Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

:)Ja mislim da ne treba pre punih 12..kada sam u frontu imala zakazano aa 11+2 rekli su da dodjem za 7 dana

Zato nisam ni bila mirna... Moracu da nazovem ordinaciju i da ih pitam da mi pomere uz. Stvarno mi nije jasno onda zasto svim trudnicama rade kao gratis u 10.nedelji taj ekspertski, ako se to tako zove... 

hvala na odgovoru 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,MinA!;) I ja bih sacekala vreme kad se meri sve . Kod mene je to bilo 13+4 u ovoj trudnoci!

Cao nan:) Bas sam zbunjena. Znaci li to da oni trudnicama prave neki problem losim merenjem tako rano :huh: Nije mi jasno. pomericu termin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ranoj trudnici neke bebe kasne u razvoju jer se ne zna tacno kad je nastala ovulacija i trudnoca i mislim da je zato nekada rano..i ne vidi se lepo...a inace je to sve maleno i odstupa je u kom milimetru nastane i zbog polozaja bebe. Ne znam sta mere tada...ako procitas razvoj po nedeljama i vidis slike bice ti jasna kako je velika razlika izmedju 10te i 12te nedelje...

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i ja negdje čula, da muška djeca se uglavnom prenesu. Ja sam danas nešto loša sva, nije da me nešto boli nego onako sva sam nikakva čini mi se. Samo bih spavala. :huh:

Zabrine me ovo moje rondalo, umiri se po sat dva nema mrdanja. A znam koliko se vrti.

 

Ja vam ne smijem ni reći da nisam radila dabl, neke komplikacije ispale i ja sam kasnila. Pa šta bog da.

 

mene mama rodila dve nedelje posle termina, a ja starijeg sina tri nedelje pre termina, mladjeg dan pre termina^_^

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam. Zato me je to sve i bunilo. A gledala sam na netu,jos neke klinike rade taj besplatni uz u 10.nedelji... Sta li je svrha toga ako je to sve rano, ne razumem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda imaju vrhunske uz aparate ali mislim da nema potrebe tako rano..ne znam...

MinA89 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su UZ merenje radili kada sam bila 11+3,ali su bebe bile u nezgodnim polozajima pa je samo jednoj uspeo donekle da uradi merenja.Uspesno merenje je bilo kada sam bila 13+3,a tada su mi radili i dabl test i svi rezultati su pokazali da je rizik veoma mali,tako da nema potrebe da se rade ostali genetski testovi.U prvoj trudnoci nisam ni pristala da se rade testovi i sve je bilo ok.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neka oni tebi odrade za dzabe i onda ti lepo uradi i kad je vreme za ekapertni i dabl i cap^_^

Dacha76 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene...

Mi smo danas ponavljali expertski uz (25+5,nismo mogli ranije)

Ostala sam zatecena totalno,nije mi 3 recenice rekla...

Samo da beba ima aritmiju (nije strasno),i rekla mi da se obucem,izlazi iz ordinacije i govori sestri da pise da me hospitalizuje...,ja sam prebledela u sekundi..

Inace Visegratska je u pitanju,nacelnica patologije,..

Ni zasto me hospitalizuju,ni sta nije u redu,nista...

Zakazali mi prijem za 24.01.

Da li se neka susrela sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene...

Mi smo danas ponavljali expertski uz (25+5,nismo mogli ranije)

Ostala sam zatecena totalno,nije mi 3 recenice rekla...

Samo da beba ima aritmiju (nije strasno),i rekla mi da se obucem,izlazi iz ordinacije i govori sestri da pise da me hospitalizuje...,ja sam prebledela u sekundi..

Inace Visegratska je u pitanju,nacelnica patologije,..

Ni zasto me hospitalizuju,ni sta nije u redu,nista...

Zakazali mi prijem za 24.01.

Da li se neka susrela sa tim?

pa kad te vec tako glupavo pregledala ne nerviraj se vec ovih dana idi privatno na detaljan uz..pa onda vidi sta je tacno. Ja bih tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja bi potrayila drugo misljenje....:D vide oni svasta pa pogrese a mi se nerviramo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco, koja dr je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema potrebe da ides privatno. Verovatno hice da ti urade eho bebinog srca. Bolje da te hospitalizuju da budes mirna nego da nesto propuste. U sigurnim si rukama.

Mene su hospitalizovali na svake 4 nedelje citavu trudnocu pa sam rodila zdravu i pravu bebicu.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih bila mirna sa cekam 24.1 a da tako zbrzaju pregled..mozda je Mardz u pravu ona tamo bolje zna lekare od mene..ali znajuci sebe ja bih crkla cekajuci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mora privatno,a i eho ne mora da bude u bolnici...   licno mislim da moras imati poverenje u svog dr.i da ne treba slusati prvo lose misljenje.

a uvek zahtevati objasnjenje kad su tako nedoreceni... imamo prava da znamo

plasili su me od neravnomernog rasta,dijabetesa,pa te glava za uzrast 6 meseca a ja 8mi...i hvala bogu sve ok...  samo nisu ipak videli kako treba,tako kayu

trudnica treba da uziva u trudnoci..:D

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema potrebe da ides privatno. Verovatno hice da ti urade eho bebinog srca. Bolje da te hospitalizuju da budes mirna nego da nesto propuste. U sigurnim si rukama.

Mene su hospitalizovali na svake 4 nedelje citavu trudnocu pa sam rodila zdravu i pravu bebicu.

Ovo sam isla vanredno,jedva mi zakazali u Bg...

kod nas se to ne radi u bolnici...

dr je Miroslava Gojnic-Dugalic

samo mi nije jasno sta ce mi raditi i sta nije u redu...

ima malu aritmiju,to je normalno i puf hospitalizacoja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hocu da kazem da se ne opterecujes previse sa prvim misljenjem...mozda nije nista...:rolleyes: cesto pogrese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco ja bih se fino sutra zaputila put Višegradske i trazila objasnjenje zbog čega je potrebna hospitalizacija i to lično od te načelnice. Dužna ti ga je dati.  Pa jesi li ti pitala danas zbog čega? Je li zbog te aritmije? 

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,ja nisam iz Bg,jedva mi moja dr zakazala tamo...

3 recenice mi je samo rekla,rekla mi da se obrisem i obucem,dok sam ja to radila ona je izlazila iz ordinacije i rekla da mi upisu hospitalizaciju...

A za aritmiju mi je rekla da to nije nista strasno...

I sad nemam pojma zasto onda hospitalizacija...,na izvestaju sem aritmije nista ne pise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda odradi ti eho i neki dr uz a ne ostanes duze,nego na ceo dan,dnevna ili zbog procedure neke pise uput za hosp. ... zele samo da provere... vidi sa svojim ginek.najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam strucnjak, ali uglavnom je razlog hospitalizacije to sto je navedeno pod dijagnozu. Ako ti ne pise nista drugo, mislim da bi to moralo biti to. Kao sto Mardz rece, àko je dr dosta strucna, mozda je vec na prvu loptu mogla da proceni da aritmija nije strasna, ali je njena duznost da to detaljnije ispita. Ja znam sebe, ne bih ziva ostala da ne cujem jos neko misljenje do te hospitalizacije. Ali ti najbolje znas sta i kako je za tebe najbolje. Odnosno za tebe i bebu. 

Elem, meni danas bio prvi pregled...sta reci...da, jeste trudni, srce kuca. Nije mi cak ni slicicu dao, nego je zalepio jednu u karton, pa sam zamolila sestru da je slikam telefonom. po uz sam 8+1,a po M 8+5.Moja dr je odsutna, ovaj je na zameni. Jedino mi se svidja sto mi je zakazao pregled za 3ned. Moja dr mi je u prvoj trudnoci izmedju dva prva pregleda napravila 2 meseca razlike. U medjuvremenu je bio dabl. Uglavnom...da, trudna sam!:babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam strucnjak, ali uglavnom je razlog hospitalizacije to sto je navedeno pod dijagnozu. Ako ti ne pise nista drugo, mislim da bi to moralo biti to. Kao sto Mardz rece, àko je dr dosta strucna, mozda je vec na prvu loptu mogla da proceni da aritmija nije strasna, ali je njena duznost da to detaljnije ispita. Ja znam sebe, ne bih ziva ostala da ne cujem jos neko misljenje do te hospitalizacije. Ali ti najbolje znas sta i kako je za tebe najbolje. Odnosno za tebe i bebu. 

Elem, meni danas bio prvi pregled...sta reci...da, jeste trudni, srce kuca. Nije mi cak ni slicicu dao, nego je zalepio jednu u karton, pa sam zamolila sestru da je slikam telefonom. po uz sam 8+1,a po M 8+5.Moja dr je odsutna, ovaj je na zameni. Jedino mi se svidja sto mi je zakazao pregled za 3ned. Moja dr mi je u prvoj trudnoci izmedju dva prva pregleda napravila 2 meseca razlike. U medjuvremenu je bio dabl. Uglavnom...da, trudna sam!:babycrib:

cestitam....  imam dvoje vec,dve trudnoce...nasla sam svog dr na zvezdari i verujem mu...odradi uz i lepo kaze do detalja misljenje... za drugo su me mucili sa terminima  ,on covek lepo sve izracunao u dan bez ciklusa...

odem na neki redovan pregled*eksp. npr ,nesto ne valja...odem kod njega sve ok..i stv na kraju rodim zdravog i pravog decka.. 

sutra idem na prvi pregled za trecu trudnocu...:D 

Ummu, mmaka, MakiJana i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce,je l te imamo na spisku? Kad je termin?

Nema nam Potter. Da nije resio malisa da izadje ?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam. Zato me je to sve i bunilo. A gledala sam na netu,jos neke klinike rade taj besplatni uz u 10.nedelji... Sta li je svrha toga ako je to sve rano, ne razumem

slazem se sa ostalima da treba sacekati 12tu nedelju. Jedino ako neko zna da je bilo poremecaja u familiji, pa da se radi pre..jer je sve to cista genetika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali neca je u pravu. Sa 10 ned beba jos nije onako formirana. Vec sa 12 to je prava mini beba, sve ima. Meni je dabl i taj eksp u sve tri trudnoce radjen u 12.ned. Nifty sam radila u 10. Ali to je nesto drugo

neca79 i MinA89 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.