Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Citala sam bas da se sto manje ponese, osnovno a kasnije se vec moze doneti ostalo. Jer ipak tu torbu moramo same da unesemo. Pa sad kad smo vec kod torbe. Imam jednu Nike veliku sportsku da li bih mogla u nju spakovati sve. Ne znam kakva torba treba da bude vec za porodiliste :D. Uglavnom svi su mi rekli uloske i gacice mrezaste, spavacica, bademantil, pat majica duzih, peskire, kozmetika, benkice, pelene svedske i pampers, pavloviceva i u sustini ostalo ne mora odmah. Pa racunam to cu kupiti za dan sve i spakovano. Ne znam ni sama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila kao Bole Cole, sve opusteno, i bila sam u tom fazonu neka ga jos malo u stomaku , a i svi mi govorila da cu preneti.. i kad sam torbu jedno vece spakovala sledeci dan se porodila (pet dana pre termina), mislim da ovaj put necu tako opustena biti, a imala sam spisak za svaki slucaj , a i nisam previse nosila..

Potter tebi se bas priblizilo..jos malo.. 

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna nova godina drage moje! Zelim vam sve najlepse :-)

Elem, videh da se pise o novom zakonu pa reko da saopstim da se nece primenjivati sigurno do jula meseca, odnosice se na decicu rodjenu posle datuma pocetka primene i primace se jednokratno. Radih tamo do pre par meseci pa sam pitala za info iz prve ruke ^_^

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila neki sampončića i ulja, iako znam da mi neće odmah trebati i sve ih otvorila, joooj. I tako kad god uđem u sobu ja u ormar i mirišem i za poslom onda. A o odijelu da ne pričam, milion puta razmotam male stvarčice i onako gledam icl razmišljam kako čovjek od tako malog izraste u čovjeka od 75 kila.:wub:

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila neki sampončića i ulja, iako znam da mi neće odmah trebati i sve ih otvorila, joooj. I tako kad god uđem u sobu ja u ormar i mirišem i za poslom onda. A o odijelu da ne pričam, milion puta razmotam male stvarčice i onako gledam icl razmišljam kako čovjek od tako malog izraste u čovjeka od 75 kila.:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera ludim, plačem, pjevam, sve u 5 minuta razlike.:wub:

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter verujem, rodice se bebica ali rodice se i mama..hormoni si to, postat ces prava lavica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter verujem, rodice se bebica ali rodice se i mama..hormoni si to, postat ces prava lavica..

Joooj da znaš koliko je ovo lijepo sad bih te izljubila da smo blizuu. :wub::wub:

 

 

P.S. Ja napravih belaj, pa ako neko zna neka obriše jednu kopiju poruke, ja ih 3 poslah kako ne znam.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole,ne zaboravi podmetace,da ppsteljina uvek bude cista,dokumenta,  lanolin komprese npr.

Vi sto cete mi u junu biti sapatnice videcete frku i paniki :lol:

Tasa021 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da i to. Uglavnom nije strasno. Iskupujem to caskom. A posle za kuci cemo lako mm uvek moze da trkne da kupi sta zatreba i bake i deke ce kupiti svasta. Najbitnije mi je to za torbu i krevetac da uzmemo sad pa cemo lako dalje samo da sve prodje kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u porodilistu sve se pakuje u kese, tako da sam ja u veliku kesu osnovno stavila, posle muz done sta je jos trebalo. Frka je uvek kada ides da se porodis, svaki sledeci put sve veca, bas zato sto znas sta te ceka. A svaki porodjaj je individual, tako da samo hrabro, bice ok Potter. Ja sam prvo dete prenela dva dana i cinilo mi se kao vecnost, posebno jer mi je dr od pocetka tr govorila da je beba veca i da ce ranije. Drugo sam rodila nedelju dana ranije, isto veca beba od pocetka bila. E sad je bebac manji, pa racunam nedelju dana kasnije, tako dr kaze.

Za novi zakon cu vam pogledati. Secam se da sam za prvo dete dobila iz tri Dela, od Republike, Pokrajine i grada. A nisam citala novi zakon jer me ne zanima mnogo ali pogledacu pa javljam.

Uvek sam uzbudjena oko kupovine za bebu, sada imam vecinu stvari pa opet planiram kupiti svasta :rolleyes:

Tasa021 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :), nadam se da ste mi od jutros sve fantasticno osecate :babymommy:.

Ajde @MakiJana pogledaj, necu danas stici, a zivo me zanima, organizacije radi. 

Prespavali smo sinoc kod mojih, sad tek stigla u stan. Pogledacu detalnije onaj filmic koji mi je Mardz preporucila, pa cu staviti link ovde, pa koga jos zanima moze da pogleda :)

nanchika88 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,jesi nazla koja bi blizanacka uzela? Jako mi se dopadaju ova tvoja kolica, i da nemam od O,odmah bih ih uzela! Posalji mi cenu,ili napisi ovde pa cu ja ponuditi na par mesta...

I mene jako raduje kupovina za bebu,to mi je u trecem trimestru nekako najdraza aktivnost!

Taso,pogledacu da iscackam filmic kad aednem za komp. 

Tasa021 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro cure,

Evo i nas.

 

Upravo doživjeh neprijatnost pa ne znam šta da mislim o tome. Priča mi drugarica da je njoj muž "navlačio" mlijeko i da je procurilo. Je li to po vama normalno ili ne?

Inače ja sam i danas pod gripom, glava kao balon naduvala se. Vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://www.menda.rs/decija-kolica/maxi-cosi/maxi-cosi-dana-for2-za-dvoje/maxi-cosi-kolica-za-dvoje-dana-for2-black-raven ova cu kupiti. A cena za ona je 25000. Mi smo ih koristili samo 6 meseci i bukvalno su kao Nova. Plus uz njih imam i zastitu od kise, komaraca, suncobran u istoj boji sa UV zastitom, torbu za mamu, tj. Za bebu, ko sta nosi u njoj. Moze biti kolevka i sportsko sediste, plus sto sportsko ima sve polozaje, od lezeceg ka sedecem. Moze se okrenuti ka mami I ka ulici. Ma kolica su savrsena, amortizeri, gume na naduvavanje. Ali D se jos voza u kolicima, pa moram imati za slucaj da i njega i bebu vozim, mi smo puno sami i nece biti lako u pocetku. Plus cu kupiti i ergo da mogu bebu da nosam. Ali bojim se da ce onda i D hteti da ga nosim. Zato kolica trebaju :lol:

Potter kako je navlacio? I kada? Kad je beba stigla ili pre?

nanchika88 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna šta si mislila pod tim "navlačio" mleko? Šta je tačno radio? :huh:
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana Kaže u 9 mjesecu, prstima i ustima. Valjda sam ja staromodna pa mi je to prečudno. A što se tiče porodilišta kod nas mora u torbe. I ne smiješ ni bade mantil, ni čarape ni obične gaće. Ali ja sam sve to ponijela<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jb li ga (da prostite na izrazu), nisam sigurna šta da mislim o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso nisam htjela ni pitati kako i šta, ako mi vjerujes.<_<  

Je li pila koja od vas šta za sinuse, ubiše me?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

MakiJana Kaže u 9 mjesecu, prstima i ustima. Valjda sam ja staromodna pa mi je to prečudno. A što se tiče porodilišta kod nas mora u torbe. I ne smiješ ni bade mantil, ni čarape ni obične gaće. Ali ja sam sve to ponijela<_<

To se ne radi pre porodjaja, jer je prvo mleko, kolostrum najhranljiviji za bebu, prva vakcina sto kazu. A posle, ako zena ima problem, zasto da Ne. Pa to je za njihovu bebu i da pomogne majci. Msm sta se sve radi u seksu, ni ovo mi nije strano. Ali kazem tek kada dodje beba. I naravno ako je u funkciji toga da majci lepo krene mlekce i da moze da hrani bebicu.

E da, gace ti ne trebaju, nece ti ni biti prijatno da ih nosis. Eventualno one mrezaste.

Izmenjeno od strane MakiJana
Tasa021 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Haha ne znam sta znaci navlacio ali bi svakoj mami preporucila prije porodjaja da IZVLACI bradavice,naravno one koje imaju uvucene bradavice ili ravne.Da je meni ko imao ovo da kaze mozda bih i dojila prvo dijete.Zato sam sa drugim bila pametnija i uspesno dojila.A da je cilj navuci mlijeko prije rodjenja djeteta,hmm to mi nema nikakve logike.

Izmenjeno od strane Ummu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi' ja tu nista dir'o:lol:

Mislim muzu ne bih dala da dira:lol:

A posle neka cedi ,to moze...

Maki,extra su kolica,sa svim tim dodacima pa to je super ponuda. Ponudicu bratu i snajki. Ja bih ih oooodmah uzela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi' ja tu nista dir'o:lol:

Mislim muzu ne bih dala da dira:lol:

A posle neka cedi ,to moze...

Maki,extra su kolica,sa svim tim dodacima pa to je super ponuda. Ponudicu bratu i snajki. Ja bih ih oooodmah uzela!

Hvala draga sto ces ponuditi.. jeste, super su kolica, ali mi imamo i kisobran kolica, pa ne vidim potrebu da ova zadrzim, bzvz da mi stoje.

ni ja pre porodjaja ne bih dirala mleko, nemam ni uvucene bradavice, ttako dda nema potrebe za cackanjem :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ak9 dobro shvata sto je navlacio greska je sto je taj kolostrum otisao u djubre a nije ga beba popila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.