Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nije odgovarajuca tema ali ako nekog zanima. Odlucili smo da kupimo blizanacka kolica pa prodajem ova.

A za maticne, mi smo platili 1900€

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nemam pojma. Za sad se samo informisem o tome. Ima citav deo u tome u ovoj knjizi (291str.). Nisam pametna. Mm je, po obicaju, to ostavio meni na procenu :lol:. Inace kako vasi mm vama pruzaju podrsku? Mislim, moj je blago nezainteresovan, skloniji da meni prepusti sve (ili barem vecinu), a ne daj Boze da ga cimam da sa mnom cita/gleda/informise se o porodjaju, simptomima istog, laznih kontracija ili dojenja :huh:. Mozda sam samo osetljivija, ali stvarno bi mi znacilo kada bi uzeo vise ucesca u tome svemu. Doduse, icemo zajedno u skolicu za trudnice. I to je nesto...:rolleyes:

Izmenjeno od strane Tasa021
Dacha76, Potterboater i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muzevi su nesvesni... Moj u prvoj trudnoci,kao tvoj sada... Znaci nemaju oni pojma.

Ali videces kad dodjes kuci iz porodiista. On ce ti biti najveci oslonac i pomoc. Mene je moj rucno cedio jer ja nisam imala snage. 

Jesi otljiva,tko sam i ja u prvoj trudnoci. I samo sam mislila da on mene ne razume. Sad me cera opseda sa stomakom i bebom pa mi ne fali :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamice,sadasnje i buduce da vam pozelim sretnu Novu u jos puno novih bebica da nam se rodi.

I mene muci stolica i kiselina,kiselinu resavam bademima a stolicu kalko toliko Donat vodom,pomaze bar pola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je nezainteresovan.Na preglede i svuda gde je trebalo sam do sada isla sa zaovom,poslednji put je i on bio sa nama.Na moje insistiranje jer zelim da i on ucestvuje u svemu da vidi kako sve to izgleda.Bio je odusevljen i nije trepnuo dok je doktor pricao i pokazivao bebu.To ga drzalo nedelju dana.Sada me samo opseda sta bi trebalo da jedem jer misli da treba da jedem za dvoje.Volela bi da prisustvuje porodjaju ali to se nece desiti jer kako kaze ne moze to da gleda kao i vecina muskaraca pao bi u nesvest.

Potterboater i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zatvor muci i mene ali vise me muci sekret.Tema nije aktivna pa cisto usput da vas priupitam.Da li i koliko je sekrt opasan?Do sada sam imala normalan sekret letos sam radila i vag bris 2grupa i papu 2grupa.Od jutros je sekret pojacan.Prvo je bio belicast i vodenjkast a kada sam se oprala ispalo je par komadica sekreta.Ne brisem se vec se perem samo mlakom vodom.Napravila sam gresku nosila sam dnevne uloske i od tad ovo.Pre par godina sam imala kandidu,lecila sam je vag Macmirror a gin mi je rekla da nikako ne koristim dnevne ukoske i da se perem samo mlakom vodom nikako brisanje papirom.Kontrolu imam tek krajem meseca  ako se ovo pojaca oticicu u pre.Za sada je bele boje ne znam da li me zaista pecka ili je zbog sugestije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sekret je opasan pri porodjaju ali svakako idi do Dr. Treba voditi racuna o tome na vreme. Ja od mm ne ocekujem da pricamo o kontrakcijama, porodjaju i tako to. Ali oko ostalih stvari je ukljucen. Takodje me cedio posle oba porodjaja dok mleko nije lepo krenulo. A sada planiramo da bude i na porodjaju. Ne mora da gleda, ali da bude pored mene zelim. Niko ga ne tera da stoji pored dr i babice.

Venera, Margaritta i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oticicu ranije ako se nastavi ovako.Za sada je samo pri pranju tj posle nuzde a na vesu nema nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sekret u smislu Candida? To te muci? Nemoj kao ja da se zeznes jer sam preterivala u zapiranju i ispiranju da sam dobila Candidu na kraju. Nekada preterana higijena steti. Candida hoce od lose ishrane ak9 te uopste to muci.

Mene sinoc drmala temp a danas nista. Mozda je od umora samo

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na to sam mislila da bude pored mene i ne mora da gleda  vec samo da bude pored .Ali nema nista od toga heh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je kandida imala sam je pre par godina.Kada sam vadila umnjake,u mesec dana 2 zuba i bez prestanka sam pila amoksicilin cini mi se,neki antibiotik je bio.Tako sam je dobila.Letos sam radila sve nalaze svebje bilo super pa ne verujem da je kandida u pitanju a mozda i jeste.Uglavnom na vesu nema nista vec samo kada se perem ima sekreta u komadicima.Skoro mi je doktorka poslala da radim mikrobiologiju ne znam gde je videla da u nalazima pise da imam bakterije ali nalaz je bio cist. tj nemam bakterija u mokraci.Mozda sam se malo prehladila ili zbog dnevnih ulozaka retko kad ih korostim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravljam drage ja ne znam sta je ovo ali toliko o dosadnoj trudnoci. Evo udjoh u 8mi mesec i da vam ne pricam kakve su me mucnine spopale. Cini mi se jos gore nego one s pocetka trudnoce. Sta god popijem ili pojedem ode van, moracu doktoru ako se ovo oduzi...juce mi je malo bilo muka ali danas sve rastura. Ni vodu ne mogu. Sta mi jos gore kad bebac pocne da se mrda jos vise mi nadrazuje zeludac...ne pomaze nista ni grickalice ni koka kola ma nista... Nadam se samo da je sve u redu, ja inace nemam nikakve ni bolove ni nista, samo me ovo povracanje ubi, izgleda me stiglo ono sto nije s pocetka trudnoce....uzas, sta drugo reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Ja sam danas imala UZ (13+3) da bi doktor proverio da li ima opasnosti da bebe imaju Daunov sindrom i po njegovoj proceni nemaju.Koliko je uspeo da vidi jer se jedna bebica vesto krila ja cu imati 2 devojcice.Presrecna sam!Inace vec imam stariju cerkicu (2 godine 9 meseci).Sada cekam rezultate dabl testa,ali se ne brinem previse,nekako mi moj instinkt govori da je sve u redu.

Mm je u prvoj trudnoci sve pratio i citao o istoj cak i vise od mene.Prisustvovao je porodjaju i on je presekao pupcanu vrpcu i njemu su prvo dali bebu dok su mene sredjivali (carski rez).Sada ide na preglede kada imam UZ i deluje mi kao da je zainteresovaniji od mene :)

Mene trenutno unistava kiselina,najvise ujutru kada popijem moje prenatalne vitamine i uvece pred spavanje.Nista mi ne pomaze,ni kokice,ni bademi,ni krekeri,jedino lekove nisam uzimala.

Da li vi imate problema sa nesanicom?Ja se osecam hronicno umorno i posle 4-5 sati spavanja obicno moram do toaleta i posle ne mogu da zaspim,onda preko dana ne mogu nista da uradim i ne mogu ni da spavam.A ne mogu ni sa cerkicom da se igram i uzasno sam nervozna.

Eto posteno sam vas udavila, sada veliki pozdrav za sve vas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i meni je krenula nesanica :mellow: ali tesim se da je to samo sada dok ne radim. Od 10.pocinjem da radim pa videcemo. Ako se nastavi kuku meni.. 

Potterboater i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene su krenuli ludi snovi... I prevrtanje... Mislim da se ne umorim dovoljno ovih dana i da zato imam problem.

Mene od kiseline hoce nervoza da udara pa ne znam sta bih od sebe.

Dacho,pa diiivno! Jos dve sestrice!!! Verujem da ce biti dobri rezultati.

Ja sledece nedelje idem kod mog dr i onda nadam se ,tek na ekspertni... 

Dacha76 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je kandida imala sam je pre par godina.Kada sam vadila umnjake,u mesec dana 2 zuba i bez prestanka sam pila amoksicilin cini mi se,neki antibiotik je bio.Tako sam je dobila.Letos sam radila sve nalaze svebje bilo super pa ne verujem da je kandida u pitanju a mozda i jeste.Uglavnom na vesu nema nista vec samo kada se perem ima sekreta u komadicima.Skoro mi je doktorka poslala da radim mikrobiologiju ne znam gde je videla da u nalazima pise da imam bakterije ali nalaz je bio cist. tj nemam bakterija u mokraci.Mozda sam se malo prehladila ili zbog dnevnih ulozaka retko kad ih korostim.

ma ja sa candidom nisam imala sekret na vesu ali bez brisa nagadjamo. Uradi ga i prepisace ti terapiju. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravljam drage ja ne znam sta je ovo ali toliko o dosadnoj trudnoci. Evo udjoh u 8mi mesec i da vam ne pricam kakve su me mucnine spopale. Cini mi se jos gore nego one s pocetka trudnoce. Sta god popijem ili pojedem ode van, moracu doktoru ako se ovo oduzi...juce mi je malo bilo muka ali danas sve rastura. Ni vodu ne mogu. Sta mi jos gore kad bebac pocne da se mrda jos vise mi nadrazuje zeludac...ne pomaze nista ni grickalice ni koka kola ma nista... Nadam se samo da je sve u redu, ja inace nemam nikakve ni bolove ni nista, samo me ovo povracanje ubi, izgleda me stiglo ono sto nije s pocetka trudnoce....uzas, sta drugo reci.

u drugoj trudnoci sam zavrsila na infuziji u devetom mesecu. 4 dana sam lezala..zbog povracanja..drzi se..

Potterboater i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala sekret beicast na vesu, svrbuckalo me je. Samo kad sam se nje resila.  

Ne znam da li smes gynophilus vag.u trudnoci,to je kao probiotik. Najbolje je da odes kod dr.

Dacha76 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav curke, evo i mene. Sad sa kontrole, ctg uredu pa doktor nije ni htio raditi ultrazvuk. Jos 7 dana čekanja.

 

Inače nesanica moje drugo ime, sinoć u 2 zaspala u 5 se probudila i visila ovdje, čitala teme o dojenju. 

Venera, Dacha76 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji i anticandida dijeta mada teska je za trudnocu. Ali iskljuci brasbo belo, kvasac i sve vrste secera na 2 nedelje

Potterboater i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro vece..evo i mene sa mucninom, kiselinom i nesanicom:rolleyes:;) sve smo iste koliko vidim. Danas sam pravila najobicnije projice i malo su mi pomogle kod kiseline, najgore mi ujutro kad popijem tbl. za stitnu pa cekanje da bar malo hleba pojedem da upije tu kiselinu grr.. 

Dasha divno, tri seke..razmazice tatu:P

Moj m. je onako na pola, voli tehnicke stvari tipa kolica je birao,stolicu za jesti.. biciklo..ide na uz da vidi jel sve ok, porodjaj je hteo obavezno i uvek kaze kako je on prvi video malenog:), papirologija.. a sve ostalo kao odeca, obuca..kozmetika obavljam ja.. 

Posle porodjaja svakako jos vise podivljamo, kod nas je bilo eksplozivno jedno vreme ali posle se to sve smiri:) a inace smo oboje onako mirnije prirode.

Izmenjeno od strane Venera
Potterboater i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za divno čudo, nemam problema sa nesanicom, a ni sa kiselinom odkad sam kupila sodu birakarbonu (iako je ne koristim svakodnevno, već samo saznanje da je imam u ormanu na raspolaganju, je sasvim dovoljna-psiha je čudo! :lol:). Ono šta mene žestoko "drma" je nervoza-da li ću sve stići do marta da nabavim, da li ću i koliko stići da se informišem, da ne prišam o dojenju (o učenju tehnika) i tsl. Vršim prtisak na mm, i moja keva kaže da sam "bolesna" od planiranja bila uvek i da se zaokupim neči drugim. Npr. mm mi je danas kupio novu (duuuuugo traženu) tepsiju :), da li je to suptilan nagoveštaj da trebam da se posvetim pravljenju kolača/mafina ne znam :lol:

 P.s. U opštom nastupu ludila, razmišljam da se priavim i na Aksino predavanje. Tražim saputnicu, jer mi je mm stavio jasno do znanja da već nisam normalna :lol:. Hoće li koja od vas da mi se pridruži? Slobodno, ne ujedam :lol::wub:

http://shop.aksa.rs/pages/srecna-trudnica.html

Dacha76 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TAsho, posto si ti streber kao i ja, imam da ti preporucim (a i svim ostalim trudnicama) filmic o porodjaju. Zove se Laugh and learn about childbirth i presjajan je, duhovit, veseo, a VRLO informativan. Ja sam ga gledala po vise puta i u prvoj i drugoj trudnoci i tacno sam znala sta me kad ceka. Imate ga na youtube noviju verziju, iscepkan je na vise delova po temama, a mozda na torentima nadjete i stariju verziju, vrlo su slicne.

Potterboater, Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,ja bih isla ali vidim da su radni dani. Kad se saznaje satnica? Isla bih cisto eto da ti pravim drustvo i cujem koju novinu !

Tasa streberka :wub:

Potterboater i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.