Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nanchika, tu gdje se ja porađam nemamo epidural u ponudi. :angel:

Ju :mellow: pa gde se to poradjas?

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju :mellow: pa gde se to poradjas?

Doboj, RS, Bosna divna :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,jesi ti razmisljala o spinalu,totalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter jel to prvo dete? Ja sam se sa prvim porodila bez epidurala, sa drugim sa... I sada planiram epidural..

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj mi, najradije bih spinalnu (epidural), ali sve zavisi od mišljenja mog neurologa. Ne verujem da će on išta hteti da rizikuje, tako da ću, najverovatnije, biti totalno uspavana :(. Koliko sam shvatila (nadam se da nisam nešto permutovala) ti si se, Nan, sa prvim detetom poradjala carskim? I to pod opštom? Kod nas u Betaniji, jel?

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je. Ja sad kao nesto tu razmisljam ali secam se da su se zenice sa mnom u sobi dosta zalile posle spinala . Te ih boli glava,te su nesto kao osecale... U fazonu,ako nemas ko bi da te operise,oni ti dodele dr. Nije strasno nista osim tog cekanja na red,e to mi je valjda bilo najgore...

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se prvi put porodila carskim rezom i dali su mi samo spinal,zato sto sam zelela odmah da dojim cerkicu.Ja licno nisam nista osecala,a nisam imala ni glavobolje i nikakve komplikacije.Mozda zavisi i ko vam je daje i kako.Mene je samo zabolelo dok su mi bocnuli kicmu,a eto vec posle tri sata sam setala sa bebom u narucju po bolnici i cak izlazila napolje da je malo prosetam po parku.Iako je bila zima vreme je te nedelje bilo suncano i fantasticno.

Sada cu i moje blizancice da rodim carskim i opet biram spinal.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam htela bez epidurala, sta znam htela sam to da dozivim sto se kaze prirodno:) i onda u jednom trenutku sam trazila da mi daju nesto:o bilo sta..vec je bilo kasno, mada mi je posle i Dr. rekao kako je sve brzo islo da je i bolje bez epidurala, sve je oko cetiri sata trajalo, kad sam dosla bila vec 8 prstiju otvorena. Sad sve racunam da cu za dva sata da se porodim:P

nanchika88 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da ima raznih iskustava, sve to, kontam, zavisi i od stručnosti osobe koja vam daje anesteziju, njene/njegove rutine (iskustva), a na kraju i od trudnice/njenog organizma. Što se tiče operacije, već se zna ko će mi je raditi (sveki sve sredila-kaže mi da je moje samo da se opustim i ne brinem ništa B)).

Kad su ti, Nan, doneli bebicu na prvo maženje/podoj? 

Dacha76 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim moja omiljena tema - gorusica! Nema pravila kad ce da me muci. Evo je danas naravno celo popodne!

Neco,ja sam pravila slane stapice, belu corbu,rusku,mimozu,rolat od mesa,bice pecenje i torta Markiza.

Mi idemo na deciji rodj sutrq,moram kosu oprati i ove divne mirise iz kuhinje

Sad si mi otvorila apetit sa svim ovim stvarima..njam njam..

Danas ce muz da kuva..bude uvek ukusno ali zato kuhinja posle:o ali nema veze..

 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je ista procedura posle porodjaja,koju god da izaberes varijantu. Dojis 2.dan (ne racunajuci dan operacije), cak sam ja ustala pre cimerki posle spinala. To je jako jako individualno. 

Meni mleko krenulo bas taj dan kad su krenuli podoji . Taso,ako svekrva ima nekog za laktaciju,obavezno da ti posalje nekog d ti pokaze kako da se cedis jer je to u stvari najgori deo Betanije, sestre za laktaciju... Ili neka ti neko pokaze pre, jer na njih ne mozes bas da se oslonis...

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, propustila sam, zasto ides na cr?

Ja sam se prvi put poradjala sa epijem, drugi put bez i mogu reci da je meni bilo isto. A delovao je epi, da ne mislite da nije.

Venera i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, donose ti na mazenjr taj nulti dan i sutradan i onda krece sikenje. Na 3h pa nocu ne donse. To je malo zeznuto za dojenje ali prodje. Najbitnije je da ato vise ustajes!

Ko te radi,ko,ko?

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi porodjaj pre 18 i po godina za vreme bombardovanja naravno bez epi, a anesteziju za usivanje smo delili na pola. Socijala..taj porodjaj nisam osetila. Spavala sam par sati u boksu sa naponima 8 prstiju otvorena i to na stomaku. Krstili su se a i ja. Nista me bolelo nije ali bukvalno. A karlica pljosnata merilo me njih cetvoro. Na granici za carski. Osetila sam kad su me sekli da se ne pocepam to me je jedino zabolelo i usivanje.

Drugi sam htela bez epi i 7 dana pre porodjaja drugarica anesteziolog u frontu ubedi me da uzmem. Nisam se pokajala. I sad cu obavezno. Kod mene je mucno sto se duuugo sporo otvaram.

E sanjala sam nocas da sam rodila decaka i da ga dojim...u svakoj trudnoci sanjam decake

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad si mi otvorila apetit sa svim ovim stvarima..njam njam..

Danas ce muz da kuva..bude uvek ukusno ali zato kuhinja posle:o ali nema veze..

 

Mm danas kuva (oslobodio je mene :)) i najavio da ce ceo "kreativan haos" za sobom, pocistiti i oprati :lol:

Potterboater i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja cu danas karadjordjevu (pripremila sam je pre 5 dana pa u zamrzivac da danas ne vasarim-inace mrzim sam cin pohovanja jela... ) i pomfri. Nismo to jeli ima vise od godinu dana... Nzm ni sad otkud toliko mesa kod nas, al ajd jedan obrok samo pravim. Napravila sam jutros salatu sa krompirom, prazilukom i celerom i zavrsila neki kremasti kolac... Mrzelo me nesto sa supom da se bakcem. A T je baka spremila sarmice pa poslala. Sutra ce mu kuvati junetinu i povrce, kao supu jer idemo prvo kod njih pa kod mm na klopu ta sam sutra super free od sporeta:D

Izmenjeno od strane Zone*
Tasa021, MakiJana, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog dva prezivljena mozdana udara pre 4  godine (lekarskom greskom, no to je sad DUGA prica, za neko dr.vreme. Necu da mracim ovaj radosan dan :)).

Zbog napona (kontracija) jer sam imala rascep leve karotide... Po principu "ko se na caj opece i u jogurt duva" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Tasa, sta da ti kazem..najbolje onako kako ti predlazu i bice sve u redu:)

Nemam problema sa tim sto je bilo. Ispalo do kraja da je tako i bilo najbolje po mene :). Znam da ce sve biti u redu, verujem u to, ne plasim se nicega, jer smatram da su najgore stvari (najgore vreme) iza mene. Zivim po principu- sto te ne ubije cini te jacim :). Teska sam pozitiva postala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter jel to prvo dete? Ja sam se sa prvim porodila bez epidurala, sa drugim sa... I sada planiram epidural..

Prvo, pa valjda nisam ni svjesna šta me očekuje. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter, nista ne brini, toliko nas se na svetu rodilo :),  u tim momentima se nema vremena ni o cemu razmisljati, sve ide samo od sebe naravno uz saradnju sa babicom, dr. kako i sta.. i eto bebane:wub: Boli kao vrag ali se jos brze zaboravi.

Potterboater i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora izaći kako god, tako me jetrve tješe:huh:

Nemam ja neki strah od bola, valjda od nepoznatog, a i kod nas su i babice i sestre poteške, pogotovo prema prvorotkinjama, a ja imam slabu krv, pa je vrlo vjerovatno da ću morati primati. Kud me na sve gripa drži evo već 10ti dan, milion problemčića, ali ne dam se. :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam celu prvu trudnocu imala traumu neku,strah od porodjaja. Znaci svi su me po tome znali. Medjutim,onda kad sam dosla kuci sa bebom i kad me je sve puklo... Porodjaj mi se cinio kao maciji kasalj. 

A fora je sto svi smo u fazonu-Jao,samo porodjaj da prodje a posle cemo lako,kad ono medjutim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam celu prvu trudnocu imala traumu neku,strah od porodjaja. Znaci svi su me po tome znali. Medjutim,onda kad sam dosla kuci sa bebom i kad me je sve puklo... Porodjaj mi se cinio kao maciji kasalj. 

A fora je sto svi smo u fazonu-Jao,samo porodjaj da prodje a posle cemo lako,kad ono medjutim...

Koliko si imala godina u prvoj? Meni je gore to, ja vise razmisljam kako cu ja sa 23 i djetetom, pa od jetrve dijete nisam smjela do 6 mjeseca uzeti u ruke. A tek kad pomislim na kupanje i presvlacenje. Eee muko moja. Hah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala 23 kada sam prvo rodila. Isto tudju decu nisam smela uzeti u ruke. Ali svoje jesam. I boli porodjaj ali izdrzi se, nista strasno. Posle uzmes svoju mirisnu bebicu i uzivas :wub:

Dacha76, Zone* i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.