Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutrooo! 

Potter,ja sam u trudnoci dobila hemoroide i do dana danas ih se nisam resila. Cime mazes?

Taso,a ja jos ove nedelje odmaram pa opet posaooo. Ti podmetaci ce ti koristiti i za bebu posle,ne samo za tebe. Kad je negde presvlacis a niste kod kuce. Meni je Betanija u glavi non stop, slike sa prvpg porodjaja...

 

:huh: Zar se ti podmetači ne bacaju posle upotrebe? Zato se, valjda, zovu jednokratnim :lol:. Šmeknula sam u Aksi da ima i mušema B) i podloge tog tipa za presvlačenje bebice. Betanija? Nadam se u lepom sećanju :P.

Pred Novu mi se dobra drugarica iz osnovne i srednje škole porodila tamo... kaže da nije nešto oduševljena kako higijenom, tako ni osobljem :(. Isto se Carskim poradjala...

Upravo idem sa posla, crkoh više...kiselina me razbija... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da,da,ali ako kupis celo pakovanje pa ti ostane...

Meni su svi bili super osim za dojenje sestara

 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter a da probas maslinovo ulje?Cula sam da pomaze.

Mi se spremili,danas izlazimo.Jedva cekam svojoj kuci i svojim momcima,bas mi nedostaju.Stariji samo pita za nas,jedva ceka da dodjemo a mladji samo ponavlja kako je mama u bolnici rodila "admeda bjata" :babymommy:..

Kolika su ti starija deca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poredjenju sa Zr porodilistem, Betanija mi je fuj... Nemam neko iskustvo. Ali profesionalni jesu, bar vecina. A to ti je i bitno kada ides roditi... E sad, higijena, uslovi, nisu oni krivi opet kazem. Nemaju sredstava mahom da sve to bude blistavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa moje tačke gledišta Betanija je skroz ok porodiliste, bas nista ne fali... Jeste da higijena moze da bude na malo višem nivou, al nije ni neizdrživo... Ja bila dva puta rado bih je opet posetila :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je npr higijena odlicna bila. Od patologije do soba posle,nemam zamerke,stvarno. Sestre super,narocito na patologiji,svi su bili fini. Kazem,sestre koje su sa bebama nemaju vremena ni volje da obucavaju zene koje bi dojile pa je meni glavna sestra za laktaciju rekla da odmah kupim Bebelac. :lol: 

A znate vec da to nisam uradila ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je tada higijena bila ok, ali ako uporedim sa Zr, onda fuj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste ostajale u porodilistu nakon porodjaja?

Ja sam se porodila 6.,10.sam bila kod kuce (CR)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je tada higijena bila ok, ali ako uporedim sa Zr, onda fuj... 

Znam kako je i u Zr, ni po čemu nije ispred Betanije. Naprotiv! Nije mi cilj da hejtujem Zr porodiliste, al kuma mi je dr u istom i znam kako stoje stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste ostajale u porodilistu nakon porodjaja?

Ja sam se porodila 6.,10.sam bila kod kuce (CR)

Ja oba puta 2. Dan izasla. Vaginalni porođaji 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put izasla cetvrti dan, drugi put treci. Oba puta prirodni porodjaj, samo kad sam se prvi put poradjala, nisu pustali vikendom kuci. Sad pustaju. Oba puta porodjaj bez komplikacija, sa bebama sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto betanijom bas zadovoljna, patologija je divna renovirano sve kao da nisi u istoj zemlji, sale su isto super bas sam imala super ekipu i treci put, 2 mlada doktora nas zabavljala prolazili sa mnom kroz kontrakcije a 3 starije babice me porodile, jedna ne mazila po glavi, tepala i kvasila usta njih dve oko porodjaja, nisam bila secena ni pukla. Prvi put sam izasla 4 dan, drugi put 3, a posle treceg porodjaja sutradan. Sobe onako dosta propale spremaju zenice vise puta dnevno ali se vidi da je jeftin materijal koriscen za gradnju. Koleginica se porodila u Zr. i ona je bas ogorcena posle carskog je niko nije obisao 8 sati i sutradan joj neka porodilja pomogla da ustane da se umije i opere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene su cudo :lol: ajmo sada ponovo na citanje mog posta.. 

U poredjenju sa Zr porodilistem, Betanija mi je fuj... Nemam neko iskustvo. Ali profesionalni jesu, bar vecina. A to ti je i bitno kada ides roditi... E sad, higijena, uslovi, nisu oni krivi opet kazem. Nemaju sredstava mahom da sve to bude blistavo

napisah da profesionalni jesu. Pod time mislim nna dr, sestre, na to kako se brinu o pacijentima. Drugo, higijena je verovatno nesto sto nije stalno stanje. Ja sam u Betaniji bila dva dana, i nisam zadovoljna higijenom. I u Zr sam bila dva dana i zadovoljna sam higijenom. Jedno je bilo 2011, drugo 2016.godine.

Jecy, bez ljutnje, ali ja sam s poradjala u oba porodilista a to sto tvoja kuma nije zadovoljna radnim mestom je druga prica. Ona je tamo cesce nego ja. Nije ni moja namera bila da hejtujem bilo sta vec da iznesem svoje misljenje. Nije to Bozije slovo vec moj dozivljaj.

Zoe onda sam ja verovatno imala povlascen polozaj ili mozda ovde izmisljam price. Neverovatno... Vidi, znam ja i za pricu da je dr Sekulic uradio carski pa nije zasio zenu nego je iizasao da pije kafu i pusi. I sada treba da poverujem u tu pricu? Malo kritickog razmisljanja nije na odmet.

no, poenta moje price bese da je vaznije da oko sebe imas dobro osoblje nego da se kupatilo blista. Na porodiliste mislim. A tu nemam zamerki na Betaniju. Niti na Zr porodiliste ma sta drugi pricali. Bila, videla... Oba..

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene zene. Kako se Tasa setila mene i mojih slatkih muka :wub:. Kupila sam svasta u Aksi. Pola sam stvari pikirala pa da kupim kad odemo za kolica i krevetac sledeci put. Sad sam osnovno. Pelene svedske, tetra, benkice, bodice, zeke, carapice, kapice, portiklice po par komada. Za bolnicu neophodno i takooo. Inace svr sam htela da kupim kako mi je sve slatkooo. Otopili smo se mm i ja :D. Inace kazite mi samo koji pampers da kupim? Sad je bas u Aksi na akciji i on

MakiJana i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene zene. Kako se Tasa setila mene i mojih slatkih muka :wub:. Kupila sam svasta u Aksi. Pola sam stvari pikirala pa da kupim kad odemo za kolica i krevetac sledeci put. Sad sam osnovno. Pelene svedske, tetra, benkice, bodice, zeke, carapice, kapice, portiklice po par komada. Za bolnicu neophodno i takooo. Inace svr sam htela da kupim kako mi je sve slatkooo. Otopili smo se mm i ja :D. Inace kazite mi samo koji pampers da kupim? Sad je bas u Aksi na akciji i on

Mislis koju vel ili? Nama rekli dvojku oba puta. A imas onaj Premium Care i onaj zeleni, ja ga klasik zovem :lol: oba su ok. Mada ja Pufies pelene koristim i bas sam zadovoljna njima. Mada kupim nekad i Pampers i Baby love u dm-u.

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristilu vel.1 Premium Care. 

To su bele Pampers. Njih smo samo kupovali. 

Hocu ja da kupujeeem. 

Vec sam pikirala neku posteljinicu  i kojesta. Cim krenem da radim da porucujem i velikoj i maloj smizli. Ako ne bude bata na kraju :lol:

Bole cole i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo kuci :( vratila nas ponovo pedica.Kao rezultat moje slabe plodove vode poslednjih dana dijetetu je pokacen CRP na 19,ima neku infekciju.To nije tako puno al nije ni sjajno.Ja sam se bas razocarala,al najvise uplasila jer niko mi nije u pocetku nista hteo reci samo kao zbog dobra dijeteta sjedi.Prepala sam se,istresirala dok ssu mi rekli sta je ustvari u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolika su ti starija deca?

Stariji 5,mladji 3god .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu ne brini brzo ce biti ok. Jel na antibiotiku nekom?

Ja citam u prolazu ovih dana bas zujim. Gledala sam danas sta imam od stvari za bebu i shvatila da nemam nista za bebu rodjenu u avgustu..sta nose letnje bebe zaboravih?

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako,Ummu,samo kad ste tu. Neka oni to lepo vide sta je. Znas da to nije puno, koliko su bebe mojih drugarica imale crp. Za par dana ste kuci... Je l sa tobom? Ili mozea da odmoria i odspavas ?

 

Zene,meni su bubuljice po licu uzasne. Pubertet. Oko areola imam neke crvene tackice,svrbe kao djavo. Poteralo me sve na lepotu majko mila :lol:

Tasa021 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,bodice bodice i samo bodice. Ali tebi ce brzo jesen tako da ce ti u fazonu trebati svega po malo!

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...za posle imam al taj avgust i sept znaju pakleni da budu bas..videcu tad sta ce biti po radnjama bas. Nesto za izlazak iz bolnice a za posle pelena bodi i cao hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Samnom je beba,i hvala Bogu ovako je super.Lijepo spava,doji,sve super.Ali sam se ja prepala dok sam saznala sta je ustvari u pitanju,niko da se smiluje da ti lijepo objasni.Dok sam otkrila sta je hiljadu mi stvari dosle na pamet.

Izmenjeno od strane Ummu
neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...za posle imam al taj avgust i sept znaju pakleni da budu bas..videcu tad sta ce biti po radnjama bas. Nesto za izlazak iz bolnice a za posle pelena bodi i cao hehe

Tako smo mi O. To leto,susa ,vrelina,uzas! Bodi,pelene i kakav siroki kakvo sta. 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.