Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Drago mi je sto cu otici bas kod dr koja je strucna za EUZ. Nju cu poslusati. Verujem i njoj i mom dr-u.

Gledala sam svoje nalaz iz prole trudnoce. Ljuuuudi, meni oba hormona povisena nenormalno, 5 i 4 a treba oko 1 da budu... Tada mi dr nije nista predlagao, verovala sam mu .... Isto kada su mi govorili beba 4500 kg, on je rekao oko 3700 i rodila se sa 3750... Tako da se nadam da sam u dobrim rukama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabl nije pokazatelj vaseg stanja, vec statisticki test. On da rezultat koja je verovatnoca da nije nesto u redu na osnovu svih parametara, kolicine hormona, vasih godina, nalaza uz, tj. Vel.nuhalnog nabora... Moj dabl je bio los u prvoj trudnoci pa sam rodila zdravo dete hvala Bogu. Eto Necin je bio dobar pa ispalo na zalost lose... Takodje, na uz se ne mogu videti sve anomalije... Ostaje ili da radimo amnio ili da se uzdamo u Boga.. i prenatalni su za vecinu stavki statisticki. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,jesi radila amnio u prvoj trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello zene...

Ja nocas do 5h vilenila...

Stomak me boluckao a bebana mi usla bukvalno u vaginu,kako je to neprijatno...,uh...

Ocekivala sam nogicu svaki cas napolju...

Jel se susrela neka sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da znam da je statistika ali kada mi dr kaze sve je super, ne bi nista radila da je na mom mestu tek sam postala pozitivna i verujem da je sve kako treba. Samo pomislim sta su radili i nasi roditelji i svi oko mene bas niko nije radio nista pa su svi hvala Bogu rodili zdravu decu. Da imam visak para naravno da bih radila ali upravo sam kupila stan i sve do dinara ulozila i sad jos da placam razne testove a osecam da je sve kako treba mislim da nema potrebe. Ali opet naravno kad ima razlog bolje proveriti

Izmenjeno od strane Bole cole
Jana jana i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da znam da je statistika ali kada mi dr kaze sve je u super ne bih nista radila da sam na tvom mestu tek sam postala pozitivna i verujem da je sve kako treba. Samo pomislim sta su radili i nasi roditelji i svi oko mene bas niko nije radio nista pa su svi hvala Bogu rodili zdravu decu. Da imam visak para naravno da bih radila ali upravo sam kupila stan i sve do dinara ulozila i sad jos da placam razne testove a osecam da je sve kako treba mislim da nema potrebe. Ali opet naravno kad ima razlog bolje proveriti

meni je i uz bio odlican kod 3 lekara. 

 

a sto se tice nasih roditelja baba i ostalih, ima i toga da je tada bila veca smrtnost u porodicama pogotovo na selu. rode po 7moro dece, pola im pomre. ne radi se o parama jer ti skupi testovi nisu dijagnostika..

ali kazem ok ako neko ima sam taj unutrasnji osecaj i mir to je najvaznije. ja recimo nikada necu odustati od dijagnosticke analize i moliti boga da sve bude ok. poremecaj koji sam ja imala u trudnoci nija nasledan, i kada se sve sagleda svaki lekar je rekao da nema sta da bude da je sve ok. jednostavno desila se genetska greska. ni jedan razlog nisam imala da proveravam dalje

Izmenjeno od strane neca79
dopuna
Margaritta, leni i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello zene...

Ja nocas do 5h vilenila...

Stomak me boluckao a bebana mi usla bukvalno u vaginu,kako je to neprijatno...,uh...

Ocekivala sam nogicu svaki cas napolju...

Jel se susrela neka sa tim?

joj imala sam ja taj osecaj. samo je mozda tako bio polozaj bebe i mozda si koju blagu kontrakciju imala..nista se ne boj malo miruj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj imala sam ja taj osecaj. samo je mozda tako bio polozaj bebe i mozda si koju blagu kontrakciju imala..nista se ne boj malo miruj

Jako sam se isprepadala,ocekivala sam svaki cas nogicu napolje,bukvalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,kakav si osecaj imala? Kako si znala da treba da ispitas sve?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Daco, tako sam ja osecala u drugoj trudnoci cesto. Ali ne brini, daleko je beba od toga. Samo te tako lupa pa imas osecaj, u svakom sl kada tako osetis, gledaj da legnes, jer tada vrsi pritisak na grlic.

Nan, nisam radila amnio. Poslali me na tripl. Da je i on bio los, slali bi me na amnio. Tada sam bila mlada i nisam imala pojma o tome. Danas bih insistirala na amnio. To kako su nase babe radjale necu ni da komentarisem. Pa i tada su se radjala deca sa poremecajima, nije nista veca tada bila sansa za to. I ne kazem da sada svi treba na amnio da idemo,vec da su dabl I tripl test glupost. Moje misljenje. I naravno da je bitan pozitivan stav. Ali to je zbog mira Mame I Bebe.

Ja danas kod kuce, bolesni mi klinci. Upala uha kod oboje.

Izmenjeno od strane MakiJana
Dragana88 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,kakav si osecaj imala? Kako si znala da treba da ispitas sve?

 

pa znas kako..prvo nisam imala osecaj da cu drzati dete u rukama..nisam taj dan mogla da zamislim kao da nisam verovala da sam stvarno trudna. drugo, sta god da mi dr kaze ja posle presabiram i znajuci da se greske mogu javiti nisam bila mirna. kada sam radila dabl znala sam da mi amnio sleduje samo ako je los i prizeljkivala sam los dabl da bih isla na amnio o trosku drzave i bila sigurna da je sa bebom sve ok jer jedino dijagnostiku priznajem. kada je dosao dobar dabl bila su mi dva parametra cudna sa rizikom 1:6 i 1:16 od svim 5 koji cine prosek. dr me uveravala da to nije vazno prosek se gleda a bio je low risk. sledeci korak bi bio privatno amnio ili nifty. u nadi da je sve ok uradila sam nifty i to sam se lomila kao na klackalici njega ili amnio. kao ajde da se ne bockam jer su me sestra i mama nagrdile da u 21om veku sve se razvija a ja neverujem u nifty, uradim ga. i eto...

za nifty isto znam da je statistika. oni su ustvari dabl sa daleeeeko boljom tehnologijom, i verujem da ce za deceniju toliko napredovati sa tacnoscu da ce se uzimati kao konacni. ali sada mi placamo te testove i mi finansiramo njihove statistike i primere, i sve sto rade. jeftinije je tako unaprditi nego da sami finansiraju. i oni imaju greske ali zaista ne bih da budem statisticka greska i da platim. 

nifty u uslovima ima stavku da ako se desi da je test dobar tj negativan, a da se rodi beba sa poremecajem placaju odstetu mislim 16.000e. sta vam to govori?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,da ih brzo prodju upale!

 

Neco,i ja bih prvo Nifty radila .  i da, da vidim takve neke rizike isto bih postupila!

Ti si preko njih amnio(jer ti je rez bio los) ili kako? Drzavno? Privatno?

 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,da ih brzo prodju upale!

 

Neco,i ja bih prvo Nifty radila .  i da, da vidim takve neke rizike isto bih postupila!

Ti si preko njih amnio(jer ti je rez bio los) ili kako? Drzavno? Privatno?

 

privatno amnio o njihovom trosku..tj o mom jer je paket 690e..a paketi od 390e ne ukljucuju placenu amnio

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa znas kako..prvo nisam imala osecaj da cu drzati dete u rukama..nisam taj dan mogla da zamislim kao da nisam verovala da sam stvarno trudna. drugo, sta god da mi dr kaze ja posle presabiram i znajuci da se greske mogu javiti nisam bila mirna. kada sam radila dabl znala sam da mi amnio sleduje samo ako je los i prizeljkivala sam los dabl da bih isla na amnio o trosku drzave i bila sigurna da je sa bebom sve ok jer jedino dijagnostiku priznajem. kada je dosao dobar dabl bila su mi dva parametra cudna sa rizikom 1:6 i 1:16 od svim 5 koji cine prosek. dr me uveravala da to nije vazno prosek se gleda a bio je low risk. sledeci korak bi bio privatno amnio ili nifty. u nadi da je sve ok uradila sam nifty i to sam se lomila kao na klackalici njega ili amnio. kao ajde da se ne bockam jer su me sestra i mama nagrdile da u 21om veku sve se razvija a ja neverujem u nifty, uradim ga. i eto...

za nifty isto znam da je statistika. oni su ustvari dabl sa daleeeeko boljom tehnologijom, i verujem da ce za deceniju toliko napredovati sa tacnoscu da ce se uzimati kao konacni. ali sada mi placamo te testove i mi finansiramo njihove statistike i primere, i sve sto rade. jeftinije je tako unaprditi nego da sami finansiraju. i oni imaju greske ali zaista ne bih da budem statisticka greska i da platim. 

nifty u uslovima ima stavku da ako se desi da je test dobar tj negativan, a da se rodi beba sa poremecajem placaju odstetu mislim 16.000e. sta vam to govori?

Govori da nije 100% tacan ali I da su greske retke. To nije mala cifra. Naravno da se ne treba osloniti samo na prenatalni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

privatno amnio o njihovom trosku..tj o mom jer je paket 690e..a paketi od 390e ne ukljucuju placenu amnio

Ja kada sam radila bio je samo jedan paket od 650 e.

Nan hvala draga

neca79 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kada sam radila bio je samo jedan paket od 650 e.

Nan hvala draga

da nego mislim na druge testove koji imaju pakete

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha. Ma videcu,ovo me ubija dok ne uradim dabl. Iako sam smirena i nekako verujem da je sve ok ,da istrazim sve opcije...

U svakom slucaju,taj test koji ukljucuje amnio je solidan izbor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez opterecivanja samo... Trudnicki dani moraju biti lepi i sto je moguce vise bezbrizni... Neco drzim fige da je sve ok ovaj put, a ti pokusaj sto opustenija da budes. Msm da su retki sl da se tako nesto ponovi

neca79 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozitiva i osmeh. Vise necu da spomenem nista od toga :D

Jedva cekam vikend,radim jos 3 dana pa da kitimo jelku i ostalo... Za cerku sam poklon porucila, ostalo je da vidim sta cu da pravim za veceru, tortu... 

Dragana88 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi spremamo paketice za ispod jelke. A slavimo i oba Bozica. U pon muzevi roditelji dolaze kod nas a posle za Novu i pravoslavni Bozic idemo mi kod njih. Mozda otputujemo i za Segedin malo. Ako klinci budu zdravi. Odlucila sam malo da se oshisham, dosadila mi kosa:D a ozbiljno razmisljam i o cetvrtom detetu. Luda zena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ozbiljno razmisljam i o cetvrtom detetu. Luda zena

Ti si moj idol! :) 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ona je trudna treci put :D I misli o crtvrtom... Svaka caaast:D

I mi slavimo oba Bozica-kod mojih cemo za katolicki a kod kuce za pravoslavni. 

Moja O je jedinica sa obe strane tako da svi pokloni idu njoj. Evo mama me zove i kaze da ne zna sta da joj uzme,dosta joj je i kocaka i lutaka,dodje joj da uzme i kupi joj nesto za njenu sobu. Na sta ova moja slegne facu u fazonu- Baba, kupila si mi zavesu,deda mi je kupio Lego,deda je najbolji:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja u prvoj,razmisljala o drugom i bas sam brzo resila:D

Taso,sta n radis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam vas (i forum uopšte), a budući da nemam šta da kažem trenutno o gorućoj temi, ćutim :).

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.