. Pa ne znam mozda je povisen zbog zuba, juce je bas poceo da boli, sutra idem kod zubara. Ali ako nije to sta jos moze da bude razlog? A veceras idemo da vidimo bebca konacno :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l za drugo u ratama? Godinu dana?

Pottet ajd danas lepo pocistis ave i onda  odmaras ^_^

Za drugo oko 6000 dve godine dobijas.

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Za drugo se dobija oko 120000.

Da, ovo sto rece Makijana, 6 mesecno, dve godine. Ne videh da je odgovorila vec.

Izmenjeno od strane Margaritta
MakiJana, neca79 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ali to vazi od 1.8 kako sam cula je l' tako? A mi koje se porodimo pre jula koliko je za prvo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

Ali to vazi od 1.8 kako sam cula je l' tako? A mi koje se porodimo pre jula koliko je za prvo? 

ovo sto su zene rekle vazi do 01.08, a od tada krece primena novog Zakona, iznos se ne zna, njega utvrdjuje Vlada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A 20.000rsd svi dobijaju? Nesto mi je sestra spominjala ali mozda nije dobro razumela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, kojih 20000? Ja to ne znam. Grad Beograd daje 10000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je to samo sto je valjda povecano na 20.000...jel i na to imamo pravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je novi zakon od 1jula.Bila sam danas na double,uz u redu ostalo cekam,zamislite kaze cini mi se da je decak:angry:.Rekoh dobro,al nisam se nadala.Dal moze u 13+1 nedelji da pogodi pol.

Dacha76 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

ovo sto su zene rekle vazi do 01.08, a od tada krece primena novog Zakona, iznos se ne zna, njega utvrdjuje Vlada

ja sam razumela da je to nov zakon 100.000 za prvo. A ne znam koliko je ranije bilo za prvo jer to valjda vazi do primene novog zakona do 1.jula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.