Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Divno Nanchi cestitke :wub:

Bole Cole ma divan stomak :babymommy: vazno da je sve u redu sto se tice pritiska i secera...kg ce spasti kasnije, ja sam se pomirila sa sa mojim kilogramima sad vec pre sam se vise tripovala...ugojila se 16kg za sada :o nije mi drago ali hajde neka je samo sve u redu sa bebcem i ostalo sto je bitno.

Sad vec i ja promecujem da mi je teze da se namestim u krevetu za spavanjac, a i nekako se vise umaram...zahvalna sam samo sto nemam druge simptome sto obicno prate treci trimestar. Ali nedam se , aktivna sam bas dosta dobro jos uvek :)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo da su nam bebice i mi dobro lako cemo sa kilogramima posle. A i kad cemo da uzivamo u hrani ovako ako ne sad ^_^. Sto se tice spavanja najgore mi je sad sto lad krenem da se okrenem nocu jos onako pospana, treba mi pomoc tesko ide :D

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kran cu da obezbedim da me prevrce u trecem trimestru!:lol:

Poison,samo kad se ti nama lepo osecas i kad si sebi lagana kao perce. Ja npr mnogo manje mogu nego u prvoj trudnoci. Danas sam izdrzala ceo dan na nogama ali da moram tako cesce,ne znam kako bih...

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooj Nan koliko je divnoooo:angel:

Kako se samo lepo vidi. Prelepoooo:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u 7 cm :wub:

Meni je ovo prba slika sa 3d cega vec ,sad jedva cekam ekspertni sledeci:lol:

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva trudnoca 22 kg dobila, druga 12, a za sada 7. Nabicu Jos bar sedam. Vise jedem nego u drugoj a manje pazim sta jedem.. 

Nan mnogo ste slatki :wub:

Bole dobar ti je stomak, cini mi se da je moj tu blizu a ni 7.mesec Jos nisam. Ali dobro, meni je trece :D i vec se tesko okrecem u krevetu -_-

Bole cole i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje :), kako ste mi?

@nanchika88, prelepa slika za dobro jutro :wub:. @Bole cole stomacic za pozavideti :baby:. Sjajne ste! Pogadjate, idem u nove radne pobede :rolleyes:, tesim se da cu jos par dana izdrzati! 

nanchika88 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha kakva si:P  

Znas da je O iz dna duse zelela devojcicu,a i ja i mm. Bice trece musko :D

A i znas da su nam kolica roza :D

Onda dobro, al nemoj da ne bude :P:lol:. A i kolica su vam lepa :lol:

nanchika88 i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!

Tasoo,samo hrabro! Procice i ovih par dana!

Da,Maki ima stomak predivan i sad kad napisa da nije ni u 7.usla ja je zamisljam u 9.:lol:

Spavala sam kao top,ni jednom se probudila nisam, bas sam bila umorna.

Cipelicka,cekam tebe da pokrenes krug ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bole meni stvarno nije jasno gde su se smestile te tvoje silne kile, vidim samo divan stomacic, nit guze nit butina... OZBILJNO! 

Ja sam na +7 a u 1.tr sam u ovom periodu bikla na +2 i po kg. Bas sam jesna :D

Nan predivno:wub: skroz sam se raznezila,  drago mi je da sve proslo super. Nije tih tvojih 3kg puno, nemoj da ti to sad stvara pritisak bitno da pratis stvari... 

Ljudi vratila mi sestra neke stvarcice vel. 0-3. Joooj kako je to malesno! Moj prda je bio mala beba (i sad je sitan) i to mu bilo ogromno! Skroz sam zaboravila kako su bebe male, kao da sam T rodila pre 5 godina a ne 18m. :) 

Inace malo sam se zabrinula,  nesto mi je odjednom ok da spavam na ledjima. Ni u prvoj tr dana nisam mogla a ni u ovoj do pre 2,3 dana. Ne znam sta se desava...

Cekam sa nestrpljenjem sutrasnji dan, vec 5 nedelja nisam videla bebu!

*** Bole nemoj da se naljutis na ovo "silne" prosto mi 25kg zvuci puno a nigde ih ne vidim pa sam se malo nespretno izrazila. Jesi bila mrsavica pre tr? 

Izmenjeno od strane Zone*
dalabu...
Bole cole, Venera i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Bole cole divan stomak. Kile ce sici dole, samo pazite bas zbog pritiska i secera,to zna biti ozbiljna stvar. Ja sam bila +18 prvi put, niko nikad reci nije rekao. Vecinu kg sam dobila u drugom trim. 

@nanchika88 divba slika, ljubomorna sam, ja imam da gulim jos dve nedelje do prvog uz, poludecu. Danas sam vec punih 6 ned. 

Jos danas moram na razgovor u firmu kod direktorice, da se dogovorim za povratak na posao. Pa da vidim sta se mogu dogovoriti za radno vreme i to. U prvoj t.sam otisla na bolovanje zbog kicme nekako u 4.mesecu. A sad u to vreme treba da se vratim na posao. hahahahh. bas da vidim kako ce to da izgleda. Radim kao bolnicarka. A ovde su dosta strogi sto se tice komisije, ne daju bolovanje tek tako, bez obzira na to gde radis. Bas sam nesto zivcana. A jos imam i popodnevne i jutarnje smene a muz mi u februaru menja posao, pa ga cekaju neki treninzi nece ga biti kuci i po nedelju dana....ceka me haos od februara!

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, nikako i stvarno je previse kg. Nisam uvek sam imala do 5 kg viska. Evi sad sam blizu 100 :mellow:. Ne mogu da verujem ni ja sama da imam toliko. Mada stomak mi je ogroman nadam se da je tu najvise i otislo. Inace i ja se nocu okrenem na ledja i nekad mi ne smeta, probudim se tako i ne znam ni kad sam se okrenula. Nikako ne mogu na ledjima da spavam kad mi je pun stomak a ovako u toku noci ok bude. Meni je isto pregled zakazan z amesec dana a ja mislila da se od osmog zakazuje cesce malo. Tako da sledeci oko Bozica tek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole od 9.idu cesci pregledi, ali i tada na dve ned. Pa Ako predjes termin svaki dr Dan.

I ja se okrenem na ledja nocu. Ne smeta mi i nikad ni nije. Samo ne lezem svesno na ledja jer znam da ne valja

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala me dr. Rizik 1:1000 i nesto,sto je rekla da je super,ali mi je hormon povecan,valjda oko 4. Ona bi da se pokrijemo neinvazivnim...

Sa cerkom su mi rez bili duplo gori ... Oba hormona visoka, rizik 1:600...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor sad od 7mog meseca rekao da dolazim na 3 nedelje umesto 4 sto je do tada bilo, ipak zeli da mu dolazim malo cesce sada...pa kontam kasnije ce kontrola biti na 2 nedelje i tako...

bas kazem muzu (inace ni 1 pregled nije izostavio, zelim da bude samnom uvek i da ucestvuje maksimalno u svemu) ha covece meni ni jedna kontrola ne moze da prodje bez skidanja gaca, on se smeje...znaci svaki put kad sam isla on proverava kako mi stoji grlic osim sto mi radi ultrazvuk...ne znam kako je kod drugih doktora ali meni je tako bilo od pocetka. Mozda zato sto nosim bebca dosta nisko , sto je sigurno sigurno...

Nanchi sta ja znam, naravno to je vasa odluka ,sto se mene tice ja sam htela nesto vise od tog dabl testa...kako znam sebe ne bih bila ziva do porodjaja od brige iako ni prenatalni nije 100% nego 99% kao sto kazu ali opet nekako sam mirnija. Sta sve covek ne cuje i ne vidi tokom ovih 9 meseci to je horor, ja prosto nisam mogla ignorisati taj priliv sto pozitivnih sto negativnih informacija.

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm ulazi sa mnom. Od ekspertnog do kraja svaki put. Taj osmeh dok dr prica i pokazuje:wub:

Poison hvala na misljenju. Nisam pametna. Ja ne bih. Ali cekam misljenje i mog dr-a kad vidi rezultate. Mislim, realno,meni su rez.dobri,to je i ona rekla...

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Opet moram :D to je statisticki test. Realno, sta znaci to 1:1000 I nesto? Da je Neko bas taj 1... I 1:1000000 je isto stanje... Ne znaci nista... Ti Nan sama odluci sta ces i da li ces...

Mm na zalost slabo prati ovu trudnocu. Stalno mora da cuva D ili vodi J na balet..  a i meni dr redovno pregleda grlic, to mora redovno of 4.meseca. bar kod mene...

Izmenjeno od strane MakiJana
Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E konacno da mi neko postavi dijagnozu. Bila sam u Misovicu kod Antica. Posteljica je jako nisko i to izaziva kontrakcije i krvarenja. Ostalo je ok. Bebac 2.1 cm sto mu dodje 8+4 a po PM smo 8+2. Dakle sve ide u dobrom pravcu. Kontrola 22.1

E tako mi se svidja sto niko tamo ne smara za uput ljudi milina jedna

PoisonIvy, Cipelic, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,Maki, znam ali nisam pametna.

Mm je u fazonu da ja resim sama ako hocu  da ne gledam na novac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,Maki, znam ali nisam pametna.

Mm je u fazonu da ja resim sama ako hocu  da ne gledam na novac...

Pa to ti i kazem... Ti razmisli sta ces.. ali to nema veze sa dabl testom. On ti je ok.. i beba je sigurno super. 

neco i moja druga trudnoca je bila niska posteljica. Ali bez kontrakcija i krvarenja. Miruj, odmaraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu..jos 2 dana i odoh na odmor pa bolovanje. 

Malo me brine sad sto cupice otpadaju jer je posteljica zadnji zid..a za amnio..ako ostanu ove kontrakcije ni nju nece raditi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dabl test cista statistika... glupost da veca ne moze biti samo neke brojke i da te uznemire... meni je rezik bio 1:4000 i nesto i doktor mi je predlozio neivazivnu ili amnio... to je odluka na tebi...moras da slusas sebe.. ja licno nisam htela sebi da dozvolim da razmisljam do kraja trudnoce da li je sve ok ili ne... i eto iako sam ostala tesko trudna (vto) ipak sam resila da uradim amnio :wub:

neca79 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je NT 1.5mm a rezultati dabl testa T 21 rizik manji 1:10000 i T 13 i 18 Rizik manji 1:100000.Rizik na osnovu godina 1:542.Imam 30god ako Bog da ovo ce mi biti prva beba.Ni nakakve dodatne testove me ne salje kako i sam kaze ovo je sve staristika a spomenuo je nifty test ako zelim da mogu da uradim.

nanchika88, Bole cole i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam prelomila da ne radim nista dalje. Ali videcu sa mojim dr.

 

Neco, jos malo i odmooor. Sta ces raditi od analiza na kraju?

Nema nam Tase,mora sa se umorila danas !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.