Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

žene pitanje jel znate gde ima da se kupe najlon čarape za trudnice u Novom Sadu? :wub:

Hm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste mi,trudnice?

Ima tema Prvi dani dojenja, nadjoh je

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola! 

Nan pa bile smo u isto vreme u klinici! Ja sam usla kod dr oko 13.45 tako da sam oko 14 bila u ordinaciji. :) Bata nam nije bas bio raspolozen za slikanje, tako da nam je najbolja slika medjunozja:lol: sta su ti muskarci... A to vam necu postavljati:rolleyes:

Sto se tice dojenja malo sam teorije cula u skolici ali smo imali patronaznu koja je veliki zagovornik i dala mi je bas dosta elana da se sve moze kad se hoce, ume da bude tesko i to nam je predocila ali i rekla da je tu za svaki problem kad se porodimo ako ga budemo imale... Slazem se sa Maki da je cvrsta resenost da cete dojiti svoje dete pola posla. Mogla bih do sutra o toj temi zaista... 

Evo ja poslala malenog kod b&d pa cemo mm i ja da udarimo generalno spremanje po kuci. Let the games begin. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l ulazila sestra po fasciklu neku? Jer nije mogla da nadje rezultate,ja cekala jedno 5 min:lol:

I ja cu danas da peeglam,da se rastrcim po kuci malo,da spakujem poklone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam kopirala tekst u Prvi dani dojenja pa mozete i vi da ostane vase iskustvo, da procita koga bude interesovalo ^_^ Da ne davimo vise ovde, ko bude hteo videce. 

MakiJana i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo pitam mm jeste ulazila je sestrica i nesto jeste pitala dr ali veruj mi nisam uopste obracala paznju od uzbudjenja:D Da li si mozda ti pricala sa dr juce? Posle nas je pricala sa pacijentom na hodniku videla sam dok sam isla do toaleta... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pricala sa njom,a mislila sam da ce me primiti,ali u principu ona je svoje rekla i napisala... Ja sam bila sa cerkom na hodniku ispred ordinacije br 3 ,a ti petpostavljam u broju 2 B)

Kad se radi drugi ekspertni? Od kad do kada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da u dvojci. II ekspertni 20-24 nedelja bolje blize 24. ako mozes da biras da bi se sve jasno videlo sto treba... 

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znam da zovem tamo za 3 ned.da zakazem,da uhvatim termin :lol:

Al posle Bozica kod mog dr,verujem da ce mi reci sve...

Sta radite? Taso, Cvrky,Venera, BoleCole, Poison,Hana, gde steee?

Venera i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam vec pisala o dojenju kada sam se porodila,ali nisam sigurna.Da napomenem ja sam se porodila u Svajcarskoj gde i zivim,pa je sve ovde mnogo drugacije nego u Srbiji,mada sam od prijateljica cula da se i tu dosta stvari menja iz dana u dan,na bolje naravno.

Ja sam jos na pocetku trudnoce odlucila da cu se poroditi carskim rezom i da cu dojiti svoje dete.

Cerkicu su mi doneli i stavili na grudi cim su me iz sale prebcili u sobu za oporavak.Ona je odmah pocela da vuce kao mali profesionalac.Dojila sam je dok nije napunila 16 meseci kada je sama prestala da siska.Iskljucivo je dojila bez dodataka vode,ad mleka ili cajeva dok nije napunila 4 meseca.Tada smo samo uveli domace kasice od povrca i njih je ruckala dok nije napunila 6 meseci.Posle smo joj u kasice ubacivali meso.Voce je pocela da rucka sa 9 meseci i razne pahuljice i plazma keksice.Kravlje mleko u hrani sam pocela da joj dajem tek posto je napunila godinu dana.Evo je sada uskoro ce imati 2 godine i 10 meseci i svako jutro i vece popije po 130 ml punomasnog mleka sa 90 ml vode i dete se super razvija i sto je najbitnije zdrava je.Par puta sam pokusala da joj dam ad mleko kada sam bila uplasena da je gladna,ali nije htela ni da ga proba.Sada sam u drugom stanju i nosim blizance i planiram i njih da dojim kao i moju cerkicu.Samo sam imala pozitivno iskustvo.A i doktor,babice i pedijatar moje cerkice su mi rekli da ako se majka ne trudi da nudi dete da doji onda je sasvim normalno da nece imati mleka.Sto znaci da nama hormoni rade i stvaraju mleko u onoj meri kolika je potraznja,tj.koliko dete siska.Mislim da je samo bitno da zena sama odluci da li ce ili ne dojiti svoje dete.Naravno nikoga ne optuzujem i naravno da svako treba da ima svoje misljenje i razloge za ili protiv.

Hajde o istom trosku da se dotaknem i teme vakcinacije.Ovde nisu vakcine obavezne.Mi smo odlucili da nasa malecka primi bukvalno sve vakcine ,cak i protiv gripa i naravno nije imala nikakvih zdravstvenih ili psihickih problema zbog toga.Ovde je isto bilo slucajeva malih boginja i velikog kaslja,medjutim moje dete nije dobilo nista od toga,dok su nevakcinisana deca zavrsavala u bolnici zbog raznih komplikacija.Ona ide u jaslice od kada je napunila godinu dana tako da je bila u kontaktu i sa zarazenom decom i eto prosli smo bez ikakvih problema.

Mislim da su ove dve teme vise nego aktuelne trenutno i da im stvarno treba posvetiti puno paznje.Ipak su nasa deca najbitnija i treba da uradimo sve sto je u nasoj mogucnosti da im omogucimo zdrav zivot.Sada je na nama da izaberemo nacine na koje cemo da im obezbedimo zdrav zivot.

Izvinite sto sam bila ovako opsirna i stvarno mi nije bila namera nikoga da prozivam ili optuzujem.Samo sam zelela da dam savete koje ce drugi prihvatiti ili nece,to je vec stvar vaseg izbora.

Veliki pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me, nešto po gradu mafijamo :P, dokupujemo šta još treba od poklona.

Inače, večeras smo kod mojih na pizzama B) (što me podseti-Nan kako beše kod tvojih juče? Jel "pao" i sladoled od klaramele u MC Donalds-u?).

S tim u vezi, mene je poslednjih dana rasturala kiselina na (maltene) svaka dva, plafon tri sata. Raspitah se i kupih juče u zdravoj hrani sodu bikarbonu bez aluminijuma za trudnice. Koliko mi je objasnila ljubazna teta, sme da se pije jedna kafena kašičica na 2dl vode, ujutru (nije precizirala da li na prazan stomak ili ne), s toga sam ja jutros čim sam oči otvorila (dakle na prazan stomak) popila jednu dozu i od tad kiseline nema :huh:, a prošlo je već poprilično vremena. Sve je počelo juče oko 15h, kad smo se vraćali iz grada, mm i ja smo u piceriji CIAO pojeli po pancerotu. Užasno mi je teško pala :(. Odmah me je kiselina počela mučiti, nikako NI SA ČIM je nisam mogla smanjiti (i otuda se odlučih na gore ponetu kupovinu).

Elem, da ne dužim, da li je koja imala takvo iskustvo? I, da li (i koliko) smatrate da to može da naškodi bebcu? Nisam pametna, ali ja bih da nastavim svako jutro da je koristim (kupla sam pakovanje za oko 400 rsd-a, kontam da ima dovoljno za mesečak dana redovne konzumacije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, ja sam imala jezive gorusice u obe trudnoce, u drugoj malo slabije i mislim da je to zato sto sam skontala da manji obroci manju kiselinu stvaraju. Meni nista nije pomagalo od ovih standardnih metoda, prosto mislim da beba pritiska zeludac i da su to hormoni i da tu mnogo pomoci nema. Ako ti pomaze ta soda, pij, ali ja ne bih dugo i redovno to uzimala, otkud znam, ne znam da je iko proveravao uticaj na bebe u trudnoci.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dosla kod mojih u Beograd malo.Razmisljala sam odem na uz da vidim sta se desava i kako napredujemo ali nemam knjizicu overenu pa cu mozda privatno.Ja kod svog imam tek krajem januara mnogo mi daleko to :)On mi zakazuje na 5-6ned.

 Kad citam sta sve vas muci ja sam onda fenomen.Nista za ovih skoro 16ned nisam osetila,nisam povracala,nisam imala mucnine ni zelju za necim,nit jedem nesto vise nego pre.Sta vise smanjila mi se potreba za slatkisima grickalice ne jedem.Pijem dosta vode pa nekad se bas nadujem,malo sam se ubucila mada ja sam malecka 160cm pa se i 0.5kg na meni odmah primeti.Do 13ned sam ima 1+ sada mozda 2+ ali grudi su mi ogromne.Nadam se da nece vise rasti i da nece ostati ovolike hah

Samo da se nadovezem na temu o porodilisitima i dojenju.Sestru su pre 5god poradjali u Visegradskoj pa na silu da kazem.Otisla je na Ctg i ostavili jeSamo sto je usla u 9m a termin joj je bio oko nove godine a porodili je 5.12.Bila je otovorena svega 2 prsta i citav dan je lezala na stolu niko da je obidje osim ucenica koje su imale praksu (srednjoskolke).Oko 17h je dosao doktor pogledao je i rekao da se nije otvorila ni malo pitao da potpise za carski rez pa da se razilaze.Poptpisala je.Nakon toga mleka nije imala ni malo oko 7 dana.Bebi su davali dohranu a siku nije htela nikako.Donosili je situ pa sto je neko gore vec napisao samo su se mazile.Savet je bio probajte silom.Pokusavala je i uzmuzavala se pa na flasicu da proba samo da bi osetila njeno mleko.I tako nakon mesec dana morala je da predje skroz na adaptirano  jer vise nije imala svoje.Sada je opet trudna 14ned je i kaze da ce ovaj put sve drugacije.

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso  juce sam otpala u Bigu , em jela u MC -u em jela u pizzeriji. Ali za divno cudo , nema kiseline.:lol:

Ja ne mogu da se oslobodim ove male i nikako da popakujem sve !

Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se spava :)

ssssinoc smo mm i ja izlazili u grad, jbt legla sam u pola 4 sad kao narkoman samo kunjam,vcrs imam neke goste a u kucu mi atomska pala, fridzz prazan, ne znam ni sta da im spremim

 

:huh::angel::babycrib::babycrib:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu tortu danas da napravim,pa sutra ostalo...

Hah mala ispala iz fazona :lol:

Kad se selite?

A za kiselinu i sodu... Mozda da probas bas kad te muci da je popijes. Znam za tu sodu,to je medicinska ,preciscena , ali opet,otkud znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene ..juce sam jedva izdrzala od mucnine i kiseline, doslo mi da placem..muz mi stomak onako u pravcu kazaljke na satu masirao, jedva noc izdrzala a samo hleb s puterom jela i gle cuda danas mi svanulo, tek malo mi muka pa se sad brinem jel sve u redu..danas punih 8 nedelja.. jedva cekam sledeci uz u januaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja kad procitam za dohranjivanje beba u porodilistu, lepo me muka(sad je mucnina aktualna) uhvati. Pa kako mogu samo  tako raditi i zasto je to dozvoljeno, razumem i zene koje ne zele iz nekih razloga da doje  , ali bi valda to trebali pitati i onda postupati prema dobijenim informacijama.  

Ja imam lepo iskustvo kao Dasha , posle porodjaja u nekih 5min. babica mi otvorila spavacicu i malenog na siku, ja se cak i iznenadila, i on je lepo sisao, malo ga ispod brade kao prstom u pravcu grla masirali da krene refleks gutanja(tako nam rekose) i od tada je do 18 meseci sisao , sam prestao i vise nikakvo mleko nece da pije, cak ni kakao ne voli. I zasto je to sad na takav nacin dole nemoguce, em bolje em lakse za sve.

Moj ipak najveci strah je bila prva kontrola, da nije napredovao ja bi se mozda uplasila, i jos kad bi mi rekli daj dohranu, verovatno bi dala, sada ne ali tada verovatno da. I da je lako nije uvek lako, moj maleni je stalno sisao , dan i noc..prva 3-4 meseca..i sad me je malo i strah  kako cu sa drugom bebom, hocemo li sve uspeti (beba, starije dete, nemamo pomoci),a umor ucini svoje..a onda se mislim dan po dan , bice nekako.

I ne smatram se boljom majkom, i mogu da razumem zene koje ne zele da doje, ali da se nema mleka itd. pa budimo bar prema sebi iskreni. Toliko je bilo komentara u vezi dojenja da smo se od nekih ljudi za stalno distancirali, tada me je sve oko dojenja pogadjalo..

Izmenjeno od strane Venera
Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, ja sam imala jezive gorusice u obe trudnoce, u drugoj malo slabije i mislim da je to zato sto sam skontala da manji obroci manju kiselinu stvaraju. Meni nista nije pomagalo od ovih standardnih metoda, prosto mislim da beba pritiska zeludac i da su to hormoni i da tu mnogo pomoci nema. Ako ti pomaze ta soda, pij, ali ja ne bih dugo i redovno to uzimala, otkud znam, ne znam da je iko proveravao uticaj na bebe u trudnoci.

Molim te, jesu imali veliku kosicu na rodjenju? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra ulazim u drugi trimestar- cetvrti mesec:baby:

Venera,ja sam skakala u oci kad me ubodu u dojenje,ali sad sam mnoooogo opustenija. I da mi kazu da,dam dohranu,ne bih. Imala,sam CR ,sami dojila od njenog 4.dana zivita . Uvek me je zanimalo kako mame znaju da nemaju mleka,meni na pamet nije palo...

Venera,ja te razumem,moja je u rukama bila non stop i sad me muka hvata!

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim te, jesu imali veliku kosicu na rodjenju? :D

Oboje celavi. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veče curke, 

evo onda mene ovde, iako sam duuuboko u 3. 39 sedmica i jos mu ime nismo smislili, Vuk, Danilo su nam u opticaju, ali muž težak ko sušna godina, pa su mi svaki prijedlozi dobrodošli :babycrib:

mala007, Tasa021, Venera i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Nanchika sad si ono pravo u drugom trimestru:) :baby: Kad se samo setim,moj sin je samo na nama spavao, kod mene uz siku, a kod tate je uvek trazio srce i tu spusti glavicu i samo tako..dusa moja, opet to sve brzo proleti i sada najbolje uz nas spava:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potter,dobrodosla!

Joj,jeste,Venera,sad mi smesno oko cega sam se nervirala. Tako brzo porastu da mi sada dodje da je uzmem i nosam ali em nece em ne smem!

Citala sam svoje postove iz teme Povecanje kolicine mleka. Jos u porodilistu sam pisala i sada tako ima dobrih saveta da mi dodje opet da iscitam temu i sve zapisem:lol:

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veče curke, 

evo onda mene ovde, iako sam duuuboko u 3. 39 sedmica i jos mu ime nismo smislili, Vuk, Danilo su nam u opticaju, ali muž težak ko sušna godina, pa su mi svaki prijedlozi dobrodošli :babycrib:

Od ova dva Danilo.

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.