Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam imala sekret beicast na vesu, svrbuckalo me je. Samo kad sam se nje resila.  

Ne znam da li smes gynophilus vag.u trudnoci,to je kao probiotik. Najbolje je da odes kod dr.

 Hocu cim se vratim kuci pravo kod doktora.Ako se pojaca oticicu  ovde kod doktora.Slatko slabo jedem al pokusacu da izbacim skroz a sto se testa tice samo hleb jedem u manjim kolicinama.2

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure kako ste izdrzale zadnjih 7 dana do termina? Ja ne znam sama sa sobom šta da radim.:o

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TAsho, posto si ti streber kao i ja, imam da ti preporucim (a i svim ostalim trudnicama) filmic o porodjaju. Zove se Laugh and learn about childbirth i presjajan je, duhovit, veseo, a VRLO informativan. Ja sam ga gledala po vise puta i u prvoj i drugoj trudnoci i tacno sam znala sta me kad ceka. Imate ga na youtube noviju verziju, iscepkan je na vise delova po temama, a mozda na torentima nadjete i stariju verziju, vrlo su slicne.

Wuhu, cim dodjem u stan-trazim ga :). Nacicu ga sigurno. Verujem da ga ima free za download! Ne sumnjam da je barem jednako dobar kao mlecna staza! Wuhu :baby:.

@nanchika88 istaknuto je vec vreme- sva tri druzenja/predavanja su od 16h-18h, koliko sam shvatila u Aksi se odvija sve. S tim sto, ne racunaj me za mart, verujem da cu moci na to drugo 26.02. To so sama svoj gazda (srecom), pa verujem da mozes da se "izvuces" na par sati :wub:

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure kako ste izdrzale zadnjih 7 dana do termina? Ja ne znam sama sa sobom šta da radim.:o

Ja bih na tvom mestu crkla od pozitivne treme, nervoze I iscekivanja. Jesi li spakovana za porodiliste?

Dacha76 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj kad cujem da se neko sprema za porodiliste obuzme me milina neka i euforija..i malo straha...kao da se meni desava. Iskreno sad kad znam da postoji epi i koliko je dobar manje me strah nego pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tasa021 aha. Pa to je ok satnica . Januar verujem da mogu, februar je ok jer je dojenje ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih na tvom mestu crkla od pozitivne treme, nervoze I iscekivanja. Jesi li spakovana za porodiliste?

6 puta je spakujem i prepakujem da nisam zaboravila nešto hahaha. Danas kupila njemu torbu i sve sa spiska prekriženo. Ne znam da li me je strah, ili sam radosna što je toliko malo ostalo.

Kako si ti?

Joooj kad cujem da se neko sprema za porodiliste obuzme me milina neka i euforija..i malo straha...kao da se meni desava. Iskreno sad kad znam da postoji epi i koliko je dobar manje me strah nego pre

Ja sam preplavljena sa 45 vrsta emocija u sekundi ja mislim, hahah. Ja sam bez nje pa šta mi onaj odozgo dadne.:angel:

Tasa021, Dacha76 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tasa021 aha. Pa to je ok satnica . Januar verujem da mogu, februar je ok jer je dojenje ;)

 

Wuhu :baby:. Cujemo se jos za detalje. Mozes se prijaviti preko njihove Facebook str.(pogledaj detaljnije uputstva na linku), a ja cu vec u petak da se licno raspitam detaljnije sta/kako. Nazalost, u martu je dojenje :(, ali vec cu do tad imati prakticnog iskustva, nadam se :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema @Potterboater mesta strahu. Spremnija si ti i jaca nego sto mislis :wub:. I hrabra. Jedva cekam da nam se javis nakon porodjaja. Mislim da ce to proci glatko :). Pozitiva samo! 

Potterboater i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,je l to drugi deo kupovine u petak? ;)

 

Vazi,vazi,sve cu da se raapitam,a ti javi sta su ti rekli u Aksi!

Potter,ma sve ce to da se sredi u glavi. Iscekivanje je naaajgore! Kad je termin? 10.?

Potterboater i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema @Potterboater mesta strahu. Spremnija si ti i jaca nego sto mislis :wub:. I hrabra. Jedva cekam da nam se javis nakon porodjaja. Mislim da ce to proci glatko :). Pozitiva samo! 

Joooj, jedan dan mislim sve je to lako, sve mogu, prava wonder woman, a onda mi dođe kako ću ja to, pa pobogu ni sebe ne znam podnijeti. Haha. Ovaj moj muž valjda i njega sve to drma pa je odsutan, kao da nam nije toliko malo ostalo, pa me i on nervira. Muke moje Sizofove. Kud mi doktorica otišla, sad imam novog doktora ova zadnja dva pregleda, danas mi samo ctg gledao, ne treba ultrazvuk. Ko će im znati. Nadam se da ću vam sve dobro javiti.:wub:

Potter,ma sve ce to da se sredi u glavi. Iscekivanje je naaajgore! Kad je termin? 10.?

11 ali taj ti ne računam, mislim kad srijeda sledeća dođe neću ni spavati.

Dacha76, Tasa021 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se :baby:. Morala sam mm-u da obecam da cu da "smirim hormone" kad kopletiramo spisak za porodiliste! Medju nama, primiricu se do februara, a onda opet krecem  u ofanzivu :lol:. Ko sme ista da prigovori trudnoj zeni? Hahahaha

Pitanjce- da li je neka do sada imala iskustva sa dobijanjem onih 100 000? Da li je istina da se dobila od jednom? I ako da, kad?

Venera, Potterboater i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nacula da tah zakon vazi od 1.8.2018 tako da izgleda za nas nista od toga :mellow:. A da bice odjednom isplacen novac. Sto se tice kupovine ja i dalje nista, nesto sam opustena skroz kao ima vremena i ne razmisljam previse. Kupicu sve za porodiliste u jednoj radnji ono osnovno. Krevetac znamo koji cemo i onda sve mi je kao opusteno i ima vremena :D

Potterboater, Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se :baby:. Morala sam mm-u da obecam da cu da "smirim hormone" kad kopletiramo spisak za porodiliste! Medju nama, primiricu se do februara, a onda opet krecem  u ofanzivu :lol:. Ko sme ista da prigovori trudnoj zeni? Hahahaha

Ja sam bila primirena sve dok nisam dobila uputnicu za porodilište, e onda je sve buknulo:rolleyes: od mirnog knjiškog moljca ja postala aždaja. Šta ću, vadim se na hormone. Gledamo mi sinoć na rts neku akciju, kaže on ajd makar na tv da gledamo kad nema među nama akcije. :D:D

Imaš li još pilića ili je to prvo?

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ce mi biti prvo :babymommy: (ljubi ga majka). Mislim da kad jednom prodjes kroz neko iskustvo, drugi put je lako (tj.lakse).

:huh: @Bole cole nemoj me, molim te, tripovati. Cuh dace se to primenjivati od 01.01. Moram se detaljnije raspitati o tome. By the way, divim ti se na smirenosti. Daj malo meni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha ,Taso, extra strategija. Ja cu od februara lagano da pocnem da gledam neke dekoracije i posteljinice lagano pa od svake plate pomalo. 99% svega imamo. Jos je i O rodjena na leto... Garderobu bukvalno samo za izlazak cu da uzmem i kraj. Sediste i kozmetiku i ja gotova sa opremanjem bebe :lol:

Bole,svaka cast. Ja bih blagi nervni slom dozivela da sam bez torbe za porodiliste u 8.m.:lol:

Potter,ma to je jedan dan muke i posle zaboravis. 

Venera, Potterboater i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da je to od 1.7. Taso,je l se dobija od drzave i pokrajine jos uvek ili samo od drzave? 

E,da,danas sam kucala drugarici spisak za Betaniju. Trebace ti;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je spremila prije 15ak dana haha, proganjali me svi spremaj meni se nije dalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E, @nanchika88 da sam bila pametnija i ja bih tako :(. Ko mi je kriv sad...

Iskreno, nemam pojma tacno. A, gde ste te informacije pokupile? 

Da li zaista sumnjas da ja taj spisak ve nemam? :lol:. Prespremna sam ti ja, ne volim da stvari prepustam slucaju. Sto bi Mardz rekla, pravi streber :lol:

Izmenjeno od strane Tasa021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je spremila prije 15ak dana haha, proganjali me svi spremaj meni se nije dalo.

Onda sam ja stvarno luda... U 30-tu nedelju usla i vec nervoziram :o 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahha. Ovo je moj,licni,kako sam ga sastavila pa sve po kesama rasporedila :lol: 

A pakovala se 10 puta,zaboravila gde mi je sta.ma... Haos! 

Potterboater i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sutra u 40tu ulazim, i mogu reći da mi je tek danas torba kompletna, mama izludila sa mnom. Kad god dođem u posjetu ona pita jesi spremila torbu. 

 

E sad htjela sam vas pitati za savjet, spakovala sam nešto poput putne torbe, nije mnogo velika, za ove veće stvari što mi trebaju u porodilištu. Pa sam mislila da za bebče to malo što nosim spakujem u njegovu torbu skupa sa svojom higijenom, da ne nosim svoju torbu ovu ručnu (dnevnu). Pametno ili ne?

Izmenjeno od strane Potterboater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam sve u jednu torbu pakovala. Ne znam je l to zavisi od porodilista. Bitno ti je da znas gde je sta

 

Potterboater i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika ne može mi stati sve, a i da ne gomilam posle neću znati gdje mi je šta. Samo ne znam žao mi njegovu torbu prljati, pa zato.:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa onda ok ako ne staje. Joj mirisne stvarcice bebece :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.