Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma ja rukama ne dam da mi se približi a kamoli da navlači nešto. :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom mi je radna kolegica pricala kako je imala cvorice od previse mleka a beba nije mogla izvuci i onda joj muz pomogao, mislim sto da ne..opet sad imaju pumpice itd. a pre porodjaja ne vidim svrhu, mada nekome  krene mleko jako rano da curi vec od 6-og meseca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok je to kad beba dodje pa da se poveca produkcija (iki uopste da krene) mleko, u slucaju zacepljenja i upale mlecnih kanala ali u napred to raditi je ludost... A ne daj Boze da vas zapati mastitis muzevljeva masaza i i izvlacenje je spas jer retko koja od nas ima toliko snage (mentalne) da sebe povredjuje masiranjem (boli,  jako boli ali se moraju kvrzice razmasirati) a oni su uz veci deo dana i nocu i mogu da nam pomognu jer drugacije beba nece uspeti da izvuce to mleko...a to mleko od 6.m je kolostrum ali u jaakoo malim i zanemarljivim kolicinama... Kad se beba rodi onda krece tek prava stvar. 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, jeste to taj, sa yt prvi link, ima vise casova, pa pogledaj. Javi utiske.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bas svrbe grudi,ovo je haos... Drapam se kao buve da imam :lol:

Isla sam po Femibion 2  wuhuu ! 

Inace ,zene, ja ne znam jesam li smela tako ali... Ne stavljam Utrogestan ujutru,vec samo uvece nekih 7 dana sigurno i ne vidim nikakve promene... Recicu dr sledece nedelje ..

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj i mene su svrbele bas. Samo ih mazi. Rastu grudi pa mora ;). Zene kazite mi gde je sta najbolje kupiti. Sta da kupim od kozmetike za bebu, koju lanolinsku uzeti za bradavice itd. Svaki savet dobrodosao 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja bih od kozmetike Chicco ili Sebamed,u apoteci npr. 

Lanolinsku cu babylove iz dm-a. Ne daju mi se pare na Multimam. Komprese cu multi mam.

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lanolin DMov, imala i multi mam ali ne vidim razliku osim u ceni... Kozmetika za bebu sto manje za pocetak jer ne znas kakvu ce kozu imati. Po meni je sasvim dovoljno (bez sale) za pocetak sapun (ili deciji domaci proizvodjaci, ili sebamed ili prirodni poput welede), pavloviceva (ja koristim originalnu, nzm kakve su zamene) i vlazne maramice jer ces njih koristiti u porodilistu (msm ako si za varijantu da ih inace ne koristis, trebace ti tamo i kad ides negde). Ako vas kontaktira patronazna pre porodjaja pitajte sta za pupak da kupite jer svaka trtlja svoje... Ja sam za porodiliste morala da kupim oktanisept a patronazna je trazila zuti prasak za kucnu negu pupka. Sto se tice kremica i onako se prvih dana ne preporucuje tretman tela beba (pa ni kupanje cak) a kad dodjete kuci patr. ce vam reci u kom smeru ide tip koze npr. Mi smo T mazali 2x po dolasku kuci 1x pavlovicevom a 2.x maslinovim uljem, jer je kao prenesena beba imao "prezrelu" kozu i ljustio se strasno. Mozda evwntualno bebi puder zbog ojeda ali to isto mozes kasnije...  Posle se ispostavilo da ima divnu kozu koja ne zahteva dodatno mazanje jedino mu ja ponekad ubacim bademovo ulje u kupku.  Dobijali smo razno razne kreme za telo, pudere, kupke i sampone i nije da sam odolela da ih ne probam ali iskreno osim mirisnog efekta nista nismo postigli...osim sto smo kozu napunili hemijom. 

A kupovala sam ugl. U DMu ili najblizoj apoteci. 

Da ne zaboravim kompresice za pupak, one male sterilne 5x5 mozete kupiti za pocetak 5 kom, koliko se secam 1x dnevno se menjaju tako da je to za 5 dana nekom pupak jos u bolnici otpadne a svakako u svakoj apoteci ih ima... I mozda fizioloski u ampulicama par kom jer ugl bebe malo sline pa da imate pri ruci za ciscenje nosica. Eto ja sad ispisala sto sam se setila. Sebi kupute baar 30 kom ulozaka minimum, da pregrmite 2 dana (mozda potraju nesto vise ne secam se tacno ali menjaju se bas cesto). I bar 4 para mrezasrih gacica u bolnici, mada kod nas brane da se nose ali brt kud da nunas, nosas bebu i da drzis ulozak nogama...

Jis nesto cega se nismo dotakli uopste cini mi se. Prasak i omeksivac za ves. Prasak bebeci neki ali uvek manja kolicina od preporucene, pozeljno je i dodatno ispitanje. A ako moze za pocetak bez omeksivaca. Znam da deluje da pametujem, ali samo zelim da vam ukazem na kolicinu hemije kojom bombardujemo ta mala osetljiva bica. Bice kad i za omeksivace i kremice, pustite na miru njihovu neznu, barsunastu i jedru kozu bar u pocetku... A kao zamena za omeksivac sam koristila alkoholno sirce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaa vam puno. Mnogo ste mi pomogle. Idemo do grada sad pa bih da kupim sve to sad. Samo sto se tice pavloviceve vidim ima neka sa ekstratom kamilice i jos neka pa koju od njih. A takodje sta mi je potrebno za bebca za oblacenje da kupim sve sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaa vam puno. Mnogo ste mi pomogle. Idemo do grada sad pa bih da kupim sve to sad. Samo sto se tice pavloviceve vidim ima neka sa ekstratom kamilice i jos neka pa koju od njih. A takodje sta mi je potrebno za bebca za oblacenje da kupim sve sad

A, sta bi @Bole cole sad sa onom tvojom mirnocom od juce? Hahahaha, podsecas me na mene :). Ne zameram nista, naravno, no mi je simpaticno :angel:

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlovicevu onu obicnu pise originalna, tu su nam jos u skolici preporucili pa ja druge nisam isprobavala ne znaci da nisu dobre... Ova nije bas mirisljava :) 

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da preporucim meilab kremu za guzu, zove se baby skin i ima je u vecim marketima. Odlicna je, meni bolja od pavlovica cak, a bar duplo jeftinija. Mislim da pavloviceva naplacuje ime. Pa eto, ako naletite, da znate da je ovo skroz ok zamena.

neca79 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaa vam puno. Mnogo ste mi pomogle. Idemo do grada sad pa bih da kupim sve to sad. Samo sto se tice pavloviceve vidim ima neka sa ekstratom kamilice i jos neka pa koju od njih. A takodje sta mi je potrebno za bebca za oblacenje da kupim sve sad

Ta sa kamilicom je od 3g. pise na njoj, a ja sam toliko pocela da cenim sirce, on nam je dezinfekcija za sve igracke pored vesa..i nista se ne oseti za par minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta sa kamilicom je od 3g. pise na njoj, a ja sam toliko pocela da cenim sirce, on nam je dezinfekcija za sve igracke pored vesa..i nista se ne oseti za par minuta.

jel plavi ili zeleni poklopac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta je ovo..jedan dan sam ok..drugi se raspadam..pre podne budem ok a uvece rastavljena od zivota. Danas su mi k9nacno u apiteci prodali rupurut da imam za noc. Danju mi je ok ali po podne krece mucnina i gorusica kao porucene..

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neca kao da sam ja pisala. U utorak bila kao polumrtva, jedva disala. Juče mi bilo super,  i evo večeras ležim i jaučem sve me boli, sinusi, glava leđa.<_<

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

One jake mucnine tokom celog dana su prosle a mislim i da je utrogestan velikim delom pogorsao stanje. Sad ga stavljam vaginalno uvece..

Jos se hvalim danas kako se sjajno osecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da..18.1 imam dabl test u frontum jedva cekam da vidim bebicu. Dabl kao dabl mi ne znaci nista ali imaju bas dobar uz. 

Jel neko radio dabl u frontu? Zaboravila sam kako bese ide prvo krv pa uz po podne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za bebu koristila samo Weledine proizvode od samog pocetka i nije imala nikakve reakcije.Vlazne maramice za presvlacenje nisam koristila,vec pamucne tufere umocene u mlaku vodu.Vlazne maramice sam koristila kada smo putovali i imala je grozne osipe i crvenilo od njih pa sam i za putovanja presla na tufere.

Za negu grudi i bradavica nisam koristila nista,zato sto nisam imala nikakvih problema,mada sam kod kuce imala lanolin weledin i od nekih drugih proizvodjaca.Posto mi nista nije bilo potrebno sve sam dala mojoj snaji.Nisam imala problema sa curenjem mleka izmedju podoja tako da ni za to nista nisam koristila.

Samo sam koristila Weleda ulje za trudnice protiv strija za grudi,stomak i butine 2 puta dnevno i to mi je pomoglo jer nisam dobila strije.To i sada koristim u ovoj trudnoci.

Za zubice sam prvo koristila neki gel na biljnoj bazi do godinu dana,a posle sam presla na weledin gel za zubice i mi nismo osetili kada su joj izbijali i rasli isti.

Takodje i sada koristim weledinu kremu kada se udari,posebno kada padne na glavu nebitno odakle i gde (od rodjenja pada na glavu sa kreveta ili stolica i to obicno na parket...) zato sto je super i brzo deluje.Moja malecka mrzi kada joj stavljamo ledenu oblogu kada se udari i samo trazi ovu kremu.

Naravno ovo sve je nama odgovaralo,mislim da ipak treba isprobati proizvode raznih proizvodjaca dok ne nadjete ono sto vama i vasim bebanima odgovara.

A za pupak su mi sve dali u bolnici tako da nisam morala da brinem za to.Ja sam imala srece da je mojoj maloj otpao pupak na putu od bolnice do kuce i vec sutradan je dosla patronazna i objasnila mi je kako da koristim ovo sto su mi dali u bolnici.

 

miliccam, Zone*, Bole cole i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel plavi ili zeleni poklopac?

Plavi poklopac.

I ja sam weledom zadovoljna, a koja krema tacno kod padova?

Nama je pupak 20-ti dan otpao, vec sam se brinula mada je lepo izgledao, meni su rekli samo mlaka voda i sterilne gazice , po potrebi ocistiti i sve je bilo u redu. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta je ovo..jedan dan sam ok..drugi se raspadam..pre podne budem ok a uvece rastavljena od zivota. Danas su mi k9nacno u apiteci prodali rupurut da imam za noc. Danju mi je ok ali po podne krece mucnina i gorusica kao porucene..

Joj isto tako, nekad pre podne super a poslepodne se raspadam..kad ce ovo proci vise. A zasta je taj rupurut? ja zvala mog dr. kaze ne sme nista propisati, jedino ako povracam da me uputi na infuziju..a ja ne povracam vec me mucnina ugusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za gorusicu imaju i one Gastrogard.I te su dobre.I Rupurut su za gorusicu al ne znam kakve su,nisam ih pila.

Ja otvorena 4prsta,kaze dr ctg dobro sve ok samo oskudna plodova voda.Bolovi su mi tek sad krenuli,nadam se da cu se poroditi do sutra.

:babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu:wub: divno! Da sve prodje brzo i lako!  

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha i mene zanima koja je ta krema "za kad se udari " :lol:... Nisam gledala ni taj gel, jel to kao pasta ili samo za nicanje zubica? Mi koristimo neku Alverde pasticu... Gledam sto je moguce prirodnije stvari da koristim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.