Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja imam Hug Bug i ,sta znam, nisam fascinirana. Meni je bila opterecenje za kicmu i ramena... Mozda pokusam opet sa drugim...

Maki, super za bebicu:wub:

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan ne bi trebalo da ti opterecuje ni kicmu ni ramena, vrv nije bas dobro bila stavljena. Ja sam nosala T na plesu par puta kada je imao 7-8kg u elasticnoj i skroz mi je biko ok, ali mi je stavljala savetnica,  ko zna kako bi bilo da sam sama:lol: Treba prakse, ja sam se i sa MT mucila dosta dugo dok nisam skontala kako da mi ne klizi dole a i da ne zaustavim sopstveno disanje zatezanjem:rolleyes::D

Venera i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno,ali sam ja brzo odustala. Ali eto,sa drugim vose srece:D 

Tangerini sam je pozajmila bila sa prvom bebom  pa je sada kod drugarice. 

Nema nam Tase,je l bila na poslu da zakljuci bolovanje...

 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

D sam nosala u Hug bugu, a sada planiram Ergo da kupim od jedne clanice. Kad se mora naviknes na sve :D mozda i kolica budu radila posao ali posto je D mali onda bolje da imam opciju da su mi ruke slobodne

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :). Dobro jutro drage moje, nadam se da ste dobro:). Bila juce kod doktora i zakljucila bolovanje, upravo krecem na posao :P.Zakazah i treci ekspertni za 19.01. (pisi Nan :P:lol:). 

Danas sa mm i svekrom i svekrvom idemo do Akse i u novogodisnje-bozicnu kupovinu ukrasa i poklona (super sam uzbudjena zbog toga :babycrib:). 

Kupih one knjige (sta da ocekujete dok ste trudni i sta da ocekujete u prvoj godini)-debele su bas (i ne bas toliko jeftine), tako da sad imam materijala za citanje oohohoh :lol:.

Sto se tice kolica, nosiljke i sedista, to smo vec nabavili (Chico-va plava za decake :baby:), tako da smo mirni. Isto kao @bolecole, sad krevetic i  "opremu za porodiliste i to je, za sad, to :babymommy:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,uteftereno :D

Jaooo,super,javi sta si nasla u Aksi! Jedva cekam da ja idem u soping :D

I ,da,javi za knjige pa ako nadj neki pdf da se cita...

Mi sutra kitimo jelku,cerkin poklon stigao juce,sakriven je dobro! 

Odoh na posao da raspustim decu !

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene,mi emo u haosu oko bozica:):)

Imam pitanje za mame koje rade posto mi nista nije jasno,ja sa Unom nizam isla ma trudnicko jer nisam radila pa ne znam kako funkcionise,a sad posto radim u auto industriji morala sam po utvrdjivanju trudnoce da odem na trudnicko,al mi nije jasno kad treba da se vratim na posao,tj ako sam otila 28.08.2017. to znaci da treba da se vratim 28.08.2018. na posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky trudnicko i porodiljsko nisu isto. Trudnicko bolovanje mozes i ne moras da otvaras u zavisnosti od situacije,  a trudnicko b.se otvara obavezno pozakonu 35 do 26 dana pre verov.termina porodjaja i od tog datuma imas 365 dana bolovanja. Sto bi prakticno znacilo da ako se porodis u terminu pocinjes da radis sa detetovih 11 meseci otprilike. 

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, kad ti je utvrđena trudnoća ti si mogla (ali NISI morala da odeš (da otvoriš) trudničko bolovanje, sve zavisi od težine/tipa posla koji si obavljala). Elem, bilo kako bilo, ti si na trudničkom do 45 dana pred zakaznog termina za porođaj, kad otvaraš u firmi porodiljsko. Od dana porođaja, imaš GODINU dana prava na porodiljsko odustvovanje+ prava na godišnji/e odmor/e NAKON isteka tih godinu dana! Tako je, barem, sekretar moje škole obajsnila. Sad, može me, neko ispraviti, ako grešim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky trudnicko i porodiljsko nisu isto. Trudnicko bolovanje mozes i ne moras da otvaras u zavisnosti od situacije,  a trudnicko b.se otvara obavezno pozakonu 35 do 26 dana pre verov.termina porodjaja i od tog datuma imas 365 dana bolovanja. Sto bi prakticno znacilo da ako se porodis u terminu pocinjes da radis sa detetovih 11 meseci otprilike. 

45 po novom :)

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ispravljam se skroz 45 do 28 dana pre vtp, ali se od tad racuna godinu dana ne od porodjaja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

+ prava na godišnji/e odmor/e NAKON isteka tih godinu dana! U zavisnosi od politike firme, naravno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sebi dala od juna do septembra sledece godine :D

S tim da mi idu doprinosi sve vreme ,radila ne radila. Sreca pa imam koleginicu koja ce da preuzme posao te skolske 2018./2019. Do sada nisam imala ko ce ... 

Ja cu kao Maki ,odmah i trece :lol:

Pitajte me dogodine :lol:

Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ima pravo na stari godisnji odmor jedino ako ga je zapocela pre bolovanja. Znaci recimo ja necu imati pravo na stari GO jer u 2018.necu zapoceti GO za to godinu (kad sam vec na trudnickom) tako da jedino koristim novi(za 2019.)  odmah po povrarku na posao. A mislim da je takva situacija i kod Cvrky, generalno je tako u privatnim firmama.niko ti nece izaci u susret da prekinea trudnicko, odes par dana na godisnji i ondq opet na bolovanje...  Nzm kakva je situacija u prosveti pa ti vidi ako budes mogla da sledece godine zapocnes godisnji da bi imala pravo na njega po povratku. 

Izmenjeno od strane Zone*
Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Porodiljsko se otvara najranije 45 Dana a najkasnije 28 Dana pre vtp. Od tada imate 365 dana za prvo i drugo, odn.dve god.za svako sledece dete. Go mozete koristiti i stari ako niste zbog porodiljskog. Moras da ga zapocnes jedino i samo ako koristis go iz dva Dela. Ako Ne, mozes ceo go po povratku na posao, odn.isteku porodiljskog.

A da, ovo je zakon, a kakva je praksa firmi, ne zalazim

Izmenjeno od strane MakiJana
Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene,mi emo u haosu oko bozica:):)

Imam pitanje za mame koje rade posto mi nista nije jasno,ja sa Unom nizam isla ma trudnicko jer nisam radila pa ne znam kako funkcionise,a sad posto radim u auto industriji morala sam po utvrdjivanju trudnoce da odem na trudnicko,al mi nije jasno kad treba da se vratim na posao,tj ako sam otila 28.08.2017. to znaci da treba da se vratim 28.08.2018. na posao?

Ti bi trebalo da ides na komisiju za produzenje  trudnickog, ona moze da produzi bolovanje sve do najkasnije 28 dana pred porodjaj. Tada otvaras porodiljsko od 12 meseci. Trudnicko mozes da uzmes ako postoji dijagnoza preteceg porodjaja ili trudnoce sa rizikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti bi trebalo da ides na komisiju za produzenje  trudnickog, ona moze da produzi bolovanje sve do najkasnije 28 dana pred porodjaj. Tada otvaras porodiljsko od 12 meseci. Trudnicko mozes da uzmes ako postoji dijagnoza preteceg porodjaja ili trudnoce sa rizikom.

Preteceg pobacaja

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :). Dobro jutro drage moje, nadam se da ste dobro:). Bila juce kod doktora i zakljucila bolovanje, upravo krecem na posao :P.Zakazah i treci ekspertni za 19.01. (pisi Nan :P:lol:). 

Danas sa mm i svekrom i svekrvom idemo do Akse i u novogodisnje-bozicnu kupovinu ukrasa i poklona (super sam uzbudjena zbog toga :babycrib:). 

Kupih one knjige (sta da ocekujete dok ste trudni i sta da ocekujete u prvoj godini)-debele su bas (i ne bas toliko jeftine), tako da sad imam materijala za citanje oohohoh :lol:.

Sto se tice kolica, nosiljke i sedista, to smo vec nabavili (Chico-va plava za decake :baby:), tako da smo mirni. Isto kao @bolecole, sad krevetic i  "opremu za porodiliste i to je, za sad, to :babymommy:

 

Koja Chico-va kolica si kupila? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Preteceg pobacaja

na to sam mislila al napisah porodjaj :D Abortus imminens 

Izmenjeno od strane leni
MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam morala uzeti trudnicko posto radim u proizvodnji,tj pregledam gumu koju mi pakuju u plasticne kutije koja sama ima 3kg a kad se napuni ima i do 50ak kg i 8h sati na nogama,posto ne sme da se sedi,ima puno otrovnih materija,da je kancelarijski radila bih do porodjaja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam morala uzeti trudnicko posto radim u proizvodnji,tj pregledam gumu koju mi pakuju u plasticne kutije koja sama ima 3kg a kad se napuni ima i do 50ak kg i 8h sati na nogama,posto ne sme da se sedi,ima puno otrovnih materija,da je kancelarijski radila bih do porodjaja 

Aha, ti si na trudnickom. Onda tvoj dr posle mesec dana bolovanja daje misljenje za komisiju pa ce ti tako produzavati. Samo nemoj propustiti rok da nosis izvestaj komisiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, ti si na trudnickom. Onda tvoj dr posle mesec dana bolovanja daje misljenje za komisiju pa ce ti tako produzavati. Samo nemoj propustiti rok da nosis izvestaj komisiji

Imam 10.1. drugu komisiju da produzim

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavala sam malo,sad mi muka :mellow: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste lepotice? Kod mene stanje isto i pored inekcija i uteogestana. Uzela sam malo odmora od nove godine. Zanima me ako neko zna kako ide sada sa bolovanjem. Otvaram za odrzavanje trudnoce i zanima me koliko plate dobijam prvog meseca. Jel 100%?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki mesec trudnickog bolovanja se dobija 100% plata. 

neca79 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.