Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kazu 100% a ja primila prvu platu prosli mesec 19000. Sad cekam drugu pa da vidim koliko ce. Jer kazu posto je kasnilo mozda primim vise puta mesecno pa je zato manje. Mada pitala sam i koleginice ni one nisu primale bas celu platu i varirala je svaki mesec za 1000-2 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko cesto jedete i sta jedete? 

Mene ubise napadi gladi, na svaka 3h. i to sad nije ona neka zelja za hranom, nego bas odjednom ogladnim da mi se cini da bih mogla vola pojesti. I picnem se tresti. Probala sam i da pojedem nekog voca ili mleko i musli pre nego sto naidje ta glad ali to samo produzi period za nekih pola sata ili sat. I nema mi mira dok ne pojedem nesto konkretno. Tipa komad hleba sa necim. 

I da li je neko imao problema sa previse cestim stolicama u trudnoci? Znam da je zatvor normalna pojava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako je moja drugarica dobila 65% pre 6 meseci kad je otvorila porodiljsko. Rekao joj dr mora tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Gde ste lepotice? Kod mene stanje isto i pored inekcija i uteogestana. Uzela sam malo odmora od nove godine. Zanima me ako neko zna kako ide sada sa bolovanjem. Otvaram za odrzavanje trudnoce i zanima me koliko plate dobijam prvog meseca. Jel 100%?

100% prvi mesec placa poslodavac, kada i ostalima plate. Posle ces cekati ako odes na komisiju. Ali isto dobijas 100%

 

Izmenjeno od strane MakiJana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javice se Maki ali koliko znam prvi mesec poslidavac placa 65% dok drzava placa preostalih 35 %. Nakon toga se prelazi 100% na teret drzavnog budzeta.

A kao sto znate drzava odn. PIO fond kasni sa isplatama vise meseci... 

Ja imam srecu da mi poslodavac platio 100% prvu platu-ova u decembru bi mi bas bila problem zbog praznika. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni poslodavac placa sve odmah a drugaricu je dr zeznuo izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko cesto jedete i sta jedete? 

Mene ubise napadi gladi, na svaka 3h. i to sad nije ona neka zelja za hranom, nego bas odjednom ogladnim da mi se cini da bih mogla vola pojesti. I picnem se tresti. Probala sam i da pojedem nekog voca ili mleko i musli pre nego sto naidje ta glad ali to samo produzi period za nekih pola sata ili sat. I nema mi mira dok ne pojedem nesto konkretno. Tipa komad hleba sa necim. 

I da li je neko imao problema sa previse cestim stolicama u trudnoci? Znam da je zatvor normalna pojava. 

eeee,ja sam u prvoj trudnoci zamalo pojela muza....:D haha i nabila sam bukvalno 100kg...pljeskavicu u dva zalogaja ,nocu u pola 1h palacinke....onda sam se opametila u drugoj i uvek imala neki keksic,plazmicu pored sebe i nocu to uzmem cisto da se smirim...danju po malo jela ceo dan...i uvek popijem vode ... 

juce sam saznala da sam trudna,a pre 10ak dana sam se pocela buditi gladna...znala sam sta je./..:D   

 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da tu prvu placa poslodavac i ona se prima odmah redovno kad i ostali radnici. Nju sam i ptimila celu. E onda mi je prosli mesec bila prva posle 3 meseca kasnjenja. Cula sam da zna da kasni i mnogo vise tako da sam dobro prosla. Sad ce biti redovno svaki mesec a videcemo koliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslodavac placa celu prvu platu i isto vreme kada i ostalim radnicima. Nema tu razlike. A posle placa drzava, 65% rfzo I 35% budzet republike. Ali to sve trudnica treba kao jednu platu da primi, znaci nema cepkanja. Samo je problem sto kasne jako sa uplatama. Ja nisam dobila od septembra nista. Bole ne znam kolika ti je inace plata ali ne smeju da cepkaju te iznose. To su namenski racuni gde lezu samo pare za te namene. Dr moze samo da omasi sifru za bolovanje pa zato da plata bude 65%. 

Nisam jako gladna. Apetit mi je manje vise normalan. Ne ustajem nocu da bih jela, to i da mi se desava, Mislim da bih kontrolisala, to bas nije zdravo. Probajte da nadjete neku veceru koja ce vas zasititi da ne morate nocu da jedete. U periodu prvih mucnina ok je grickati nesto. Ali opet ne nocu. Iz mog iskustva znam da mi je bolja laganija vecera, tada ni ujutru nisam gladna

 

Tasa021 i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heh,samokontrola.... prva trudnoca imas vremena pa iz dosade jedes,druga malo se kontrolises....sad necu stici ni da mislim pored njih...znaci samo u glavi..:D  nije zdravo nimalo preterivati...pogotovo testa,slatko,gazirano...najgore tri stvari u trudnoci...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene poslodavac placa svaku platu redovno a oni onda cekaju refundaciju

MakiJana i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla @jelenaana:babycrib:Iskrene čestitke na trudnoći :babymommy:.

Uskoro detaljno o današnjoj kupovini, prvo moram da dođem sebi :lol:, upravo sam u stan ušla :wub:

MakiJana i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas te tri stvari najvise konzumiram. Ne bih savetovala da prsterujete sto ja radim iskreno. Na sat vrrmena grickam nesto. I samo u krug slatko pa slano i evo 30 kg jos malo od pocetka trudnoce :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla @jelenaana:babycrib:Iskrene čestitke na trudnoći :babymommy:.

Uskoro detaljno o današnjoj kupovini, prvo moram da dođem sebi :lol:, upravo sam u stan ušla :wub:

hvala..:D   samo polakoooo..:D

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene poslodavac placa svaku platu redovno a oni onda cekaju refundaciju

Odlicno. Ja radim uvek u drzavnim firmama a oni moraju da cekaju pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene poslodavac placa svaku platu redovno a oni onda cekaju refundaciju

S tim u vezi pitanje: pošto planiram neke stvari platiti preko administrativne zabrane, da li ću moći budući da ću od 15.01. (II polugodišta) opet otvoriti trudničko, a 17.02. porodiljsko? Da li ima/imala neka iskustva sa tim? Nešto mi je danas pravnica u školi (sekretar) u neobaveznom ćaskanju šta sve planiram da još kupim (a ja joj rekla da planiram, ukoliko ne budem imala dovoljno keša varjantu da ću na administrativnu) spomenula da će to možda da bude problem i posavetovala da sačekam seficu računovodstva koja se vrača sa bolovanja u utorak 26.12. Ja zatečena bila! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S tim u vezi pitanje: pošto planiram neke stvari platiti preko administrativne zabrane, da li ću moći budući da ću od 15.01. (II polugodišta) opet otvoriti trudničko, a 17.02. porodiljsko? Da li ima/imala neka iskustva sa tim? Nešto mi je danas pravnica u školi (sekretar) u neobaveznom ćaskanju šta sve planiram da još kupim (a ja joj rekla da planiram, ukoliko ne budem imala dovoljno keša varjantu da ću na administrativnu) spomenula da će to možda da bude problem i posavetovala da sačekam seficu računovodstva koja se vrača sa bolovanja u utorak 26.12. Ja zatečena bila! :huh:

ja kao bankar ne vidim gde je tu problem ako ti plata vec nije opterecena...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem moze jedino da bude bas u tom kasnjenju naknada. Admin.zabrane, odn.rate dolaze odredjeni dan na naplatu a ti primas naknadu koja ako kasni, nema odakle da ti se oduzima. Bolje uzmi cekove iz banke

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali za ne treba 65% da ide redovno? Meni je ranije dok nisu sve placali tih 65% redovno isplacivano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, ja isto radim u drzavnoj firmi i poslodavac mi je placao u dan, a cekao da njemu uplate. I tako u obe trudnoce.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nije tako. Prvo sam radila u sudu, sada u Predskolskoj. Budzet im se planira u dinar i nece da"rizikuju" da plate pa cekaju mesecima na refundaciju. To onda zavisi i do njih. U racunovodstvo se ne razumem :D znam samo da niko ne da pare. Neco, ne ide redovno 65%, to je pre bilo, sada se sve placa na isti nacin.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahaaa zato su to rekli za administrativne. Boze gde zivimo. Za sve treba isto da vazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caoo, ej pa super sad malo odmora Nanchi.

evo ja sve gledam onaj spisak trudnica, Bole, nesto smo se ozbiljno priblizile vrhu liste...malo prpa za mene ali hajde valjda ce sve biti oket. I bojim se a i jedva cekam da donesem kuci bebana kojeg sam nosila 9 meseci pod srcem :wub:

eto ja nista posebno ne drndam, gojim se i radim od kuce...pomalo dosadno ne javljam vam se stalno jer zaista nemam nikakvih posebnih novosti ali vas citam redovno :)

Jao da , kazem ja muzu reko sad kad se rodi beban moracu sa doktorom popricati koju zastitu da uzmemo koja bi za nas najvise odgovarala dok se snadjemo u ulozi novopecenih roditelja, finansijska situacija itd. kaze on ma kakva zastita nema se vremena odmah navali na drugo....kuku lele xDDD

izmedju ostalog videcemo kad mu pocne bebac urlikati usred noci da li ce hteti uopste praviti drugo hahaha :D ako bude na njega nagrabusili smo zaista sto se toga tice. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahha tako je i moj govorio. Ne boj se ,nece navaliti:D

Mislim meni sex posle porodjaja nije bio na pameti duuugo. Bas sam bila preumorna, iscrpljena... Mislim,ja sam imala pakao sa O,meni ne moze gore od onoga:lol: 

 

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.