Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Žene moje, pomagajte.

Bebac je mnogo napet, stomak mi je kao kamen bukvalno, mislim da me rebra bole koliko je dignut. Leđa me otkidaju, ali je bol konstantan, a povremeno (u sat jednom) me nešto "žigne" u butini. Nisam pametna da li da odem do hitne?:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram te pitati je li ti muz Cg? Sad ce smesno da zvuci ali ovde je, zbog vece prosecne visine zena i muskaraca, i prosecna duzina beba veca. Raspitaj se u okolini. Moja su deca bila duga 58,57 i 56 na rodjenju a ja nisam previsoka-1,70cm. Kad sam zvala kumu u Ns, posle prvog porodjaja, pitala me je da li sam dobro razumela babicu :D Njena cera je bila duga 48.

Nije zgoreg znati zbog kupovine :) 

Hah jeste djetic.Nijeesto visok 185cm,ja sam malecka 160cm.tako da racunam da ce biti do 50cm,ja sam bila 51cm,a svekrva kaze da su i njena deca bila 50-52cm.Nena gde da se smeti da bi se rodilo vece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece/dobro jutro.. :) da se i ja raspisem :) od 2 meseca imam nesanice i evo i dalje...bas mi je lepo.. :) inace sam 26ta nedelja po UZ ali smo sitniji (25+6) totalno mi je drugacija trudnoca od prve. Mali je bio toliko miran da se nije osetio dan-dva, dok malena sada lupa pa me sve razbi (ne preterujem). Ima neki poprecni polozaj malo nize, pa sve zivo osetim. I zbog toga trebam da mirujem ( sto mi je tesko). Sto se tice stvarcica,pa nesto nemam u planu da kupujem previse jer sve to brzo preraste, a nemam u planu da rodim trece :) jedino sto mi smeta jeste (ne)redovna isplata trudnickog.. prosto nzn koji racun pre da platim. Nemam nikakvu pomoc sa strane pa sam bas zahvalna drzavi , kao i druge mame. 

A sto pisete o visini hahaha da vidite mog malog (ljubi ga majka) ima 4 god a visok 94-96cm...... ja sam u 1godini imala 146cm i eto ostadoh na 156cm ahhahah

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam visoka 172, mm 184, bebe sam pisala duzinu 51 i 52. D je sada sa 17 mes oko 88, J sa 6 god 125. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Srecan Bozic. Hristos se rodi! 

Ahahha. Ja sam 161 a mm 188cm T se rodio sa 48 i sad sa 18m je negde 78cm (Maki koja razlika :D) Mi smo se eto vodili ovim preporukama iskusnih zena pa smo jadni 6,7 meseci nosili 62 koju smi nosili i prvih dan(naravno bilo nam hw ogromno jer je bio mrsa pa smo kupili koju stvarcicu 56 i sve cupkali, cekali kad ce da odskoci i preraste)... Juce mu probam kosulju od letos 68 iz HM (njihove su velicine po meni vece od drugih radnji) ali eto to je kao od 6-9m i on jos uvek moze jeste mu knap ali moze obuci... A inace nam je fizijatar rekao da ce biti mali visok (mm nije bio tad sa nama pa nije mogao da pretpostavi... Kaze po potkolenici to gledaju) ali eto sad izrazito sitan... Tako da pravila nema ;) 

Izmenjeno od strane Zone*
Tasa021, miliccam, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hristos se rodi!Srećan Božić drage moje trudnice i mamice!

Hajde da se i ja ukljucim u temu visine i velicine garderobice za bebe.Ja sam visoka 164,a mm 180.Moja cerkica je bila 49cm kada se rodila.Naravno mi smo joj kupili sve 56 velicine i 62 i sve joj je bilo ogromno.Rodjena je pocetkom Marta pa je bila kompletna garderoba u pitanju.Mm je morao da ide u kupovinu da joj kupi garderobicu za novorodjencad 50 ,najmanju velicinu,da bi imala u cemu da izadje iz porodilista.Ovde koriste samo pampers za novorodjencad i ne koriste svedske niti bilo koje druge pelene da bi bebe bile siroko povijene zbog kukova.I stvarno nije imala problema sa kukovima,ali smo radile svakodnevno vezbice i mislim da je to bilo presudno.A sada za nepoverovati ona nosi velicine 4-6,zato sto je bas visoka oko 102 cm,a ima samo 2 godine i 10 meseci.

Sada cu dobiti letnje bebice tako da bar ne moram da brinem za garderobicu zato sto je moja malecka dobila tonu iste koju nije ni nosila i jos plus sto smo joj mi kupovali.Dobro je sto sam joj sve sacuvala kao da sam znala da cu dobiti jos 2 devojcice :D

Tasa021, miliccam i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta nam je sa Potter? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan Bozic :wub: jeste Zone, razlika je. Ali rast i razvoj su individualni. I meni je dr govorila da ce D biti krupan. I jeste bas... Ali ne znaci i da ce biti uvek krupan. Tako i tvoj T moze odjednom da izraste.

Potter kako si? To se mozda telo sprema za porodjaj. Ako ti se cini da pokreti bebe nisu kao obicno mozda da odes do dr

Venera i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja O ima 110:lol: 

Kazem,medju niskom je decicom. Ali je nabijena ,butkice i guza:wub:

Vaistinu! Treba rucak da dospremin i gotovooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima :wub:

Ja se ponadala da cemo danas kuci ali nista.Kazu rano je,pa sutra.Beba je dobro,doji i spava,nije jos poceo da kmeci pa vidjecemo :D

Srecan praznik svima koji slave :wub:

Potter,jel bas u butini ili dole kod pubicne,sramne kosti?Joj sto je mene tamo zigalo jedno dvije nedelje prije porodjaja.Ne bih mogla na nogama da stojim.Ali ja sve mislim da je to zbog pritiska bebe jer je sada dosta nisko.Ako osecas da se krece mislim da nemas razloga za brigu.Ili idi uradi ctg,ne znam.

Venera, MakiJana, Dacha76 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta nam je sa Potter? 

Mir Boziji, Hristos se rodi!

i ja se pitam. Mozda je otisla u hitnu...

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan vam Bozic!

Cekamo na Potter i lepe vesti..

Moj sin bio 54cm, a obim glave 37, na tatu je..Dr. mi bio predlagao carski zbog obima glave, a ja sve mislila da je manji obim kad ono dobro je izmerio,sva sreca prosla sa malim rascepom(2-3 sava). 

Mislim da ima malo i do podneblja i ishrane, poznajem nekoliko kineskih i filipinskih porodica cija su deca u Evropi rodjena i odrrasla pa nisu tako niski i sitni kao roditelji.

leni, Tasa021, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Živ je Potter. Evo sad se dočepala telefona, kod mene se u 5 ujutru doručkuje i lomi česnica, pa sam u 3 ustala, dok sve sredim. I taman zaspala malo u 9 kad strinini pilići na vrata. Tako da nema spavanja.

Bole leđa, raskidaju me čini mi se. Ali vodenjak na mjestu još. 11 je termin.

Ummu baš tu gdje si opisala, danas je manje, ali se mnogo okreće i pritišće mi bešiku jadnu konstanto, samo na wc letim. Sad došli kod mojih, pa malo da odmorim.

Kako ste mi vi? Ummu kako momčina je li ostalo ime koje si rekla?

Hrisos se rodi, srećan Božić svima koji slavite.:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sretan Bozic svima koji slavite :)

Znaci nisam jedina mala trudnica ovde prosto se pitam gde ce se smestiti beba od 48-50cm.Moja sestra je nesto malo vislja od 150cm,beba joj je bila na rodjenju 51cm teska 3500 cini mi se,sada ima 5god i visoka je 120cm.Povukla je na tatu on je 190cm.Kada sam polazila u orvi razred bila sam prava minijatura 110cm i imala 15kg.Bila sam pretposlednja u nizu kada kada nas postroje pa sam se tesila "uh dobro je nisam ja najmanja" hah:D

Tasa021 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe su savitljive, sklupcaju se :lol: u sustini i jeste jako bitan obim glave, to ako prolazi, super. J je imala 34, D 36. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam koliki je obim imala O. Ja bih sada malo odspavala rado ali ona nema sanse,igramo se,a meni oci na pola koplja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Potterboater, raduje me sto si dobro :). Samo opusteno i polako, bez panike i panicnih radnji :D.

Vaistinu se rodi! Mir Boziji svima koji danas slave rodjenje Hristovo :).

Ja sam danas, ceo dan, bila postedjena i izmedju obroka, odmarala uz knjigu "sta ocekivati u prvoj godini" :babymommy:

Potterboater i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter,ne sekiraj se,to je zbog pritiska bebe,prodje sa porodjajom.

Mi smo dobro, evo spavao jedno dva sata sada se budi crv.Malo su meni izgleda povelike bradavice a jos on nece da lijepo otvori usta kad treba da doji pa uzme samo bradavicu.Vec su pocele da me bole :(

Jeste,uveliko ga vec zovemo Ahmed :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sretan Bozic svima koji slavite :)

Znaci nisam jedina mala trudnica ovde prosto se pitam gde ce se smestiti beba od 48-50cm.Moja sestra je nesto malo vislja od 150cm,beba joj je bila na rodjenju 51cm teska 3500 cini mi se,sada ima 5god i visoka je 120cm.Povukla je na tatu on je 190cm.Kada sam polazila u orvi razred bila sam prava minijatura 110cm i imala 15kg.Bila sam pretposlednja u nizu kada kada nas postroje pa sam se tesila "uh dobro je nisam ja najmanja" hah:D

hahahahhaha e pa ja sam imala isto 110cm ali 18kg :).  

JednaHana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hah jeste djetic.Nijeesto visok 185cm,ja sam malecka 160cm.tako da racunam da ce biti do 50cm,ja sam bila 51cm,a svekrva kaze da su i njena deca bila 50-52cm.Nena gde da se smeti da bi se rodilo vece :)

Mislim da je mnogo do podneblja, ne znam ovde nikog cija je beba bila kraca od 50 cm a da je u terminu rodjena. Mada, vi ste na severu pa je mozda drugacije :) Koleginica rodila sina od 63 cm, prvorotka. Ni mm nije previsok, 185,  najnizi je u porodici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moja mrva se rodila sa 49cm i 3300. Svaki uz je predvidjao krupnu bebu, ja vodjena time i savetima drugih kupovala sve od 62 na gore. Plivala je u svemu i nosila iste stvarcice mesecima. Mislim da je jedina beba kojoj se odeca raspala od pranja i nosenja :) Zakljucak - ne bih ja tu velicinu 56 tako lako odbacivala. 

A da, i dragi i ja smo preko 180 cm, svi u porodicama su nam visoki, jedino je sveki malena. I beka ima dugacke noge, ruke, duge prste, opet prognoziraju da ce biti visoka, ali eto, rodila se bas malena.

Izmenjeno od strane Ragdoll85
Zone*, Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene da se opet žalim, malo mi je lošije nego  sinoć, imam strašne vrtoglavice i mučninu, i leđa bole, ali drugih bolova nema. I opet nisam pametna da li da odem do hitne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslusaj iskusnije mame :) i gledaj da se ne forsiras previse. Gledaj da odmaras i da se zaokupis sa necim. Da li si mozda isla u skolicu za trudnice? Pitam zbog kontrakcija, da li su te naucili da pratis porodjajne faze? To sad citam u knjizi i jedva cekam da pocnu predavanja u skolici za trudnice sad u cetvrtak, 11.01. :babymommy:

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise odmaraj,ovi poslednji dani su takvi,najgori.I nije svaciji organizam isti a ni svakii dan stanje isto.Meni se neki dan spavalo previse,neki bilo mukaa,a poneki toliko energije imala da bi po citav dan ponesto radila.Bas taj dan prije porodjaja citavu kucu spremila,ocistila.A ti si se mozda preforsirala danas pa zato.

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.