Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni je za gorusicu spas bio Rutacid i Donat voda

Rupurut ima uzasan ukus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je donat uzasan ukus ispovracam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za gorusicu imaju i one Gastrogard.I te su dobre.I Rupurut su za gorusicu al ne znam kakve su,nisam ih pila.

Ja otvorena 4prsta,kaze dr ctg dobro sve ok samo oskudna plodova voda.Bolovi su mi tek sad krenuli,nadam se da cu se poroditi do sutra.

:babycrib:

juhuuu drzimo palceve..koje porodiliste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu, mislim na tebe! :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzimala Persil sensitive i chicco omeksivac. Od prvog dana,ali u malim kolicinama.

Sve umereno i sve ce da bude super! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa..slabo sam u toku. Ako mozes javljaj kako ide...:wub:

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno Ummu i od mene, da momčina dođe kući brzoo:wub:

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste osetie pokrete svojih beba? Ja sam to sve zaboravila kako ide i kada :lol:

Potterboater i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu srecno!

Neco, ja sam u trecoj trudnoci povracala do 5. meseca, i to tako da mucnine pocnu oko 4-5 popodne a zavrsnica bude oko 9 uvece, brrrr. Mislila sam da nece nikada proci, smarala sam svakodnevno zene na forumu :D I bila sam otrov zivi :D Secam se da me je jedna drugarica tesila sa "zamisli da moras da odrzavas trudnocu", a ja odgovorila "a zamisli da nemam nogu". Uzasna sam bila, i fizicki i duhovno :D Ali kad je proslo, nije mi niko mogao stati na put :D 

Mantraj "jos samo 2 meseca, jos samo 2 meseca" :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahhaha hocu vala...ja mantram jos 2 nedelje jis 2 nedelje al dzaba...jaooo samo da mi to prodje. Smara me jer znam da me to posle opet ceka pred kraj

Potterboater i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, sta bi @Bole cole sad sa onom tvojom mirnocom od juce? Hahahaha, podsecas me na mene :). Ne zameram nista, naravno, no mi je simpaticno :angel:

hahaha pa vidim svi mi kazete vreme je pa reko ajde bar nesto da mi bude lakse :rolleyes:

nanchika88, Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu srecno :babymommy: javljaj kakav je treci porodjaj :lol:

Za kozmetiku sam pisala, na zalost samo mustela nam odgovara, jako osetljiva koza. Ali pre porodjaja kupim samo bebi sapun i pavlovica. Sada cu Sudocrem, jer i za D to koristim. A videcu kakvu kozu ce imati bebac ali ne nadam se mnogo. Oboje mi imaju istu pa kontam I treci ce.

Podmetace za krevet ne zaboravite. Nosila Sam ih i u Betaniju i u Zr porodiliste, bili su neophodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plavi poklopac.

I ja sam weledom zadovoljna, a koja krema tacno kod padova?

Nama je pupak 20-ti dan otpao, vec sam se brinula mada je lepo izgledao, meni su rekli samo mlaka voda i sterilne gazice , po potrebi ocistiti i sve je bilo u redu. 

Draga Venera,

za padove koristim Weleda Arnica-Salbe Anthroposophisches Arzneimittel (ovo je na Nemackom) moze se naci u Srbiji u radnjama D&M.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Venera,

za padove koristim Weleda Arnica-Salbe Anthroposophisches Arzneimittel (ovo je na Nemackom) moze se naci u Srbiji u radnjama D&M.

Ta krema smanji otok ili sta? Moji hvala Bogu ne padaju puno... Ali nije na odmet znati

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha i mene zanima koja je ta krema "za kad se udari " :lol:... Nisam gledala ni taj gel, jel to kao pasta ili samo za nicanje zubica? Mi koristimo neku Alverde pasticu... Gledam sto je moguce prirodnije stvari da koristim... 

Za zubice je u pakovanju kao pasta,ali je gel koji se maze ujutru i uvece na desne.Ne ispira se i nije stetna za bebe.Ja sam ga koristila dok nisu svi zubici nikli.Stvarno sam zadovoljna.Posto nisam bila sigurna da li sadrzi neke anestetike taj gel sam koristila od prve godine,a ovaj biljni gel sto sam koristila skoro od rodjenja ne mogu da pronadjem nigde kako se zove.Najverovatnije cu ga dobiti u bolnici tek kada se porodim.

Odgovorila sam Veneri za ovu kremu za padove Weleda Arnica-Salbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu srecno i da sve lagano prodje:)

Mislimo na tebe i cim se oporavis javi kako je sve proslo.

Ja sam u prvoj trudnoci pokrete bebe pocela da osecam posle 24. nedelje.A sada nosim blizance i povremeno osetim kao leptirice u stomaku kada legnem na levu stranu i kada pijem hladnu vodu (koja mi jedino prija).Ipak je jos rano da se osete pravi pokreti,ja sam 13+5.

Ja sam pre nekih godinu dana pocela da koristim Mustela mleko za ciscenje koje se ispira i koje je inace za celo telo bebe,ali ja sam lujka pa koristim za moju malecku samo kada se kupa za intimne regije i super je.Weledinu kremu za presvlacenje (intimne regije) koristim samo uvece posle kupanja kada joj stavljam pelenu.Poslednjih sest mesecu samo nocu dok spava koristimo Pampers,a preko dana koristi toalet.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta krema smanji otok ili sta? Moji hvala Bogu ne padaju puno... Ali nije na odmet znati

Otok se i ne pojavi uopste a ni modrica i ublazi bol neverovatno.Cim namazem posle par minuta je sve kao da se nije ni udarila.

Venera i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Par sati me nema i odmah imam da iščitavam strane i strane :lol:. VolEm kad ste mi aktivne (jel tako @nanchika88? :P). @Ummu, želim ti lak i brz porođaj, javi kako je prošlo :wub:


Elem, pohvatala sam sve savete, ali odlučila da osim osnovnih stvari (koje mi trebaju za porodilište) + krevetac (pult, 2x posteljine i dušek) i pavlovićeve i sudokrem-ništa više ne kupujem (ioako sam kupila tone i tone već :lol:). 

Drago mi je, žene, da smo i @Bole cole "naterale" da kupi osnovne stvari :lol:. Trebalo bismo da odemo do Akse danas, ali mi se mm nešto naljutio, pa se nadam da ću da ga "umilostivim" do posle ručka.

S tim u vezi, ne znam za vas, ali ja poludim kad se on naduri zbog nekog mog komentara/postupka ili sl. (uglavnom zbog sitnica) i tako je u stanju da se duri i ljuti po par dana-širi mi tu negativnu energiju i ćuti- meni dođe od muke da puknem (ili da se derem na sav glas ili da plačem). Ne znam koliko je to (i da li je uopšte) posledica hormona, ali bih ponekad stvarno volela da me to toliko ne pogađa ili da iskuliram. Emotivno me iscrpljuje... Eto, izjadah se vama i baš mi je lakše :lol:

Dacha76 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mm i ja se posvadjamo i zavrsimo sa tim:lol: nema kod nas cutanja i durenja.. i volim sto je tako..

Nan, prva tr pokreti oko 20., Drugs oko 16, treca ok 23,24. Treperenje i ranije, ali prve snazne udarce tako...

Izmenjeno od strane MakiJana
Potterboater i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Venera,

za padove koristim Weleda Arnica-Salbe Anthroposophisches Arzneimittel (ovo je na Nemackom) moze se naci u Srbiji u radnjama D&M.

Pretpostavila  sam da mislis na arnicu, mnogo dobra , imala sam ali neku obicniju iz dm, steta sto za zubice nisam od welede uzela ,nije mi uopste palo na pamet a imali smo od prvog do zadnjeg sa izbijanjem problema, koristili smo nesto sto nam je pedijatrica predlozila,osanit.  I steta sto ovde nema mustele,bili smo na poklon dobili par proizvoda i mnogo mi se svidela. Ima i avene na bazi termalne vode isto super ali skuplji su.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kad ste osetie pokrete svojih beba? Ja sam to sve zaboravila kako ide i kada :lol:

I ja sam jutros o tome mislila, u drugoj se oseti malo ranije ili? U prvoj pa oko 18-te nedelje sam osetila.

I kod nas kao kod MakiJana nema durenja na duze..Tasa koliko ste dugo vec zajedno ili je do karaktera? 

Znaci cekamo Ummu sa vestima pa onda nasu Potter da krene polako:P:)

Izmenjeno od strane Venera
Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Taso nisam ni juce kupila :huh: taman se spremila da krenemo kad ono najavljuju nam se gosti i tako odlozimo za danas. Pa sad pravim spisak ovo sto ste mi rekle da kupim. Eto kako se ne da :rolleyes:. Elrm koliko kojih pelena kupiti za pocetak?

 

 Sto se tice svadja sa mm mnogo je tolerantan mada ja nisma toliko napeta. Ali dodje mi nekad da mi sve smeta bez razloga ali on samo cuti i sutradan mi kaze da znas da sam sad ovakav zbog trudnoce ali nemoj ovako i posle da se ponasas necu moci da cutim i tad :D. A inace mi smo u vezi 10 god bukvalno od skolskih dana, zajedno smo rasli pa smo dosta i slicni i odlicno se znamo tako da cim me pogleda zna sta treba :rolleyes:

 

A sto se tice pokreta bebinih ja sam oko 20.ned osetila onako da sam bila sigurna da je to to. Ranije nista

Izmenjeno od strane Bole cole
Potterboater i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tasa koliko ste dugo vec zajedno ili je do karaktera? 

Malo. Godinu i malo jace. Malo smo pre toga ziveli zajedno. Jos se prilagodjavamo jedno drugom. Sve je teze od kad sam trudna, jb ga, valjda sam manje tolerantna i ganjam sve po svom. Ima tu svega. Plivamo zasad B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Bole cole, ne da ti se B). Mi smo se odlucili za ceo paket Pampers-a, nece se baciti :babymommy:

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.