Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Taso,ti ces da mi kazes novosti vezane za Betaniju,ako ih ima u medjuvremenu. Tipa sta poneti (vidim negde pise tipa kateter silikonski da se ponese,a ja to nit sam cula niti nosila). Kako mi je lepo kada vidim da neko uziva u prvoj trudnoci i koliko si nekako opustena. Imali smo jednu devojku ovde kada sam bila prvi put trudna sve nas je umirivala i opustala! Takva si sada ti ^_^

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba kateter, koliko ja znam. Odakle ti to? :huh:

Nisam toliko opustena, samo gledam da neke stvari maximalno racionalizujem. I sta sam sve prezivela... Kontam da je najgore vreme proslo :)

nanchika88 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala negde,kao u nekim skolicama im kazu da ponesu svoj,bolji je nego kao njihov . Mislim meni je to preterivanje,ali ajd mozda je to neki novi trend sta znam :lol:

U svakom slucaju,volim da te citam ^_^

 

Potterboater i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala je Girasole skoro, u Betanini se poradjala, nisu joj dali da ponese avoj kateter. Nekima valjda daju. Kazu zene da nose jer je sa njim lakse, ali ne i da mora da se nosi. Ne secam se gde je pisala, na kojoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slucajno videh ovo. Ja jesam trazila da sama donesem kateter, jer sam na prvom porodjaju muke imala zbog njihovog, ali mi nisu dali. Medjutim, to nije bilo u toj bolnici, vec u smederevskoj. Ne znam kakva je situacija u Betaniji. 

Ps. Dr je rekla sestrama da mi stave neki tanji njihov, tako da ovog puta nisam ni primetila da ga imam. 

Margaritta i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se. Girasole, ja bila ubedjena da si ti iz Ns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm... da se nosi kateter.. msm ok ako sama zena zna da ce joj neki drugi odgovarati, ali u slucaju da porodiliste nema sredstva..to mi je zalosno.. da li se neko skoro poradjao u Misovicu? Tacnije trebao bi mi kontakt od babice Saske! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila na porodjaj set za epidural. Naravno imali su oni ali kazu uzas kvalitet. Iz indonezije ih nabavljaju. Ja sam uzela nemacki. Msm nisu oni krivi sto ova drzava gleda da stedi na tim stvarima. Tako da je moguca slicna stvar sa kateterima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje :). Idem jos ove nedelje u radne pobede, pa me ceka duuuuuuug odmor :babymommy:

Sto kaze @@mmaka to je zaista tuzno ako neko porodiliste nema sredstva za tako osnovne stvari, ali ovo je Srbistan :lol:. Srecom Betanija spada pod bolje opremljena porodilista, mada je meni dovoljno strasno sto treba da se ponese svojih 6kom. jednokratnih podmetaca za krevet porodilje! Da nije tuzno bilo bi smesno!

Hvala ti Nan na komplimentu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Potterboater, kako smo od jutros?

@Bole cole, kupili ti, do kraja, sve? Dobila sam torbe za porodiliste juce od sveki :baby:. To mi je najdrazi Bozicni poklon :wub:

Izmenjeno od strane Tasa021
Ummu i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje :). Idem jos ove nedelje u radne pobede, pa me ceka duuuuuuug odmor :babymommy:

Sto kaze @@mmaka to je zaista tuzno ako neko porodiliste nema sredstva za tako osnovne stvari, ali ovo je Srbistan :lol:. Srecom Betanija spada pod bolje opremljena porodilista, mada je meni dovoljno strasno sto treba da se ponese svojih 6kom. jednokratnih podmetaca za krevet porodilje! Da nije tuzno bilo bi smesno!

Hvala ti Nan na komplimentu :wub:

Ima sve u porodilistu ali kvalitet ne pitaj. Konci, igle, braunile, uzas.... Ja cu raditi jos mesec, eventualno mesec i po dana i onda porodiljsko...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Jeste li prezivele bozicni krkanluk? Meni vec 3 vece lose od kiseline, jednu noc sam i povratila 2x. Ne jedem mnogo ali capnem tamo, capnem vamo i kad se zbucka kuku meni... Ali kad su oci gladne:angry: Sutra je kod mojih krsna slava, danas je moj zadatak da pripremim 2 torte, bice opet lickanja i mljackanja... Boze daj mi snage jos ova 2 dana da izdrzim. :(

Eto i Rag ima istu pricu kao mi... I  nase prve stvarcice su se istrosile... Za drugu bebu skoro pa sve moram novo da kupujem, od tih prvih stva4i 56 i 62. Kad si neiskusan roditelj... Svi pricaju sad ce beba da odakoci a onbnikad... Nema veze. Zaista je rast i razvoj kod dece je individualan i ne treba nikad decu porediti. Svi ce oni porasti i steci sve motoricke sposobnosti.. Naravno,  postoje situacije za reakciju ali to je druga prica... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro cure, 

Evo sad ustala, hvala bogu spavala sam dobro, isjterala m iz sobe jer hrče. Ali ću otići na pregled danas. Ne smijem čekati do srijede, praznik je. Pa da vidim ima li kakve promjene. 

Dobro me je i božićnji krkanluk udario sinoć.

Kako ste vi? Sta danas imate u planu, odmor ili ribanje kuće?:wub:

Je li imala koja od vas hemeroide na samom porođaju?

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter idi obavezno i javi nam sta kazu,mada msm da si se ti bas preforsirala. Ja sam hemoroide dobila na samom porodjaju, sin ima 18m i jos ih se nisam resila...

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoću Zone. :wub: jesu ti pravili probleme na porođaju, ja ih imam baš mnogo i bole kao sam đavo. Dzaba i od krema i jogurta, još su tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutrooo! 

Potter,ja sam u trudnoci dobila hemoroide i do dana danas ih se nisam resila. Cime mazes?

Taso,a ja jos ove nedelje odmaram pa opet posaooo. Ti podmetaci ce ti koristiti i za bebu posle,ne samo za tebe. Kad je negde presvlacis a niste kod kuce. Meni je Betanija u glavi non stop, slike sa prvpg porodjaja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se. Girasole, ja bila ubedjena da si ti iz Ns.

I wish! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da se i ja javim, uzbudjenje na vrhuncu, cekam prvi pregled. trebao je biti u cetvrtak, ali me jutros nazvali pitaju mogu li sutra u 18h doci. Uh pa gde ne bih mogla?:D 

Nadam se da ce sve biti ok. Sad sam vec 8+4. 

MakiJana, Ummu, Dacha76 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika mazala Hemopropinom, razmisljam sa sad u apoteci trazim nesto drugo. Nista od mog pregleda, ne rade doktori ni danas ni sutra, ako zaboli nocas direkt u porodiliste. Eto kakva nam je drzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mazem Faktu povremeno i Amer melem. Povuku se pa opet...

Bebce,javi kako je proslo!

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam problema sa hemoroidima hvala Bogu. Mogu misliti koliko je to bolno.. Potter ti si se bas preforsirala i jos pitas hoce neko da riba kucu :lol: odmori zeno malo. Mi smo kod muzevih, malo sam usisala jutros i to je to... Sada lezim pored D, on spava, ja odmaram... Velika sam vec da bih puno radila :) tesko mi je i da se obucem nekad.. 

@Zone* jel sikite jos? Mene bradavice jako bole, ne znam kako bih dojila sada, nikada ovako nisu bolele.. jesi razmisljala kako ces bebu u kolica i T u setnju? Ja sam def odlucila dvojna kolica da kupim

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja necu nista da radim. Sve sam oribala pre Bozica. Idem sa O da prosetam, rucak imam, odmaranjee.

Ja mislim da je kod Potter sindrom gnezdjenja ^_^ Ali,odmaraj se,zeno, nece kuca nigde!

Potterboater, Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter a da probas maslinovo ulje?Cula sam da pomaze.

Mi se spremili,danas izlazimo.Jedva cekam svojoj kuci i svojim momcima,bas mi nedostaju.Stariji samo pita za nas,jedva ceka da dodjemo a mladji samo ponavlja kako je mama u bolnici rodila "admeda bjata" :babymommy:..

Tasa021, PoisonIvy, Zone* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poter je uvijek imala onaj ocd, sindrom da mora čistiti. Ja kad sam najnervoznija kuća blista hahaa. Uzela sam sada parafinsko ulje, pa da vidim šta će biti. Sinoć sam m prepala, pa me mazio i izvinjavao se šta je zgriješio, i pogodite šta ja danas dobila nove čizme, hahaha. 

Na svu muku sam i herpes na usni dobila, tačno bih se pojela.

Toplo vrijeme pa me ubiše sinusi. 

Ljubim vas sve, žao mi je što prije nisam naišla na vas, uljepšate mi dan.:wub:

Tasa021 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.