Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ummu cestitam od srca:wub:

A svima vama srecan Badnji dan i sve najlepse vam zelim.

Ummu, Venera i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto me, konačno! @Ummu, čestitke i od mene :). Uživaj sa svojim sinčićem :babycrib:.

Elem, sad mogu da odahnem, jer sam konačno full opremljena za porodilište :).

Ova je kupovina 100x bila bolja/uspešnija (a samim tim i opuštenija, nekako rasterećenija  i lepša), jer smo samo nas dvoje u njoj učestvovali (čvrsto držim do toga da to tako i treba-svako ko želi da pomogne, materijalno, može, ali da mi biramo šta nama treba).

Mm mi se sav zbunio (bilo mi ga je simpatično za posmatrati) kao da smo tamo ušli prvi put :lol:.
Ovaj put nađoh sve (čak i Chico-ov steznik-što NARAVNO nije na spisku za porodilište, ali sam iskoristila mm-ovu dobru volju da mi isti kupi :P ). Krevet smo odabrali, platili kao i 2 kompleta posteljine (isporuka je za 7-10 radnih dana zbog praznika). Uzeli smo mrežaste uloške (Venera 2 pakovanja od po 20kom.) i gaćice (nađoh ih "iz prve" ovaj put (CARRIWELL pakovanje od 5kom.), prosto mi nije jasno kako ih ne videh prošli put (pretpostavljam da je žurba i negativna opšta atmosfera uticala previše na mene <_<).
Podmetača nije bilo one marke koje smo tražili (šmeknuh na sajtu AKUKU (ili tako nešto :lol:) pakovanje od 6 podmetača), na kraju smo uzeli celo pakovanje od 10 kom,podmetači za jednokratnu upotrebu FLUFSAN BABY 60x90 šarenog dizajna :huh::lol:.

Što se tiče radosnice, odlučili smo da sačekamo šta ćemo (i da li ćemo) od grada da istu dobijemo.
Kupili smo1 patofne (kao čarapice/cipelice. mm im nije mogao odoleti), pakovanje od 10 tetra pelena (lillo&pippo), još 5 benkica (neće da se bace, dve 56, dve 60, a jedna 62) preslatke zekice 2kom, odelce, 2 portiklice, 2 preslatke kapice, 4 švedskih gaća (2 na vezivanje-klasične i 2 na "baba-deda'' style :lol:), pakovanje Jumbo pakovanje Pampers-a od 100 kom. (New baby-dry, cveličina 2)...

Ovoga puta od kozmetike smo uzeli samo originalnu pavlovićevu kremu sa ekstraktom kamilice i sudokrem veliko pakovanje (čuh od sestre da je to ubedljivo najbolja krema protiv ojeda). 

E, da, što se tiče prijave za druženje trudnica, devojka na kasi mi je samo uzela ime, prezime i br.telefona i to je to :huh:.
Da li se ti, Nan, do kraja prijavila ili me ostavljaš da idem sama? :(

Danas sam oslobođena kuvanja i spremanja, idemo kod svekra i svekrve na 2 dana (ko preživi pričaće B):lol:). Inače mi živimo sami, doduše to nas košta poprilično-ali moj mir nema cenu :P.

P.S. Hvala vam svima na jučerašnjim rečima kako podrške (razumevanja), tako i utehe :).

Ljubim vas sve :wub:

Potterboater, leni i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Ummu, cestitam od srca:wub:

Nek je zdrav i veseo mali gospodin:babycrib:

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tašo ti si se opremila kao da će zaratovati, gdje si ulovila takvog muža da ga i mjenjam sa ovim svojim. Ja ne smijem ni spomenuti da sam mu samo jedno odijelo za "kad izađe iz bolnice" kupila. Ostalo sam dobila, i to brdo što novo što korišteno. Oprala, ispeglala, složila i ormarić njegov pun. 

Ja sam danas kao pas umorna, sad sam sjela ako se ne porodim noćas dobro je. Leđa me otkidaju, kad sam konj. Sve da mi je stići, a sama. Ali uspjela sam sve, a tek je 5 sati:baby:

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, najmanje ce ti trebati vel.56 za bebu. Ja uvek uzmem vecinu stvari 62. A za 60 ne cuh jos.. vel.za decu se povecavaju za 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tasoo pa odlican shopping! Posle svadje  sve je sladje ;)

Javices utiske za steznik. Ovaj put necu prepustiti sve slucaju:lol:

Do kad su prijave u Aksi? Skroz sam smetnula sa uma prijavu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si se bas opremila :)

Nama je jos rano ali vec gledamo sta cemo i kako da kupimo.Nesto cemo novo a nesto korisceno.S'obzirom da se doktoru ucinilo da je video decaka ceka nas kupovina ako bude devojcica bice nam lakse jer imam od sestricne dosta toga sto mogu da iskoritim Nisam ja videla 60vel.A velicinu 50 jesam i ne znam za koliko je to meseci?Jel to od 0-3 ili za bebe rodjene u 7 mesecu?:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si se bas opremila :)

Nama je jos rano ali vec gledamo sta cemo i kako da kupimo.Nesto cemo novo a nesto korisceno.S'obzirom da se doktoru ucinilo da je video decaka ceka nas kupovina ako bude devojcica bice nam lakse jer imam od sestricne dosta toga sto mogu da iskoritim Nisam ja videla 60vel.A velicinu 50 jesam i ne znam za koliko je to meseci?Jel to od 0-3 ili za bebe rodjene u 7 mesecu?:huh:

50 je za manje bebe. To ti je u skladu sa cm. Moja prva beba je imala 51 na rodjenju, druga 52. Ali bude normalno i da se rode manje. Ali kada im stavis pelenu pa jos siroki povoj ko koristi, treba ti minimum vel.56. i to nose kratko pa predju na 62

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Maki na odgovoru.

Ja bi se orjentisala po mesecima kako i pise na stvarima recimo 62vel pise 3-6m (ako se ne varam) al eto kad se napuni pelenama bude do 3m ustvari.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Taso, najmanje ce ti trebati vel.56 za bebu. Ja uvek uzmem vecinu stvari 62. A za 60 ne cuh jos.. vel.za decu se povecavaju za 6

Onda sam nesto permutovala, garant :lol:. Znam da sam, po savetu zene koja tamo radi, kupila dve velicine vece od najmanje (56).

@nanchika88, ne pise nista konkretno do kad, samo da je br.mesta ogranicen. S tim u vezi, mislim da me je zabelezila jedinu za predavanje. 

Izmenjeno od strane Tasa021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je super po cm da se orijentisem jer su drugacije bebe, msm drugacije napreduju. D je jako brzo dosao do vel.74 npr, a J je trebalo vremena. Eventualno cu bebcu za izlazak iz porodilista kupiti 56.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. I ja bih uzela 56 za izlazak npr . Ne treba gomilati gardetobu dobice tonu 69,74 npr. 62 uzeti malo vise i to bodica u veeelikim kolicinama.

Narocito ko ce u letnjem periodu da se poradja. Samo bodic celo leto cemo da nosimo...

Taso,nasmeja me:lol: Ti jedina:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. I ja bih uzela 56 za izlazak npr . Ne treba gomilati gardetobu dobice tonu 69,74 npr. 62 uzeti malo vise i to bodica u veeelikim kolicinama.

Narocito ko ce u letnjem periodu da se poradja. Samo bodic celo leto cemo da nosimo...

Taso,nasmeja me:lol: Ti jedina:lol:

Vi letnje mame :babymommy: mi ipak moramo imati odecu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idite bre zene, lako je vama da se sa nama, prvorotkama, salite :lol:. To sto mi pojma nemamo :D, to nema veze. Da ste mogli da me vidite u razgovoru sa zenom koja tamo radi :lol:, mislim da se svo uzdrzavala da ne prsne od smeha :lol:.

Videcete vi kad se mi "isporadjamo" po 2 3 puta :babymommy::baby::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Maki na odgovoru.

Ja bi se orjentisala po mesecima kako i pise na stvarima recimo 62vel pise 3-6m (ako se ne varam) al eto kad se napuni pelenama bude do 3m ustvari.

 

Moram te pitati je li ti muz Cg? Sad ce smesno da zvuci ali ovde je, zbog vece prosecne visine zena i muskaraca, i prosecna duzina beba veca. Raspitaj se u okolini. Moja su deca bila duga 58,57 i 56 na rodjenju a ja nisam previsoka-1,70cm. Kad sam zvala kumu u Ns, posle prvog porodjaja, pitala me je da li sam dobro razumela babicu :D Njena cera je bila duga 48.

Nije zgoreg znati zbog kupovine :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram te pitati je li ti muz Cg? Sad ce smesno da zvuci ali ovde je, zbog vece prosecne visine zena i muskaraca, i prosecna duzina beba veca. Raspitaj se u okolini. Moja su deca bila duga 58,57 i 56 na rodjenju a ja nisam previsoka-1,70cm. Kad sam zvala kumu u Ns, posle prvog porodjaja, pitala me je da li sam dobro razumela babicu :D Njena cera je bila duga 48.

Nije zgoreg znati zbog kupovine :) 

Moj mm je 1,97cm, a ja 1,82cm. Vodim poreklo iz Cg. Nemoj mi reci da cu sve kupljeno morati odmah da prosledim dalje? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca rodjena sa 50cm i 51cm i velicina 62 im bila super, maaalo komotnija. Na odeci koju moja curica sada nosi pise da je 6-9 meseci, a ona uskoro puni tek 4... Moj savet mamama koje su neiskusne je da kupuju odecu bez stopica, jer se to jaaako brzo preraste. Neke pidzamice je obukla dvaput i cao. A beba uvek mora imati potpunu pokretljivost, dakle uvek mora da moze da ispruzi nogice, ne sme nista da je steze i da bude kratko. 

E da, i velicine se razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca, ali za to cete vec uci u stos s vremenom.

Tasa021, MakiJana, leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Vojvodjanka mala 166cm ,mm je Vojvodjanin 180cm. Cera nam je niska ,rodjena sa 48cm :lol:

Taso,menjaj. Saaalim se,ma iskoristices ti to. Moja O je dobila dva bodica iz Zare ja ne znam ono je premalo. Nikad ih nije obukla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu, cestitam! :wub: 

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu, sve cestitke..brzo si se porodila i hvala na opisu porodjaja, i moj je trajao kratko ali nekoliko momenata je bilo bas bas bolno..ali opet kad ide brzo, lakse se povrati snaga..

I mi smo sve 62 br. imali, jedan bodic od 56 i to sam greskom uzela, bio mu vec taman. A leti je to stvarno milina , samo bodic i mazuljanje:wub: joj jedva cekam. A velicine sam tek posle naucila:D jos sam jednom prodavacicu u c&a pitala jesu samo kod njih takve velicine , pre nisam ni znala. Sada imamo svega, a ako bude roze svakako cemo jos kupovati.

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mm je 1,97cm, a ja 1,82cm. Vodim poreklo iz Cg. Nemoj mi reci da cu sve kupljeno morati odmah da prosledim dalje? B)

Taso :D sanse su vise nego velike :D Ali zivite u Vojvodini pa se uzdamo u tlo umesto u poreklo :D Ali ako si sacuvala racun menjaj za vece :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ummu cestitam :wub: 

Izmenjeno od strane leni
Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Vojvodjanka mala 166cm ,mm je Vojvodjanin 180cm. Cera nam je niska ,rodjena sa 48cm :lol:

Taso,menjaj. Saaalim se,ma iskoristices ti to. Moja O je dobila dva bodica iz Zare ja ne znam ono je premalo. Nikad ih nije obukla.

Moja najstarija cera puni 11 i visoka je 162. A jos ni u pubertet nije usla. Kad pitaju na koga je, kazem "na mene" :D 

 

Ummu, nanchika88 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso :D sanse su vise nego velike :D Ali zivite u Vojvodini pa se uzdamo u tlo umesto u poreklo :D Ali ako si sacuvala racun menjaj za vece :) 

Uz racun moze da se menja velicina? Dobro je da si mi rekla, taman sam mislila sutra da ih operem sve :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.