Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Za radosnicu imam da vam preporucim Bebin album, izdavac je Vulkan, ima plisanog medu na koricama. Predivna je i najbolja koju sam videla kod nas. Druga koja je isto dobra i sadrzajna a dosta jeftinija je Pcelicina. Ove ostale su dosta ispod njih kvalitetom i sadrzajem, a i dizajnom. 

Zone* i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To uzmi u apoteci jankovic. I podmetace obavezno...

Koju ste kozmetiku uzeli?

Becutan ceo program za bebicu ( losion, vlažne maramice, sapun i ulje), Chic-ov šampon, kupku i nosni aspirator (mada mi je sestra preporučila da uzmemo deo koji se montira na usisivač :D, videla sam to u praksi i ekstra je fora), Kosuli plavi puder :babymommy: i štapice za uši, Vedo Family toplomer Mam care linolin i mast za negu ispucalih bradavica (iako planiram da uzmem i komprese MULTI-MAM koje tamo nisam našla)... ne sećam se svega, ostavili smo to kod svekra i svekrve. Kupila sam i jedne somotske pantalone za trudnice...

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosko je zakon! Sad sam tek videla! Potpuno je bezbedan i sve izvuce. Moze za novorodjence

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji imaju atopicnu kozu, od kozmetike samo Mustela kod Nas. Pokusavala sam i sa Mixom ali nije ni blizu. Uzeh I ja sebi Eucerin za atopicnu kozu, mada je ja nemam, ali sada mi prija... Bila promocija pa uzeh i ono ulje sto si spominjala Nan

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosko je zakon! Sad sam tek videla! Potpuno je bezbedan i sve izvuce. Moze za novorodjence

Taj deo sto se montira na usisivac, jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, uljana Eucerin kupka je sjajna! I ja je koristim. Vredi svaki dinar :)

Venera i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,pa ,da,uljana je super! Imani ja tu Atopi ,tj.kupila mi sveki ali nisam koristila.,sve kontam to je za ozbiljnija stanja...

Taso,super ste kupili sve,odlicnooo! Rekla si flasice, pumpicu i to ste ostavili za sledeci put?

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, nije bilo vise para :lol:. Kupila bih ja sve (i vise od toga). Toliko smo mogli da izdvojimo ovaj put, jer je trebalo jos trebalo da kupumo sijaset stvari. E, da, kupili smo i kadicu u obliznjoj plasticari, jer su u Aksi preskupe tj.precenjene. Kupili smo i neku zvecku, koja ujedno, i ima deo koii dete zvace (tvrdju plastiku). Svekrva je insistirala na tome, to nije bilo na spisku.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najlepsi deo trudnoce mi je ta baby kupovina  ... Jedva cekam da saznam pol pa da krenem da porucujem:wub:

Neka,Taso  od sledece plate sledece... Garderobu gde uzimas?

Venera i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, nije bilo vise para :lol:. Kupila bih ja sve (i vise od toga). Toliko smo mogli da izdvojimo ovaj put, jer je trebalo jos trebalo da kupumo sijaset stvari. E, da, kupili smo i kadicu u obliznjoj plasticari, jer su u Aksi preskupe tj.precenjene. Kupili smo i neku zvecku, koja ujedno, i ima deo koii dete zvace (tvrdju plastiku). Svekrva je insistirala na tome, to nije bilo na spisku.

 

 

 

Taso, pa ti si svasta kupila :babycrib:. Ja jos nisam sve kao ima vremena pa prikupljam informacije sta je najbolje. Gde je najbolje kupiti kozmetiku? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da sam chicco uzimala u Mendi,a posle u apoteci. Gde stignem... Zavisi sta hoces,vidi i na sajtu srbotrade-a cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ova kupovina prosla u nekoj nervozi (trebalo je sve i svasta kupiti).Jos sam trpela (i dalje trpim) pritiske tipa: sto toliko rano nabavljas sve, to se da kupiti i kad se porodis (tipa pumpica). Ne shvataju ljudi (i nece da shvate) da ta kupovina meni znaci. A ja opet, sa druge strane, verovatno, ne znam da se postavim i tako se vrtimo u krug :(

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam srece da smo kupili vec 3u1 jer da je i to ostalo, bukvalno bi izbio rat :rolleyes:, a ja bih se "na keca" posvadjala sa svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj deo sto se montira na usisivac, jel?

da, da! Nema sanse onim izvuci sto ide na usta kao sa ovim. Sve preporuke

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad videh @nanchika88 pitanje za garderobu? Na koju mislis? Za mene ili bebu? Za mene gde stignem (i nadjem), a za dete sam htela da kad bude plata u januaru da odem do Spensa do DUGA kids (kod "kadice" u prizemlju). Tamo znam da ima baby opreme i odece/obuce jeftinije, pamucne i domace proizvodnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bebu... Obidji obavezno Waikiki, itd u Bigu. Nekada tamo bude jeftinije nego u drugim prodavnicama. Ja od kad postoji Big samo tamo uzimam cerki... 

A te komentare.... Mani ih... Ljubomora je cudo... Od momenta kada zatrudnis svi su pametniji od tebe. Ti radi kako ti mislis da treba i ti treba da uzivas u toj kupovini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mislim da je to posledica neke ljubomore vec iskljucivo pametovanja :rolleyes:. Primera radi, (dosli smo mm i ja kod njegovih na rucak)  i malopre uz rucak, svekrva pocne sa kumom (koja je neonantolog u Betaniji) da me kritikuje (naravno na finjaka) na konto  te kupovine u petak. Naravno, do reci nisam mogla doci, a one su zakljucile da je svaka PREvremena kupovina cista glupost i gubljenje vremena...ubijaju me pojam :(Mozda sam samo preosetljiva, ali ne bih da mi svekrva bira stvari (ne ulazim u njenu strucnost ni ukus, naravno).

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Npr. Moja mama je imala dva pobacaja pre mene,u 4.i6.m trudnoce. Ona je prva uzela da kupuje za O , ne zn da li sam 6.m.bila. Sis se ne mesaju u to. Muz i ja smo bukvalno sve kupili do O rodjenja.

Mislim da si preosetljova i prva ti je beba. Takva sam i ja bila . Verujem da daju sebi za pravo obe da komentariau jer su strucne,ali je bezveze jer je to tvoje dete i ti zelis sama da izaberes sve. Veruj mi,posle porodjaja ti nije do sebe a ne do kupovine,tako da ako ae ti i tm slazete,samo napred. Osmehni im se i ne ulazi u polemiku. Posle vi uradite kako vi mislite da treba i gotovo!

 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav i od mene trudnice.Juce sam bila privatno na uz,uspanicila sam se da mi kasno do double testa pa otisla u euromedik,bebica mase rukama veselo,obradovah se.Sutra idem po prvi put na komisiju za bolovanje i da nosim doznake u firmu.radim u drzavnoj i dobila sam uplatu iz dva dela posto nam tako i leze ali kad saberem 10000 manje mi je plata a znam da prvi mesec uplacuje poslodavac i da je 100 posto i sad moram da idem da isproveravam sta je u pitanju da mi ne zeznu nesto za dalje pa osta trajno manja plata a nije bas mala razlika,izracunah,cak nije ni 65 vec nesto oko 70 i nesto posto.Ma resicu to sa njima ili nek mi bar obajsne posto se u finansije bas ne razumem.

Materice,dete me vezalo pa sam morala da se odresim,hi hi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad mi nije bilo jasno to da se ne kupuje pre porodjaja. To je toliko lepo, ta priprema, pa biranje... Kao da nam ne bude tesko u "ne daj boze" slucaju, ali budimo realni - to i ako se desi, sigurno nikom nece biti lakse jer nema bebece stvari, niti teze jer je nesto vec kupio. O tome se ne razmislja tad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ubijaju te u pojam nego si previse fina i treba lepo da ih oteras u K. Da se ne izrazavam. Jer nazalost drugacije nece shvatiti da je zabadaju nos tamo gde mu nije mesto. Pojesce ti dusu kad se budes porodila. Nemoj to da dozvolis. Meni je moja svekrva cak i plakala da sam bezobrazna i drska. Jer sam joj rekla da nesto nije uradila kako treba i da joj je padne vise na pamet. Na sta sam joj vrlo drsko jasno i glasni stavila do znanja da je to MOJE a ne njeno dete i da ce moja biti zadnja kako god okrenemo. Ja jesam jezicava,vecina ljudi me zato ne voli,prevrcu ocima na mene ali barem zato imam pored sebe samo ljude koji mi odgovaraju. Ne trosim energiju na nebutne ljude. Ma koliko zvucalo grubo. Meni rodbinske veze,krvne tako ih nazovite, ne znace apsolutno nista,sem u slucaju mog deteta. I svakome cu da saspem kako mislim i bez uzdrzavanja. Jer dokle god se uzdrzavas neko te jase. A ja nisam kobila da me bilo ko jase. Vec ponosan i dostojanstven covek. Ako nekome to nije jasno -objasnim mu. I moja je htela sve ona da kupi dok sam ja u porodilistu a ja samo spisak da joj dam. To me nike zanimalo uopste. Sa uzivanjem sam odabrala svaku sitnicu i ne kajem se. Kajem se jedino sto nisam ranije pustila jezik nego sam htela da postujem nekoga samo zato sto je neciji roditelj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam inace takva, ali se nekako sad ustezem zbog mm-a. Ne znam ni sama zasto. Vredi razmisliti o tome da ih postavim na mesto, ali uljudno i kulturno. Ne mogu i ne zelim da se dodatno nerviram jos i oko toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet (zivim u zajednici vec 6 godina) je da sve resava tm. Ti se smeskaj,a on neka resi sve...

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.